Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Enduro 200 [Test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Birkaç fotoğraf daha:

1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    henüz yok ki..
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni nin adını bile duymak istemiyorum!
    neden hocam, noldu ki ??
    ben de istiyorummmmm motosiklet :queen:

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    güzel bir inceleme eline sağlık
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Az önce teslim ettim Enduro 200'ü, bir hayli alışmıştık birbirimize ayrılmak bayağı zor geldi.
    Düşünüyorum da tek tatsız anım, benzin kaç km'de bitecek diye deneme yaparken Kızıltoprak'tan Çevreyolu'na girip Çamlıca çıkışından çıkacakken Göztepe çıkışının oralarda orta şeritte motosikletin yavaşlamaya başlamasıydı Emniyet şeridine geçip musluğu alta çevirmeme rağmen marşa cevap gelmiyordu. Kızıltoprak girişine kadar itip oradaki bayilerden benzin istemeyi planlarken, Kadıköy girişinin daha yakın olduğunu farkedip hemen başındaki benzinciyi de hatırlayınca yolun yarısından kurtuldum.

Bu arada bugün 320 küsür km'de teslim ederken bahsettiğim ön çamurluk sallantısına neden olabilecek vidaların sıkılığına bakalım dedik; vidalardan bir tanesi yerinde yoktu, ya vida düştükten sonra sallantı daha da arttı, daha da rahatsız etti, ya da vida da çamurluğun sallantısından sıkılıp kurtulmaya karar vermişti.

Motosikleti
    cbr 600f

turk-cin-japon

Alıntı altan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en ıyı vurguyu Turk malı diye lanse ediliyor olarak yapmısın.Eminimki bu ve bunun gibi bircok marka ve modelin Turkiyede montaj yapılması onu Turk malı yapmaz.Civatasına kadar Cinden getırılen yedek parcalar ıle Turk malı bir motosiklet uretemeyiz
    parcanın cınden gelmesımı yoksa toplama yerının cın olmasımı
    benım ybr ın uzerınde made ın chına yazıyor yaw bu japon degılmıydı
    ECEL KAPINI CALDIGINDA ORTALIGI TELASA VERME CUNKU O GELDIGINDE SEN COKTAN GİTMİS OLACAKSIN

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    olcan138 abi eline saglık çok güzel bir test ve yazı olmuş..sana soracagım bir kaç soru var bizi aydınlatırsan çok sevinirim..motor diger çinler gibi 1 ay da dökülecek bir motormu ?? sen bayi ile görüşmüssündür kesin yedek parçası varmı yoksa 3 ay beklenecek bir ürünmü... kimse önermiyor ama (tip) bakımından gerçekten güzel oyüzde verecegin bilgiler çok önemli şimdiden teşekkürler..acaba kanuni gerçekten yenileniyormu??

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    Alıntı mici_ceko_4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olcan138 abi eline saglık çok güzel bir test ve yazı olmuş..sana soracagım bir kaç soru var bizi aydınlatırsan çok sevinirim..motor diger çinler gibi 1 ay da dökülecek bir motormu ?? sen bayi ile görüşmüssündür kesin yedek parçası varmı yoksa 3 ay beklenecek bir ürünmü... kimse önermiyor ama (tip) bakımından gerçekten güzel oyüzde verecegin bilgiler çok önemli şimdiden teşekkürler..acaba kanuni gerçekten yenileniyormu??
    yaw amma soru sormuşsun ha baksana 3 günde çamurluk vidası düşmüş 1 haftada motor saplaması düşer ve motor yere iner
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    stunc63 abi soralım belkide gelişme vardır bizim içinde bi umut olur ;);)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az
    Bu arada bugün 320 küsür km'de teslim ederken bahsettiğim ön çamurluk sallantısına neden olabilecek vidaların sıkılığına bakalım dedik; vidalardan bir tanesi yerinde yoktu, ya vida düştükten sonra sallantı daha da arttı, daha da rahatsız etti, ya da vida da çamurluğun sallantısından sıkılıp kurtulmaya karar vermişti.
    Allaha şükür 5700 deyim...bir vidam bile oynamadı veya sıkılmadı serviste...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allaha şükür 5700 deyim...bir vidam bile oynamadı veya sıkılmadı serviste...
    ne kadarda çinli olsada o bir honda, hayat onda
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    türkiyede otomobil için OEM (orjinal parça üreticisi) varken kanuni markası altında yerli tasarım ve yerli üretim motor olmamasını çinden gelen parçalar ile yüksek kar elde edilmesine bağlıyorum.
    merak edenlere adres www.uzel.com.tr
    çindeki kadar seri üretim yapılmış olsa aynı kalite malzeme yine yaklaşık aynı fiyata çıkar. tabi hükümetin bu konu üzerine eğilip katma değerli mal üretimi gerçek anlamda teşvik edip denetlemesi gerekmektedir. denetim olmadan teşvik verilmesi sadece kötü niyetli kişilere yarıyor.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    @mici_ceko_4; bana kalırsa kısa sürede dökülecek, dağılacak bir motora benzemiyor, Kanuni de yeni modellerinden çok umutlu, çok iddialı. Cross ve Enduro'nun boyları yüzünden çok fazla satılmadığını ama şimdilik Caracal'da uzun süredir en iyi denilebilecek satış rakamlarını yakaladıklarını söylüyorlar ve alanların hep memnun olduğundan bahsediliyor. Galeri Sayan Ümraniye şubesinin sanırım sahibi olan Hakan Bey de sağlam bir motorcuymuş ve kendisi de bir hayli kilometre yapmış bir Enduro 200 sürücüsüymüş, o da çekinmeyip kullanıyorsa parçasına, servisine...vs güvenilir bence.

@stunc83 & mete_han; bu modelle asfalt motoru CBF150'yi karşılaştırmıyoruz herhalde değil mi? Kaldı ki bana çabuk verebilmek için montajını...vs de acilen yapmışlar, daha aldığımda sinyal vidasını sıktırttım, ayna civatasını da kendim sıktım, bir çamurluk vidasının da düşmesini, kullandıktan sonra (özellikle nerede toprak bulsam, çukur, tümsek görsem üstünden geçtikten sonra) anlayışla karşılar ve motorun genelini bir vidayla harcamam.

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    nedense honda değilse ilk hatasında çiziliyor motosikletler
    kapasın diğer firmalar üretim bantlarını scooter motor için bile otomobil parası verelim iyi olur mu?
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Çok güzel bir test yazısı olmuş Olcan. Eline sağlık.

Motosikleti
    olcan abi Kanunninin bir motoruna binip dağlara taşlara çıkmak sence ne derece mantıklı...taam eline sağlık bak...beleş motor test etmek çok zevkli bi iş olsa gerek...ama eğri oturup doğru konuşmak lazım..mazeret üretmeden malı biliyoz derim ben...ağzıyla kuş tutsa ürün ortada...geçmişi geleceği ortada...hedefler yanlış...özel indirimlerle ithal çin parçaları montajlayıp millete yerli mal diye kaktırmak ayrı bir suç bence...suistimal diyelim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Kendimce gayet doğru konuşuyorum abi ben, ATV olayında da aynı şeyleri saçmaladın, hala aynı noktadasın, dağa da bayıra da çıkar bu motor. Malı bilmiyorsun işte, geçmişinden bahsediyorsun ama gelecek hakkında çok sabit fikirlisin, örneğin Cheeta hakkında hiçbir yerden duyamayacağın kadar falso sayabilirim sana burada, servisleri, bayileri de söyler nasıl şikayetlerle getirildiğini, nasıl vitrine bile koymak istemediklerini, ama önüne gelen Çin'den motor getirmeye başladıktan sonra, özellikle Kanuni'nin bundan ders alıp kendini toparlamaya başladığını da hissediyorum ben.

Motosikleti
    kanka bana adam gibi bir mallarını söyle tamam güzel idare eder diyim...Kanuninin piyasadaki yerini insanların düşüncelerini benim anlatmama gerek varmı sence...ben bu şirkete güvenmiyorum...mallarını beğenmiyorum...sende ısrarla güzel diyorsun...bir malıda taklit olmasın yahu...yokmu sence orada mühendis...tasarım masarım arge falan yapan tokmu...bence yok...var ama yok...hadi onu boşver(cheetahı..) derbı kopyasına ne dersin...

Honda..Yamaha..Suzukı...Pıaggıo..Kymco..SYM..aklım a gelen ilk bunlardı...sence Kanuni bunların arasına girermi...yiyim kros 200 ü...bana vizyondan bahset...milyon dolar yatırmışlarda nolmuş...çıkan mal bu...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Sorduğun zaman adamlar da diyorlar zaten şu ana kadar Kanuni'nin en iyi modeli Bobcat'ti diye, ayrıca uzak durulacak, satmak bile istemediklerini de sayıyorlar gayet.
    Ben de ısrarla güzel demiyorum, Suzuki, Piaggio...vs alacağına Kanuni al demiyorum, senin dediğin kadar kötü olmadığını savunuyorum, ihtiyacı karşılayacağını, iş göreceğini söylüyorum.
    Kanuni'nin yeni serisini test için Çin'e giden İTÜ test mühendislerinden de konuştuklarım, tanıştıklarım var ve sonuç şu ki Kanuni bir Triumph değildir ama bir Jianyingsan'dan da üstündür. (markayı salladım, ama bakarsın vardır öyle de birşey)

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    mete han kanuni olmasa şu an 2500 ytl ye mobylette ye biniyor olacaktın.bu çin bozması japonlar kaç lira olurdu sence

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Güzel inceleme, iyi yazı

Mete abi, bırak şu sabit fikirliliği Kanuni bir Ducati değil, olmayacak da, ama bazı modelleri güzel.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)