Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

100cc Debriyajlı Motor Tavsiyeleri ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    2. viteste kalkmaya çalışırsan stop ettirirsin acemiymişsin de. 1. vites o kadar seni fırlatacak gibi güçlü değil merak etme bişey olmaz.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. viteste kalkmaya çalışırsan stop ettirirsin acemiymişsin de. 1. vites o kadar seni fırlatacak gibi güçlü değil merak etme bişey olmaz.
    Mengü benden daha tecrübeli. Onun tavsiyesine uyarsan senin için daha iyi olur.
    Zaten çok kısa sürede debriyaja alışırsın.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    xcg kullandım. benim de öyle aman aman bi tecrübem yok viteslıyle. ben ilk debriajlı motosiklet kullanısımda hıc zorlanmadım. o da ramzey 125lik bi commuterdı ama güçlüydü yine. gazı koklemedıkce motor kafaya gelmez. XCg'de kalkıs basit. dedigim gibi gazı fazla vermezsen sorun olmaz. yavas yavas bırak debriajı. illa fırlaman gerekmıyor motorla. yavas yavas kalksan da sorun olmaz ve 2.vitesle motosiklet mi kalkarmıs ? yapmayın boyle seylerı yav. 1.viteste devam. gerek yok motosikleti zorlamaya. ben hyundai kamyonetle setlere 2yle girerken 1 atmıyorum yine 2.yle devam edıyorum ama debriaj-gaz ilişkisini normalden cok daha farklı ayarlamak gerekıyor. gazı daha fazla verıp debriajı daha yavas kaldırmak gerekıyor. gazı verıyorum verıyorum motor gaz yemiyor normali gibi. motorun zorlandıgını anlayabılıyor ınsan. motosiklette pek farklı degıl. 1.vitesle devam. sakin sakin.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

06kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mc-x Roadracer
    Aragaz Vererek de Kaldırırabilir Vericeksin Aragazı yavaşca Sal Debriyajı Kalkar Gider Bagıttırarak Kaldırmakdan En İyisi bnce
    Motorsiklet deyipte geçme Aslanım Seni Düz Yolda Sollarım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sanırım 100 luk alıp garantisi bitincede 150'liğe çevirmek en mantıklısı gibi geldi bana. Çelik sport, mondial superboy, prince önerilmiş genelde. Kuba XCG 100 nasıldır sizce 150'liğe cevirince sorun olur mu? Tasarımı guzel ama 100luk olanın beygiri dusuk biraz

Oncelikle herkese sa hayirli gunleriniz ola..konunun tarihi her ne kadar geçsede birkac soru sormak istiyorm.. ben15yasindayim su anda motorlubisikletim var ve hemen hemen 1 senedir bende soforlugumde fena degil ama artik bana yetmemeye basladi yani kucuk geliyo sonucta 66cc bende 100luk yatay kuba almayi dusunuyorm yani o tarz motor tavsiyeleriniz nelerdr??

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

yokmu yardım eden??? .s

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)