Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

MOTOMAX-KEEWAY - Speed 150 [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    sabah çalıştırmada jikleyi hiç kullanımıyorum, marşa basıyorum ve çalışıyor motor boştayken, test motoruda öyle mi?
    Ben sabah ları jikleyi kullanıyorum, jikle açıp çalıştırıypr ve hareket ettikten hemen sonra kapatıyorum. Fakat benim sabah dediğim saat 06,30 belki sen hava daha çok ısınınca çalıştırdığın için gerek duymuyor olabilirsin.

bunun yanında akşam 25km lik bir yoldan eve gelince garajda boşa alıyorum, park ederken motor kendiliğinden stop ediyor, bu da garibime gitti, sıcak motor boşta niye stop eder ki?
    Sanırım senin motorda rodajda şu an, ilk bakımda karbiratör ayarları yapıldıktan sonra herhangi bir sorun kalmaz.

90km/h civarı titreşim başlıyor, 105km/h nin üzerine çıkmadım, max hız ne deneyebildin mi?
    Rodajda olduğu için son hızı deneyemedim ama iyi bir rodajdan sonra yapacağı maximum hız 110 olur tahminim.

bi de gidondaki elcikler biraz ince ve üzerindeki şeritler elimi acıtıyor, daha konforlu bir elcikle değişmek lazım. test aracı da öyle midir?
    Evet elcik üzeirndeki pütürlü yüzeyler sıkı tuttuğunda rahatsız edebiliyor, değiştirmeden önce deformasyon olmasını bekle bence. Belki yumuşar.

işçilik kalitesi hakkında düşüncelerin neler ?
    Bence işçilik kalitesi iyi, ama fınıshıng dediğimiz son montajda bazı hatalar olabilir. Gidon somunu gevşemesi gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    cevaplar için teşekkürler, motoru ne kadar süre ile test edeceksin?
    malum rodajdaki makineler sağır oluyor biraz.
    benimki 650km ye geldi, ilk bakımına götüreceğim, daha 1-2bin km sağır olur sonrası bakalım....
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı DevilRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SaRı ŞeYTaN MonDi
    valla 150cc ıcın 110km hız bıraz dusuk yamahaya benzetmeye calısmıslar

Satıcı, ilk olarak yedek depo benzini aldığını sonra normal depoya geçtiğini söyledi.
    Yaa bunlar nasıl satıcı anlamıyorum,
    arkadaşlar yedek depo diye bişey yok, depoda ayrı bir bölümde yok bunu hep duyuyorum ama tamamen yanlış.
    Çalışma sistemi deponun altındaki ayarlı vana yukarı konumda on orta konumda off açağı konumda da rezerve alır yani dipteki benzini alır vananın iki adet çubuğu var içerde biri uzun biri kısa uzun olan normal hali, bezin bitince vanayı çeviriyoruz kısadan devam ediyor ve dibindeki benzini kullanıyor, yani aynı benzini kullanıyoruz yine.
    sevgili Jazzbass anladığım kadarıyla motoru çok beğenmişsin ve benim yazdıklarıma katılmamışsın ama başka bir forumda da okuduğum kadarıyla bu senin ilk motorun ve aradaki farkları anlaman için biraz motor değiştirmen biraz da km yapman gerek.
    Motor hakkında hep şikayetleri yazmıştım iyi yönleride yok değil örneğin run off düğmesi çok iş görüyor ee hakkını yemeyim şimdi hep yermek olmaz.
    Birde motomax yine fiyat düşürmüş ve speed in fiyatı 2099ytl olmuş yakında bedava verecekler.
    Kazasız sürüşler dilerim herkese.

Motosikleti
    Alıntı geçici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....
    Birde motomax yine fiyat düşürmüş ve speed in fiyatı 2099ytl olmuş yakında bedava verecekler.
    Kazasız sürüşler dilerim herkese.
    sitede öyle diyorlar, bayiler başka fiyat söylüyor, biz aldık fiyat düştü. çaldırırsak zam gelir muhtemelen. geçen hondamda da aynı şey olmuştu...

kullandıkça farkettiğim birşey var, motorun vites oranları çok yakın, kalkıştan 300 metre sonra 5.vitesi buluyor. sadece son sürati arttırmak için 5. vites oranını biraz daha azaltmak mümkün müdür?
    B00_74

Motosikleti
    not yet ..!
    250cc supershadow testi olsa süper olur

Motosikleti
    geldik 1000km'ye.....

yakıt tüketimi 2.5-2.7 litre arası, bir depo ile 500km'ye yakın gidiyor rezerve geçmeden, harika birşey!

firma verisi gibi depo 11 litre değil, 15litre civarı rezerv dahil.
    B00_74

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    barış abi ne güzel ya benim motorun gerçek yakıt tüketimini anlayamadım hala. bi 3.5 bi 3 bi 2.5 gidip geliyor. 10 milyonluk aldım dün gece tam tamına 3.5litre! gözlemlicem şimdi. 150 falan giderse iyi.
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    CRF 250 L
    bu bizim ybr nin taklitine benziyor yine de günahını almayalım

Gokcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125 - Keeway Hurricane 50
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bizim ybr nin taklitine benziyor yine de günahını almayalım
    Aynı fabrikada üretiliyorlar zaten
    Race´in ustasıyım, ARN´nin hastasıyım :)
    Gokcell

slm arkadaslar bende pro deilim ama amatör olarak motor sürme zevkini tadıyorum ve yakın zmnlarda motor almayı dusunuyorum..sizce speed 150 ii bi modelmi yeni baslamak içn sizin tavsiyeleriniz neler?
    tşkkr ederim Boo,bende bartınlıyım msn weriim bana yardımcı olursan sevinirim
    smarthitt@hotmail.com goruselım rıca ediyorum

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Alıntı ddnf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar bende pro deilim ama amatör olarak motor sürme zevkini tadıyorum ve yakın zmnlarda motor almayı dusunuyorum..sizce speed 150 ii bi modelmi yeni baslamak içn sizin tavsiyeleriniz neler?
    tşkkr ederim Boo,bende bartınlıyım msn weriim bana yardımcı olursan sevinirim
    smarthitt@hotmail.com goruselım rıca ediyorum
    Merhaba arkadaşım, benim ilk motorum speed 150 idi. Motorun hiçbir sorununu görmedim. Çok yakışıklı bir makina çok seri sesi tatminkar ve frenleri çok sağlam. Tek eksik yanı performansı. Ben şahsen 109km üstünü görmedim. Alacaksan bu kriterleri göz önünde bulundurursun. Saygılar
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

#Jazzbass

Saol kardeşm choq tşkkr ettim en sonnda kararımı verdim speed 150 aldım=)
    inş. hayrını görürürz Boo sende bi msn e eklemedn yha nese grsrz herkese hyrlı sürüsler i günler

yazılanları tek tek okudum.
    bende de aynı motordan var.
    motorun bence tek sorunu devrin çok çabuk yükselmesi.5. viteste 60 la giderken devir 6000 de ben böyle bir şey heç görmedim.ama motorla daha 40 km yaptım bu pazartesi aldım.ama bunun pek değişeceğini sanmıyorum ama belki çok az bir miktar değişebilir.ama bence yine yetersiz olur.bunun dışındakilere katılmıyorum.
    motorun dişlilerinde oynama yapacam eğer 500 km de filan değişme olmazsa.ön dişliyi büyütmek istiyorum ama motorun hızlanması çekişi falan değişir diye bir tedirginlik var.herhangi bir motorda böyle bir şey deneyen olduysa bize değişiklikleri anlatabilir mi?
    motorun bunun dışında bence hiç bir sorunu yok ama bana göre bu sorun çok büyük.

bu arada motorun 2099 ytl olduğu falan da yok.
    en baştaki çap x strok değeri de yanlış.
    doğrusu 62 x 49.5 dir. bu motorun 125 likleri de varmış ama türkiye ye gelmiyor.
    o değer 125 cc için geçerli.
    motorun silindirinin en alt kısmında da yazıyor kaç cc olduğu.isteyen bakabilir.

eyong testin sonuçlarını bekliyorum ama neyse.ben yazayım bir kaç şey buraya.dün mersinden taşucuna gittim(toplam 200km) giderken tek kişi dönüşte çift kişi geri döndüm.ilk defa bu kadar uzun yol yaptım.ve motor tek kişiyle çok iyi ama dönüşte iki kişi ile geldim tek kişi ile iki kişi arasında belirgin bir fark var.bu arada motorda bir şişme de olmadı ama iki kişi performansı bana yetersiz geldi.motor rodajda olduğu için fazla basmadım en fazla 90 yaptım(devir 7000-7500 arası).motor sanki biraz açıldı gibi geldi bana deviri ilk aldığım kadar çabuk yükselmiyor.
    titreşimden pek anlamam ama 90 yaptığımda gaz tahminime göre yarıda falandı ama ben daha fazla yüklenmeye korktum.sanki biraz sarsıldım ama baya biraz rüzgar vardı.bir şeye daha dikkat ettim.motorun hızı arttıkça devirin artması yavaşlıyor.yani 60 la giderken devir 5000 oluyor(bana göre çok yüksek)
    ama 80 de devir göstergesi 6000 in biraz üstünde oluyor.
    bu arada bir şey daha söyliyeyim.ben bu kadar az yakan motora hiç binmedim.600km yol yaptım 45 milyonluk benzin kullandım ve 620 km yaptım.tahminime göre bir 100km daha gider.belki ananmayacaksınız bende bu kadar az olacağını tahmin etmiyordum.
    yalnız bu motorun performansı eyong abinin dediği gibi gerçekten bir 150 cc motora yakışmıyor.bunun için hava filtresini değiştirmek istiyorum.birde big bore kit diye bir şey varmış piston herhalde birde ondan araştıracam.ama mersinde böyle bir şeyi bulacamı sanmıyorum.mersinde big bora kit in ne demek olduğunu bilen parçacı bile yoktur herhalde.ama hafta sonu alanyada bir araştıracam belki orada bulurum.neymiş nasıl birşeymiş öğrenmek istiyorum.
    bir de bu motomaxın bittiği gibi bir söylenti var buda biraz can sıkıyor.

bu arada motorun hız göstergesinin doğru olup olmadığını da çarşamba günü deneyeceğim.
    eyong abi tecrübelerini anlatmadı pek fazla ben bari birşeyler yazayım dedim.

selamlar!! benim arkadsmda var 4 binde!! motor durmadan istop ediyor kaç kere ayar yaptırdık!! 150 cc performansıda yok. 110 diyo baska gitmiyo!! ama rüzgar olsun olmasın 110 görüyor! egzozundan saçma sapan sesler gelmeye basladı!! en kötüsüde servis arkadsımı canından bezdirdi!! 2 aydır egzoz bekliyor!! belki daha bile fazla!!

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    motosiklet modellerinden "speed 150 " topic acan bir arkadas vardı onun yazılarını bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    tşkler konuyu buldum hemen inceliyorum
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    speed 150 naked
    arkadaşlar bendede bu motordan var ve merak ettiğim bi konu var bu makinenin sesi bana sanki eski javaların sesi gibi geliyor ve hoşuma gitmiyor acaba ybr ile sesleri aynı mı karşılaştırma şansı bulanınız varsa beni aydınlatırsanız sevinirim...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler