Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial zn125 genel test

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Hemen hemen 2 yıldır mondial zn125 kullanıcısıyım size bu motorun avantajlarını ve dezavantajlarını yazmaya gayret edicem

1- max .hız fabrika çıkışsa 90 civarı
    2- benzin deposu daha tespit edemediğim sebeplerden dolayı aşırı ısınıp benzinin buğarlaşmasına sebep oluyor
    3- hava soğutması yapan pervanenin önünde ki süs amaçlı plastikten yapım nikelaj kaplamasını sökün çünkü havalandırmayı %80 civarında kapatmakta performans ve piston gömlek kayıplarına yol açmakta
    4- castrol,motul ,shell ,ipone gibi yağ markalarında en iyi yağlamayı yapan marka ipone oldu
    5- uzun gezileri sevdiğimden dolayı 10.000 km de bana bir piston gömleğe maal oldu soğutma sıkıntısı
    6-orginal fabrika tekerleri çok sert olduğundan aşırı verimsiz
    7-farlarını h5 kornalarınıda 2 li mercedes araba kornası taktım memnunum
    8- eğer diyosanız ki kışın koltuk ısıtması nasıl olur bagajı açıyorsunuz tam ortada küçük bi kapak var tam motorun üstüne denk gelen onu açın ve bagaja hiç birşey koymayın ufaktan sele ısınmaya başlıcaktır ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2-depodaki benzin motor çok yaktığından uçmasın yoksa cidden buharlaşıyomu ve bu kanıya nereden vardın?
    3-bu olayı bilmiyorum hangi kaplama resimle gösterebilirmisin
    8-motoru yıkadıktan sonra kuruladığım ıslak bezleri koltuk altına koyuyorum ertesi gün ütülenmiş gibi sıcacıklar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    2-depodaki benzin motor çok yaktığından uçmasın yoksa cidden buharlaşıyomu ve bu kanıya nereden vardın?
    ([COLOR="Red"ya uzun yoldan gelion yada benzinliğe giriyon benzin alm için kapağı bile sıcak oluyo bi yerden ısınıyo ama bulamadım [/COLOR])
    3-bu olayı bilmiyorum hangi kaplama resimle gösterebilirmisin
    (
    orta ayalığın üstündeki gri parlak yuvarlak delikli şey pervanenin üstüne takıyo fabrika süs diye tek yaradığı şey içeri soğuk hava girmemesini sağlamak :D:D:D:D
    8-motoru yıkadıktan sonra kuruladığım ıslak bezleri koltuk altına koyuyorum ertesi gün ütülenmiş gibi sıcacıklar aynen ben o kısmını işte açıyorum direk koltuk ısıtma gibi oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)