Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

givi X01 ya da nolan N43 yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Arkadaşlar GİVİ X01 ya da NOLAN N43 air kasktan birini internetten alıcam.Bu kasklar hakkında bilgisi olan, kullanan var mı acaba?Yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    x01 göründüğünden büyük bir kask
    büyük bedenlerde kafanıza birisi çıkmış gibi oluyor
    fakat ben beğeniyorum (kaskı)
    açık çene parçasının arasına sineklik lazım ek olarak

N 43 kullanan burada , ne vardı ???

Motosikleti
    Büyük derken kalıbımı büyük?yoksa dış kabuğumu hacimli.bir de rüzgar sesini ne kadar veriyor acaba?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:30 ----------

Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N 43 kullanan burada , ne vardı ???
    N43 hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Güvenli bir kask mı?İçeriye ses veriyor mu?Malzeme kalitesi nasıldır? vs.yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük derken kalıbımı büyük?yoksa dış kabuğumu hacimli.bir de rüzgar sesini ne kadar veriyor acaba?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:30 ----------

N43 hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Güvenli bir kask mı?İçeriye ses veriyor mu?Malzeme kalitesi nasıldır? vs.yardımcı olursanız sevinirim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-li-nolan.html

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    kask biraz daha hacimli
    deneme amaçlı giymiştim daha önce o nedenle performansına bir yorum yapamayacağım
    güzel kask genede deneme şansınız varsa kesinlikle yapmanızı öneririm

Nolan N 43 kask imal edilerken yaz kullanımının ağırlıklı olması açısından düşünülmüş bir kask.

Tepesindeki 2 ad. hava kanalı yazın kullanışlı olur, ama kış/soğuk ta pekte iç açıcı değil galiba (full face / çene açılır kullanmadım kıyaslayamıyorum o yüzden)

Ama gayet memnunum, görüş açısı malzeme kalitesi vs. vs. çok güzel ve kaliteli.

Motosikleti
    Nolan N 43 kask imal edilerken yaz kullanımının ağırlıklı olması açısından düşünülmüş bir kask.

Tepesindeki 2 ad. hava kanalı yazın kullanışlı olur, ama kış/soğuk ta pekte iç açıcı değil galiba (full face / çene açılır kullanmadım kıyaslayamıyorum o yüzden)

Ama gayet memnunum, görüş açısı malzeme kalitesi vs. vs. çok güzel ve kaliteli.
    Tarkan bey 90-100 km hızlarda ses yalıtımı nasıl?Ben mevcut ls2 blade fullface kaskımda en çok bundan rahatsızım.

Tarkan bey 90-100 km hızlarda ses yalıtımı nasıl?Ben mevcut ls2 blade fullface kaskımda en çok bundan rahatsızım.
    ses alıyor bence (kaliteli bir fulll face i tutması imkansız )

Motosikleti
    ses alıyor bence (kaliteli bir fulll face i tutması imkansız )
    Tarkan bey ben 250 cc scooter kullanıcısıyım.Mevcut kullanmış olduğum LS2 blade kaskım inanılmaz uğultu yapıyor,hızım 50km yi geçtiği zaman rüzgar sesi başlıyor,90 km yi geçince hiç bir şey duyamaz hale gelip kasktan nefret etmeye başlıyorum.Daha önce nolan N42 kullandım hiç böyle bir rüzgar sesi sıkıntım olmamıştı.Bunları rahat kıyaslama yapabilmeniz ona göre tavsiye etmeniz için yazıyorum.

Tarkan bey ben 250 cc scooter kullanıcısıyım.Mevcut kullanmış olduğum LS2 blade kaskım inanılmaz uğultu yapıyor,hızım 50km yi geçtiği zaman rüzgar sesi başlıyor,90 km yi geçince hiç bir şey duyamaz hale gelip kasktan nefret etmeye başlıyorum.Daha önce nolan N42 kullandım hiç böyle bir rüzgar sesi sıkıntım olmamıştı.Bunları rahat kıyaslama yapabilmeniz ona göre tavsiye etmeniz için yazıyorum.
    Daha önceden çene açılır, full face vs, bir çok kask kullanan insanlardan olmadığım için benim tavsiyelerim çokta yararlı olmayabilir senin için :(

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Motosikletinizin ön camı da buna sebep oluyor olabilir. Eğer değişebiliyorsa ön cam açısıyla oynayarak deneme yapın. Yada basit bir deneme yöntemi. Uğultu sırasında motosiklette ayağa kalkın eğer ses gidiyorsa camınız sese sebep oluyordur.
    Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)