Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosan Modesa TR-125-R

Motovento
    REKLAM ALANI

MOTOSAN MODESA TR-125-R

Sevgili mt üyeleri sonunda MODENAS MODESA TR-125-R motosikletimi aldım.Sizlere bu motosikleti elimden geldiğince tanıtacağım.Motosiklet şu anda 10 km'de ve rodaj süresince 40 km/h hızı geçmemem gerekiyor.Bu yüzden performans konusunda çok ayrıntıya giremedim.Kusura bakmayın.Zamanla bu konudan da sizlere bahsedeceğim.Öncelikle motosikletin teknik özelliklerinden biraz bahsetmek istiyorum.Teknik özellikler aşağıdadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor Tipi-----4 Zamanlı - Tek Silindirli
    Soğutma-----Hava Soğutmalı
    Silindir Hacmi-----120 cc
    Silindir Çapı-----52.4 mm x 55.5 mm
    Sıkıştırma Oranı-----9 . 0 : 1
    Maksimum Güç-----10 hp / 8000 rpm / min
    Maksimum Tork-----9.0 Nm / 5000 rpm / min
    Yakıt Sistemi-----Karbüratör DEKNI - PZ20B
    Vites ve Debriyaj-----Yarı Otomatik 4 Vites
    Çalıştırma-----Elektrikli & Ayak Marşlı
    Ateşleme-----Magneto CDI
    Yakıt Kapasitesi-----3 . 5 Litre
    Yağ Kapasitesi-----0 . 8 Litre
    Ön Fren-----Çelik Fren Hortumlu 220 mm Disk
    Arka Fren-----Çelik Fren Hortumlu 190 mm Disk
    Ön Süspansiyon-----Teleskopik Amortisör
    Arka Süspansiyon-----Teleskopik Amortisör
    Ön Lastik-----2 . 50 - 17
    Arka Lastik-----2 . 75 - 17
    Ağırlık-----98 Kg
    Boyutlar-----U x G x Y - 190 x 720 x 1080
    Yakıt Tüketimi-----1 , 9 Litre / 100 Km

DIŞ GÖRÜNÜŞ

Motosikleti biraz incelediğimizde aslında Modenas Dinamik isimli motosikletin kasasıyla aynı olduğunu görüyoruz.Önden bakıldığında gayet şık bir şekilde çamurluk ön grenajın altına doğru giriyor.Motosikletin ön freni 220 mm çift piston kaliperli disc frenden oluşmakta.Arka fren ise yine çift piston kaliperli 190 mm disc frenden oluşmaktadır.Jantlar ise kırmızı renkte seçilmiş.Ayrıca önde 2.50 arkada ise 2.75 kalınlığında lastikler kullanılmış.Aynalar yeterli büyüklükte ve şık duruyor.(Mavi modeli ile kırmızı modeli arasındaki farklar sadece jant ve aynalardır.Mavi modelin aynaları nikelaj ve jantları siyahtır.)Ön far ve sinyaller bütün olarak tasarlanmış ve güzel bir görüntü sağlanmış.Gösterge paneline geldiğimizde ise gayet sade bir gösterge paneli bizi karşılıyor.Bu gösterge panelinde hız göstergesi,devir saati,vites pozisyonu göstergesi,uzun huzmeli far göstergesi ve telefon uyarı göstergesi bulunuyor.Gidonun sol tarafında far ve park lambası açma kapama düğmesi,uzun kısa far düğmesi,korna ve jikle bulunuyor.Sağ tarafta ise marş düğmesi bulunmakta.Motosikletin orta grenajları diğer cup motosikletlerden biraz daha değişik tasarlanmış.Ve buna ek olarak silindirin altında bir sakal bulunuyor.Motosikletin arka kısmına doğru ilerlediğimizde gayet sportif bir şekilde hatlar devam ederek kuyruk bölümüne uzanıyor.Kuyrukta gayet dikkat çekici büyüklükte bir stop lambası bulunmakta.Sağda ve solda 2 adet şeffaf sinyal mevcut.Motosiklette hem orta hem de yan sehpa bulunuyor.Bu motosiklet park halindeyken gerçekten işlevini görecektir.Ayrıca sağdan uzanan nikelaj eksozda motosikletle uyum içinde durmaktadır.

KÜÇÜK AYRINTILAR

Motosikletin koltuğunu kaldırdığınızda biraz şok olabilirsiniz.Çünkü burda sadece küçük bir alet takımı sığacak kadar boş yer var.Benim için bagajın hiçbir önemi yok.Çünkü uzun yolculuklarda sırt çantası kullanmayı düşünüyorum.Ufak bagajlarınız içinde bagaj filesi işinizi görebilir.

PERFORMANS

Motosiklet 120 cc hava soğutmalı motordan oluşuyor.Bu silindir yatay olarak motosikletteki yerini almış durumda.Ayrıca 4 vitesli yarı otomatik bir şanzumana sahip.Motor alt devirlerde oldukça canlı 40 km üzerine çıkmadan ve motosikleti sıkmadan ara hızlanmalar yaptığımda umduğumdan çok güçlü ve seri olduğunu gördüm.Ancak vitesler biraz sert.Bunuda sanırım motosikletin yeni olmasına bağlayabiliriz.Motosiklet 2. viteste redline bölgesine gelmeden sanırım 50-55 km/h gibi bir hıza rahat ulaşabilir.Maksimum hız konusunda henüz birşey söyleyemem.Ama bana yeteceği ve artacağı kesindir.Motosikletin çalışması gayet düzgün.Jawa kullanıcılarının değişiyle tın tın saydırıyor.Motosikleti ısıtmadan yola çıkmanızı tavsiye etmem bu hem parçaların ömrünü kısaltacak hem de motorun teklemesine yol açacaktır.Şimdi ise hayati bir organ olan frenlere değinelim.Öndeki çift piston kaliperli disc fren işlevini fazlasıyla yerine getiriyor.Ancak sanırım üzerindeki balmumu tabakasını henüz atmadığı için biraz geç frenleme yaşıyoruz.Arkadaki disc ise gayet güzel çalışıyor.Ondada aynı ufak problem var diyebilirim.Stabilize asfaltta bastığımda 1 sn sonra da olsa anında lastiği kızaklama moduna geçirdi.Motosiklet 100 kg olduğu için biraz kayma olabiliyor.Buna dikkat etmek lazım.Ama sizlere şöyle söyleyeyim.Bu motosikletle kesinlikle uzun yola çıkacağım.Rodaj tamamlandıktan sonra rahat olarak 90-100 km/h gibi hızla seyir edebilir.Ama hız meraklısı olmadığım için 80 km/h hız bana yeterlidir.

KALİTE

Motosiklette kalite konusunda sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum.Bu firma MODENAS firmasının kontrolü altındaysa ve çoğu kurye modenas kullanıyorsa içim gayet rahat bir şekilde kullanacağıma eminim.Yedek parça konusunda fabrika bana 100 km uzakta olduğu için en kötü ihtimal fabrikaya bir gezi düzenleyip parça sıkıntımı hallederim.

İsterseniz birazda fotoğraflara bakalım. . .(Cep telefonu ile çekmek zorunda kaldım kusura bakmayın.)

Arkadaşlar bu da modenas dinamik
    http://p1.bikepics.com/pics/2008/10/...62673-full.jpg

Motosiklet hakkında başka almak istediğiniz bilgi olursa elimden geleni yapmaya hazırım arkadaşlar.İyi forumlar. . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    kazasız belasız hayırlı olsun.
    Master of Davar

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    cup motor severlere farklı bi alternatif kullandıkça yorumlarını eksik etme yaz hayirli uğurlu olsun güle güle kullan
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Sağolun arkadaşlar.Tabiki eksik etmem.Forumun model kısmına bu modelle ilgili bir topic açmak istiyorum bakalım neler olacak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 PM ----------

Arkadaşlar modenas-modesa kullanıcıları diye bir topic açsak mı? Az da olsa 1-2 tane modenas kullanıcısı vardır sanırım.Ben bu motoru hayal ederdim hep.Şu anda elimde.Ve inanın gözüm gibi bakıyorum.Sadece toz olmuş 2 günde Silip cilalayıp gezmeye gideceğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Güle güle kullan,Türkiyeye ilk gelen modenaslardan bir çok kişinin memnun olduğunu duymuştum.
    Fabrikanın Türkiye'de olması parça konusunda sana büyük kolaylık sağlayacaktır.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan,Türkiyeye ilk gelen modenaslardan bir çok kişinin memnun olduğunu duymuştum.
    Fabrikanın Türkiye'de olması parça konusunda sana büyük kolaylık sağlayacaktır.
    Türkiye'ye ilk modenasları jet-fadıl getirmişti gerçekten taş gibi motordular hepsi ama jet-fadılın hakkındaki yolsuzluk davası yüzünden birçoğounuın ruhsatında Rehinli diye yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Rehin olayı fadıl ile alakalı degil di.Senet le satıldıgından ki o zaman kredi kartına taksit imkanı yoktu bu yüzden ruhsatlarda,taksitli satılanlarda hacizliydi......Fadıl ı yanlış anladılar.

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    daha 40km de bukadar yazacak şey bulduysan 10.000 de neler yazarsın neler
    güle güle kullan.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlısı olsun arkadaşım başarılı bir motor gibi görünüyor.fiyat nedir acaba

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rehin olayı fadıl ile alakalı degil di.Senet le satıldıgından ki o zaman kredi kartına taksit imkanı yoktu bu yüzden ruhsatlarda,taksitli satılanlarda hacizliydi......Fadıl ı yanlış anladılar.
    Öylemiymiş..? yazdığım banada gerip gelmişti açıkcası ama aklımda öyle birşeyler kaldıydı
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Alıntı caner22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun arkadaşım başarılı bir motor gibi görünüyor.fiyat nedir acaba
    Sağolun fiyat 2350;)

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    motorun güzel,madem hızı sevmiyorsun tam sana göre,bizim memlekette de çok var bu motordan,,fiyatıda iyimiş,az benzinle çok giden bi motora benziyo,kazasız belasız sürmeler kardeşim

Sağolun arkadaşlar.Yeni tazecik resimlerim var elimde moderatör arkadaşlardan rica etsem eski fotoğrafları kaldırırlar mı?Yenilerini ekliyorum.
    [/IMG]http://img193.imageshack.us/img193/1324/dscf1513j.jpg[/IMG]
    http://img99.imageshack.us/img99/4813/dscf1515.jpg
    http://img39.imageshack.us/img39/5564/dscf1517y.jpg
    http://img99.imageshack.us/img99/9940/dscf1518.jpg
    http://img193.imageshack.us/img193/6751/dscf1519c.jpg
    http://img269.imageshack.us/img269/3594/dscf1521n.jpg
    http://img39.imageshack.us/img39/8058/dscf1523r.jpg
    http://img3.imageshack.us/img3/6716/dscf1524d.jpg[/IMG]
    Arkadaşlar yeni fotoğrafları toplu olarak eklemiştim ama fotoğrafları direk gösterime sunamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Motosikletin hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanı dilerim.

Türkiye'de cup modeller çok tutuldu. Bu modelde arka fren disk ayrıca gösterge panelinde devir saati göze çarpıyor. Kullandıkça deneyimlerini bizlerle paylaşırsan seviniriz.

Öncelikle motorun hayırlı olsun.Merak ettigim tek konu ;piyasadaki bütün motorlar iyi açılsın acılmasın hepsi km ibresindeki varsa kırmızı haneye ulaşıyor.Ve motorun da da bu sınır 120 km de başlıyor,eger bu sınırı görürse on numara motor diyebilirim.100-110 zaten olası bir limit ki 110cc ile 100-110 lara zaten cıkabiliyorduk..Tekrar hayırlı olsun izlenimlerinin takipcisiyim(yakıt)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:32 AM ----------

Öncelikle motorun hayırlı olsun.Merak ettigim tek konu ;piyasadaki bütün motorlar iyi açılsın acılmasın hepsi km ibresindeki varsa kırmızı haneye ulaşıyor.Ve motorun da da bu sınır 120 km de başlıyor,eger bu sınırı görürse on numara motor diyebilirim.100-110 zaten olası bir limit ki 110cc ile 100-110 lara zaten cıkabiliyorduk..Tekrar hayırlı olsun izlenimlerinin takipcisiyim(yakıt)(Fadıldan aldıgımın plakası 34 un 3907 idi.)

Vallaha hız konusunda pek birşey söyleyemeyeceğim.Ama 120 max diyelim.Onuda motosikleti yırtarak ki öyle motosiklet kullanmayı sevmem.Yürürüz gideriz 80 km

Motosikleti
    kanuni elite 100
    kardeşim motorun hayırlı ugurlu olsun.allah kaza bela vermesin.motor harbiden çok güzel herkese tavsiye ederim.kanka yaza kadar rodajı bitir uzun yol yapcazzz.ama yolda beni bekle benm motor seninki kadar gitmez. yanımıza takımlarımızı aldıkmı soluğu yolda alırızz yazın gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.bizim motorlar da bizim gibi kanki olsun.yoldaki maceralarımızı da burdan arkadaşlara iletirizz.eee bu motorlarla uzun yol yapmak hem tecrübe hem yürek hemde sabır gerektiriyoo.ama bi o kadarda eğlenceli oluyo.umarım iki motorla daha eğlenceli olucak.benm motor alıştı uzun yola.bergama dikili akhisar baya yol gördü.seninkide alışcak inşallah.
    tekerin düz bassın

Amin ilk fırsatta MT gruplarına girelim.Sen şu aynaları bir tak da..Şikayet edeceğim seni Mt üyelerine.En yakın MT grubu Balıkesir'de sanırım.Oraya bir yolculuk düzenleriz.

Motosikleti
    kanuni elite 100
    kanka önemli deil ya balıkesir falan.sen iste bursaya giderizzz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:24 PM ----------

kanka yazın gidemmi len bursaya

Arkadaşlar motosiklet şu an 150 km'de ve 10 kuruş yaktı.Rodaj ve biraz da benim kullanırlığım sayesinde yüksek çıktığını sanıyorum.Ve şehiriçi kullanımdan da kaynaklanıyor.Motosikleti 6000 deviri geçirmeden kullanmam konusunda bilgi verdiler.Ve şöyle bir durum var.Motosiklet 4. vites 6000 devirde 110 km/h civarı hız yapıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler