Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Windy 125 (Commuter) [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Eyong kardeş,

yazını bugün gördüm. Çok başarılı bir test yazısı olmuş. Tebrik ederim.

Bu vesile ile ikide birde vay efendim "modlar niye toplu gösteri organize etmiyor ?" , "modlar hiç ilgi göstermiyor" gibisinden yazılar yazanlara güzel bir cevap olmuş.

Modlar, site düzeni haricinde birşeyler yapacaksa, yapılacak en güzel işlerden biri test sürüşleri...

Üstelik gördüğüm kadarı ile, bu test sürüşü olayında da yeni bir çığır açmışsın !

" İnteraktif test sürüşü "

Çok hoşuma gitti, bu şekilde ilgilenenlerin merak ettiği konuları da sorarak bir süre sonra cevap almaları mümkün oluyor.

Motosiklet.net bir ilki gerçekleştirdi diyebilirmiyiz ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    kesinlikle diyebiliriz..
    CBR 600F Honda,

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bakmayın sezon açık ve işlerim yoğun, yoksa dükkanda motoru indirir buraya piston ve sübap resimlerini bile koyarım

Zaten benim amacım da bu idi, yani aracı gerçekten test edebilmek için hatırı sayılır bir mesafeye ve zamana ihtiyaç vardır. Yoksa bin üstüne iki tur at gel sonra yuvarla gitsin yazıları böyle olmaz.

Alet şu an hala burda (bir kaç gün daha kalacak) hakkında merak edilen birşey var ise buradan sorulsun hemen gidip bakayım yada test edeyim

Aşağıdaki resimde gördüğünüz virajı ilk denememde 50 km/h 2. denememde 60 km/h ile çok rahat bir şekilde alabildim (kuru zemin)

"normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    bu olay için sizi gerçekten kutlarım.yeni test sürecinizde benim yakın zamanda alma planları yaptığım Mondial 150 ZC modelini de göz önünde bulundurursanız sevinirim çünkü bu motor hakkında halen fazla bilgi yok.
    güvenilir bir kaynaktan yani sizden alacağım fikirler motoru alma yada almamamda büyük etki yapacaktır diye düşünüyorum...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sevgili Luxor, biz bunu Mondial den talep ederiz. Verirlersede buradan sizi bilgilendiririz tabi ki.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bekledıgımden daha ekonomık cıktı bu motor
    Yeni yine yeniden

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olcay valla çok güzel olmuş bide ani fren mesafesini merak ediyorum 100 km ile giderken motordan düşmeden kaç metrede duracak acaba
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    ybr ye ii bir alternatif olurmu ? bu arada yedekparçaları pahalı mı??(ön grenaj+far+göstergeler+sinyal) vs........
    arıza cıkarttımı hiç?? birde bu tip motorlar rüzgarda bir o yana bir bu yana gidiyor??? içine sinmeyen bir tarafı varmı ???
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Honda NC 750X
    750 YTL fiyat farkı ile bence ybr ye alternatif olur, yakıt sarfiyatı mükemmel derecede az. Parça fiyatlarınında sınıfına göre mantıklı olacağına eminim (sanırım kanuni sitesinde parça fiyat listesi var)

Aracın görüntüsü bence çok hoş, tek beğenmediğim tarafı kafa grenajının arkadan görünüşü (göstergelerin olduğu kısım tam boyalı değil).

Performansı oldukca doyurucu , beni rahatsız eden tek tarafı vibrasyon oldu. Ama sanırım bu tarz motorların hepsinde bu kadar vibrasyon var (ybr ile karşılaştıracağım en kısa zamanda) aracın 23 bin km de olması ve bugüne kadar hep bu şekilde (test motoru) kullanılması sanırım yıpranmasında etkisi var.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ewet kafa grenajı boyalı bıle olsa hos degıl yenı ybr nın de grenajıı sevmedım en azından o cıkarılıyormus gercı
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bazı parça fiyatları, ortaya karışık

Sele altı renkli panel = 12 YTL
    Far komple = 41 YTL
    Sinyal komple = 11 YTL
    Sinyal camı = 3 YTL
    Debriyaj Komple = 31 YTL
    Komple ateşleme bobini = 18 YTL
    CDİ = 12 YTL
    Marş otomatiği 13 YTL
    Konjektör 25 YTL
    Depo Komple = 78 YTL
    Ayna = 12 YTL
    Ön çamurluk = 17 YTL
    Eksoz komple = 93 YTL
    KM teli = 3,24 YTL
    Ön Siperlik camı = 6,17 YTL
    Kafa Grenajı = 26 YTL

Fiyatlar www.kanuni.com.tr den alınmıştır.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ucuz gıbıme geldı
    Yeni yine yeniden

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir çalışma olmuş,mt yakışan cinsten Eyong ustam banada bi test için 600 rr felan ayarlasan seve seve test ederim,bi kaç yıl kalsa yeter Gerçekten çok faydalı bir topic umarım diğer markalarda test için gerekeni yaparlar da buradan daha sağlıklı bilgilere ulaşmak mümkün olur Bu arada parça fiyatları oldukça makulmüş

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Eyong ustam banada bi test için 600 rr felan ayarlasan seve seve test ederim,bi kaç yıl kalsa yeter
    Olur hemen ayarlarım

umarım diğer markalarda test için gerekeni yaparlar
    Şu an olaya sıcak yaklaşan markalar Kanuni, jinlun ve Hyosung.

mattet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok guzel bır test olmus tebrıkler eger seyhan 125-t yı test edersenız sevınırım
    [COLOR="DarkRed"][/COLOR][FONT="Arial Black"][/FONT]MOTORA MOTOR DEMEZDİ ÇÜNKÜ ''R'' leri SÖYLEYEMEZDİ:queen:

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Olcay bey biraz daha beni ihmal ederseniz,,bu topiği alt üst edicemmmmm ama ciddiyimmmmm
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    2. el cbf 250 - ybr 125 - bide windy 125 hımm arasında seçim yapacam tşk ederiz
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    yedek parça fiyatlarıda çok uygun.. bence ybr ye iyi bir alternatif..
    CBR 600F Honda,

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    arkadaşın birisi almıştı sitede bu motordan ama tip-onay belgesi çıkmadığı için ruhsatını alamamış ve motoruna binemiyordu kanuni firmasının da bu konuda kendisiyle pek ilgilenmediğini belirtmişti.şu tip-onay olayını almadan önce sormanızı tavsiye ederim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Eyong o viraj da az bile hız yapmışsınız ! 50-60km ne ki !

Ben Mondial HS150 nin kuru asfaltta bile buzda gibi kayan lastikleriyle !
    Çevre yolunda aynen böyle bir kavşakta 85km hızla dönüş yaptım !

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler