Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gv-250 uzun yol testi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv250
    Arkadaşlar beni tanıyanlar bilir, gelecek yaz İzmir'e tek kişi motorumla gitme planım var.Acaba ne kadar süre motor üzerinde belli bir km hızla seyahat edebilirim.Daha önce Gv-250 ile en uzun kaç km yapan var aranızda beni aydınlatırsanız bu konuda, mesela daha önce motor kullanmış birisiyle konuştum abinin dediği laf şu:''Ne marka ne model ne tür olursa olsun, bu işte en baba adam motorun üzerinde 4 saat durabilir dedi.'' bu yoruma ne derece katılıyorsunuz?Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar beni tanıyanlar bilir, gelecek yaz İzmir'e tek kişi motorumla gitme planım var.Acaba ne kadar süre motor üzerinde belli bir km hızla seyahat edebilirim.Daha önce Gv-250 ile en uzun kaç km yapan var aranızda beni aydınlatırsanız bu konuda, mesela daha önce motor kullanmış birisiyle konuştum abinin dediği laf şu:''Ne marka ne model ne tür olursa olsun, bu işte en baba adam motorun üzerinde 4 saat durabilir dedi.'' bu yoruma ne derece katılıyorsunuz?Şimdiden teşekkürler...
    o adama selam söyle, mersin-antalya arasında mecburen yavaş giderek, benzin bitene kadar aralıksız ( 420km) inmeden kullanan birisiyim. ( 7 saat)

gv ile en uzun yol, aynı gün yanılmıyorsam gidiş - dönüş 560km idi. gv sağlam makinadır. 100km de 3,7 litre benzin yakar...
    yeter ki temiz bak, o da sana temiz hizmet verir
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o adama selam söyle, mersin-antalya arasında mecburen yavaş giderek, benzin bitene kadar aralıksız ( 420km) inmeden kullanan birisiyim. ( 7 saat)

gv ile en uzun yol, aynı gün yanılmıyorsam gidiş - dönüş 560km idi. gv sağlam makinadır. 100km de 3,7 litre benzin yakar...
    yeter ki temiz bak, o da sana temiz hizmet verir
    Motorum için yaptıklarımı anlatmama gerek yok sadece üye profilime girip fotoğraflara bakıp her görmek istediğinizde bu şekilde parlayacak ve bakımlarının tam oldugunu bilmeniz yeterli.O beni bir gezdiriyorsa ben onu 2 kere silip 3 kere servise götürüp 4 kere çukurlar için akslara dikkat ediyorum

Motosikleti
    Motorum için yaptıklarımı anlatmama gerek yok sadece üye profilime girip fotoğraflara bakıp her görmek istediğinizde bu şekilde parlayacak ve bakımlarının tam oldugunu bilmeniz yeterli.O beni bir gezdiriyorsa ben onu 2 kere silip 3 kere servise götürüp 4 kere çukurlar için akslara dikkat ediyorum
    yok anlatma, biliyorum ama önce ehliyet al. bildiğim kadarıyla sen ehliyet almadın henüz

Motosikleti
    hyosung gv250
    Evet ehliyeti daha yeni aldık, gerçi elimize daha geçmedi ama olsun yazılı sınavı geçtik direksiyonu da verdik, bir sonraki araba ehliyetini bekliyorum dosyamı birlikte açmıştım şimdi arabadan sadece 40 soruluk motor sınavına girdikten sonra direksiyon sınavı var onuda verince ehliyetim hem a2 hem b ehliyeti olarak 2010 yılında hizmet verecek :D

Motosikleti
    Evet ehliyeti daha yeni aldık, gerçi elimize daha geçmedi ama olsun yazılı sınavı geçtik direksiyonu da verdik, bir sonraki araba ehliyetini bekliyorum dosyamı birlikte açmıştım şimdi arabadan sadece 40 soruluk motor sınavına girdikten sonra direksiyon sınavı var onuda verince ehliyetim hem a2 hem b ehliyeti olarak 2010 yılında hizmet verecek :D
    hadi bakalım hayırlısı, inaşşalh kazsız belasız bir ehliyetli yaşantın olur...
    motruna da güven bence

Motosikleti
    hyosung gv250
    hadi bakalım hayırlısı, inaşşalh kazsız belasız bir ehliyetli yaşantın olur...
    motruna da güven bence
    Zaten tek sorun bu kafamdaki.Yani uzun yol tecrübem olmadığından dolayı kaldırırmı kaldırmazmı kafamda sürümceme var yani eğer bunuda test edersem ve olumlu sonuç alırsam motorumu hayatta satmam civata gibi memnunum :D

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    hiç durmadan gitme mecburiyetinmi var, motor gider onda sıkıntı yok.Ancak senin ara ara dinlenmen gerekecek,bunuda 100-150 km de bir 15-20 dak. yada daha çok ihtiyaca göre molalar verip gidersin.Bir zaman sonra yol ve motora odaklanmaktan beyin uyuşuyor,dikkat kayboluyor. Kısaca bu tamamen sana bağlı,hava rüzgarlı olur daha çabuk yorulursun,hava sakin olur daha az yorulursun,zaten bir süre sonra popo ağrıyak ister istemez mola vereceksin.zorlamanın manası olmadığını düşünüyorum.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Sonuçta gitmeyi düşündüğüm yer Anadolu yakası değil İzmir Bu sebeple ne kadar uzun süre sürebilirim diye hesaplıyorum ona göre yol haritası duraklar molalar çıkartıcam kendime ve yola çıkıcam hayırlısıyla.Neyse yaza daha çok var ama hayırlısı bakalım niyetimiz belli eğer 1-2 arkadaş da bulursam benim için çok daha kolay geçer.

aguila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fazer büyüyünce V.MAX
    git gide bildiğin kadar..makinada sorun olmaz..emsallerinin içinde en kalitelisi ve en güçlüsü odur..buna inan...
    by K@d@k@L

Motosikleti
    molalar, 150 km de bir 15 dk ortalama
    şeker ve sıvı desteği için bu şart
    şu anda uygun değilim, yazamam ama uzun uzun anlatılamsı gereken sıvı-tuz-şeker dengesi kurulması için yapman gereknler var. yol uzadıkça mola sıklığının artması, sıcak ve soğuğun etkisi vs vs vs...

bunları bilmeden de vücudunu dinleyerek gidilmez mi? gidilir ama yorgunluk/ısı vb etkenlerden bitap düşersin

iyi araştır.onlarca konu var???

Motosikleti
    hyosung gv250
    molalar, 150 km de bir 15 dk ortalama
    şeker ve sıvı desteği için bu şart
    şu anda uygun değilim, yazamam ama uzun uzun anlatılamsı gereken sıvı-tuz-şeker dengesi kurulması için yapman gereknler var. yol uzadıkça mola sıklığının artması, sıcak ve soğuğun etkisi vs vs vs...

bunları bilmeden de vücudunu dinleyerek gidilmez mi? gidilir ama yorgunluk/ısı vb etkenlerden bitap düşersin

iyi araştır.onlarca konu var???
    Allah razı olsun gerçekten mesela ben böyle birşey bilmiyodum sıvı dengesi tarzında.Yola çıkmadan en ince ayrıntısına kadar araştırıcam bu tip şeyleri ki rahat gidiyim, gitmesine gideriz paldır küldür bide orda sağlık problemlerinden dolayı Karşıyaka Devlet Hastahanesi'nde kalmayalım

Motosikleti
    Allah razı olsun gerçekten mesela ben böyle birşey bilmiyodum sıvı dengesi tarzında.Yola çıkmadan en ince ayrıntısına kadar araştırıcam bu tip şeyleri ki rahat gidiyim, gitmesine gideriz paldır küldür bide orda sağlık problemlerinden dolayı Karşıyaka Devlet Hastahanesi'nde kalmayalım
    senden de allah razı olsun. zaten bu işi bilmeyen uygun giyinmezse en basitinden ateşlenir...

dur ben araştırma yapayım. uygun link bulursam eklerim sana

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:29 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ol-surusu.html

içindeki linklerle umarım işini görür.
    ö.m. şimdi gördüm okuyup cevaplıcam
    gitarizst bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Cevabınıza tekabül teşekkür ederim ve bende ö.m. attım.Konu hakkında yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Dejavu_91 arkadaşım. Motorumuz sağlamdır o km.leri çok rahat gider gelir merak etme.

Benim en uzun yolum Bolu gidiş ve oralarda biraz dolaştıktan sonra dönüş olmuştu. Toplamda 590 km civarı yol yapmıştım. Bizim siteninde üyesi olan perioğlu nicki Muhterem İstanbul-İzmir-Antalya (İzmir-Antalya artçılı) gezisi yapmıştı geçtiğimiz yaz sonunda. Dönüşte ise Antalya'dan İstanbula sadece 1 mola vererek (1,5 saat kadar) geldiğini söylemişti. Hızını da yerine göre 120-140 arasında geldiğini sürekli otobanı kullandığını söylemişti.

Yani sen dayanabiliyorsan bu motor durmadan Türkiye'yi bile dolaşır

Ama bence de 100 km.de yada 150 km.de bir mola vermek çok iyi olur. Hem popo ağrını dindirirsin, hemde kafan dağılır. Uzun süre motor kullanınca (özellikle otobanda) dikkatin dağılıyor başka şeyler düşünmeye başlıyorsun.
    ..::.. GO ..::..

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    eğer mrock görürse başlığı size çok güzel bilgi vericektir. Uzun yollara geçtiğimiz sene çok kez çıktı.. bense aynı gün içinde 300km artçılık yapmıştım ki artçı için biraz problem olsa da tek kişi kullandığı zaman ciddi kmlere ciddi saatlere ulaşabilirsin
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dejavu_91 arkadaşım. Motorumuz sağlamdır o km.leri çok rahat gider gelir merak etme.

Benim en uzun yolum Bolu gidiş ve oralarda biraz dolaştıktan sonra dönüş olmuştu. Toplamda 590 km civarı yol yapmıştım. Bizim siteninde üyesi olan perioğlu nicki Muhterem İstanbul-İzmir-Antalya (İzmir-Antalya artçılı) gezisi yapmıştı geçtiğimiz yaz sonunda. Dönüşte ise Antalya'dan İstanbula sadece 1 mola vererek (1,5 saat kadar) geldiğini söylemişti. Hızını da yerine göre 120-140 arasında geldiğini sürekli otobanı kullandığını söylemişti.

Yani sen dayanabiliyorsan bu motor durmadan Türkiye'yi bile dolaşır

Ama bence de 100 km.de yada 150 km.de bir mola vermek çok iyi olur. Hem popo ağrını dindirirsin, hemde kafan dağılır. Uzun süre motor kullanınca (özellikle otobanda) dikkatin dağılıyor başka şeyler düşünmeye başlıyorsun.
    Sizi hyosung gv 250 başlığı altından da tanıyorum açıkçası sizin yorum yazacagınızı da biliyordum çünkü daha evvelki zamanlarda da bazı konuşmalarımız ve fikir alışverişlerimiz olmuştu ama herkesin dediği ve ortak belli başlı şeyler var bunları not ettim hepinize teşekkürü bir borç bilirim ama daha çok yorum daha çok tecrube yazılırsa benimde az çok bilgi birikimim artar, tekeriniz düz bassın beyler...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Böyle motordan inmeden kilometrelerce motor süren çılgınlar vardı hatta yanlış hatırlamıyorsam demir kıç veya çeliik kıç gibi bir isimleri vardı bu grubun.. Amerika olması lazım. Bence bakış açısı ama mantıksız.. Motorla gezeceksen duracaksın resim çekeceksin hatta sık sık durmak için bol bol su içeceksinki wc'n gelsin
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    önce ehliyet!
    uzun yol planlarını alternatifli yapmakta fayda var. (hem güzergah hem de mola ve benzin istasyonu). ayrıca uzun süre yol gitmek kişinin dikkati üzerinde olumsuz etkiler yapabileceği gibi tünel görüşü sendromuna da sebep olur. bununla birlikte el bilekleri hissizleşmeye başlar, reaksiyon zamanı uzar vs. ayrıca tüm motosiklet kullananlarda da "carpal tünel sendromu" tehlikesi var.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    2 kişi bir günde 550 km. yaptım ybr'm le. hemde 400 km.si şehirler arası. üzülmeden bir günde gidersin. dikkat etmen gerekenler şunlar:
    motorun hava soğutmalı olduğu için 2 saatte bir ara ver. susuz ve aç kalmamaya çalış. üşüme ve yanma. dikkatin dağılmaya başladığında hemen mola ver. geç gitmek hiç gitmemekten iyidir. hayırlı yolculuklar
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler