Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha Ybr 125, 2006 & 2013 Modelleri Test-İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Paylaşım için teşekkürler, Jigleyi ben de sadece denemek amacıyla kullandım yoksa yaz kış hep jiglesiz çalıştı. 2006 yılından ve 27.500 km'den beri değişen tek parçası lastik ve zincir, işte bu Ybr'nin sağlamlığını anlatıyor sanırım
    namk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir paylaşım. Ybr gerçekten güzel motor, eski kasalar esd lere nazaran bir miktar daha atik.
    Katalizör (Havayı tekrar üfleyen) ve katalitik konvertör (egzozdaki) kısımlar iptal edilip gücü 2004 modeller gibi 12 beygire yüseltilebilir diye düşünüyorum.
    Teşekkür ederim. Katalitik konvertörü iptal eden arkadaşlar var. Olumlu sonuç almışlar. En azından devirlenme konusunda daha iyi olduğunu söylüyorlar. Tabi bu işi ehil bir usta ile yaptırmak gerekiyor.

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler, Jigleyi ben de sadece denemek amacıyla kullandım yoksa yaz kış hep jiglesiz çalıştı. 2006 yılından ve 27.500 km'den beri değişen tek parçası lastik ve zincir, işte bu Ybr'nin sağlamlığını anlatıyor sanırım

Jikle konusunda ufak bir hata olmuş. Evet kışın biraz nazlı çalışsa da yazın bu sorun yaşanmıyor diyebiliriz.

Sağlamlık konusunda maşallahı var ybr'nin. Nazar değmesin

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    giderek fanatiği olmaya başladım bu motorun.
    benimle beraber yıllarca yol gitsin istiyorum. şu anda görüp de özendiğimiz 99 model temiz honda titanlar ne ise belki de bir 10 sene sonra ybr de o olacak bu gidişle.

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Uğur kardeşim ellerine sağlık faydalı bir işe imza atmışın tebrikler.. 👏👏👏

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    giderek fanatiği olmaya başladım bu motorun.
    benimle beraber yıllarca yol gitsin istiyorum. şu anda görüp de özendiğimiz 99 model temiz honda titanlar ne ise belki de bir 10 sene sonra ybr de o olacak bu gidişle.
    Kazasız,belasız on binlerce kilometreler diliyorum size

Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur kardeşim ellerine sağlık faydalı bir işe imza atmışın tebrikler.. ������
    Teşekkür ederim Zafer hocam,insallah faydalı olmuştur.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    jikle konusunda benimde biraz sıkıntım var. motor 2013 model daha 2500 kilometrede. Yaz bile olsa ilk çalıştırmada motor soğuksa bir süre elimle gaz vermem gerekiyor yoksa stop ediyor.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Çok güzel bir anlatım olmuş, ben şahsen yeni kasa ile eski kasa arasında kararsızdım ancak aradaki fiyat farkına değecek pek bir şey göremedim ve bu yüzden eski kasa almaya karar verdim

O kimler almali bolumunde ki yeni baslayanlar kervanina subatta bende katilcam.

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki, elimden geldiğince...

Hava filtresinin temiz ve karbüratör boğaz contalarında yırtık delik vs olmadığını varsayarak;

1- Hava ayarı:
    2.5 tur 3 tur 5 tur diyenlere kulak asmamak lazım, motordan motora farklılık olabilir
    Bu kısım alıntıdır, aynen uygulayın

Ek olarak; bu ayardan emin olmak için motorun redline'a girip girmediğini kontrol edin, giriyorsa sorun yok.
    Ve motor soğuduktan sonra bujiyi söküp rengine bakın, açık kahve-şampanya ayarında bir rengi varsa hava ayarı tamam

2. Subap ayarı:

El yordamıyla subap ayarı yapan ustadan uzak durun, genelde çok sıkı yaparlar. ybr sıkı subap sevmez. Milimetrenin %1'i kadar hassas bir el/parmak olabilir mi? Geçiniz.
    Kitapçığında belirtilen;
    Emme: 0.08~0.12 mm
    Egzoz: 0.10~0.14 mm değerlerinin ortasını alarak, sentil ile;

Emme: 0.10
    Egzoz: 0.12 tatlı sıkı olacak şekilde ayarlıyoruz (0,12 lik sentil pek bulunmaz, jilet işinizi görür)

3. Karbüratör:
    Başlı başına bela, çok dikkatli davranmak lazım. Temizliğini yaparken benzinde, mazotta, gaz yağında vs bekletmenize gerek yok, karbüratörün sağ tarafındaki emiş contasını ve hava ayar vidasını çıkardıktan sonra, tüm kanallara tek tek şırınga ile bir miktar benzin basın, hemen ardından basınçlı hava ile içerdeki benzini püskürtün, bu işlemi 2-3 kez tekrarlamakta fayda var.
    Şamandıra ayarı ile oynamayın, gerek yok.
    Emiş contasında en ufak bir delik varsa değiştirin.

Bir de katalitik konvertörü iptal etmek lazım, egzoz çıkışından aldığı pis havayı tekrar hava filtresine gönderiyor, hiç gerek yok, bize taptaze hava lazım ;)

Tüm bunlara rağmen hala jiklesiz çalıştıramıyorsanız, birşeyleri eksik yapmışsınız demektir. Karbüratör ile ilgili daha detaylı yazabilirim ancak davullar çalmaya başladı, sahur vakti, hayırlı sahurlar
    yuceluğras@gmail.com

Selamlar
    2012 model ybr esd sahibiyim benzin samandiram bozuk
    Internette butun sitelerde 10tl civari bi dunya sitede samandira buldum fakat hicbirinde esd yazmio acaba normal ynr ile esd samandirasi cevabinz icin simdiden tesseekkurler

Motosikleti
    yamaha ybr125
    arkadaşlar iyi akşamlar bu anahtarla açılır yan kapak neden bu kadar zorla açılıyor daha zorlamak istemedigim için açamadım bile bana tavsiyeleriniz varmı ?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı hortumcu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar bu anahtarla açılır yan kapak neden bu kadar zorla açılıyor daha zorlamak istemedigim için açamadım bile bana tavsiyeleriniz varmı ?
    Gres yağı sürün
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Sepetçioğlu'nun dediğini yapabilirsin varsa suya dayanıklı gres daha güzel olur birde kapağı açmak için deponun ordan çekiyorsunya birde onunla birlikte iki parmağını kapağın üst kısmından sok yani hem allttan jiklenin ordan hemde depo-kapak-sele üçgeninin olduğu yerden birlikte çek daha iyi çıkar.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    2006-2008 model yuvarlak farlı ybrleri her zaman daha şık bulmuşumdur tasarımı bence hala geçerli

Motosikleti
    Dominar400
    Merhaba
    10 bin km ybr kullandıktan sonra pulsar 200ns e geçtim.
    Bisiklete binmişim.imkanı olanlar değiştirsin derim.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bir süre sonra başka motora geçtiğinde 200ns içinde bisiklete biniyormuşum diyeceksin merak etme.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler