Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Jinlun JL150-5 CLASSIC [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X

Boyu 2160 mm
    Genişliği 815 mm
    Yüksekliği 1090 mm
    Yerden Yüksekliği 140 mm
    Ağırlığı 130 kg
    Max.Taşıma Kapasitesi 150 kg
    Fren Sistemi Ön Disk,Arka Kampana
    Motor JL 162 FMJ
    Motor Tipi 4 Zamanlı Tek Silindir
    Silindir Tipi Vertical
    Piston Deplasmanı 149.5 cc
    Kompresyon 9.0:1
    Max.Tork 9,8/7000
    Max.Hız 90 Km
    Ateşleme Sistemi C.D.I.
    Çalıştırma Elden ve ayaktan Marşlı
    Soğutma Sistemi Hava Soğutmalı
    Şanzıman 5 Vites
    Akü 12 V - 7 Ah
    Yakıt Tankı Kapasitesi 10 lt
    Ortalama yakıt Tüketimi 2.5 lt / 100 Km

Jinlun Classic 150 öncelikle hoş görüntüsü ve göze hitap eden klasik Suzuki Marauder çizgileriyle dikkati çekiyor. Aracın ön cam, sisybar gibi aksesuarlarının da standart oluşuyla dışarıdan görünüşü de dolu dolu duruyor. Bence orjinal çantalar olmadan daha hoş gözüküyor, birde heybe atılsa üstüne tamam derim...

Öncelikle motorun 150 cc olduğu da göz önüne alınınca, çok fazla şey de beklememek gerekiyor, fakat kalkışlarda gaz elciğini biraz daha cömert cevirmeniz gerektiğini motor size hemen hatırlatıyor. Yolcuyla birlikte bindiğinizde ise, konfordan çok şey kaybetmemekle birlikte, performansta çektiği sıkıntıları da size hissettiriyor.Kalkışlarda biraz daha ağır kalmasının yanı sıra son hızda da gözle görülür bir azalma yaşanıyor. Tek kişiyken 115’e kadar çıkan gösterge, ikinci kişi varken 95-100 km/h sınırını geçmemekte diretiyor.

Jinlun Classic 150’nin ulaştığı bu 115 km/h hız değerinde rahatsızlık verebilecek bir titreşim söz konusu, ve bu titreşim her hızda, her devirde varlığını belli etse de özellikle 80 km/h çizgisinden sonra hissedilirliğini artırarak size limitleri zorlamaya başladığınızı hatırlatıyor.
    Yokuşlarda ise beklendiği gibi performansta kendisini az da olsa hissettiren bir kayıp söz konusu.Fakat bu kayıp çok ciddi bir sorun teşkil etmiyor, hem yokuş çıkıp hem araç sollamak gibi planlarınız varsa, bunu biraz engelliyor o kadar.

Bir chopper modelden beklenecek standart viraj kabiliyeti bu motorda da mevcut. Trafikte aralardan sıyrılmak çok kolay olmasa da yoldaki virajları gayet rahat dönebiliyor, uygun alanda yapılan manevralarda zorluk çıkartmıyor.

Motosikletin hem sürücü hem de sürücü selesi kendinden bekleneni veriyor. Sisybar yolcular için daha rahat ve daha güvenli bir sürüş sunuyor. Çıkabilen ön selenin altındaki bölmeye eldiven vs. gibi ufak tefek şeylerinizi de koyabilirsiniz.

Göstergeler sade ve şık ama devir saatinin olmaması bir eksiklik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    İlginç ve güzel bi motosiklet keeway sl 150 ye göre nasıl bakalım test sonuncuna benim hoşuma gitmiyor değil diğer çinlilerden biraz daha iyi gibi duruyor
    CBR 125 R

GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    kasa olarak keeway den güzel ama kalite ve motor özellikleri olarak keeway le boy ölçüşemedi.

chopper-delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti
    alet çantasız çok güzel görünüyor ve buna aldanıp geçen sene aldım 2600ytl ye ama 1 hafta binmeden hemen geri sattım niyemi hiç memnun kalmadım kasası çok ağır geliyor 150cc motor kasayı taşıyamıyor bir de 2 kişi bindimi nakavt oluyor en ufak bir rampada kalması için çok yırtınıyor yanii demek istediğim b para etmez kullananlara saygısızlık etmek istemem bu benim görüşüm .

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    benim herkle aynı galiba. gerçi benimki 250 cc ama aynı markanın aynı şasili 150 cc versiyonu da var.
    jinlunun herkten farkı jant ve yan çanta tasarımı görebildiğim kadarıyla.
    test sonuçlarını merakla bekliyorum...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Testi yapılmış birazcık eksik ama
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yolcu selesi fena değil , Mondial 250MCT örnek alsın kendine !

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dikkatle incelediğimde benim motorlada hemen hemen görünüş olarak aynı

kinroad 150 de + olarak digital vites göstergesi,digital benzin göstergesi,cep telefonu uyarı mekanizması,devir göstergesi turbo aksamı bulunmakda

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    bende 250cc var ve 7300 km oldu hiç bir problem yaşamadım
    burda dikkat edilecek bir konu var ki rodaj ve hız

rodaj da motoru üzmeden yaparsan ve race yada naked bir makinadan ayırıp gerçek anlamda gezinti motoru olduğunu unutmazsan
    inan ki daha çook km götürür

eksileri ve artıları mevcut şu anda en çok satılan çinli parçaları ucuz bakımı kolay servis sıkıntısı benim bulunduğum yerde yok.

gerçi bakımlar haricinde servisle pek işim olmuyor ama yinede varlığını bilmek insanı rahatlatıyor.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    aslında jinlunla ilgili bir topic vardı ama kullanıclar nerde bilmiyorum topic göçtü kaldı

birde arkadaşlar bişey sormak istiyorum bilen varsa cevaplarsa sevinicem bu motorlarda hem 150 lik lerde hem 250 liklerde -5 yada -7 yazıyor farkı nedir bir türlü çözemedimde)

ya arkadaşlar nerede bu jinluncular ya
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    bilgiler için teşekkürler bu modeli alırken 33 kere düşünücem

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    Testler kesin mükemmel çıkar.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dikkat hortlak vaar...
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alkan1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 25 Siyah
    motoshow 2008 fuarında jinlun 150 cc lik olanının üzerinde 2050ytl gibi bir fiyat vardı 2007 model sıfır modellerin fiyatıymıs bu fiyata bu motor alınır mı yorum ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

merhaba danışmak istediğim bir konuda şudur ki motoshow 2008 fuarında jinlun standında 150 cc lık motorun fiyatını 2050 ytl 250 cc olanının fiyatınıda 3050 ytl olarak gördüm ve yetkiliye nedenini sordum 2008 modeller piyasaya gelmiş ellerinde kalan 2007 cıkışlı makinaları bu fiyata satıyorlarmıs sizce bu fiyata alınır mı aklımı kurcalıyor ama bir anlamda güvenemiyorumda:S

ayriyetten yetkili kendisinin 150 cc liğini kullandığını gayet keyifli olduğunu söyledi. ve şiddetle tafsiye etti.servisini sorduğumda ayriyetten suzuki servisiymişler dediki suzuki motorları tamir eden ustalar ile jinlun motoru tamir eden ustalar aynıymış.bilemem artıkaslında sıcak bakılabilir sizin yorum ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    2006 model motor stoklarının eritilmesi için fiyatların aşağı çekildiği ve 150-5 motorun gayet keyifli olduğu doğru. Ancak servis konusunda ya bir yanlış anlama ya da yanlış ifade var. Suzuki servisi olmanın Jinlun kullanana bir faydası yok. Jinlun 2000 yılına kadar Suzuki nin fason üreticisi idi ve Marauder modelini üretmesi de oradan geliyor. Motorun fiyatı da, kendisi de iyi, yedek parçası da var. Ancak beklentin yüksekse ve benzeri Japonlar ile karşılaştıracaksan alma. 150-5'in motoru 250-5'in motorundan daha iyi ve sorunsuzdur.

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Motorsikler sektöründe pek bilgi sahibi değilim.
    Ancak Bilgisayar sektörünü çok iyi bilen bir kişiyim. (İşim de bu zaten)
    Aylardır internet aracılığıyla ilk motorum olabilecek markayı ve modeli araştırdım.
    Şu sıralar Jinlun 150-5 classic in fiyatı çok düşük (2006 modelleri eritmek amacıyla 2009 lar geliyor çünkü) bende fırsatdan istifade dedim ve 150 cc jinlun aldım.
    1 Hafta oldu yaklaşık 150cc lik bir motor dan yüksek performans beklememek gerekiyormuş ancak bu yanlış anlaşılmasın.
    Her motorun amacına göre değişir bub ir racing değil arkadaşlar. 140 kg kendi ağırlığı aracın.
    Örnek vermek gerekirse: İlk aldığım akşam dı plakam bile yok, İstanbul/Kartal da yaşıyorum ve Kızıltoprak tan almıştım.
    Motoru kullanana babam arkasında kardeşim toplam 130 kg ağılık var motorda ve yağı yokmuş bunu sonradan fark ettik ki yağ koyunca güç arttı...
    4. vites 65 km hızla kartal köprüsüne çıkabildi sahil yolundan, hemde yüksek bir devirle değil gayet sakin.
    Bu bir gezi motoru keyif için almalı scooter lar gibi atak ama hafif değil,
    racing ler kadarda güçlü değil.
    Açıkçası 12 hp lik bir 150 cc beni (ilk motorum) tatmin etti 1. viteste yapamayacağı iş yok. 2. viteste yokuş yukarı kalkmaz 1 den başlamak lazım.
    ama yokuş çıkarken 4. vitese kadar çıktım 5 i denemedim plakayı bekliyorum

Bilgiler birilerinin işine yararsa ne mutlu bana

Fiyat Ne kadar?

Dostum öncelikle hayırlı olsun.Kazasız sürüşler,ne kadara mal oldu motor?
    Akrebi Akrep Yapan Zehiridir

Motosikleti
    jinlun 150
    ben 150 lik modelden birbuçuk ay önce 2200 e (peşin) kadıköy v-motoycle den aldım motor 2006 model ama sıfır idi. şu an için motorumdan memnunum çok şık duruyor ama hız yapan bir motor değil ,yeri geliyor scoter lar bile solluyor. şuan 1500 km ye yaklaştı yakında servise bakıma götürücem. yakıt tüketimine gelince depoya koyduğum 12 lt benzinle şu an ki fiyat ile 42 ytl ye 450 km küsür yol gidiyorum , bu yaptığım km lerde arkamda muhakkak artçım oluyor toplam 150 motor + 95 ben + 65 artçım 310 kilo ile istanbulun trafiğinde gidiyoruz, dediğim gibi yakıt konusunda mükkemmel ama performanstan pek bişey beklemeyin şunu da belirtiyim ben motorumu üzmeden kullanırım ve şimdiye kadar asla tam gaz vermedim 80 km/hız ile çok güzel ve titreşimsiz bir şekilde gidiyorum. nasip olursa istanbuldan manisanın soma ilçesine gidicem toplam 448 km yolda başıma işallah bi şey gelmez

Motor kullanmak gerçekten çok güzel bir zevk imiş.ileride işallah 600 cc lik bi choppers alırımm

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı leonine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 250cc var ve 7300 km oldu hiç bir problem yaşamadım
    burda dikkat edilecek bir konu var ki rodaj ve hız

rodaj da motoru üzmeden yaparsan ve race yada naked bir makinadan ayırıp gerçek anlamda gezinti motoru olduğunu unutmazsan
    inan ki daha çook km götürür

eksileri ve artıları mevcut şu anda en çok satılan çinli parçaları ucuz bakımı kolay servis sıkıntısı benim bulunduğum yerde yok.

gerçi bakımlar haricinde servisle pek işim olmuyor ama yinede varlığını bilmek insanı rahatlatıyor.
    bende yeni aldım henüs 3200 de 150cc bir kaza dışında sadece bakımlara gidiyorum servise istanbulda 4 tane servisi var.

bence çin motorları arasında en iyilerden, regal raptorla kıyaslamıyorum tabiki haşa

Alıntı BraveColin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle hayırlı olsun.Kazasız sürüşler,ne kadara mal oldu motor?
    ruhsat vs toplam 2.5 diyelim
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi arkadaşımda vardı, memnun değildi hiç ve kanuni tigerle değiştirdi, ben kullanmadım ama motorunun uzun yola gelmediğini söylüyor.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler