Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YAMAHA Yeni R1 5.vites Top speed denemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 299 u geçmiyor dikkat ederseniz 6 ya attığında devir düşüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

bunu bende düşündüm aslında o zaman öyle kalsın honda gariban binliği veya japon tofaşı
    vites büyütüyor tabi ki devir düşecek

Devirin düşmesi hızın azaldığı anlamına mı geliyor
    karadenizz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites büyütüyor tabi ki devir düşecek

Devirin düşmesi hızın azaldığı anlamına mı geliyor
    sen alıntı yaptığım mesajı ve cevabı mı (motor 299 u geçmiyor demek istedim ) bir daha oku biraz daha düşün cevabı bulamazsan söz yazacağım sana hız ,vites devir olayını

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video bittikten sonra bir de şu video ya bakayım dedim,
    s1000rr fena gidiyor..

https://www.youtube.com/watch?v=Nz30_Y_UerU

merak ettim bende baktım adam 320 ile gidiyor eldivensiz..yani tecrübe sıfır..

demek ki fena gitmek için tecrübe veya kabiliyet değil cahil cesareti gerekiyormuş..

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bence arkadaşın dediği doğru, muhtemelen gösterge 299 ile sınırlı. Çünkü adam vites değiştirdi, gaz verdi ama gösterge hiç oynamadı.

Bir de renkli ekran kulağa güzel geliyor, uygun ışık altında çok güzel görünüyor, ama yeni üst sınıf Ducati kullanıcıları hep şikayetçi, güneş altında göremiyoruz diye.

Arabada hadi neyse ama motosiklet için renkli ekran dizaynı çoktan kolay değil. Çok farklı ışık altında yeterince güçlü biri arka ışık ve kontrast sağlaması lazım.

Bakın Kawasaki daha yeni çıkardığı elli bin dolarlık motosiklete renkli ekran koymamış...

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Centilmenlik anlaşması gereğince bütün motorsiklet firmaları 299 üstü kadran yapmamaktadır.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Gentlemen%27s_agreement
    viper17 bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen alıntı yaptığım mesajı ve cevabı mı (motor 299 u geçmiyor demek istedim ) bir daha oku biraz daha düşün cevabı bulamazsan söz yazacağım sana hız ,vites devir olayını
    demek göstergeyi söksek motor hiç hızlanamayacak

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek göstergeyi söksek motor hiç hızlanamayacak
    bu konuda bence bilgin eksik gözüküyor viper17 seni ve tüm arkadaşları bilgilendirmek için yazıyorum

ilk başta tüm taşıtların hızı göstergede gerçek hızdan yüzde 10 civarı fazla gözükür ama bizim tartıştığımız göstergedeki hız bunu yazılım kenarı

videodaki motor 299 u geçmiyor anlaşılan hem göstergede hem motorda elektronik kısıt var dikkat ederseniz 5. viteste 13500 devir civarı 299 km hızda gidiyor 6. vitese atıyor hız yine 299 devir 12000 civarı ,hız 299 geçse ve göstergenin 299 üstünü göstermediğini (bazı arkadaşların dediği gibi )farz etsek devir zamanla motor ivme kazandığında artması lazım (dolayısıyla 299 u geçmesi lazım göstergede yazmasa bile )buda olmuyor ve motor videonun son 7 saniyesinde gayet stabil gidiyor ha bu videonun bir şekilde devamı bulunsa ve sürücünün gazdan elini çekmeyip gittiğini farz etsek ve devir 13500 e (bu devirde kesici var muhtemelen çevirtmiyor makine ) kadar çevirse motor ekranda yine 299 yazsa motor 299 geçiyor derim

kontrol edebilirsiniz http://www.gearingcommander.com/ unutmayın göstergedeki hız yüzde 10 civarı fazla
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    yamaha rx 115 , MZ 251 , MZ 301
    Tamam eywallah ta karsi seride gecmene ne gerek vardi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Açıkçası ben devir limitleyici hissetmedim. Çünkü devir limitleyici devreye girdiğinde ciddi etkisi olur motor hızı ve devrine. Çünkü devir limitine çarpmak için gaz vermek gerekir, limitleyici gazı keser, ama insan hala gaz verdiği için bir daha çarpar, vs.

Dolayısıyla limitleyiciye çarpma kesik kesik motor sesi ve titreme oluşturur. İnsan durumu anlayıp, tepki verip, gazı azaltana kadar birkaç kez vurur hız limitine.

Açıkçası o hızda motoru limitleyen elektronik aksam değil, sürtünme ve rüzgardır muhtemelen. Öyle olmasa bile o hızda limitleyiciye çarpmanın süspansiyona, yani motorsikletin dengesine etkisi hiç hoş olmayabilir.

Bana sanki motor 299'u geçse de (nasıl olsa belli bir miktar hata söz konusu) gösterge daha ileri gitmiyor gibi geldi. Cünkü vites değiştirdiğinde mutlaka değişmiştir hız. Belki de yanılıyorumdur tabi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)