Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

koruyucu elbise ile ilgili güzel bir yazı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    net'te sorfü alem edip gezerken karşılaştığım güzel bir yazıyı paylaşmak istedim.
    http://lastvoyager.blog.com/2010/03/...ara-bir-bakis/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    bilmediğim bi çok şey öğrendim teşekkürler.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Gerçekten çok güzel ve anlaşılır bir yazı olmuş.

Ben bu yazıdan şunu anladım ki;alınan ürünün koruyucu ekipman takılıp aynı zamanda sökülür olması,kaza anında yeterli korumayı sağlamasına engel oluyor.Sebebi ise,korumanın bulunduğu yerde sabit olmaması,sadece bir cebe-özel hazırlanmış yuvaya veya fileye yerleştirilmesi oluyor.

Oysaki koruması kendi içerisine üretici firma tarafında harici sökülüp takılamıcak şekilde içerisine sabitlense,gerektiği alanı gerektiği kadar kuruyacaktır.

Bakın eldiven hakkındaki yoruma dikkat ettiyseniz (aşırı bir sürtünme ve darbe den) bahsediliyor,eldivenin avuç içi korumaları harici takılan bir koruma olsaydı ilk andaki çarpmada avuç içinin halini düşünemiyorum.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar bu iş için ilk olarak kaliteli ürünleri kullanmak ve ikinci olarak ta deri ürünlerin kullanılması gerekir diye düşünmekteyim.İyi bir marka kask ,sağlam tek yada iki parça tulum ve mutlaka sırtık veya bellik ,korumalı çizme ve korumalı ve özellikle bilek korumalı deri eldiven....Hatta mümkünse dışarıdan kalan kaval kemiği yan kısımları için tozluk kullanabilirsiniz dışa çevirerek....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)