Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

100 CC Motosiklet 150 CC Motosiklet >>> Hız Konusu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    abi binebilecek olsa hızlarına da bakar ya. bilen biri söylesin arkadaşa işte

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    ben cup sürücüsüyüm 5 yıldır, scooter larıda iyi kötü bilirim arkadaşlarımda var ama arkadaşın biri honda dylan dan bahsetmiş o scooter tabiki 100 lük bir cuptan daha iyidir ama fiyatınıda mukayese etmek gerek dylan 6.000 tl den fazla idi yanlış hatırlamıyosam, şayet çinli bir scooter sa kast ettiğin cup al lifan olabilir.. cup normal vitesli olduğu için kalkışta ve yokuşlarda özellikle iki kişi çok daha rahat olur ama scoter boğulur kendim gördüm activada arkadaşlarla giderken şahit oldum bende o zaman yamaha cyrpton 110.cc vardı benim rahat tırmandığım yokuşta geberiyordu ve en önemlisi tamir bakım konusunda cup lar seni asla üzmez ben 3 farklı marka ile istanbul içi 100.000 km yol yaptım şuanda honda innova cup kullanıyorum...
    birde arkadaşım şunuda rahat rahat diyebilirim ki 150 cc. lik bir scooter 100 cc lik bir cup tan 2 kata yakın daha fazla benzin yakar...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence 150cc bir motorla 100cc cub kıyaslanamaz kullananlar ii bilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yanlış bir kıyaslama yapıyorsunuz. iki motorun aktarma sistemleri farklı, lastik çapları farklı, kullanım amaçları, ağırlıkları farklıdır. Bu yüzden hız yada serilik konusunda kıyaslanmaması gerekir.
    Çok şükür birisi doğru yaklaşım sergilemeiş kanımca )))
    Abi ikisininde alakası yok gözünüzü seveyim.
    Hayabusa 1500 cc mi iyi gider lada 1500 cc mi iyi gider
    hadi hangisi hızlı gider bana söyleyin. alakalı şeyler değil bunlar. zıt, tezat,

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    150 cc her zaman daha seri ve hızlıdır ve 5 viteslidir 100 lük ise 4 viteslidir bu durumda tartışmaya gerek yok !!! biz 100 lük ile 80 90 giderken motor bağırır kendini yırtar ama 150 de zaten 5 inci vitesle çok rahat 80 90 ı görür ve motor kendini yırtmaz..:D
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    laf söyledi balkabağı.

Burası Türkiye, yumruk kadar bütçeler maalesef yumruk kadar motorlara yetiyor, uyandırayım.

kaldı ki başlığı açan arkadaş'ın talep ettiği hızlar 80-90-110 km/s gibi hızlar. 80 ile değil 110'la gidebilmeyi istemek "hız istemek" değil, güvenli minimum seyir hızlarına ulaşma ihtiyacıdır.
    hocam ağzınıza sağlık en doğruyu söylemişsiniz. Arkadaş 0-100km kaç saniye dememiş sonuçta.

Mondial cup ve yuki 150cc scooter kullanmış bir insan olarak şunu söyleyebilirim hızları şehir içinde yetecek kadar zaten motosiklet hafif olduğu için bir kavşakta arada sıkışınca gazı verdiğinde seni oradan çıkarabilecek yeteneğe sahiptir bu motorlar.
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    laf söyledi balkabağı.

Burası Türkiye, yumruk kadar bütçeler maalesef yumruk kadar motorlara yetiyor, uyandırayım.

kaldı ki başlığı açan arkadaş'ın talep ettiği hızlar 80-90-110 km/s gibi hızlar. 80 ile değil 110'la gidebilmeyi istemek "hız istemek" değil, güvenli minimum seyir hızlarına ulaşma ihtiyacıdır.
    evet çok doğru yoksa biz bilmiyormuyuz neye nasıl bineceğimizi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cup sürücüsüyüm 5 yıldır, scooter larıda iyi kötü bilirim arkadaşlarımda var ama arkadaşın biri honda dylan dan bahsetmiş o scooter tabiki 100 lük bir cuptan daha iyidir ama fiyatınıda mukayese etmek gerek dylan 6.000 tl den fazla idi yanlış hatırlamıyosam, şayet çinli bir scooter sa kast ettiğin cup al lifan olabilir.. cup normal vitesli olduğu için kalkışta ve yokuşlarda özellikle iki kişi çok daha rahat olur ama scoter boğulur kendim gördüm activada arkadaşlarla giderken şahit oldum bende o zaman yamaha cyrpton 110.cc vardı benim rahat tırmandığım yokuşta geberiyordu ve en önemlisi tamir bakım konusunda cup lar seni asla üzmez ben 3 farklı marka ile istanbul içi 100.000 km yol yaptım şuanda honda innova cup kullanıyorum...
    birde arkadaşım şunuda rahat rahat diyebilirim ki 150 cc. lik bir scooter 100 cc lik bir cup tan 2 kata yakın daha fazla benzin yakar...
    bu iki cevabı toplayınca gerçek sonuç çıkıyor

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    cup daha iyidir...
    scooter çoğu zaman tamponu kaldıramaz...
    çok bağırır az gider...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Cup neredeyse her açıdan daha mantıklı ve idealdir.
    Hız olarak neredeyse aynı oluyorlar (aynı kalite ortalamalarında olmaları şartı ile)
    Ayrıca scooterda bazı durumlar da zorlar seni. Cup ta vites düşürüp şıkır şıkır gidebileceğin bir yerde scooter da gaza basıp beklersin. Canı ister gözü keserse gider
    Ayrıca yakıt olarak daha ekonomik ve lastik lerden dolayı daha konforlu ve güvenli. Vitesliye geçiş içinde ideal olur (ilerisi için)
    Tek eksiği camdır onuda alıp takabilirsiniz.
    Ayrıca bakım ve servis maliyeti olarak genelde daha düşük olurlar. Hele modenas gibi uygun ve kaliteli bir marka dan alırsanız hiçbir açıdan üzmez. 2 yıl kullandım buji bile değişmedim. 110 km (kendi kadranı) kadar hıza çıkabiliyordum
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    100cc cup 150cc scootera göre cok daha seri ama bu deişir 100cc cup mı 150cc cbf mi de diyebilirdin onu belirtmen lazımdı
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

acemi bir motorcu olarak bende arınıza katıldım. tavsiyelerinizi bekliyorum,model celik cub 100cc

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    cub geçer çünkü vites aracı kendini öne arttıttırır ve birazda redlineda vites geçisi yaparsa scooter yetişemez

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bugünkü topiclerin suyu cıkmış biri diyor gece motor görüyom biri eve motor motor kattım,biri bumu geçer bumu vs.vs.
    dogus2006 bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    honda ps yada dylan soz konusu oldugunda baya baya bi fark görürsün
    Mustafa Kemal Atatürk

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    scooter daha hızlı ve rahat gider. hele ki motoru açtıktan sonra keyfınden gecılmez. ama cup'dakı kalkıstakı serılır ayrıdır. iyi akşamlar.

Motosikleti
    arora tiger 200-11
    ramzey 110 vellocity 2006 model cup :85 km/h
    belderia 150cc scooter 2008 model :95
    mondial 125kt 2005 model:120
    mondial 151rs 2007 model:85
    ramzey 250chooper 2007 model:110
    arora tiger 200-11:150/155km/h arasında kalıyor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı burakeren58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramzey 110 vellocity 2006 model cup :85 km/h
    belderia 150cc scooter 2008 model :95
    mondial 125kt 2005 model:120
    mondial 151rs 2007 model:85
    ramzey 250chooper 2007 model:110
    arora tiger 200-11:150/155km/h arasında kalıyor
    Cub 85'te kalır mı hele 110'luk, düzde çok rahat 100 yapar.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    konu gereksiz yere hortlatılmış ama şunu eklemek isterim..

2004 model honda wave 100ü anca honda ses dylan 150 sollar arada neredeyse 8hp fark var ve yarı yarıyada fiyat farkı vardır.
    çinli scoterlar ve cubla hiç birine yetişemez..

ama çinli cub çinli scooter kıyası benim için farketmiyor.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

evren kertil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA Shark 150
    valla bende asya 150lik var scooter.125 lik cup ları her türlü geride bırakır.hem hızlanış olarak hemde son hız olarak çok iyi. 81 km/h yi geçemez diyen arkadaşım ben çok rahat 95 i buluyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

yakıt konusunda da scooterin iki kat falan yaktığına inanmıyorum. çünkü scooter da 80-90 larda giderken çok bağırır çok yakar ama cuplarda da 90 la giderken aynı şekil bağırır. sonuşta 7 vites falan değil yani.son hız sondevir arası farkı yokk
    Pirate oF Dü[Z]ce...

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    100 cc ve 150 cc motosikletle hız yapmak kelle koltukta gitmeye benzer.En fazla yapabileceğiniz 100 km fazlası zarar.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)