Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Mükemmel Bir Yağ

Motovento
    REKLAM ALANI
    stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    ..............................................
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hell24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    Alıntı VALEO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hareketli ve oynak parçalar (ayaklık dahil) hepsini özel yağlarla yağlıyorum bunların. Race motor kullandığım için bunlarda ön mili yağlama gibi bir durum yok.
    Macera aramayın arkadaşlar Markalı yağlardan şaşmayın derim.Bir motorun yağ eksiltmemesi o yağın iyi olduğu anlamına gelmez bunu mukayese etmenin bir çok yöntemi vardır bunlara bakmak lazım
    gidin burgmana hangi yağı koyarsanız koyun eksiltir...
    yağ eksiltme olayı motorla alakalı bir durum...
    I gOt a GaMe To Win...
    eskiden merter vardı şimdi fenerbahçe var...
    drift religion

Bakın arkadaşlar sitenin anasayfasındada göreceksiniz İPONE marka yağın reklamı var . (tavsiye ederim )

crazy_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gözüm ikinizide ısırıyor hayırdır....

bencede piyasada onca lider marka varken maceraya gerek yok...
    bir markanın yan kuruluşu olması ve fiyatının da denk olmaması demek zaten baştan ikinci kalite anlamına gelir....

aha yakalandık

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Bu yağın 1 litre fiyatı 20 lira yani diğer yağlarla aynı (würt,opet,castrol power) hepside aynı fiyat lütfen iyi araştıralım arkadaşlar.

Bakın arkadaşlar sitenin anasayfasındada göreceksiniz İPONE marka yağın reklamı var . (tavsiye ederim )
    Valeo arkadaşım korkma bayilik falan almadım sadece motoruma koydum,için rahat olsun Ben senin gibi satıcı değilim sadece tüketiciyim
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben castrol advance kullanıyorum 20-40. ancak bu topiğin yararlı fikirler üreteceğine inanıyorum. ne zamandır ki ( özellikle ilk kayıt olduğum zamanlar bilgiler havalarda uçuşurdu. şimdi ise topicler tam anlamıyla "saçma sapana yakın" diyebilirim.
    tecrübe aktarımı ve paylaşımı topiclere hasret kaldık diyebilirim.

bu topic işe yarayacak bence. yeter ki marka üstünde durmayalım, tecrübe paylaşalım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yağın 1 litre fiyatı 20 lira yani diğer yağlarla aynı (würt,opet,castrol power) hepside aynı fiyat lütfen iyi araştıralım arkadaşlar.

Valeo arkadaşım korkma bayilik falan almadım sadece motoruma koydum,için rahat olsun Ben senin gibi satıcı değilim sadece tüketiciyim
    Beni yanlış anladınız arkadaşım . bende belli bir markanın bayisi değilim en az 10 marka yağ satıyorum . taraflı değilim yani onu belirtmek isterim.

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben castrol advance kullanıyorum 20-40. ancak bu topiğin yararlı fikirler üreteceğine inanıyorum. ne zamandır ki ( özellikle ilk kayıt olduğum zamanlar bilgiler havalarda uçuşurdu. şimdi ise topicler tam anlamıyla "saçma sapana yakın" diyebilirim.
    tecrübe aktarımı ve paylaşımı topiclere hasret kaldık diyebilirim.

bu topic işe yarayacak bence. yeter ki marka üstünde durmayalım, tecrübe paylaşalım
    Şükür beni anlayan bir motorcu çıktı yawBen sadece kullandım ve memnunum dedim tavsiye ederim dedim ama bu işin ticaretini yapan arkadaşlar acayip paniklediler ve başladılar yağı kötülemeye en kötü yağ en ucuz yağ dediler .Fiyatı 20 lira hiçte ucuz değil diğer yağlarla aynı bazılarından daha pahalı ve dünya devi Valvolin le ortak dedim hepsi bu Kullanan birisi olarak tecrübelerimi ortaya koydum alan alır almayan almaz,bu kadar basit panik yapmayın arkadaşlar.İsteyen alır istemeyen almaz ben kullandım ve kullanmaya devam edicem diğer yağlarıda kullandım bu kadar basit.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

egemen977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda AT
    evt ipone 10W40 yağ koydum motora yeni..ustam önerdi..önce tabiki düşündüm..adını sanını duymamıştı.Araştırınca ipone sadece motorsiklet için yağ üreten bir firmaymış..benim koyduğum yağ off road motorlar için özellikle üretilen bir yağ..bu şekillde değişik amaçlarla kullanılacak 10W40 yağlar var ayrıca daha değişik numaralarda yağ ve bakım ürünleride mevcut..

katkılı yağlar bazı motorlarda debriyajda ayırmama sorunu yaratıyomuş diye duymuştum ama bu sorun benim motorumda olmadı..üstüne Ankaradan_Artvine Geldim problem yok...Özellikle Afrika twin kullananlar yarı sentetik ipone yağ debriyaj sorunu yaratmıyo bilgilerinize
    KAFADAN KASK VE AKIL EKSİK OLMASIN!!!

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    castrol'den şaşmam sonuçta kendini kanıtlamış bir yağ...
    Hissettiğin gibi yaşa...

Castrol tam sentetik 10-40 4t motosiklet yağı 17Tl
    Ahmanamra bunu beğendi.

crazy_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    konu dısı olucak ama bu ipone yağ nerden bulabılırız satan fırma varmı yada sitesi ?

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Castrolün film tabakası tartışılmaz
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Valvoline malesefki motosikletlerde iyi performans vermemektedir. Aldigin yaga dikkat et derim , simdi hos calistigini sanarsin ama ilerde yatak larini cizebilirsin. Yag konusunda bugune kadar asla cimrilik yapmadim , bilinmedik markalara elimi bile surmem , castrol den baskada yag serisi kullanmam.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

SERHAN YORUK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 250 İE S VE SKİPPER 150
    ben yedek parça ve yağ işi yapıyorum
    piyasadaki en ucuz ve kalitesi en düşük yağlardan biridir Prista (bulgar malı)
    bence biraz uzak durun ;)
    onun fiyatından biraz yüksek çok daha kaliteli ve markalı yağlar bulabilirsiniz
    Bilgilendirdiğin için teşekkürler valeo

ben valvoline kullanıyorum gayet memnunum...

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    Valvoline'in litresi 12 lira 10-40 yarı sentetik, daha önce repsol vardı, tekrar valvoline koymayı düşünmüyorum.

Bir de Havoline var,bisikletçi arkadaşım satıyor dükkanında, ambalajı süper, 10-40 tam sentetik Made in Spain, Texaco'nun ,her türlü aracı geçmiş ambalajında LPG,Gasoline,Diesel... yani gerçek motosiklet yağı değil

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikletin yağı motorun kanı gibidir,motosikletin en önemli değişim parçası yağdır. Yanlış yağ kullanımı motorunuzun ömrünü kısaltır...

Şahsen gerek serviste gerek kendi kullanımımda kesinlikle şaşmayacağım 3 tane marka var, sırayla : 1 - MOTUL , 2-MOTOREX, 3 - CASTROL..

Bunların dışında 'ucuzcu', 'ucuz olsun moktan olsun benim için sorun değil' diyenler için ucuz yağ alternatifleri var (litresi 10-15tl olan yarı sentetik motosiklet yağı).

Ancak motorunu sevenlere söylüyorum,3'ten 5'ten kaçınmayın ve bu saydığım 3 marka yağdan vaz-geç-me-yin. Ve birde yağ satmak için uydurulan yalanlarada pek kulak asmayın, yok motulun amcasının teyze kızının oğlunun fabrika kurmuşta ipone diye yağ satıyomuşta aynı malmış vs vs :D o bunla ortakmışta aynı teknolojiymiş bilmemne.. Oladabilir ama olmyadabilir iyice araştırmadan 3-5 kuruş eksik vericem derken motorunuzdan olmayın

emrahkrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys '07
    Gerçekten kaliteli sadece motosiklet yağı üreten ve tanınmış bir yağ istiyorsanız MOTUL kullanın.Litresi 30 tl. 2 gün önce motoruma 3 lt. aldım daha öncede motul kullanıyordum son derecede memnunum bu yağdan.macera aramaya gerek yok bence...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)