Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha Xt660x Üzerine Değerlendirmeler

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zamaninda cok yakiyor diye almamistim, tek problem benim icin yakitiydi...
    Yakıt konusu biraz var en sakin haliyle 5 litreleri görüyor diyebiliriz :/

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumum bulunsun bu tek silindire bu yamaha niye iki tüp koymuş ki boşuna ağırlık ,öndeki tek disk te sıkıntı yaparmı acaba
    Çift tüp neden var... belki Cem n de söylediği gibi gaz çıkışı kolaylasın diye olabilir. fren konusunda ise standart çelik fren hortumu, 300mm disk, 4piston kaliper brembolar kaliteli balatalarla iyi durduruyor. Tek çiftten önce, hangi tek disk hangi çift disk diye sormak gerek Xtnin teki hyo çiftinden büyüktür. Cem alınma dostum ama çift disk fazerın frenlerinden de iyi gelmişti. Yanına koyarsanız bir 600rr- bilmemne rr zayıf kalır elbette. Ama son sürati belli bir motosiklet, 250 lerden fren koymadığımız için oldukça tatminkar olabiliyor frenler

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parasina gore fena degil, gerci artik ucuk rakamlar istiyorlar, zamaninda 12 bin ytl ye satip 16.000 ytl ye yine 2008 model 690 smc almistim. Arada fiyat farki cok yoktu, Smc de titriyordu bir izmir istanbul yaptim iskenceydi smc de tek disk brembo fren celik hortum standart, pirelli supermoto lastikleri ile geliyordu, onde 48 mm WP usd radyal catal vardi on frene dokunmamla arka havalani veriyordu hemen. Ktm cok inceydi cok kivrakti adeta bir 125 lik gibi sehir icinde ignenin deliginden geciyordu, xt ye bu yuzden biraz hantal dedim, birde vitesler hemen bitiyordu gazi aciyirsun koparircasina bir cekis var direk bitiyor sonra. Ktm hafif kilosuyla ve 6 vitesiyle 3 cu viteste bile power wheellie yaparken xt 2 ci viteste dahi yapamiyordu. Bana gore supermotodan cok keyif motoruydu, alip arkaya canta takip sehir icindr saga sola gitmek icin. Son olarakta enjeksiyonda fazlasiyla on off efekti vardi gaz koluna mudahale ederken.

Xt daha az yakiyordu, bakimi parcalari falan ucuzdu bunlar avantajlari.
    Arada 4 bin oynadıysa ben de 2 kere düşünmezdim 690 için xtde de çelik fren hortumu standart geliyor ama dediğiniz gibi kalın ters amortisörler, 6 vites, daha çok güç, daha az kilo smc yi başka bir boyuta fırlatmaya yetiyor.
    Benim bütçemle fazer, xt660, gsr600 vs alınabiliyordu. Fakat çok yönlü olabilmesiyle xt ye yöneldim. Biraz hareketli kullanmayı seviyorum özellikle şehir içinde. Düşürdüğüm zaman motosikleti içim acısın istemiyordum biraz da( hyosungun 1 yana düşmesi 1 milyardan başlıyordu çünkü) Şimdilik xt öğrenci hal düşünülürse yeter hatta fazla bile. İleride bir 690 düşünmüyor değilim. Ama yine de xt yi onunla karşılaştırmanız hoş olmadı, yok mu drz400 ü olan bi tokatlayayım onu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ZX-6R 636 2006, Ducati Scrambler
    Tiflis'te şu anda 2 tane 2009 model bulunmakta ama fiyatları TR fiyatları ile kafa kafaya. Eğer biraz daha indirim yaptırabilirsem birini alacağım. Geçen bir tanesi ile 15 dakika takıldım:

Hocam çok teşekkürler Kasım da A2 ehliyet alıp ilk olarak xt 660x almayı düşünüyordum yazdıklarınızı okuduktan sonra emin oldum çok teşekkürler tekerinize taş değmesin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)