Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 150 yi bizzat kendim denedim.. [test]

Motovento
    REKLAM ALANI

hocamın iyi demesi yeter zaten iyi olduğuna. hocam bu arada bu kadar nası yatırdın o motoru ya egzos yete değecek nerdeyse. egzos dışında her yerini beğendim. 120 ye rahat çıkması. titrememesi. bukadar yatması , az yakması, fiyatı ve honda olması herkezi bu motora çekecektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    boy
    Çoğu kişi motorun yatma açısına şaşırmış. Ben de bunu anlamadım. Siz motoru yatırmadan mı kullanıyorsunuz yoksa motorun lastikleri ince diye mi bu kadar yatmış olduğuna şaşırdınız? CBR125'te de ince lastik var, babalar gibi yatıyor motor. Honda'nın asfaltının özel bir asfalt olduğunu da göz önünde bulundurursak bu çok normal.
    Tekniğini bildikten sonra dandik bir scooter bila o kadar yatar, iş motorda değil kullananda. Ayrıca pitin özelliğini unutmayın.

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla bana göre bu motor 4000ytl altı olursa bal gibi de satılır, ilgi de görür ve ilk kez motor alacak olan benim gibi bir sürü de müşterisi olabilir. Başlangıç için tipi mipi bırakıp alırım abicim o fiyattan ben bu aleti. Ama Eralp Hoca bize evet başlangıç için ideal diye bi referans amaçlı cevap yazarsa daha memnun oluruz tabii, içimiz rahat eder, bi de benim de boy 1.85 eğer altımızda ufacık kalırsa o zaman iş faul olur yav...
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda bu modeli getirirse fuzili getirir ..cg 125 varken buna ne gerek varki...cg 125 de 120 km/h ye çıkıyo...Amaç ne cg 125 i küçük bulan buna fit olmazki ...

ayrıca eralp hocadan daha tatmin edici bir test beklerdim ..

Yakıt sarfiyatı olarak 2 literelerden bahsediliyor..
    yakıt sarfiyatını bile test etmeden yazmış..bir tek test verisi 3000 devirden itibaren tork artışı ..
    Ben test konusunda Olcayı tek geçerim ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda bu modeli getirirse fuzili getirir ..cg 125 varken buna ne gerek varki...cg 125 de 120 km/h ye çıkıyo...Amaç ne cg 125 i küçük bulan buna fit olmazki ...

ayrıca eralp hocadan daha tatmin edici bir test beklerdim ..

yakıt sarfiyatını bile test etmeden yazmış..bir tek test verisi 3000 devirden itibaren tork artışı ..
    Ben test konusunda Olcayı tek geçerim ..
    Eralp Hoca'nın Hyosung testlerini görmediniz galiba? Eralp hoca bu motora sadece orada bindi alıp evine gitmedi. Eğer alıp eve gitseydi herhalde Hyosunglarda olduğu gibi onlarca resim ve gerekli videoları içeren bir test yazısı yayınlardı.
    Olcayın testleri ile Eralp hocanın testlerini bence bir yan yana koyup karşılaştırın.

kocaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tarafsız olalım.

Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eralp Hoca'nın Hyosung testlerini görmediniz galiba? Eralp hoca bu motora sadece orada bindi alıp evine gitmedi. Eğer alıp eve gitseydi herhalde Hyosunglarda olduğu gibi onlarca resim ve gerekli videoları içeren bir test yazısı yayınlardı.
    Olcayın testleri ile Eralp hocanın testlerini bence bir yan yana koyup karşılaştırın.
    Belkide Eralp hocanın Hyosung ile sağlam bağlantısı olduğundan dolayıdır o ne dersin.Olcay'ı bende tek geçiyorum.

insane

Senin benle kişisel bi sorunun falanmı var ..Ben sana daha önce bi şey falanmı dedim ...çok dikkat ediyorum ben ne dersem sen aksini iddaa ediyosun ...neyse kararı diğerleri verecektir...
    Bu arada olcay gt 250 aldı yakında onunda testini yazacak görecez bakalım kim daha iyi test yapmış...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    tipini beğenmedim, malum zevk meselesi...

o kadar süs koyana kadar bir devir göstergesi koysalarmış...

hala arkada kampanalar.... :(

ybr hala daha şık bence... kendi motorum diye demiyorum kewaay speed 150'de çok şık bence....

kesin ybr ile kapışsın diye daha ucuza getirecekler, çinli ybr - çinli honda diğer çinlilere karşı...
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda bu modeli getirirse çok iyi olur. Fiyatı da söylendiği gibi olursa ybr ye ve ucuz Çinlilere ciddi bir rakip çıkar. Bu motor için çok detaylı bir test gereksiz diye düşünüyorum zaten ne olduğu belli. Emeğine sağlık eralpt.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    insane

Senin benle kişisel bi sorunun falanmı var ..Ben sana daha önce bi şey falanmı dedim ...çok dikkat ediyorum ben ne dersem sen aksini iddaa ediyosun ...neyse kararı diğerleri verecektir...
    Bu arada olcay gt 250 aldı yakında onunda testini yazacak görecez bakalım kim daha iyi test yapmış...
    Barış Bey ne sizi ne de Eralp Hocayı şahsen tanımadığım gibi bir şekilde uzaktan yakından görmüşlüğüm dahi yoktur. Üstelik sizinle nereden nasıl bir sorunum olabiliceğini dahi bilmiyorum zira zaten bu sitede belirli başlıklar altında yazı yazıyorum (yazdıklarımı aratırsanız bunu siz de görürsünüz) ve sizinle veya size dair yazdığım bir yazıyı dahi hatırlamıyorum üstelik sadece sizinle değil kimseyle herhangi bir sorunum yok. Böyle bir sonuca nasıl vardınız anlayamadım.

Olcay'ya gelince kötü test yaptığını söylemediğim gibi bence Eralp Hocanın daha iyi test yaptığını belirttim ki ben bir forum kullanıcısı olarak bunu çok rahat söyleyebilirim ancak siz bir moderatör olarak kimin iyi kimin kötü olduğu konusu hakkında yine bence yorumsuz kalmalısınız zira Eralp Hoca emek verip zorunda olmadığı halde yaptığı testi burada yayınladığı için teşekkür etmeniz gerekirken (bu test öyle veya böyle site için bir kazançtır) siz
    "...
    Ben test konusunda Olcayı tek geçerim .." derseniz bence Eralp Hocaya ayıp etmiş olursunuz.

Kocaday, arkadaşım büyük bir iddada bulunuyorsun eğer kanıtlayacağın gerçek birşey varsa ortaya iddanı koy. Eralp Hocanın testleri iyisiyle kötüsüyle beraber yayınlanıyor genelde farkındaysanız yani hyosung gt,gv serisi olsun suzuki gsr600 olsun hepsinde "ohh şahane motor" demiyor inanmazsanız bir daha okuyun. Sen de ayıp ediyorsun üstelik bu testleri senin de çok beklediğini ve gördüğünde memnun kaldığını ayrıca hatırlıyorum.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bence motosiklet çok güzel ama CBF 250 de 160 ibre var cbf 150 de 160 ibre var biraz gereksiz değil mi ;) eğer fiyatı 3200-3500 arası olursa hiç tereddütsüz cbf 150 derim ;)
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

kocaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış Bey ne sizi ne de Eralp Hocayı şahsen tanımadığım gibi bir şekilde uzaktan yakından görmüşlüğüm dahi yoktur. Üstelik sizinle nereden nasıl bir sorunum olabiliceğini dahi bilmiyorum zira zaten bu sitede belirli başlıklar altında yazı yazıyorum (yazdıklarımı aratırsanız bunu siz de görürsünüz) ve sizinle veya size dair yazdığım bir yazıyı dahi hatırlamıyorum üstelik sadece sizinle değil kimseyle herhangi bir sorunum yok. Böyle bir sonuca nasıl vardınız anlayamadım.

Olcay'ya gelince kötü test yaptığını söylemediğim gibi bence Eralp Hocanın daha iyi test yaptığını belirttim ki ben bir forum kullanıcısı olarak bunu çok rahat söyleyebilirim ancak siz bir moderatör olarak kimin iyi kimin kötü olduğu konusu hakkında yine bence yorumsuz kalmalısınız zira Eralp Hoca emek verip zorunda olmadığı halde yaptığı testi burada yayınladığı için teşekkür etmeniz gerekirken (bu test öyle veya böyle site için bir kazançtır) siz
    "...
    Ben test konusunda Olcayı tek geçerim .." derseniz bence Eralp Hocaya ayıp etmiş olursunuz.

Kocaday, arkadaşım büyük bir iddada bulunuyorsun eğer kanıtlayacağın gerçek birşey varsa ortaya iddanı koy. Eralp Hocanın testleri iyisiyle kötüsüyle beraber yayınlanıyor genelde farkındaysanız yani hyosung gt,gv serisi olsun suzuki gsr600 olsun hepsinde "ohh şahane motor" demiyor inanmazsanız bir daha okuyun. Sen de ayıp ediyorsun üstelik bu testleri senin de çok beklediğini ve gördüğünde memnun kaldığını ayrıca hatırlıyorum.
    Hyosung testi tek kelimeyle mükemmeldi(Ancak ne kadar beklediğimizi de hatırlarsın.) ancak bu test takdir edersin ki kötü olmuş,ne eralp hocayla nede senle bir sorun yok(tanışmıyoruz bile),sadece fikir belirttim orada.Ötesi yok yani.

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw arkadaşlar fiyatlarda uçmayın ya honda daki arkadaşlarda motosiklet forumlarında yazılanları okuyolarsa hepiniz demişsiniz 4000 4500 adamlar ona göre fiyat çekicek gerçekçi olun bu motor 2500 den fazla etmez
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam bir test yapmış bence teşekkürü hakediyor.
    Bi motosiklet sitesinde neden bu kadar gereksiz polemik olur anlamıyorum.

Alıntı cgl125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaşlar fiyatlarda uçmayın ya honda daki arkadaşlarda motosiklet forumlarında yazılanları okuyolarsa hepiniz demişsiniz 4000 4500 adamlar ona göre fiyat çekicek gerçekçi olun bu motor 2500 den fazla etmez

etmez etmez 3000'i geçmez be yavvvv
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    [QUOTE=Tornedo;400289]yılın kurye motoru olmaya aday bence.

Kasinlikle katılıyorum. Eralp test için teşekkürler

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Bence de yılın kurye motoru olmaya aday

Eralp test için teşekkürler[/QUOTE]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    gelince görucez motoru ama bu motora ne gerek vardı cg varken yav fena degil ama honda renk konusunda zevksiz kırmızının uzerine bisuru abuk subuk serit mubarek uzay aracı sanki siyah sade olsa uzerinde serit olmasa cbf 500 gibi devir saati olsa bide su sepet kuyrugu kısa olsa bu model tutar bence bu halde piyasaya girerse ybr yle rekabet edemez.haklımıyım arkadaslar bu halde kurye motoru gibi görunuyo bu alet.

Sevgili insane sana anlatmak istediğimi çok daha açık anlatayımki anla..
    Eralp hoca konusunda uzman birisi ..Haliyle ondan beklediğimiz test yazısıda ona yakışan gibi olmalı ha bu tek günde yapılmış bi tanıtım testi o kadar ..Burda lafım Eralp hocaya değil honda ya yani eğer bu motoru tanıtacaksan vereceksin eralp hocaya ...1 hafta binecek ıncığını cıncığını yazacak ...yani eralp farkı olcak ...olcayı tek geçmemde ki sebep işte bu o motoru alıyo en az 3 gün biniyor..
    Hyosung testi neden çok iyiydi ...çünki global sıfır motoru teslim etti hocaya al bin fikirlerini yaz dedi...koca honda bunu niye yapamıyo ben bunu anlamıyorum ...Amacı yeni motorunu tanıtmak ..Bence honda çapında bir firma yanlış reklam firmalrıyla çalışıyo yada bu işlere bakan kişi işinde uzman değil...yazık

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Sevgili insane sana anlatmak istediğimi çok daha açık anlatayımki anla..
    Eralp hoca konusunda uzman birisi ..Haliyle ondan beklediğimiz test yazısıda ona yakışan gibi olmalı ha bu tek günde yapılmış bi tanıtım testi o kadar ..Burda lafım Eralp hocaya değil honda ya yani eğer bu motoru tanıtacaksan vereceksin eralp hocaya ...1 hafta binecek ıncığını cıncığını yazacak ...yani eralp farkı olcak ...olcayı tek geçmemde ki sebep işte bu o motoru alıyo en az 3 gün biniyor..
    Hyosung testi neden çok iyiydi ...çünki global sıfır motoru teslim etti hocaya al bin fikirlerini yaz dedi...koca honda bunu niye yapamıyo ben bunu anlamıyorum ...Amacı yeni motorunu tanıtmak ..Bence honda çapında bir firma yanlış reklam firmalrıyla çalışıyo yada bu işlere bakan kişi işinde uzman değil...yazık
    Barış Bey, lafınız eğer Honda'ya ise bunu Honda'ya direk söyleyin ki bizi yazdıklarınızın altında anlam aramak zorunda bırakmayın zira yukarıda söylediğiniz hiçbir cümleden Honda'nın test motoru sağlamamasına dair bir siteminiz olduğu görülmemekte ama siz "daha yi anlıyım" diye böyle bir şey ima ettiğinizi söylüyorsunuz ki bunu kimsenin böyle anlamadığı da yukarıdaki diğer kullanıcı mesajlarında oldukça açık.
    Siz "ben Olcay'ı test konusunda tek geçerim" derken Olcay'ın daha iyi test yaptığını savunuyorsunuz ancak açıklamanıza gelince Honda Eralp Hoca'ya motoru bir süreliğine verseydi Eralp Hoca'nın mevcut yaptığından daha iyi bir test yapacağını söylüyorsunuz oysa biliyorsunuz ki bu motor Eralp hoca'ya 3-5 günlüğüne verilmedi sadece birkaç satliğine verildi, yani o zmaan bu karşılaştırma, test yarıştırmak niye ki?... Sonuç itibarı ile siz zaten kendi içinizde kendinizle çelişiyorsunuz. Daha önce yazdıklarınızı bir daha okumanızı tavsiye ederim size.
    Son olarak da,
    "Sevgili insane sana anlatmak istediğimi çok daha açık anlatayımki anla.."
    cümlenizden nedense hala benimle bir sorununuz olduğuna inandığınızı çıkartıyorum zira üslubunuz hiç hoş değil hatta itici özellikle de sitedeki moderatör sıfatı ile görev yapan biri için .Eğer gerçekten benim farketmediğim ve sizin rahatsız olduğunuz bir sorun varsa lütfen bana özel measaj ile ulaşın.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    test nedir, nasıl yapılır önce bi onu tartışmak lazım bence..?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler