Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Jinlun JL150-5 CLASSIC [test]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    jinlun 150
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi arkadaşımda vardı, memnun değildi hiç ve kanuni tigerle değiştirdi, ben kullanmadım ama motorunun uzun yola gelmediğini söylüyor.
    dostum vallahi ayağımdaki toz daha gitmedi şimdi memleketim olan izmirin kınık ilçesinden istanbul un k.çekmeçe ilçesine geldim toplam 408 km idi.gelir gelmez pc yi açtım ..

motor uzun yolda beni tatmin etti

lafa nerden başlayım bilemiyorum şöyle söyleyeyim 07 temmuzda jinlun 150 2006 model ile istanbuldan izmir kınık'a toplam 408 km gittim bu yolculuğumda ortalama 90 km hız ile (benim motor düz yolda en fazla 110 yapıyor ve bu hızda sabit 1-2 saat hızımı düşürmeden gitmişimdir) bursa ve susurlukta toplam 2 kere 15 dakikadan az molalar vermek koşuluyla 7 saat gibi bi sürede memleketime vardım.

memleketimde 2 defa ortalama uzunlukta eşimle birlikte gezi yaptım.
    bunlardan ilki kınıktan - ayvalık (10 dak. mola ile ayvalığa gelmişken tost yememek olmaz) - sarımsaklı - şeytansofrası (bayağı dik bir yokuştu) - dikili idi gidiş geliş toplam 250 km idi.
    ikincisi kınık - bergama - kozak (bayağı bi tepede yokuş çıkarak geçtim ama manzara süper) - gömeç - burhaniye - akçay (burada denize girelim dedik denizi sırf taş 5 dak. geçikme ile yeniden motora tam gaz) - ören (denizi süper)
    gidiş geliş toplam 255 km civarı idi benzin masrafı tamı tamına 28 ytl (7.5 lt küsür benzin idi yanlış hatırlamıyorsam)

yanlız benim motor fazla yakıyor gibi jinlunun sitesinde 100 km de 2.5 lt yakar diyor ama ben depoyu fulleyip yola çıktığım andan itibaren 325. km sonra hemide benzin istasyonuna 2 metre kala yedeğe düştü benzinliğe girip yeniden fulledim 11.820 lt benzin aldı fiyat olarak 41.84 ytl. bu hesaba göre benim makina 100 km de 2.5 değil 3.5 yakmış.süratli gitmemin yakıtta bi etkisi varmı bilemem bilen varsa yorumlarını beklerim.

sonuç olarak motor güzel ama 110 u geçmiyor vede yokuşta bayılıyor şöyle ikinci el 600 cc lik bi japon chopper almam lazım

birde 2 defa servise götürdüm 3500 km oldu yine servise götüreyim diyorum. bu servis konusunda bi randuman tutturamadım istanbulda iyi bir yer bilen varmı . hava filtresi ve bujiyi değiştiriyim artık acaba masrafı ne olur
    hepinize saygılar

2

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende caracal200 var oda 110 u düz yolda geçmiyo, ben sıkıştırmadım, 150 160 km fazla yoluda durmadan gitmedim, ama motorun yokuş çekişleri gerçekten şahane, madem sen öyle diyosun güzel, ve hızı 2 saat kadar 110 da tutarsan ki bu caracalda 8000devirlerde oluyo, işte o zaman yakıt tüketimi artar.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    honda 600f
    dostum ya süpermodsun ve insanlara çinmalı motorlar öneriyosun ve bir işede yaradığıyok aslın da 500 km den sonra sorun çıkarmaya baslıyo ve alan hiçkimsede memlun diyil onu alıcanıza paranızı çöpe atın da iyi

Motosikleti
    rokko 150 ŞİMDİLK
    slm arkadaş lar bu motor 2 lira zagten ne bekiliyorsunuz ki honda ile boy olcusemez belki ama ginede durumu iyi olmayan lar için gzl bence ama cında kulanırsan bi sorun cıkarmaz amacını asarsan ne olursssa olsun sorun cıkar

Motosikleti
    rokko 150 ŞİMDİLK
    slm arkadaşlar sanırım kimse yok belki bakan olur sahipsiz kamasın jinlun bende vardı parasına gore gzl motor lafın kısa sı elin kinde iyi bu gun mi suziki aynı modeli var en ez iki katı tamm kaliteli ama ona gorede pahalı bu motoru amacınaza gore kullanırsanız hiç bi sorun cıkarmayacakdır ben bu gun bodrumdan izmire 3:30 saatde gittim 30 ytl yakdı hiçde kasmadı uzun yolda yormadan daha gzl bence ben senator ile taks etim diyeceksinizki iyi motor diyorsun neden taks ben özendim aldım ama alışverise gelmiyor neden zvkine gezeceksin amaca gore bi motor almak en mantıklısı bence şimdilik bukadar cvp ve yorum yazarsanız sevinirim
    HAYAT LİMONSA TEKİLA VE TUZ LÜTFEN :cat:

Jinlun 159 mi yoksa birazdaha sıkıp 250 mi?

Herkese merhaba, bu forumda yazılanlar sayesinde hiç olmayan motor bilgim arttı bir nevze.. Ben öğrenciyim ve aynı zamandada çalışıyorum.. İşten okula, okuldan işe ve son olarak tekrar eve götürücek bir motor düşünüyorum.. Ucuz olmalı ama güzelde görünmeli.. Ne çok şey istiyorum dimi Tabi haftasonlarıda gezmek isterim.. Belki 100-200km yaparım.. Baktığımda 2007 model jinlun 150ler çok uygun.. 250likler daha pahalı, uygun olanlar ise 2005 modeller.. Sizce daha temiz olan bir 150likmi, yoksa daha güçlü olan ama birazdaha eski olan 250likmi dersiniz? Birde 2.el motor alırken nelere dikkat etmeli vede nereden almalıyım.. Şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    rokko 150 ŞİMDİLK
    slm arkadaş bende 150 cc vardı cok bi beklentin yoksa yani benim hızla mızla işim olmaz beni getirsin gotursun diyorsan 150 iyi ben kulandım ama 250 daha iyi diyorlar piyasa bakımından tabi ki bu motorları kasmaya gelmez bakımını yaprsın gider ben izmire gitim 2 .kişi gittik 100 110 basılyıor benim ki 2005 idi bi sorun cıkmadı ben nedem satım dersen
    fitsli bana gore degil ama yol da gzl gidiyor hiç sarsmadı tırları sollarken diyecegim iyi dusun karar ver hata imkan varsa kirala gösderiişli motor

Alıntı gurcan014 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaş bende 150 cc vardı cok bi beklentin yoksa yani benim hızla mızla işim olmaz beni getirsin gotursun diyorsan 150 iyi ben kulandım ama 250 daha iyi diyorlar piyasa bakımından tabi ki bu motorları kasmaya gelmez bakımını yaprsın gider ben izmire gitim 2 .kişi gittik 100 110 basılyıor benim ki 2005 idi bi sorun cıkmadı ben nedem satım dersen
    fitsli bana gore degil ama yol da gzl gidiyor hiç sarsmadı tırları sollarken diyecegim iyi dusun karar ver hata imkan varsa kirala gösderiişli motor
    arkadaş ;
    aynı model ..
    aynı cc ...
    aynı marka motosiklet i ..
    ben iki yıl kullandım ...
    2000 km de rektifiye oldu motosiklet...
    düz yolda 90 km yi bir yerlerini yırtarak yaptı ..
    ayrıca bu motosikletlerin hız göstergeleri %10-15 fazla gösterir..
    farz ettki 90 km hızla giderken aslında 80 km gibi bir hızla gidersin..
    zaten bu hız gördükten ten sonrada ...
    her somunu nu sıkmak zorunda kalırdım...
    bir de sen iki kişi üstelik ..
    100-110 km hız yaptım diyorsun...
    eeee helal olsun diyorum...
    senin motosiklet te nos falan mı var dı ?????
    o motosiklet 90 km saat hızı (pardon gerçek te 80 km hız) 1 saat boyunca sabit görsün düz de öpte başına koy.
    100-110 km saat te o vibrasyonda nasıl üzerinde kaldın ??
    tırları solluyorum demişsin zaten tırlar sağ şerit te kıçlarında 30-40 ton la gidiyorlar
    insaf ette solla ....

Amatör arkadaş ; çin liye hiç bulaşma sakın sakın .....

Motosikleti
    rokko 150 ŞİMDİLK
    benim motor 9500 km de idi 2. el almışdım ewt gercek den de gittim senin makinede sorun vardı her halde izmire bırakdım motoru taks etim ve senator ile dondum tırları soluyorum derken sarsılmıyor demek isdemişdim

Sanırım 250lik almaya karar verdim.. 10 günlük bir doğa kampım olucak, dönüşte 250lik almayı düşünüyorum.. Eylülün başında yani.. En az 2006 model olması düşüncesindeyim.. Birde km 1000 bini geçmemesi gerek diyorlar bunada dikkat edicem..

benim motor 9500 km de idi 2. el almışdım ewt gercek den de gittim senin makinede sorun vardı her halde izmire bırakdım motoru taks etim ve senator ile dondum tırları soluyorum derken sarsılmıyor demek isdemişdim
    Çinkilometre ile 100-110 km /saat yaptığın doğrudur ;

helal olsun ............
    senatör ün lede sen den
    140-150 çinkilometre / saat hızlarıda bekliyoruz...

Motosikleti
    rokko 150 ŞİMDİLK
    yakındayısan gel de beraber yapalım ne dersin

yakındayısan gel de beraber yapalım ne dersin
    kusura bakma....
    rüzgar ıma bile yetişemezsin ....................

Motosikleti
    rokko 150 ŞİMDİLK
    ey vallah o halde ense tıraşı segrederiz bizde sen de ne var acaba

ey vallah o halde ense tıraşı segrederiz bizde sen de ne var acaba
    ............................
    çin li değil ....................

Motosikleti
    rokko 150 ŞİMDİLK
    bende nolsun kıcı kırık bi motor var tabi sede o da varsa

bende nolsun kıcı kırık bi motor var tabi sede o da varsa

kıçı kırık (kendi benzetmen ile ) motosikletinle hayırlı kilometreler dilerim ,
    140-150 çinkilometre/saat hız yaptığında yaz da haberimiz olsun ...
    hep beraber güleriz burada...

Motosikleti
    rokko 150 ŞİMDİLK
    benim oyle bi idam yok ki sen cıkardın o idayı baksana motorunun modelini bile vermiyorsun sen geyik olsun diye konuşuyorsun sanırım yaş kaç senin nankör kardeşim acaba

benim oyle bi idam yok ki sen cıkardın o idayı baksana motorunun modelini bile vermiyorsun sen geyik olsun diye konuşuyorsun sanırım yaş kaç senin nankör kardeşim acaba
    sadece bir ön disk i 372 euro + %18 kdv arka çanta aparatı 120 euro +%18 kdv sinyal takımı 104 euro + %18 + kdv 100 km de 6-7 litre benzin yakar bir takım lastik bedeli 350 euro (fazla lüks takılmazsan )civarında ..vs ..vs ..vs ....
    5000 km bakımı 250 ytl ....(kendi servisinde)
    gerisini senin hayal gücüne bırakıyorum ...
    kardeşim ....................

Motosikleti
    rokko 150 ŞİMDİLK
    ok sen buyuksun biz neyapalım garibanlık işde o kdar paramız yok cin le minle ugrassıyoruz elin kinden iyidir bana gore en azından kimseye muhtac degiliz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler