Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Karion (RT125) [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Haşarı çocuk, Eğlence aleti, İki ruhlu oyuncak : Hyosung Karion

MOTOR TİPİ : 4 Zamanlı 4 Sübap Hava Soğutmalı

MARŞ : Elektrikli ve Kick Startlı

HACİM : 124.5cc

BEYGİR GÜCÜ : 12 hp

SİLİNDİR ADEDİ : 1 Adet

UZUN. x GEN. x YÜK : 2085x840x1125mm

TEKERLEK MESAFESİ : 1350mm

YERDEN YÜKSEKLİĞİ : 230mm

AĞIRLIK : 125 kg

VİTES YAPISI : 5 Vites

FRENLER : Ön disk , Arka tambur

LASTİKLER : 130/80-18 66P ön , 180/80-14 78P arka

YAKIT TANKI : 8 Litre

Araç ilgi çekici ve bence muhteşem bir görüntüye sahip, bu paraya bu ilgiyi satın almanız imkansız

125 cc ve 12 hp olan motor gücü tek kişi ile asla sorun çıkarmıyor, rüzgarsız havada tek kişi (70 kg) yapabildiğim hız 120 km/h. İki kişi ile yüksek hızda iken (100 km/h gibi) tırmanma şeridine başladığınızda hızda kayıp yaşanıyor ama bu diğer 125 cc (4 zamanlı) motorlara göre daha az. Performansı test ettiğim 125 ve 150 cc diğer motorlara göre tatmin edici.

Motorun frenleme kabiliyeti çok iyi, arka fren kampana olduğu halde oldukca rahat ve etkili.

Viraj kabiliyetini ise ben değil riva gezisine katılanlar anlatsın, özellikle akalteke'den yorum bekliyorum

İşçilik kalitesini anlatmama gerek yok sanırım, Hyosung u çinlilerle karıştıran ve ne olduğunu bilmeyen varsa bi araştırsın lütfen. Bu arada bir not, bu tipde (normal teker normal cross) olan RX 125 motoru BBRR (barış abi) marmarisde yaklaşık 3-4 yıldır tepe tepe kullanıyor. O motorda 125 cc, ve barış abim yaklaşık 130 kilo

İlginç olan bir diğer konu ise, oldukca rahat ve yumuşak bir yaylanmaya sahip olan amortisörler virajlarda nasıl bu kadar performans gösteriyor anlamadım. Gerçi o koca tekeri bana taksalar bende öyle yatarım virajda

Araç tam bir DUALPURPOSE (iki amaçlı) , benim iş yerim organize bölgesinde ve otobana çıkana kadar caddeyi kullanmıyom. Dağ tepe çimen hoplaya zıplaya gidiyorum, trafikte ve araba içindeki insanların "bu manyak ne yapıyor" tarzında ki bakışları çok hoş

Sonuç olarak, başlangıç yapacak ve kalite arayanlar için ideal. Şehirde yaşayan ve cross sevenler için mükemmel. Aletin şeklini beğenipde almayı düşünenler ise hiç beklemesinler..

Ve son bomba bu motor için Global Motor'dan sitemiz üyelerine özel bir indirim alma ihtimalimiz var. Zaten çokdandır zam yapılmadı ve kur farkları yansıtılmadı, birde bu fiyat üzerinden indirim alırsak süper olur. Aklımda başka motor olmasına rağmen ben bile bi tane almayı düşünüyorum.

Yada ne para vercem yaf, geri vermem bu motoru

Global Motor RT 125 in 4950 YTL olan fiyatını, MT üyeleri için 4400 YTL olarak belirlemiştir Bu fiyat sadece bugün kü tarihten önce kayıt olmuş üyeler için geçerlidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Sanırım test adı altında bir başlık açılıp bu testler oraya konmalı,emeklerin arka sayfalara düşüp yitiyor. (Yoksa var mı böyle bir kısım.? Bi bakayım)

-------------------------------------Edit---------------------------------

Şerrefsizim benim aklıma gelmişti
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Dömdört gözle bu testi bekliyorum iyi mi ?

hadi hayırlısı vatana millete.

sesi nasil ? virajlari alisi nasil ? iki kisiyle performansi nasil ? arazide iyi mi ?

mi mu mü mı ....
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Bu motor az yakıyosa 125 sınıfında alcağım motor bu olur, çok şık yaw
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    harbi tipi çok hoş

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ertuğrul_Öz kopardın beni beee
    Olcay bu aleti çok ama çok merak ediyorum ...çok beğendiğim bi alet özellikle yeni başlayacak arkadaşları düşünerek anlatım yaparsan memnun olurum ...yol tutuşu çok iyi olmalı bu garanti..fren de buna bağlı olarakiyidir.. peki yakalkış , çekiş nasıl yetrlimi sence...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bu motoru bende sevdim heryönden güzel bir motor gibi görünüyor yanlız tek endişem çekişi..... arkada 180 lik lastik var önde 130 ve 125cclik motor bu lastiklerle nasıl bir çekişe sahip olcak. sonuç olarak bunu alan insan hep düz yolda gitmez. bazen gezilere katılıp yüksek yerlere gidebilir.(örnegin ben) o yokuşlarda çekiş güçü yüksek olması lazım..... gerçekten test eden varsa söylesin nasıl daga bayıra gider mi??

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Az daha bekleyin, önce resimleri ekliyeceğim (dünkü Riva gezisi de dahil) önce ben yorumları yapacağım sonrada görenler ve binenler

Virajda ki kabiliyeti hakkında da akalteke kesin bir hikaye yazar, cümlelere sığmaz çünkü.

Ama dün alet nazara geldi, 50 kişi başına üşüşüp 30 kişi test etmek için sıraya girerse. Ve bu test sürüşleri arasında kafa kaldırmaya çalışmalar çimende lastik çektirmeler daha neler neler yapılırsa zincir kopar elbet.

Evet alet çok kötü nazara geldi ve zincir koptu

Bu gün zincir takıp (kendi ellerimle) teste devam edicem, aslınjda test bitti ama bu aleti hemen geri vermek istemiyorum

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ben denemeyı dusunuodum derken zavallı zıncır dayanamadı okadar akrobasıye zorlamaya
    ılgınc bı makıne sekılsız bı depo koskocaman bı lastık+anlatıldıgı kadarıyla mukemmel bı vıraj kabılıyetı..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda NC 750X

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Benim için en önemli ayrıntı sele yüksekliği. 1,70 cm boyla ayaklarım yere basması lazım. GT250 mesela bana baya büyük geldi. Tek ayağım yerde iyi bastı ama yinede güvenemedim.

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eeeee hani izlenimler bekliyoruz.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    güzel motora benziyor ama merak ettigim 125cclik motor ile o lastikler var sorun performans????? bu motoru alırsam gezilere katılcam ve gidecegim yerlerde yokuşlar oldukça fazla .. çekişi nasıl daga bayıra gidermi ?? birileride şu motosikletin performansı hakkında yorum yapsa:

Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Lastikler kocamanda bu çocukların kullandığı cros tiplere benzemiş adminimizin altında
    Olcay abi bekletme bizi
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    kalın tekerli supermoto guzel duruyor ama

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Toplanma yerinde beklerken. Sıra dışı sarı bir motorun geldiğini görünce. isteristemez dikkatler o tarafa yöneldi. Kask çıkıp kelle görününce mevzuda ayıkıldı tbii olarak.

Olcay sağolsun sorumlu olmanın bilinciyle. MT ailesine ülkemizde satışa sunulan motorları test edip onaylayarak. Bu motorlar hakkındaki görüşlerini paylaşıp. bizzat bizden birinin olması güveniyle kafamızdaki soru işaretlerini en aza indirmektedir.

Daha toplanma yerinde başladık sağanak halinde ve zaman zaman fırtinaya dönen sorulara. Herkes tekerleklerin ebadıyla ilgilenirken benim kafama takılan motosikletin motor ebadıydı. 125 cc olmasına karşın 250 cc kadar ben motorum diyen bir görüntüsü vardı. Neden diye sorunca Olcayın açıklaması motorsikletin motor kısmının hacimli olması ısının daha fazla metal kısımlara yayılarak düşük tutulması için bloğun bu nedenle üretilmesi.

Makine hakkında sorulan sorulara yılmadan yıkılmadan cevap verdi Olcay sağolsun. Derken yola çıktık Normal seyir halindeyiz. hafif rampa keskin bir virajda Olcay artçısı olduğu halde bir yatırır motoru önümde aklım gitti. Ulan dedim kendi kendime yakala şunu yakala şunu koy kafayı sende onun aklını al. Yemedi adam hem mod, hem iyi motorcu, hemde bilerek yapıyormuş. Eyvallah.

Sonra gittiğimiz yerde motora binmekte nasip oldu Hiç ummadığım şekilde güçlü ve atak bir motor ister asfalt ister arazi en rahat kullanımı sunacağı kanısındayım.

alacağım motorlar listesinde artık bir karion 125 te var.

saygılarımla

akalteke
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

Motosikleti
    Honda NC 750X
    ELINT ben dün riva gezisine iki kişi katıldım bu motorla, motorların hemen hepsi 250 cc den büyükdü ve ben hep ortalrdaydım hiç geri kalmadım. Dediğim gibi rampalara geldiğimizde iki kişi elbette zorlandık nihayetinde 125 cc ama tek kişi asla sorun çıkarmaz.

Kemal ebnim boyum 174 ve oldukca rahat kullanıyorum, sen 170 le sorun olmazsın. Olsa bile amortisörü kademeli, ayarlayabilirsin.

SAKAL admininde deve gibi boy var maaşallah, bak diğer insanların fotosuna

Forumdan Uzaklaştırıldı DevilRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SaRı ŞeYTaN MonDi
    ama buna 2 kısı cok zor sıgar yanı 2 kısı bınemedıkten sonra degmez bence
    ama perfonmans olarak tatmın edıcı

Motosikleti
    Honda NC 750X

Resimlere aldanma, çünkü herkes poz verme niyetindeydi kimse doğru oturuş pozisyonunda değil. Bir tek staysailor bacım biraz doğru oturmuş

Sürücü ön taraftaki oluğa oturmak zorunda rahat bir kullanım için, artçıya baya mesafe kalıyor bu sayede. Şöyleki biz iki kişiydik o gün o motorda, herhangi bir uyuşukluk veya sele rahatsızlığı olmadı. İlk bindiğimizde artcıma rahatmısın sorusunu yönelttiğimde "oo boş yer bile var" cevabını aldım. Bu arada vibrasyon rahatsızlığıda yok motorda.

Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Yalnız arkadaki aşağıya kayar
    Neyse bayansa sorun yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler