Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda sh300i testi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhatK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sh300i
    Herkeze merhaba ben honda hs300i mi yaklaşık bir yıldır kullanmaktayım.Yıllardır araba kullanmakdan bıktığım bir dönemde motor almaya karar verdim malum istanbul trafiği artık hiç çekilmez bir hal aldı ve bir kaç motor kullanan arkadaşıma danıştıkdan sonra honda fizy aldım sebebi şuydu haftanın enaz beş günü tahtakale merter taksim arası mekik dokuyorum fizy ufak ve pratik olduğu için tam bir şehir içi motor gerçekten ama bu fikrim 6 ay sonra değişti çünki artık arabama hiç binmiyor heryere motorumla gider olmuştum.Hatta eşimde alışmış arabaya binmek istemiyordu trafikden sebep motorla gidelim diyordu.Bu sebeplerden dolayı artık otobanlara çıkar uzun yollar yapar olduğum için fizy beni delirtmeye başladı 80 km hızın üstüne çıkmıyor bayırlarda ana avrat söver gibi gidiyordu.Bende daha güçlü ve büyük bir schoter almaya karar verdim.Bir çok model araştırdım çin mallarından tutun kore tayvan avrupa ne aklınıza gelirse ama araştırdıklarımın içinde benim için en doğrusunun honda sh300i olduğuna karar vermeye başlamıştım altın elbiseli adamı herkez bilir ona facebook dan msj atıp fikrini aldım oda bana kesinlikle honda sh300 i al bana dua edersin dedi artık kesin karar vermiştim rastlantı tahtakalede bir esnafın dükkanın önünde sh 300 i gördüm ve izin aldım kendi motorumu kapısına bıraktık hanımla beraber yantarafta bulunan dik bir yokuş vardı yaklaşık 200 metre uzunluğunda dik bir yokuş vurdum oraya performansına bakmak için inanamadım resmen teker asfaltı kazıyor gibi çıkıyor çıkmayı bırak yokuşun başına kadar hızlandı birde böyle dik bir yokuşta üstünde iki kişi ile ben 100 kiloyum hanımda 55 kilo gerçekten tamam bu işte dedim.ve ertesi gün hemen pendikteki güngör motor dan bir tane sipariş ettim bir hafta sonra aradılar gelip alabilirsin abi dediler hanımla atladık metrobüse gittik motorumuzu aldık ve ister inanın ister inanmayın pendik kaynarcadaki güngör motor dan gaziosmanpaşa meydanın daki işyerime tam 22 dakikada geldik.yeni motoru bukadar sıkıştırmak doğru değil belki ama çok deli bir şeydi bastıkça bas diyordu 140 160 gibi hızla banamısın demiyor.Arkadaşlar dediğim gibi honda sh300i gerçekten inanılmaz bir schoter bence schoter de son nokta hem kasa iyi maxi gibi uzun olmayışı ama selenin uzun olması önün boşluk olması ayrıca süper oğlumu önüme alıyorum hanımı arkama ayrıca bir şey taşımak içinde önünün boş olması çok büyük avantaj böylelikle hem şehir içinde pratik hemde uzun yolda kullanılacak bir motor olmuş oluyor altı yüksek hiç bir kasiste sürtme yapmıyor lastiklerinin büyük olması sebebi ile bir motor gibi sağa sola yatarak çok iyi dönüşler yapabiliyorsunuz.Firenleri inanılamaz harika kalkış hızı eşsiz 500 lük veya 1000 lik motorların dışında sizi yakalayabilecek motor tanımıyorum gerçekten yakıt tüketimi ne gelince tam hesaplamadım ama söyle söyleye bilirim 40 tl ye falan ful depo alıyorum 8 veya 9 litre galiba şehir içinde ama çok sıkıştırarak ve her daim üstünde 160 kilo olarak hanım benden ayrılmazda:D 160 / 170 km yol yapıyorum ama ben hiç normal kullanmıyorum otobana çıktımmı 160 170 allah ne verdiyse basıyorum normal kuryeler gibi rolantide gidemiyorum yani buna göre yakıtıda bence çok az süper tahminimce bir kuryeci kullansa bu motoru 200 km rahat yapar gibi geliyor bana ama arkadaşlar gerçekten motorun üstüne çıkınca bana hak verirsiniz makina çok seri maşallah ve gerçekten benim gibi ailecek ve iş için kullanacaklara süper bir motor isterseniz basın marşa hiç dinlendirmeden antalyaya gidin öyle bir makina şiddetle tavsiye eder saygılar dilerim herkese hayırlı günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bende bir sh300 testi yazmıştım. max hız olarak 145km/h gibi bir sayı gördüm. zaten top speed 150km/h. kurye değil kenan sofuoğlu binse yapacağı hızlarda bunlar. scarabeoyu değişeceğim tek scooter sh300i dür gerçekten çok sağlam rahat seri başarılı bir scooter. avrupanın en çok satan scooteridir. ama bizim milletimiz xmax gibi gösterişi ön planda scooterları sevdiği için bu tarzlar pek hoşuna gitmedi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

biraz fazla abartmışsınız.

1 depo ile ortalama 300km menzili vardır 9lt deposu vardır. 100km 3 lt yakıtı vardır. siz aşırı yaktırmışsınız.
    2. 250cc sınıfında aynı hızları yapan scooterlar var. bu hız olatını da baya abartmışsınız..

çocuğunuz ve eşinizle binerken onların korumaları umarım vardır. kaskları sormuyorum bile..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

altın elbiseli adamı herkez bilir ona facebook dan msj atıp fikrini aldım oda bana kesinlikle honda sh300 i al bana dua edersin dedi

barkın abi hiç bir şey için bana dua edersin demez. ayrıca sh300i pek beğenmemişti. :D

hey allamm yaa
    MhmtcnKoral bunu beğendi.

ferhatK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sh300i
    satoyama kardeşim öncelikle şunu söylemeden geçemiyeceğim ben sh300i hakkında meraklı olanları bir nebzede olsa bilgilendirebilmek için yaşadığım tecrübeleri anlattım seni tanımam etmem maşallah sende bana iyi giydirmişsin fazla sallamışım gibilerinden benim yazdıklarımı eleştirme fikrine neden ihtiyaç duydun bilemiyorum hey allahım ya diyerek alay bile etmişsin tabiki ailemin ve benim güvenliğim önce gelir ona göre önlemimizi alıyoruz.14000 tl motora veren bir kişi güvenlik için ne gerekirse alır herhalde değilmi ayrıca sen nasıl kullandın bilmiyorum 145km hız yaptım demişsin ve 150 kenan sofuoğlu bile yapamaz demişsin istersen ben videoya çekip yayınlarım 140 / 150 yi üzerinde iki kişi ile hemde önde kocaman siper camı hızını kesdiği halde rahat görüyor ben 160 yaptım sonra ha 160 ha 150 çokmu önemli yani sonuç olarak makina bunu yapıyor yakıt konusunda haklısın zaten bende bunu kabul ediyorum ben fazla sıkıştırdığım için bende fazla yakıyor normalde bukadar yakmaz demiştim pek iyi okuyamamışsın ayrıca altın elbiseli adama barkın abiye danışmamada inanmayıp o öyle demez beyenmedi falan demişsin barkın abi ile yazışmalarımızın fotoğrafını yayınlamak için çok uğraştım ama beceremedim en kısa sürede anlayan bir arkadaş bulup yüklerim sizde görürsünüz hey allahım ya diyede alay etmişsin fotoğrafı yayınlayınca inşallah utanır benden bir özür dilersin zira ben honda satıcısı falan değilim niye burada atıp tutayım ben zamanında çok araştırdım böyle form sitelerinde kullanıcı yorumları gerçekten çok faydalı oluyor diye bende bir sh300i kullanıcısı olarak bir nebzede olsa bilgi verebilmek adına yazmıştım ama böyle yazdıklarıma inandırmak zorunda kalacağım hiç aklıma gelmemişti hay allahım yaaaa :D

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yazdıkların okumak çok zor . sırf tüm yazılanları okuduğu için bile satoyama ya teşekkür edebilirsin.
    Şahsen ben dayanamadım yarıda bıraktım.
    Biraz imla ve paragrafa ihtiyaç var .

Motosikleti
    2014 ybr esd
    yav adam almış binmiş yazmış.okuyan okusun,okumayan okumasın.bu şekilde olunca zamanla kimse aldığı motor hakkında yorumunu yazmıyor.yani altın elbiseli adam bana dua edersin dese ne.demese ne....sanki RTE...çokta tın...ayrıca burda edebiyat fakültesinde de okumuyoruz

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu arada güle güle kullan tabiki.
    Sabahları kemerburgazda birtanesini görüyorum , duruşu çok farklı şık ve asil.
    Benimde dikkatimi çekmeye başlayan bir model .
    KAzasız belasık kullan. Ama biraz imla lı yazarsan okumakta zorlanmayız.

Yalnız o oturuş pozisyonu yokmu işte bundan nefret ediyorum. 300 cc bir scootera binince ayaklarımı alabildiğine uzatmak isterim.

güzel scooter. tekeriniz düz bassın. fakat yinede çok süratli gitmemenizi tavsiye ederim. sürekli yüksek süratlerde gitmek motorunuzun çok daha fazla yıpranmasına yol açar. daha kısa sürede sarf malzeme tüketirsiniz. her yönden size zararı olur.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Motorunuzu gopda hep görüyordum demek ki sahibi sizsiniz kazasiz belasiz gene de scooter olduğunu unutmayın kazasiz belasız bu arada dükkanınız padajın içinde mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler