Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 150 yi bizzat kendim denedim.. [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Eralpt hocam izlenimlerin için teşekkürler, herhalde arkadaşlar bu yeni makinenin heyecanına kapıldılar ve test bekledikleri gibi olmayınca biraz sertçe eleştirdiler. Yorumlarının devamını bekliyoruz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Hocam bu ısler boyle emege saygı nerde? Sen izlenim ve testlerinden gecme. Bize isik tutmaya devam et. Egitimci oldugunu bilip tecrubene ve teknik bilgine inaniyorum. Ayni zamanda bu motoru elestiren arkadaslar acaba honda satisa gectiginde diledigi gibi ve istedigi renkte bulabilecekmi bakalim. Ki fiyatta beklendigi gibi olursa cbrnin ciktigi donem gibi olacak. Valla yamaha gibi kampanyada yapsalar yeminle ilk gun magazanin onunde sabahdan biterim Saygilar
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

vural_kurye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O Motor Bana 1 Ay Dayanmaz Bunu Bil Sen öyle Yapiyorsan Ben Arka Kaldirarak Döndürrüm Yatirrim Teklere Kaldirrim Arkaya Basa Aşşa Atlarim Motor Kendi Gider

Motosikleti
    mondial 100 kh
    güzel inceleme olmuş emeğinize sağlık. ben tipini beğenmedim. ancak kullanılan motor hoş muş.

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Abi o kukaların hepsini sen mi devirdin

Motor güzel keşke biraz daha kalın olsaydı. Test ve bilgilendirme için teşekkürler.
    Sadobey

arn125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayatımda gördügüm en cirkin motor.CBF adıyla hiç bir ilgisi yok 600 lük abisine benzetilmeye çalışılan ön kafa grenajını saymazsak...CBF adına yakışmamış bu motosiklet. Bedava verseniz mondial kullanmam ama Mondil 150 KN bile bundan 10 kat daha güzel. çin malı dandik motorlara benzemiş. bide test eden arkadaş ya 2 metrenin üstünde yada motosiklet cok küçük. Piyasada yakışıklı YBR ve Keeway speed 150 varken bu çin malı görünümlü motoru kim begenir. ama honda motoru ve kalitesine diyecegim bir laf yok. Eralpt Hocam emegine sağlık cok güzel test olmuş. bide o kukaların hepsini devirmeyi nası başardın

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    abi çift kişi mi gördün o hızı 120 kmh

akuaritas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla birzda motorda tip olacak bence iyi değil RR1000 olsa neyse

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    MEGAN66, iyi dileklerin için teşekkür ederim.. Aynen dediğin gibi yapacağım testlerimi tabiki yayınlayacagım ama, benim zoruma giden o kadar uğraşıp edip, test yazısı yazıyorum (bir test yazıısının fotograflarının upload edilemis, yazının yazılması, imla hataları için gözden gecirilmesi o sırada eklenecek şeylerin akla gelmesi vs 6 saatten fazla sürüyor.. ) Ve de bunca şeyden sonra kendimizi aklamak, savunmak zorunda kalıyoruz.

Yakında BMW F 800 ve honda Varadero 1000 testi geliyor..
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    eralp baba böyle şeyler hep olur bilirsin...sen işini bilirsin üstadım...bu konuda üstadsın otoritesin...

Motosiklet eğitimleriyle alakalı bu ve benzeri sitelere neden reklam vermiyorsun...detayları bilmem...kendini fazla tanıtmıyorsun bizlere...mesela bu sitede çok eksiğimiz var...Bir toplu sürüş konusunu bile bilmiyoruz...

hem kişisel bazda hemde site olarak tecrübelerine ihtiyacımız var...site yönetiminin seninle irtibata geçmesini isterdim...senin gibi fazla cevherimiz yok...bari kıymetini bilelim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ne kadar çok şey sorgulamışsınız hayret ettim valla. Yani bir güzellik yapalım motorun fotograflarını yayınlayalım dedik vallahi bir yalancı olmadıgımız vardı dicem o da olmuş zaten.. Neden hep yıkıcıyız Türk milleti olarak? Biraz yapıcı olmaya ne dersiniz?
    Haklısınız, ama böyle şeyler dile getirince de bu sefer milliyetçi damarı kabaranlar gerçekleri görmek istemeyip saldırıyorlar. Eğitim gerekli ama herkesin biraz kendini de sorgulaması gerek. Çok haklısınız ve takmayın kafanıza bence, bu hep oldu ve olacak...
    Bilgileriniz için de tekrar teşekkürler.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

erdal231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125-2006
    4.500 verlmez ybr daha iyi görünüm hersey fiyat saygılar x x x

racing_talha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr125
    fiyaTI 3.300 dediler bana..

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma

-Şu şekilde olursa komik olmaz mı? (*Kendim yazdım. Girip Hondanın sitesine bakmanıza gerek yok)

-Garip bir şekli olsada bu fiyattan satılacağını düşünürsek hiçte yabana atılacak gibi değil. Honda neyin peşinde acaba... (Devir göstergesi yok değilmi bu motorda)
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda neyin peşinde ...Honda çinle rekabet etmek zorunda bunu nasıl yapacak fiyatı o civarda olan motorlar getirecek ...çinle başlayıp lanet olsun diyene yine çinde yapılmış ama honda markası olan bir başka seçenek sunacak ..diyecekki ohc motor var bunda ..neden ??? çinlilerde en şikayet edilen şey vibrasyon ....aaaa diyicek alan vibrasyon az...

Son olarak diyorumki bu sınıfta zaten cg ve ybr gibi farklı markaların kendini ispat etmiş motorları var..

getirsene 4 zamanlı 250 cc bir sport ama cbr 125 gibi değil GT 250R gibi lastiği lastik görünüşü görünüş ...

bu arada ybr ın görünüş olarak daha iyi olduğu fikrine aynen katılıyorum
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

CBF 150 hakkında

selam arkadaşlar CBF 150 hakkında bende biraz araştırma yaptım.
    adres: www.honda-sundiro.com/product/product.asp

Honda Çinde üretiyor. Ordaki modelde devir saati var.
    Almak için 2007'yi beklemek lazım.

Motosikleti
    BBRR,

Honda çinli ile rekabet etme peşinde değilki. Çinli ile zaten rekabet edemezki.. Hedef kitle farklı. bugun 125 cc vitesli motorlar çinlilerde (WUXI, MOTTI, MONDIAL VS..) hepsi nerdeyse 2000 ytl nin altında ve 24 taksitle yani ayda 70-80 ytl ye alınabilyor. Hondanın hedef kitlesi bu değil.

Sana yazdıgım diğer cevapta da CG nin eksik yönleirni yazmıştım. CG artık bitti miyadını doldurdu. Ayrıca 3400 YTL ye YBR varken gidip 3900 YTL ye CG 125 almak mantık dışı. İşte bu yuzden Honda CBF 150 yi getirdi ki YBR ile rekabet edebilmek için. Motor özellikleri YBR ile nerdeyse aynı, OHC , vibrasyonsuzluk, ve en önemlisi Arka pro-link süspansiyon. Ortada tek amortisör. Bu motorun rakibi ve eş değerlisi YBR dir. Yarıca YBR 125 in de tamamen ÇİN MALI oldugunu da gözardı etmemek laızm. Her çin kötüdür diye bişey yok . Başka motosikletlerle karşılaştırmak çok ama çok yersiz. Bazı arkadaşlar CBR 125 ile karşılaştırmış. Olacak iş mi? tamamen farklı fiyat tamamen farklı makineler. Bu motorla HONDA'nın yedek parçası pahalıdır düşüncesi de tarih olacak. CBF 150 farının 86 YTL oldugu söyleniyor. CBR 125 Farı 1200YTL. Elma ile armut karşılaştırılamaz.. CBF 150 3500 ytl CBR 125 5150 ytl. Arada var %40 a yakın fiyat farkı. Nasıl karşılaştırabilirsiniz %40 fiyat farkı olan iki makineyi nasıl aynı kefeye koyabiliriz? Ki bu makinelerin de hedef kitlesi farklı iken..
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

BBRR a katılıyorum honda ve yamaha 250 cc sport getirsin. Türkiyede vergiler 250 cc altını teşvik ediyor ve motora düşük cc ile başlayan bir çok kişi 2. motor olarak 500-600 yerine 250 cc makina tercih eder diye düşünüyorum. cbr 125 in 250 cc liği süper olur bence.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    1200ytl yı yanlıs yazdıgını varsayıyorumyoksa motoru kullanmıcam mazallah farı fln kırılır..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Malesef yanlış değil.

Zira CBF 250 nin gösterge paneli de € 1600 iken 970 YTL tutuyordu... CBR ın farı da aynı şekilde € 1600 iken 930 YTL idi.. Bu tip parası pahalı motorların kaskosuz kesinlikle kullanılmaması lazım. Arkadaşım Fazeri durdugu yerde düşürdü 1200 YTL masraf çıktı. BAşka bir fazer yodla kaydı su yatagına düştü 4200 YTL masraf.. Parçası pahalı olan motorları kesinlikle kaskosuz kullanmamak lazım..

egemena, Malesef işler öyle getirsin demekle olmuyor. Hepimiz isteriz bu tip motorların gelmesini ama.. Olayın boyutu farklı. Mesela Honda CBR 250 yurtdışında var.. Ama TR ye gelemiyor çünkü EURO3 gaz emisyonlarını karşılamıyor. Hadi bu bir şekilde halloldu diyelim bu motorun fiyatı 11000 YTL olursa kim alır? 2005 600 F ler 13-14 lerden giderken 11000 e 250 lik motoru TR de kimse almaz. Çünkü ehliyet kısıtlaması yok. bu tip motorlar ehliyet kısıtlaması olan ülkelerde iş yapar. Çünkü adam bir süre boyunca 250 liğe binmek zorunda. isterse 15000 YTL olsun ona binmeye mecbur. Bu tip motorlar anca TR de de ehliyet sistemi gelişirse o zaman getirilir.. Yoksa ithalatcılar getirmez bunları haklı olarak.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler