Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Kanuni puma 150 hakkında bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

düz yolda 120 rahat gidiyor ön dişli 15 yap hava benzin ayarı yaptır gidiyor subapları kontrol ettırt

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    doganmizrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Yağ değişimi yaparken subap ayarını kontrol ettiricem, dişliyi de alıp degistiricem bakalim vites aralarindaki mesafe uzar mi dişli değişince?

el ile ayarlanıyor vitesler orda vites pedalının arkasını kes spirelle sonrada pedalı cıkar asagı al bıraz yeterli oluyor

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Yağ konusunda kararsız kaldım. Shell mi castrol mü yada başka bir marka mı?

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Yağmur çamur olmaz ise yarın sabah için randevu aldım ustadan subap ayarı, hava benzin karışımına Baktıracam, dişli işini de sorarım bir de aklımda buji var temizletirim onu da bakalım ne olacak durum... Istanbul için hazırlıklar yapılıyor ufaktan

shel advantec ultra full sentetik 15 50 kullanıyorum

bu yaz tatil yok bana sanırım para sıkıntısı cok

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Pazara kaldı bizim iş ustanın işi çokmuş... Castrol düşünüyorum bende, neden 15 50 kullanıyorsun dostum 10 40la farkı ne?

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Kafayı yicem bir yerde bir sıkıntı var çözemedim, 7300 devir 105km hızı gecemedim normal bi sürüş kapanma falan yapmıyorum motora normal pozisyonda... Bu arada subap ayarı yaptıramadim daha...

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Bugün subap ayarı yapıldı, buji değişti, benzin hava karışımı yapıldı... Ön dişli orjinal 15T imiş zaten 17T taktık motor inanılmaz rahatladı ama hızı iyice düştü... Yarın gidip tekrar 15T yı taktırıcam...

laa 17 diş napıon sen
    motorun orjinal dişi 14
    15 değil

benim şu an ön diş 15 arka diş 45 takıldı

on lastik : 3.00 / 18

arka lastik 110/90-18 olarak değişti
    sorunsuz 110-120 gidiyor

not : 19 000 km de su an

---------- Post added at 13:32 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

skype eklersın ordan konusuruz istersen sorun vs..

araneloronar1

Motosikleti
    Kanuni Puma r6
    Motorun karbüratörü temizlendi uçak gibi oldu sıkıntı ondanmış sanırım orjinal dişlileri ile 110-120km yapabiliyorum ara ara 130km hıza çıkıyor km6100 falan. Şuan bir sıkıntı yok ufak bi kaza geçirdim arkadan araba dokundu yana yattı ... Arka lastiği bende değiştirmeyi düşünüyorum performans düşüklüğü oluyor mu? Biraz yazsana lastiklerle ilgili dostum...

20 000 deyim su an ayın 22 sinde kastamonu gidip gelicem 2000 km yapıcam tekrar hiç daha karbürator temizletmedim benimde temizlenmesi gerek :(

arkadaşlar kanuni puma 150cc lik aldım 1 ay önce ama gezmeye pek vaktim olmadı şuan 150 km de motor motorda titreme var acaba açılmadığı için mi

Şimdi beyler ben neredeyse 3 yıldır puma kullanıcısıyım 1. pumam ile 27 000 km yapıp sattim paraya ihtiyacım oldugu ıcın 2. si ise bir işten dolayı hediye geldi
    Şimdi öncelikle zincir ve lastikler değişiyor ve ön dişli değişiyor
    Oring zincir ,ön dişli 15 , ön lastik 3,00 irc arka ise 100/90-18 irc olarak takılıyor . sonra yollara cıkılıyor
    Max hız 130 Bayır asagı
    Düz yolda max hız : 120
    Düz yolda 12000 Deviri tamamlıyor

Gezdiğim yerler : Edirne keşandan çıkıp : Antalya gittim gezdim geldim . 2. gezimde marmarise gittim . 3. gezimde Kastamonu gittim
    hiçbirindede sorun yaşamadım . Hatta marmaristen Keşana dönerken izmir yeni foçaya kuzenimi askeriyede ziyaret ettim hep son gaz gittim 850 yolu 1 gunde geldım ( 9-11 saatte )
    Bu arada Kanuni pumanın karburatörü diğer motorlar gibi değildir . Devire göre benzin pompalar ( Gaz kolunu sona cevırsende devire gore çeker benzini ) Ön Disk freni çift kalibredir harika bir fren mekanizmasi vardir.
    sonra hmmm Yurtdışında motorsiklet Yamaha SRZ 150 / Jianshe JS 150 olarak satılmaktadır . Yamaha çıkışlı motordur % 100 Japon teknolojisi ile üretilmiştir ve çinde toplanmıştır.

Önümdeki turu Yurtdışı düşünüyorum ama azıcık para sıkıntım var çözebilirsem . Edirne > Turkiyeyi Karadeniz üzerinden geçip Feribotla Rusya
    sonra oradanda Kazakistan ve Çin > Uyghur özerk türk bölgesinden de Shanghai ye kadar sürücem . Allaha şükür ingilizcem iyi ve gümrük bitirdim bilgim iyi.

Toplam YOL : 9600 km
    Türkiye Benzin TL fiyatı : 5 TL
    Rusya Benzin fiyatı : 2.10 TL
    Kazakistan Benzin fiyatı : 1 TL

toplam 225 Litre benzin gidicek sanırım ve toplam benzine harçama tutarı 600 - 650 Türk lirasi şeklinde olacak
    Sadece gidiş

sorusu olan olursa : araneloronar1 skypem
    pardus81 bunu beğendi.

Jianshe JS150-3 R6 Puma

Fotoğraflar için
    http://vk.com/albums-56937918

jianshe sitesi.....http://www.jianshetrade.com/wm/en/Pr...x?pid=11&id=32

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)