Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kanuni puma 150 hakkında bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aLSe05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ PUMA R6 2011
    paylasımlar devam etmelı arkadaslar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Çekik gözlü işbirliği

Değerli kardeşlerim Altda verdiğim Link'e bir girin, sayfanın en altlarına doğru şöyle bir yazı var.
    http://www.tatsuyoshi.net/toyota/mc/...02/ybr125.html

JIANSHE
    The YBR125 is made by CJYM in China. The CJYM is Chongqing Jianshe Yamaha
    Motor, and cooperation company by Chongquing Jianshe m/c company and Yamaha
    m/c company. The JIANSHE make the motorcycle and the same engine in this
    background.
    Şimdi bu ne demek? bakın Google Dil araçları'yla çeviri ne diyor!

JIANSHE
    YBR125 Çin'de CJYM tarafından yapılır. CJYM Jianshe Yamaha Chongqing olduğunu, Motor ve Chongquing Jianshe m tarafından işbirliği şirket / c şirket ve Yamaha m / c şirket. JIANSHE motosiklet ve bu aynı motor yapmak
    arka plan.
    Tüm bunların anlamı; Ezbere fanatikliği yapılan bazı ünlü ve yünlü firmaların, hatta ve kısaca, tüm çekik gözlülerin, muazzam bir işbirliği içinde oldukları, muadillerinin piyasada başka bir adla ve daha uygun fiyatla satılmalarına rağmen; marka adı altında ceplerimizi boşalttıkları anlamı çıkıyor.
    Şahsi fikrim şudur ki; Yerli firmalarımız, zamanında yaptıkları hataları görüp, gereken tedbirleri aldılar.
    Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır.

Motosikleti
    150 mcx
    şu anda pumayaı her gün biraz daha keşvediyorum...artı ve eksileri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı...mesela vibrasyon azda olsa var şöyle söyleyeyim apaçiden çok az cbf den fazla...aydınlatma sistemi harika...denge mükemmel...ama egsozun geleceğini hiç parlak bulmuyorum...bu makinaya ybr egsosu yakışırdı...artı olarak katalizör performans için dezavantaj..iptal etsen motor garantiden çıkar o yüzden aynen devam...ön dişli 14 dü 15 yaptım harika oldu ....,etkileme öyle rampada kesilme olmadı ..bakalım ileride görücez bi kumar oynadım okadar araştırdım inşallah yüzümüz kara çıkmaz çıkarsada benim değil kanuni nin yüzü kara çıkar ...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Öbür puma topiğinde yazdıklarım

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama deli tork varmış bunda.

Rated power: 10.2kw(8000r/min)

Max. torque: 13.2N.m6000r/min) Bu sitede soldan JS150-3 e tıklayın.

http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp
    HONDA

http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp sitesindeki 13,6 BG lik JS150-3 de resimleri itibariile pumanın eksozundaki katalizör zamazingosundan yok.JS150-3 den önce yamaha bu motoru uzun zaman kullanmış ve ve performans kam mili satılmış.El altından burayada gelirse puma kanuniyi şahlandırır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu adamlar ii cub yapmışlar balancer var ama burasa 2. sınıf insanların yaşadığı bi ülke bize satmazlar ki veya bizimkiler almaz http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp maliyet yükselir az para kazanırlar aman mazallah yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu adamlar ii cub yapmışlar balancer var ama burasa 2. sınıf insanların yaşadığı bi ülke bize satmazlar ki veya bizimkiler almaz http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp maliyet yükselir az para kazanırlar aman mazallah yani
    HERKEZ BURDA İŞTE MÜTHİŞ TORK VAR 13.6BG FİLAN DEMİŞ PEKİ BENİM ANLIYAMADIĞIM KANUNİ KENDİ SİTESİNDE NEDEN DAHA DÜŞÜK GÖSTERİYOR BUNU KAVRIYAMIYORUM 3 İHTİMAL VAR GALİBA 1.)DAHA UCUZA MAĞAL ETTİĞİ İÇİN 1E1 AYNI DEĞİL 2.)BİZ RÜYA DİYARINDAYIZ 3.)KANUNİ SAF KENDİ MALINI AŞALIYOR HANGİSİ ?:d
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKEZ BURDA İŞTE MÜTHİŞ TORK VAR 13.6BG FİLAN DEMİŞ PEKİ BENİM ANLIYAMADIĞIM KANUNİ KENDİ SİTESİNDE NEDEN DAHA DÜŞÜK GÖSTERİYOR BUNU KAVRIYAMIYORUM 3 İHTİMAL VAR GALİBA 1.)DAHA UCUZA MAĞAL ETTİĞİ İÇİN 1E1 AYNI DEĞİL 2.)BİZ RÜYA DİYARINDAYIZ 3.)KANUNİ SAF KENDİ MALINI AŞALIYOR HANGİSİ ?:d
    birinci şık doğru cevap bence

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı seyitster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birinci şık doğru cevap bence
    tabiii yaa 1. şık bu kanuni yokmu hem adi mal getirir pahalıya satar yedek parça başka yerde yok onun kucağına gidersin her yerden müşteriyi öper sonra biz türkiyenin motorsikletyiz der hade lennn ordan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    kardeş bir arkadaş da demiş yukarda kanuninin getirdiği modelde katalizör var o yüzden bg düşürüyor katalizör jianshenin kendi malında katalizör yok eksoza bakarsan anlarsın o yüzden aradaki fark bence saygılar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    yok kardeş yanlış anlama benim kötülemek gibi bi derdim yok sadece çok ters geliyor bu durumlar bana örneğin senin motor da böle ybr 125 motoru var diyolar ya ozaman biz nie ybr ye bu parayi verelim ayni kaliteyi daha ucuza alabiliyosak fazla vermek nie neden salcona yayginlaşmiyor benim derdim bunlar eğer aynı kaliteyse bu yeni çinliler milet onları alsın ceplerine paraları kalsın düşünüyorum çözemedim bu 2lemi
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    yok kardeş yanlış anlama benim kötülemek gibi bi derdim yok sadece çok ters geliyor bu durumlar bana örneğin senin motor da böle ybr 125 motoru var diyolar ya ozaman biz nie ybr ye bu parayi verelim ayni kaliteyi daha ucuza alabiliyosak fazla vermek nie neden salcona yayginlaşmiyor benim derdim bunlar eğer aynı kaliteyse bu yeni çinliler milet onları alsın ceplerine paraları kalsın düşünüyorum çözemedim bu 2lemi
    valla reis bende çözemedim neden tutlmadı bak şahsen 2011 model salcanoları gördüm bizim burada yoktu 2011 leri daha çok benziyor ybr ye benimkisi 2009 model bazı yerleri değişikdi yenileri daha güzel ve kaliteli olmuş bir incele anlarsın zaten kurye arkadaşın biri 93 bin yapmış satmış salcanoyu motor açılmamış demekki kaliteli sayılır ama bence herkes istediği motoru alsın teklif var israr yok ama parası olmayana ve ybr ye bincem diyene çakma ybr öneririz
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Malın yalnızca kaliteli olması yetmez piyasada yaygınlaşması için.Servis ağı,garanti kapsamı hizmetleri,yedek parça bulunurluğu ve fiyatı gibi etkenleri de baz almak gerekli.Örnegin ybr 250 kötü motor mu ? cbf 250 den yavaşmı ? hem daha dayanıklı hemde kafa kafaya gittigine eminim.ybr 250 nin neden az satıldığı konusu servis,garanti kapsamı ve fiyat konularıyla zaten cevap buluyor ve özellikle rekabet için fiyat kırmadı.Umurunda değildi çünki zaten beldeyama piyasadan çekilecekti.Üç büyükler haricinde çin mallarına millet safkan çin malı gözüyle baktığından ve ithalatı yapan kendi vatandaşını da bilip fiyat uğruna kaliteden ödün vereceğini bildiğinden (ciddi alıcılar biz buna motor biniciliği daimi olanlar diyelim )rağbet etmiyor ve satış rakamları da malın kalitesiyle ilgili değil alınabilirliğinden dolayı yükselebiliyor.Puma iyibir satış rakamına ulaşamazsa bunun tek sebebi kanuninin daha önceki yalnış politikalarından olacaktır.Alanda kanuniye rağmen ya hislerine yada biraz forumlar dahil araştırmalarına istinaden pumaya sahip olacaktır.Aslında kanuni bi test sürüşü düzenlese baya etkili olacak ,marka fanatikleri harici satış rakamını etkileyecektir.

Motosikleti
    150 mcx
    hayırdır kimse kalmadımı

Motosikleti
    SYM EVO 250
    catayfun

hayırdır satıosun motoru ??
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    150 mcx
    maddi bir sorun yaşadım ama hallettim gerek kalmıycak galiba satmaya...

Motosikleti
    zx 750 r
    bu modeli bilmem ama KANUNİ genel olarak parçası çok pahalı ve artık Türkiye geneli bi çok bayi ve servisi işi bıraktığı için ileride parça sıkıntısı yaşanabilir.en gözde illerde kanuninin servisleri ve bayileri bırakıyor.Osmaniyede parça bulamaz olduk servis bırakınca DİKKAT edin derim

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    video'yu izledim; öyle bir anlatmışsınki hocam piyasanın en en en iyisi gibi olmuş..
    önyargılı davranmak istemem ama biranda çıkıpta yıllardır piyasada olan, kişisel kullanıcıların 250.000'leri devirdiği bir makinayı silmek, bu çin malı ondan daha iyidir demek; mantıklı gelmiyor bana. oturalım, bir görelim bakalım. 100.000 - 150.000'ler yapılsın; sonra konuşalım..

dememe kalmadan, makinanın eksileri başlamış yavaş yavaş..

bugün egzos olur, yarın silindir, öbürgün elektrik aksamı..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    150 mcx
    herkesin kendi sorunu...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)