Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shark Vancore Kask İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    uguzyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Merhaba dostlar. Aranıza yeni katıldım. 18 yaşındayım, Ankara'da yaşıyorum ve öğrenciyim.

Motosikletimi almadan önce ekipmanlarımı temin etmeye başlamıştım. Uzun süren kask araştırmalarım sonucu türk forumlarında bu kaskla ilgili hiç bir yoruma ulaşamadım. Yabancı forumlardan okuduklarımla birazda şansa bırakarak kaskı sipariş ettim. Kaskın teknik bilgilerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz için hemen kendi yorumlarıma geçiyorum.

Kask fiyat olarak bir çok fiberglass ve kompozit fiber kaskla aynı fiyatta. Bu kaskı tercih etmemin sebebi biraz görünüşten yana. Motosikleti şuan sadece şehir içi ulaşım için kullanıyorum. Ve sokaklarda gezerken fazla rastlanmayan bir kaskım olmasını istemiştim alırken. Nitekim öyle de oldu.
    Kask termoplastik malzemeden üretilmiş, kaskla bir kazam olmadı şu ana kadar ama uyduruk bir dış kabuk olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Hava kanalları gayet yeterli. Ayrıca gözlük kullanımı içinde kaskın içinde bir kanal mevcut. Görünüş olarak çeneden açılır olarak görünse de çene sabit. Sadece goggle gözlük ayrılıyor. Görüş açısı da beni şuana dek tatmin etti. Ama full face bir kask kadar görüş alamadım. Goggle gözlük vizörü güneştende korur düzeyde. Kask ile 110 km/s hıza kadar çıktım. Dış sesi oldukça kesiyor. Goggle gözlük çıktığında ise güzel bir open face oluyor. Özellikle sıcak havalarda rahat edeceğimi düşünüyorum.

Fakat ilerleyen aylarda belli aralıklarla Ankara-Eskişehir arası yol yapmam gerekecek. Bu yol için bir full face kask almayı düşünüyorum. Şehir içi, sokakta gayet kullanışlı ve rahat bir kask ancak görüş açısı ve sesi kesmesi için bir full face kask performansı beklemeyin.

Sıra dışı, eşine az rastlanan ve sokakta kullanışlı bir kask istiyorsanız kesinlikle öneriyorum.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    gursus ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    tecrubelerini paylastigi icin tesekkurler
    ben de benzeri RAW BLANK modelinden almayi dusunuyorum

http://www.ebay.com/itm/171294196396...%3AMEBIDX%3AIT

kaca nerden aldin?

tesekkurler

uguzyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Anes Motor internet sitesinden aldım, 800TL verdim.
    Benimde ilk düşüncem Raw modeliydi fakat renk ve beden stokta kalmadığı için Vancore'a döndüm.
    Rica ederim.
    TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07 Milky White
    memnunmusunuz peki bu tür kasklardan rüzgar alma olayı nasıl yüksek hızlarda rüzgarlı havalarda?

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    L beden kalmamış sanırım bende bekliyorum. Martta yeni üretimli kasklar gelecekti en son

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Arkadaşlar bu kaskı alacağım 55-56 Small benim ölçüm de 56.5 çok kararsızım sadece Small kalmış ve internetten alacağım deneyemiyorum sizce Small alsam bi sorun olur mu. Kullanan arkadşlar yardımlarınızı bekliyorum

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun
    Raw modeli yarım kasktır. çenede bi parça var ama yumuşak bir parça. Vancore tam kapalı bir kask sadece gözlüm olayı normal kasklardan farklı.
    Bende niyetlendim bi ara ama yüksek hızlarla ilgili rüzgar sesiyle için (yüksek dediğim 120-130 gibi) sağlıklı bi bilgi inceleme bulamadım speed 2 ye bakıyorum şu aralar. Artık sen incelersin yüksek hızdaki performansı

Motosikleti
    İnşallah birgün
    Beyler bu kaska suan 950 tl verilirmi çünkü Termoplastik bir kask koruması falan yeterlimi alinirmi parasına değermi?

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Shark Vancore Ryu mat kullanıyorum. Tavsiye etmem.

Motosikleti
    İnşallah birgün
    Alıntı Buzzard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shark Vancore Ryu mat kullanıyorum. Tavsiye etmem.
    Neden tavsiye etmezsiniz

Buzzard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husky Te 610-Nmax-X-Max 250-Ironmax-X-Max300-125
    Ses alma sorunundan bahsetmiyorum çünkü birçok kask ses alıyor.Goggles yüzünden kör noktası var. Malzeme kalitesi çok iyi değil.Goggles'ı tak çıkar yaparsanız lastikte gevşeme oluyor ve Goggles altındaki sünger çabuk deforme oluyor. Vizörlü kasklar gibi kullanışlı değil...Allaha şükür sağlamlığını test etmek zorunda kalmadım- inşallah kalmamda.Bence şekil amaçlı güzel bir kask ama kullanışlı değil.Tabi bunlar benim deneyimlerim belki memnun olanlarda vardır.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Kask güzel kullanışlı görüntü mukemmel ötesi. SNELl m 2010 ECE 22-05 sertifikaya sahip.ne olduğunu bilmiyorum o ayrı konu. 180 km hıza çıktım rahatsiik veren bir rüzgar sesi yok.görüş açısı kötü denecek kadar bir açiya sahip değil. Şuan 1100 tl civarı. Bu fiyata kalitesiz bir malzeme kulla ilmis olsa fiyatı bu olmaz diye düşünüyorum. 300 tl ye satarlar herkes alır. Kalitesiz olduğunu anlamak için teste tabi tutmak gerekir diye dusunuyorum.1000 tl lik kaskada kim test yapacak elle tutup kalitesiz demek yanlış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler