Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero Karizma R İncelemesi / Altın Elbiseli Adam

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Barkın'ı objektif olma özelliği sayesinde sevdim, ve takip ediyorum, fakat Hero konusundaki incelemelerinde bu çizgisinden sapmış olduğunu düşünüyorum artık. Belki ticari kaygının bir ürünüdür bilemeyiz. Mesela bu Karizma R hususu. Abi işte sıradan bir commuter e kocaman ve çirkin bir kafa konmuş bir motor. Hiç abartısız söylüyorum, bedava verseler binmem, hadi bindik diyelim, 140-150 yi görür diyor, ben bunla 90 ı geçmeye cesaret edemem. Ve şu gerçek kabak gibi ortada, ''titriyor'' kardeşim Hero lar.
    computeus, pea ve dyavol-77 bunu beğendiler.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar da borusunu öttürmüyor yine de! Kafanın tipsiz olduğunu kaç kere söyledi, elciklerde titreşimi de söyledi. 17 bg midir 19 bg midir muhabbetini de yaptı. Hintli kılığına girip bizim için tip değil sağlamlık önemli de dedi. Sponsora bu kadar saydıran başka adam varsa söyleyin onu da izleyelim.

Bence yeterince objektif, bu paraya bu motor dedi ki bence de öyle.
    buberk ve fedos bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Adam gayet akıllı ve objektif, hayır bu gibi ne olduğu belirsiz motosiklere ne diyecek. Yamaha m1r mi kötü diyecek. Sacma sapan motosikletlere adam çöp diyor haklıda.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak canı istediğinde, bazı markalar için (ki bence Hero yu falan tokat manyağı yapar)nasıl diye sorduğunuzda, bırak inceleme yapmayı, adını bile zikretme gereği duymuyor. Hero nun lansman ve fuar etkinliklerinde de yaptığı incelemeri gördüm, açık-net ufaktan bir kayırma var.
    Ve çöp meselesi, kusura bakmayın ama bu da koca bir çöp adayı.
    Bu arada Hero yu yeni duymuyoruz, zamanında Honda ile ile yaptığı işleri iyi biliriz, ve o motorlara da bindik.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bana da biraz yanlı geldi inceleme.
    Çirkin ama yakından güzel.
    140-150 yapıyor. Benim 25 beygir TNT25 140-150 anca yapıyorken bu motor nasıl yapıyor anlamadım. Motorun üstüne yatmış herhalde.
    Az yakıyor! Ama ne yaktı söylemedi.
    Titreşim var ama sele iyi, zaten yeni modelde düzelir o.

Fuarda da Benelli'yi görüp, "Çin malı bu. Denedim beğenmedim." deyip geçmişti.
    oialdemir bunu beğendi.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    işletme maliyeti düşük ikinci bir motor arayışı sırasında denk geldim. defalarca internetten test sürüşü için baş vuruda bulunmama rağmen arayan soran olmadı, ben de tepkimi göstererek satın almaktan vazgeçtim ve almayacağım da.
    derken bir arkadaşım satın aldı ve kullanma fırsatım oldu, barkın'ın söylediklerine katılıyorum; fiyat/kalite performansı gayet iyi. bu fiyatlara daha iyisinin bulunabileceğini sanmıyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sponsorlu bir tanıtıma göre yeterince objektif olmuş. Bir motor nasıl abartılır görmek istiyorsanız aşağıdaki yazıya bakabilirsiniz. Barkın bey böyle şeyler demediğine göre sorun yok. Bu arada o 200cc motor gücüne çıkabilen motor aslında 149.5cc
    Filinta 200 modelinin barındırdığı üstün özelliklerin yanı sıra nikelajlı görünümüyle sizlere yepyeni bir klasik serüveni yaşatmaya hazırız.

200cc motor gücüne çıkabilen Filinta 200 alt motorunda 200'lik silindire uyumlu kartel, motorun depar süratini üst seviyeye çıkaran stronklu krank, motora güç sağlayan stronklu piston gibi bir çok üst seviye donanımsal özellikler bulunmaktadır.

Sınıfının diğer modellerine göre sürüm veren özel şanzıman ve motor süratine katkı sağlayan özel dişliler ile Filinta 200 modelinin cazibesine karşı koyamayacaksınız...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sponsorlu bir tanıtıma göre yeterince objektif olmuş. Bir motor nasıl abartılır görmek istiyorsanız aşağıdaki yazıya bakabilirsiniz. Barkın bey böyle şeyler demediğine göre sorun yok. Bu arada o 200cc motor gücüne çıkabilen motor aslında 149.5cc
    200 cc miş gibi çek panpa :D
    Mengu16 bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yazın bir ay kadar test ettiğim,çok güzel bir motosiklet Karizma.

Neye göre güzel peki;

-Performansı çok iyi. İster tek kişi,ister artçılı 110-120'lere kadar ivmelenmesi çok güzel.

-Yakıtı makul. Sakin sürüşte 2,5 litre,tapa gaz kullanımda 3,7 litre yakıyor. Ki test motosikletinde performans egzoz vardı 100 km'de litre başına +0,2-0,4 arasında yakıtı arttıracak cinsten.

-Motosiklet tamamen mekanik. Mobilet tamircisi Ahmet amcaya git,o bile komple tüm sorunlarını çözer.

Eksi yönlerine gelince;

-Titriyor. Elcik ve peglerde ciddi hissediyorsunuz.

-Bazı noktalarda malzeme kalitesizliği var. Pegler,ayna bağlantı noktaları vs. Ama mekanik aksam güzel.

140'ı rüzgarsız,düz yolda çok rahat görüyor. Hatta ön dişliyi değişince 150-160'ları görür. Ama gereksiz ve riskli hızlar.

Bu da kanıtı;

Video tarafımdan kayda alınmıştır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Redline'a girerek yapılan sürati bir kalem geçiniz. Ben asla redline'a girmem, o yüzden o motor benim altımda 120 yapar. Bu da onun son hızı olduğu için orada da sürekli gitmem.

Bu motoru çalıştırdığımda kafa karenajlarından gelen ses bana Megelli 250R'yi hatırlatmıştı. Çekilecek dert değildir titreşim.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tip olarak beğeniyorum ben bu motosikleti, kullananların da belirttiği üzere titreşimli olması en büyük olumsuzluğu. Ayrıca gündelik kullanmak için alınacak bir motosiklette nedir o alçak gidonun mantığı ?! 223cc karbüratörlü, kuru ağırlığı 154 kg olan bir motosikletin normal kullanımda 2.5lt yakacağına da ihtimal vermiyorum. cbf 150 bile 3lt civarında yakıyor normal kullanımda.

Git gide fakirleşen ülkemize artık 3. dünya ülkelerinin tarak kürek motorları geliyor, onlar bile pahalı bana göre.
    Asgari ücretle çalışan bir adam alamaz bu motoru, es kaza alsa da ocağına incir ağacı dikmiş olur benim kanaatimce.
    223 cc, karbüratör, 154 kg kuru ağrlık... Yakar arkadaş bu motor.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    japon 250 cc lerin yarı fiyatına göre makul işçilik ve performans diyor, fiyatına göre kıyaslıyor değerlendirmeleri böyle bakıldığında tutarsız değil, bence pulsar karşısında fiyat ve hacim avantajına rağmen şansı olmasada videoyu pek taraflı bulmadım.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    çok absürt bu be
    dyavol-77 bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işlere hep bu adam sebeb olmuş. Aric buell amca

demişler abi senin ameriga da ürettiğin şu 1200cc V-twin 100 kusur beygirlik canavarın varya yarım karenajlı, bize onun benzerini yap ama hint fakirleri alacak ne bileyim şöyle fakir işi bişey yani, yandan yemişi de olsa kabul O iş tamam dimiş...

motorcu48, Metehan07-70 ve EmirŞengezer bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok absürt bu be
    YBR bundan daha yakışıklı...Akraba evliliği çocuğu gibi yaw...Gerçi şimdi bu yorumu Çinli Seiko ve veya MotoGp beyenmeyebilir ama çok da FİFİ...
    Metehan07-70 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    AEA'nın incelemesi çok faydalı bilgiler edinmemi sağladı. Tabii ki Hero Karizma R hakkında değil. Motosiklet incelemelerinin hangilerine itibar edeceğim konusunda... Hayırlı işleeer...

Barkın abi'de zaten videonun en basında titrediğini belirtmiş :D

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar şimdi bazıları rahmetli barkın abinin verdiği mesajı alamamış sanki bana öyle geldi
    Adamın bu motoru tanıtmasındaki amaç zaten motoru övmek ya da kötülemek değil...
    Adam bir yandan motorun iyi yanlarını sayarken alttan alttan mesaj veriyor zaten olumsuz olduğunu.
    Bunda anlamayacak bir şey yok kaldıki TEST aracı ile tanıtım yapılıyor bu yüzden aralarda olumsuz yönlerini çaktırmadan belirtiyor adamlar sonra der bizim motoru kötülemek için mi aldın

Sonuç olarak mesaj ortada o paraya o motor yapacak birşey yok

Allah çarpmış derler ya öyle bir dizayn.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)