Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2007 Yamaha Fazer S2 yi yakından tanıyın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı ashkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hayırdır dikkat ettimde test yazimi koydugum tüm motosiklet sitelerde hep aynı cevabi vermissin.
    Fazer ile ilgili kuyruk acın mı var (şaka)
    alla sukur olmadi fikir degistirip Z750 almistim, yamaha da hissen mi var neden bu kadar alindin ki yazilarima
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Fazer 1000 / 2006
    %40 ortagım
    yok yav dostum dikkatimi cekti 2 yerde aynı yazıyı yazdıgını gorunce o yuzden sorma geregi duydum

kazasız sürüşler
    FAZER 1000 / 2006 MODEL / BEYAZ
    www.motolab.com.tr
    www.yamahaturkiye.org

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşkın bey sizin bu testinizden çok etkilendim hemen gidip bir fazer alacağım
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Test etme imkanı bulmuşsunuz. Ben daha yeni modeli görmedim bile.
    Hocam kafama takıldı.
    Siz uzun zamandan beri eski modelini de kullanıyormuşsunuz.

Eski modellerde düşük devirlerde çok kötü bir performans sergiliyordu.
    Tork hiç yoktu.
    Yeni modelde sorun halledilmişmi?
    Üst devirlerde gaz elimde kalıyordu.
    Hala aynı mı?

Bu noktada yapılış amacına uygunluk olarak bu motoru arkadaşlara tavsiye edermisiniz?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 1000 / 2006
    alt devirlerdeki (7000 devrie kadar) olan kısım eskisi gibi. yani dusuk devirlerde ki tork egrisi cizgisi dusuk.

yapılıs amacına gore demissiniz. Bence sinifinin tek alternatifi FAZER dır.
    FAZER 1000 / 2006 MODEL / BEYAZ
    www.motolab.com.tr
    www.yamahaturkiye.org

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    çok faydalı olmuş teşekkürler

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    çok güzel olmuş eline sağlık ama fazla özellik kullanmamışlar

Motosikleti
    Suzuki Bandit 600
    Ahh ahh bir gün fazere binmek dileğiyle.
    *** Hayatta En Güzel Şey Özgürlüğün Tadını Doyasıya Çıkarmaktır ***
    Hayat sadece ölüme giden yoldaki bir rüyadır...

gerçekten iyi bi alet yawww

Motosikleti
    Suzuki SV 650s
    Alıntı ashkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle ki ;
    04-05-06 Fazer larda ön kaliperlere iç taraftan baktığınız da 2 piston yuvasının boş olduğunu göreceksiniz.

Fazer S2 lerde ise kaliperlerde 4 piston olduğunu ve bizde o boş olan kısmın dolu olduğunu görebilirsiniz.

Gelelim bu 4 pistonun farkına. Kesinlikle 2 pistona gore 4 pistonlu kaliplerlerin farkını anında hissediyorsunuz. Kaliperlerin daha güçlü disklere tutunduğunu bilmek insanı güvende hissettiriyor. Nedense bana acaip güven verdi. Frenlerin iyileştirilmiş olması cok iyi.
    eski fazer de 4 pistonlu. ama eski fazerde fren aynasi yerinden oynuyor. ve pistonlar fix motora bagli.
    ama yeni fazerde tam tersi. fren balatalari fix canta bagli ve fren pistonlari yerinden oynuyor.

bir gün benim olacak.................

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    kafama bişey takıldı
    Yeni egzoz sistemi:

2007 egzoz sistemi, her ne kadar dış görünüş olarak 2006 modelinkine benzese de iç yapısı tamamen yeni. Sistemde, egzos çıkış direncini düşürmek ve ideal emme ve egzos verimini alabilmek için EU-3 uyumlu daha büyük katalizör üniteleri kullanıldı. Ayrıca S2’lere oksijen sensörü takıdı. 32-bit’lik ECU (Electronic Control Unit) bu sensörden aldığı bilgilerle anında ve her an yakıt beslemesini ayarlayarak minimum emisyonu ve optimum performansı garantilemektedir.
    yani bu fazer S2'nin egsozunu değiştiremiyecekmiyiz. bu sensör işi kafamı kurcaladı bilen birisi açıklayabilirmi. performans egsozu takılamazmı bi devil nebileyim akropoviç felan@ashkin bey yada @skullhunter biri açıklayabilirmi? Erhan sen senin motorun egsozunu değiştirdin 4 çıkışlı Laser X-Treme taktırdın heralde resimlerde görmüştüm bu s2 lerede uygulanabilirmi bi bilgin varmı ?
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Honda Beat inşallah
    tek kelimeyle alet nalet

anladığımız kadarıyla pekde beklendiği gibi bir sürpriz yapamamaış yamaha.test için teşekürler ellerine sağlık

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Güzel motor hakkaten.. Test için teşekkürler.....

mt 01 imi tutamazz ))))))))))))))))))))))))))))))

paylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    200 GY kirmizi-siyah
    Selamlar

2006 versiyon fazer'a
    disaridan bakildiginda
    98 beygir mi yoksa 78 beygir mi oldugunu anlamanin (evraklara bakmak disinda) bir yolu var midir. dis gorunusunde, ne bileyim, motordaki detaylarda felan, bir fark var midir, bir fazerin yanina varip da soyle bir baktigimda, "himm bu 78 beygir" veya "yok yok 98 beygir, baksana bilmem ne parcasina, 78 beygirliklerde bu boyle degil" demenin bir yolu var midir?
    Oylesine sormuyorum, satin alirken, 78 beygirligi 98 beygirlik zannedip de alir miyim, tanimadigim, bilmedigim insanlar bana acaba dogruyu soylerlermi diye endisem var.
    Simdiden tesekkurler. Cevap veren olur ise, hatta bir de resimli aciklama verebilen olur ise cok super olucak.
    Sorum fazer S2 ile ilgili degil, 2006 versiyon denilen model icin. tekrar tesekkurler.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Baha_dir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

2006 versiyon fazer'a
    disaridan bakildiginda
    98 beygir mi yoksa 78 beygir mi oldugunu anlamanin (evraklara bakmak disinda) bir yolu var midir. dis gorunusunde, ne bileyim, motordaki detaylarda felan, bir fark var midir, bir fazerin yanina varip da soyle bir baktigimda, "himm bu 78 beygir" veya "yok yok 98 beygir, baksana bilmem ne parcasina, 78 beygirliklerde bu boyle degil" demenin bir yolu var midir?
    Oylesine sormuyorum, satin alirken, 78 beygirligi 98 beygirlik zannedip de alir miyim, tanimadigim, bilmedigim insanlar bana acaba dogruyu soylerlermi diye endisem var.
    Simdiden tesekkurler. Cevap veren olur ise, hatta bir de resimli aciklama verebilen olur ise cok super olucak.
    Sorum fazer S2 ile ilgili degil, 2006 versiyon denilen model icin. tekrar tesekkurler.

Baha_dir ilk olarak şunu eklemeliyimki 2006-2005-2004 model Fazer'lar kesinlikle ama kesinlikle 98 beygirdir...Yamaha 78 beygirlik seçeneği 2007 yılında S2 diye kasa değiştirdikten sonra getirdi...yani 2007 yılında var 78 beygir seçeneği...o yüzden kafana takılan hiçbirşey olmasın güzel kardeşim...2007 yılı için anlamanın yolu ise gaz kolu turudur...78 beygirlerin gaz kolu turu 98 beygirlere göre daha kısa...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baha_dir ilk olarak şunu eklemeliyimki 2006-2005-2004 model Fazer'lar kesinlikle ama kesinlikle 98 beygirdir...Yamaha 78 beygirlik seçeneği 2007 yılında S2 diye kasa değiştirdikten sonra getirdi...yani 2007 yılında var 78 beygir seçeneği...o yüzden kafana takılan hiçbirşey olmasın güzel kardeşim...2007 yılı için anlamanın yolu ise gaz kolu turudur...78 beygirlerin gaz kolu turu 98 beygirlere göre daha kısa...
    4 silindir ikiside 78 bg ile 98 bg motor aksamı tamamen aynı ise sadece daha azmı gaz verilerek 78bg e düşürülüyor
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler