Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda spacy hakkkında soru

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar öncelikle arkadaşlar genelde 2009 2010 dan beri webmaster forumlarında takılıyorum fakat bu siteye de üye olmak nasip oldu oda motor bilgisi olan arkadaşlarımız var.

ilk olarak tanıtım bölümüne konu açamadım direk burda ilk konumu açıyorum soruya başlamadan önce ismim Fırat izmir de yaşıyorum izmirin tepecik yani yenişehir ilçesinde, izmir tepecik bilen bilir.

alanım ise Bilgisayar Elektronik ve elektrik fakat artık sadece bilgisayar işlerinle uğraşıyorum.

şimdi arkadaşlar benim motorum bu, örnek veriyorum

elbette sıfır değil ikinci el almıştım alalı 1.5 sene oldu örnek atıyorum 1000 tl aldım 1500 tl den fazla masraf ettim sonuçta çin malı neyse arkadaşlar bu motorda bilirsiniz motor fireni var

kıs met ise aralık ayının sonlarında , bu motoru alıcam honda spacy

adresi, https://honda.com.tr/motosiklet/scooter/spacy-2015

resmi

merak ettiğim arkadaşlar bu motorda ramzey 100 cc gibi motor freni varmı yani gazı kesince, motor yavaşlıyormu bunu merak ettim.

bir denk gelmedi kullanana sorayım. son merak ettiğim konu ise duydum bu motorlarda marş sorunu varmış bilmiyorum yine gerçi ve fiyat ise şuanda 5.850 sizce bu fiya t düşermi yoksa düşmezmi artarmı bilgisi olan paylaşırsa çok meemnun olurum teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam merhaba. Aramıza hoşgeldin. Honda Spacy ile 100 bin km'lik tecrübem var halen hergün günde en az 10 saat ben kullanıyorum. Ben vardiyadan çıktıktan sonra da başkaları kullanıyor. Sabah 10'dan gece 2'ye motor dinlenmiyor. Dediğin gibi motordan gazı kesince vitesli motordaki kompresör gibi yavaşlıyor. Yavaşlıyor derken boşta gittiği gibi gitmiyor kesiliyor biraz. Marş sorunu yaşayabilirsin, bazen marşa basıyorsun dişliler boşa dönüyor. Tekrar basıyorsun anında marş alıyor.

Alacaksan çok doğru bi karar vermiş olursun. Gerçekten çok sağlam ve iyi bi motosiklet. Biraz pahalı bi motor, 5000 lira eder benim gözümde. Ama enjeksiyonlu oluşu, yakıt tasarrufu, uzun ömrü herşeyi amorti eder gibi düşünüyorum.
    kokolik ve surcu bunu beğendiler.

Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba. Aramıza hoşgeldin. Honda Spacy ile 100 bin km'lik tecrübem var halen hergün günde en az 10 saat ben kullanıyorum. Ben vardiyadan çıktıktan sonra da başkaları kullanıyor. Sabah 10'dan gece 2'ye motor dinlenmiyor. Dediğin gibi motordan gazı kesince vitesli motordaki kompresör gibi yavaşlıyor. Yavaşlıyor derken boşta gittiği gibi gitmiyor kesiliyor biraz. Marş sorunu yaşayabilirsin, bazen marşa basıyorsun dişliler boşa dönüyor. Tekrar basıyorsun anında marş alıyor.

Alacaksan çok doğru bi karar vermiş olursun. Gerçekten çok sağlam ve iyi bi motosiklet. Biraz pahalı bi motor, 5000 lira eder benim gözümde. Ama enjeksiyonlu oluşu, yakıt tasarrufu, uzun ömrü herşeyi amorti eder gibi düşünüyorum.
    Hoş bulduk Hocam Maşallah hergün sabah' tan akşam gece'ye kadar kullanmak var birde motorun performansı çok güzel demek kili,güzel dile getirmişsiniz hocam.

benim ramzey vitesli deği resimde ki, oda otomatik fakat gazı kesince motor freni var bu honda spacy da, varsa artık yapacak bir şey yok fakat ne var görünüm diyorlar ama yapacak birşey yok o kadar kötü de görünmüyor yani

zaten düşünüyorumda hergün 10 saat kullanan var ve motor yinede sorun çıkarmıyor yani pizzacılar v.s sürekli kullandığı halde, sıkıntı olmuyor sonuçta marka var tabiiki,

benim bıktığım olay ramzey alcan sıfır peki sonrası, yine arıza yolda kalıcan o sorun bu sorun bıktım resmen,
    kaç kez yolda kaldım o sorun bu sorun çıktı tamirciye verirsin sözüm meclisten dışarı bazıları için adam atar sana kazık başıma geldi yani örnek kısa dan geçersek, bir kez verdim tamire karbüratör değiştirecek orj takmadı gitti yan sanayi takti halbuki orj parasını verdik geç onu bir parça aldırdı unuttum ismini 65 tl sonrası yok yaa o sağlanmış 65 tl gitti ordan makas burdan makas v.s

ama işte herkes bir değil adamlar yapıyor sahtekarlık
    yani bazıları yapıyor dost bile yaptı önemli olan her zaman dürüst olmaktır.

neyse arkadaşlar ben kısmet ise aralık ayının sonunda inş Allah nasip ederse alıcam en azından dicemki at benzini yürü bir kez al ama uzun yıllar kullan inlş kısmet ise alınca tekrar burda yazarım hocam verdiğn güzel bilgiler için çok teşekkür ederim. Allah herkese, kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. tekrar görüşmek üzere herkese hayırlı geceler dilerim.

Selam arkadaslar mobilden yaziyorum, sizlerden bir öneri istiyorum kismet ise motoru bu hafta aliyorum sizce doğru bir zamanmidir yani şuanda fiyati 5.850 bu fiyat düşermi daha sonra artarmi yani yilbaşida geliyor bildiğim kiş aylarinda ucuzlar biliyorum ama sizce öneriniz ne olur bu hafta motoru alsammi şimdiden teşekkür ederim.

Ek olarak daha plaka var sigorta var sanirim vize yok 3 yil hepsi bu

Unutmadan çok önemli bir husus arkadaşlar bu motor soğuk havalarda yağmurlu havalarda sikinti çikarirmi bazi motorlar soğukta çalişmiyor su dan geçince stop ediyor gibi

Motosikleti
    honda pcx
    Benim size onerim gidip temiz ikinci el pcx almaniz. Spacy sogukta mars alir vede su vs kacmaz sel vs olmadigi surece.

escossie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Bende mondial 151rs vardi problemlerindn bıkkinlik geldiginden spacy aldim bal kaymak oldu.Hususi olarak kullaniyorum

JuxtaCrucem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 ABS
    Alıntı kokolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar mobilden yaziyorum, sizlerden bir öneri istiyorum kismet ise motoru bu hafta aliyorum sizce doğru bir zamanmidir yani şuanda fiyati 5.850 bu fiyat düşermi daha sonra artarmi yani yilbaşida geliyor bildiğim kiş aylarinda ucuzlar biliyorum ama sizce öneriniz ne olur bu hafta motoru alsammi şimdiden teşekkür ederim.

Ek olarak daha plaka var sigorta var sanirim vize yok 3 yil hepsi bu

Unutmadan çok önemli bir husus arkadaşlar bu motor soğuk havalarda yağmurlu havalarda sikinti çikarirmi bazi motorlar soğukta çalişmiyor su dan geçince stop ediyor gibi
    Bence indirim olsaydı bu zamana kadar olurdu. 2016 yılında yeni modeller geleceği için fiyat düşecektir. Ama modelli olması açısından 2016 modeli aynı fiyattan da alabilirsiniz. Ben olsam 2016 model alırdım.

Hayırlısı olsun şimdiden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)