Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jinlun JL150-5 CLASSIC [test]

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı gurcan014 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim oyle bi idam yok ki sen cıkardın o idayı baksana motorunun modelini bile vermiyorsun sen geyik olsun diye konuşuyorsun sanırım yaş kaç senin nankör kardeşim acaba
    sallamakla olmuyor .............................
    hoşçakal ..........................................
    kardeşim.......................................... ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cincun 150 :)
    yaklaşık 3 ay önce 2005 model 'o km' 150 jınlun aldım motora fazla binemediğim için su an 180 km civarında moto yolda giderken veya durduğumda stop ediyor bunun için 2 sefer servise goturdum hava ayarları yağ değişimi gibi rutin seyleri yaptılar duzelme umuduyla servisten eve gidene kadar 4 sefer daha stop edince tekrar servise bıraktım motor stop etmeden önce çıt çıt diye bir ses gelip arkasından stop ediyor bu konuda yardımcı olabilecek tecrubeli arkadaslardan bilgi istiyorum

ilk motorum ve motordan hiç anlamam yazdıklarımdanda bellidir heralde

motoru servise bıraktım 2 gun ustanın binmesini ve olayı çözmesini istedim yarın almaya gidicem ama yapabileceğini pek zannetmiyorum

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 35 kry 48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 3 ay önce 2005 model 'o km' 150 jınlun aldım motora fazla binemediğim için su an 180 km civarında moto yolda giderken veya durduğumda stop ediyor bunun için 2 sefer servise goturdum hava ayarları yağ değişimi gibi rutin seyleri yaptılar duzelme umuduyla servisten eve gidene kadar 4 sefer daha stop edince tekrar servise bıraktım motor stop etmeden önce çıt çıt diye bir ses gelip arkasından stop ediyor bu konuda yardımcı olabilecek tecrubeli arkadaslardan bilgi istiyorum

ilk motorum ve motordan hiç anlamam yazdıklarımdanda bellidir heralde

motoru servise bıraktım 2 gun ustanın binmesini ve olayı çözmesini istedim yarın almaya gidicem ama yapabileceğini pek zannetmiyorum
    Aynı sorun bende de oldu, beyni değiştirdim sorun ortadan kalktı. Bu arada beyin 60ytl.

Motosikleti
    cincun 150 :)
    dediğim gibi oldu hiç bir şey yapmadan motoru verdiler

yardımın için teşekkurler inşallah beyin bulabilirler değiştirmek için

Motosikleti
    mct-250
    karbüratörü değiştirin 25ytl. uğraşmaya değmez.
    MOTORCU ADAMA BİŞEY OLMAZ:bounce:

crafterx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben jinlun 150 lik modelimi bugün sattım.yaklaşık 3 sene kadar bindim.Şöyle söyleyebilirim ki bu 3 sene içinde bana bir sorun çıarıp da yolda bırakmadı ama şu da var sadece 7 bin km yaptım onunla.En son bakıma soktuğumda mafsalın lastikleri,debiyaj ve fren balatası,zincirin altındaki lastik ve on diişliyi değişirip bi büyük dişli taktırdım.
    Özellikle dişli değişiminden sonra performansında yükselme oldu ve biraz daha sürat yaptırdım.Ama asıl amacım motorun cok yüksek devirde titreşim yapmasıydı ve dişli değişiminden sonra titreşimi biraz daha kestim.
    Bakımını yaptırdıktan sonra 120 km lik bir mesafe gittim ve motorun bir kaç yerinde hortumları tutan kelepçeler gevşedi.
    Yani aslında titreşimi yine yapıyordu ve fakat değişen tek şey bu sefer biraz daha yüksek hızda yapmaya başladı.
    Ama kısa mesafe, limitleri zorlamadan, nazikçe kullanılırsa parasına göre güzel bir motor ve cevredekiler tarafından albenisi yüksek çekicidir.
    Ben motoru 2,650 gibi bir rakama sattım ve iyi bir fiyata sattığımı düşünüyorum.
    Şunu da belirtmek isterim ki çok az yaktığı için bu konuda hakkını yememek lazım.Çoğu zaman ne zaman benzin aldığımı bile unutuyordum :D

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    arkadaslar bnde de jınlun150 li war km teli bulamıyrm balıkesirde nerden temin edebilirim yada alabiliceğim baska bi yer warmi parcacılara sordum hiç birinde yok olanlar kısa geliyo

Motosikleti
    Ramzey - QM250
    Ya forumu okurken bazen gördüğüm mesajlar karşısında hayret ediyorum. Mesleğim gereği aslına bakarsanız (Nankör rumuzlu arkadaşım sana hitaben) mesajınızı yazarken dikkat edelim. Evet benim tastamam 20.000 TL param var. Ama Ramzey yani çin malı alacak ve malıma da sahip çıkacağım. He ileride bende Japon veya Amerikan modellerini deneyeceğim inşallah. Ama lütfen hislere saygılı olalım. Bakın arkadaşım bence insanların zevkleri ve aldıkları mallar hakkında yorum yaparken sadece fikir beyanı şeklinde konuşalım. Eleştiri yapmanında bence bir adabı olmalıdır. Haddime düşmeden ve ince bir dille kusura bakmayın sizi kınıyorum NANKÖR isimli arkadaşım.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    150 cc biraz zayıf gelebilir. Albenisi yüksek bir motor bence 250cc den bu tip motorlarda aşağıya inmemeli...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ;
    aynı model ..
    aynı cc ...
    aynı marka motosiklet i ..
    ben iki yıl kullandım ...
    2000 km de rektifiye oldu motosiklet...
    düz yolda 90 km yi bir yerlerini yırtarak yaptı ..
    ayrıca bu motosikletlerin hız göstergeleri %10-15 fazla gösterir..
    farz ettki 90 km hızla giderken aslında 80 km gibi bir hızla gidersin..
    zaten bu hız gördükten ten sonrada ...
    her somunu nu sıkmak zorunda kalırdım...
    bir de sen iki kişi üstelik ..
    100-110 km hız yaptım diyorsun...
    eeee helal olsun diyorum...
    senin motosiklet te nos falan mı var dı ?????
    o motosiklet 90 km saat hızı (pardon gerçek te 80 km hız) 1 saat boyunca sabit görsün düz de öpte başına koy.
    100-110 km saat te o vibrasyonda nasıl üzerinde kaldın ??
    tırları solluyorum demişsin zaten tırlar sağ şerit te kıçlarında 30-40 ton la gidiyorlar
    insaf ette solla ....

Amatör arkadaş ; çin liye hiç bulaşma sakın sakın .....
    3 yıldır çin malı cruiser kullanan birisi olarak arkadasın yazdıklarına tamamiyle katılıyorum

Merhaba Arkadaşlar;
    Ben ilk motosikletimi almaya niyetliyim. Bir müşterimde 2007 model 150 cc var. 7000 kmde fiyatı da 1500 tl. Motor ile şehir içinde sürekli dolaşmayı planlıyorum. Sizce motor bunu kaldırır mı? Fiyat uygun mu?
    Hız yok, ağlatmak yok...
    Cehenneme gitmeyeceğinden emin olanlar hız yapabilir :)
    http://motorsiklet-tutkusu.blogspot.com/

Motosikleti
    jinlun 150
    arkadaşlar 2008 yılının nisan ayından beri kadıköyden sıfır aldığım jinlunum ile istanbulda doya doya dolaşıyorum. ben memur adamım malumunuz sadece haftasonları eşim ile birlikte gezebiliyorum. şu an 7900 km de. inanın beni hiç mi hiç yolda bırakmadı. başakşehirden kalkıyor ver elini eminönü, oradan taksim, oradan beşiktaş, bir iki alışveriş merkezi gezelim derken akşam oluyor. arabadan kat ve kat ekonomik. mesela paralı girilen yerlerde (yıldız parkı, alışveriş merkezlerinin paralı otoparkları, istanbul otogarı vs.) asla para alınmıyor, otopark sorunu yok, koy kaldırıma disk kilidini tak, olmadı yan çantadan bırandayı çıkar iyice ört, gezmeye devam et. benzin konusunda hele hiç dert etme. inanın bu üçüncü 20 tl lik benzin alışım oldu. hepsinde kilometreyi kaydedip ölçüm yaptım. en az 200 km gidiyor, en son 20 tl lik benzin alışımda yani geçen haftasonu ise 237 kilometre gitmişim. en son benzinimi farklı bi istasyondan aldım farklılık o yüzden sanırım. bir de bu kilometreyi artçımla yani toplam 160 kg yük ile yapıyorum. benim motorum yanlız ken 120 iki kişi isek 110 rahat yapıyor. titreşim olayı oluyor mu diye soranlar mutlaka vardır son hızda çok az koltukta bir titreşim oluyor. onu da koltuk ile bağlantı yerine esnek lastiler yerleştirerek çözdüm.. arkadaş motoru öve öve bitiremedin dediğinizi duyar gibiyim tabiki eksileri var. nedir! motor bir kere benzerlerine göre çok kaslı ve büyük (gerçi ben bu yüzden aldım boyum 1.92) bu yüzden performansını ve hızını etkiliyor, düz yolda gittiği hızı çok az bir eğimde dahi koruyamıyor, gaza asılmanızı söylüyor. motoru almaya gittiğimde düşüncem 250 cc olanını almaktı ama servisinde bulunan eleman 250 cc lerin sorun çıkardığını söylemişti. şu an ki aklım olsaydı 250 cc alırdım. çünkü hız artık bana yetmiyor şöyle 140-150 yapsaydı ii olurdu be! bi ara fotoğraflarını da yükleyeyim.

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erman dostum nerelerdesin ya? Bir pazar buluşup kaçalım bi yerlere

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Custom Cruiser Chopper
    Bende Motosikletimi Alalı 2 Ay Falan Oldu. Jl-150 Modelini Aldım. Pişmanda Değilim. 2 Kere Kaza Yapmama Rağmen Maşallah Nazar Değmesin Motosiklet Hala İlk Gün ki Gibi

Motorumu aldım. Antrenmanlardayım ....)
    Hız yok, ağlatmak yok...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Custom Cruiser Chopper
    Hayırlı Olsun Jinlun Davidson Kulubüne Hoş Geldin

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı gecehorozu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2008 yılının nisan ayından beri kadıköyden sıfır aldığım jinlunum ile istanbulda doya doya dolaşıyorum. ben memur adamım malumunuz sadece haftasonları eşim ile birlikte gezebiliyorum. şu an 7900 km de. inanın beni hiç mi hiç yolda bırakmadı. başakşehirden kalkıyor ver elini eminönü, oradan taksim, oradan beşiktaş, bir iki alışveriş merkezi gezelim derken akşam oluyor. arabadan kat ve kat ekonomik. mesela paralı girilen yerlerde (yıldız parkı, alışveriş merkezlerinin paralı otoparkları, istanbul otogarı vs.) asla para alınmıyor, otopark sorunu yok, koy kaldırıma disk kilidini tak, olmadı yan çantadan bırandayı çıkar iyice ört, gezmeye devam et. benzin konusunda hele hiç dert etme. inanın bu üçüncü 20 tl lik benzin alışım oldu. hepsinde kilometreyi kaydedip ölçüm yaptım. en az 200 km gidiyor, en son 20 tl lik benzin alışımda yani geçen haftasonu ise 237 kilometre gitmişim. en son benzinimi farklı bi istasyondan aldım farklılık o yüzden sanırım. bir de bu kilometreyi artçımla yani toplam 160 kg yük ile yapıyorum. benim motorum yanlız ken 120 iki kişi isek 110 rahat yapıyor. titreşim olayı oluyor mu diye soranlar mutlaka vardır son hızda çok az koltukta bir titreşim oluyor. onu da koltuk ile bağlantı yerine esnek lastiler yerleştirerek çözdüm.. arkadaş motoru öve öve bitiremedin dediğinizi duyar gibiyim tabiki eksileri var. nedir! motor bir kere benzerlerine göre çok kaslı ve büyük (gerçi ben bu yüzden aldım boyum 1.92) bu yüzden performansını ve hızını etkiliyor, düz yolda gittiği hızı çok az bir eğimde dahi koruyamıyor, gaza asılmanızı söylüyor. motoru almaya gittiğimde düşüncem 250 cc olanını almaktı ama servisinde bulunan eleman 250 cc lerin sorun çıkardığını söylemişti. şu an ki aklım olsaydı 250 cc alırdım. çünkü hız artık bana yetmiyor şöyle 140-150 yapsaydı ii olurdu be! bi ara fotoğraflarını da yükleyeyim.
    Bende daha önce Çinli bir motosiklet kullandım ve + ile - lerinin neler olduğunu çok iyi bilirim.
    Sana özellikle yazıyorum çünkü 150cc bir motosikletin 20lt ile ancak 237km yol alması pek normal gelmedi bana çünkü; Ben bir DL650 kullanmaktayım. Erdekte gerçekleştirilen EC (Ebduro Club) Festivaline katılşmak üzere yola çıktık.
    DL650, Eşim + 3 dolu çanta ve ben = +- 400kg Depo hacmi 22lt 3lt'si yedek.
    Hız ortalaması 85-90km/s (arasıra koptum 150-160km/s ve üstü) yedeğe düştüm ve yaklaşık 47km yol aldıktan sonra 19lt yakıt aldım. Yani, 19lt yakıyt ile 487km yol katettim.
    Sanırım 150cc ile kıyaslandığında bayağı iyi yol gitmişim
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    jinlun 150
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende daha önce Çinli bir motosiklet kullandım ve + ile - lerinin neler olduğunu çok iyi bilirim.
    Sana özellikle yazıyorum çünkü 150cc bir motosikletin 20lt ile ancak 237km yol alması pek normal gelmedi bana çünkü; Ben bir DL650 kullanmaktayım. Erdekte gerçekleştirilen EC (Ebduro Club) Festivaline katılşmak üzere yola çıktık.
    DL650, Eşim + 3 dolu çanta ve ben = +- 400kg Depo hacmi 22lt 3lt'si yedek.
    Hız ortalaması 85-90km/s (arasıra koptum 150-160km/s ve üstü) yedeğe düştüm ve yaklaşık 47km yol aldıktan sonra 19lt yakıt aldım. Yani, 19lt yakıyt ile 487km yol katettim.
    Sanırım 150cc ile kıyaslandığında bayağı iyi yol gitmişim
    ,

ÜSTAD SEN YANLIŞ GÖRMÜŞSÜN 20 LT DEĞİL 20 TL LİK BENZİNLE 200-250 KM ARASI YOL YAPIYORUM. SEN NE YAPTIN YAAAAA YAKARIM YOKSA O MOTORU

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:22 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:21 AM ----------

Bu arada arkadaşlar kilometre telim koptu. Nerden alıcaz şu meledi. Istanbul avrupa yaasında oturuyorum. Fiyatı falan nedir bunun

Bende motorumu aldım. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve ilk motorsikletim. Motorsiklet kullanmayıda bunda öğrendim. Bakımlarını yaptırdığınız sürece problem yaratacak bir motorsiklet değil. Fiyat/Performans oranına göre alınası bir makine. Herkse tavsiye ederim.
    Hız yok, ağlatmak yok...

slm arkadaşlar jl150-5 model olarak hoşuma gidio,alırsam ilk motorum olacak ama performansı nasıl rampalarda sıkıntı yaparmı bılmıorum veya bana hangi motoru tavsiye edersiniz bu konuda beni bilgilendırirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler