Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Maxem 45 litre topcase iyi midir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Arkadaşlar merhaba.
    Uzun bir zamandır forumlarda ve internette Tvs Apache marka motosikletim için sağlam,kullanışlı ve hesaplı
    45 litrelik arka çanta aramaktayım.Karşıma Maxem,Gaff ve Arvic markaları çıktı.Bu marka çantalar hakkında geçmiş yıllarda olumlu
    ve olumsuz yorumlar yapılmış.Benim istediğim yakın zamanda bu marka çantalardan alan var mı?
    Ya da geçmiş yıllarda alıp ta halen kullanan arkadaşlar var mı? Tavsiye ederler mi?
    Birde maxem markada iki çeşit çanta var.Biri 90-100 tl civarı, diğeri 150-180 tl civarı.
    Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Görünüşü değişik diye bu kadar fark ücreti vermeye değer mi?
    Bu arada çanta için maximum bütcem 150 tl. civarı olduğunuda belirtmek isterim.

Bu markaların haricinde tavsiye edebileceğiniz başka bir marka çanta olursa onuda değerlendiririm.

Bahsettiğim çantaların linklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Konu hakkında ki bilgi ve görüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...iyah_8732.html
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...iyah_8735.html
    http://www.sanalpazar.com/Gaff-46-Li...z__isp16775537

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ereker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba öncelikle eğer büyük çanta aramıyorsan kappa yada shad öneririm ama büyük istiyorsan bu markalar pahallıdır o zaman Maxem SL-45 al ama verdiğin linkteki fiyatı pahallı aynı çanta hepsiburada.com da 155 tl. feyizoğlunda ise 150 tl.
    Zuzuuw ve satoyama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı ereker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle eğer büyük çanta aramıyorsan kappa yada shad öneririm ama büyük istiyorsan bu markalar pahallıdır o zaman Maxem SL-45 al ama verdiğin linkteki fiyatı pahallı aynı çanta hepsiburada.com da 155 tl. feyizoğlunda ise 150 tl.
    Başta da belirttiğim gibi büyük çanta istiyorum.Bu sebeple kalitelisi çok pahalıya geliyor.Linkleri örnek olması için verdim.Bursa'da peşin birini 90,diğerini 145 TL.ye buldum.Benim için önemli olan sağlam olması.Ticari amaçla kullanmayacağım. Bu yaştan sonra çok sert motosiklette kullanmayacağıma göre bana yeter diye düşünüyorum.
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Daha önce kullandınız mı bilmiyorum.
    Kullanan arkadaşlarda yorum yaparsa sevinirim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bunlara para verme. 2 hafta sonra kırılıp da taksici arkandan çantayı getirdiğinde ne demek istediğimi anlarsın. Çanta mutlaka kaliteli olmalı. kappa givi veya shad dışında çanta bakma.
    satoyama bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlara para verme. 2 hafta sonra kırılıp da taksici arkandan çantayı getirdiğinde ne demek istediğimi anlarsın. Çanta mutlaka kaliteli olmalı. kappa givi veya shad dışında çanta bakma.
    Sizi anlıyorumda dediğiniz çantalar için en az 400-500 TL vermem gerekir. Bu da az bir meblağ değil.İmkanım olsa 'bir kere alacam'deyip iyisinden alırım ama olmuyor işte.Küçük çanta alsanda içine pek birşey sığmıyor.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    maxem sl 45 denilen çantayı yeni motoruma aldım, 2 aydır kullanıyorum, çanta içinde 4.5 kilo evrak çantası v.s sürekli geziyor, bir sıkıntısı olmadı, açma kapama mandalıda güzel, düşünce ne olur bilemem, şimdilik parasına göre iyi, şeklide güzel, linkdeki diğer çantaları alma bence tipleri çok kötü, maxem şık kullanışlı ama dayanıklı lığına bir şey diyemem
    Apices ve muvodo bunu beğendiler.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kalitesiz çanta alıp kendin güçlendirebilirsşn aslında. Eminim 400-500 liralıklar kadar sağlam olur.
    Apices bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxem sl 45 denilen çantayı yeni motoruma aldım, 2 aydır kullanıyorum, çanta içinde 4.5 kilo evrak çantası v.s sürekli geziyor, bir sıkıntısı olmadı, açma kapama mandalıda güzel, düşünce ne olur bilemem, şimdilik parasına göre iyi, şeklide güzel, linkdeki diğer çantaları alma bence tipleri çok kötü, maxem şık kullanışlı ama dayanıklı lığına bir şey diyemem
    profil resmimdeki çanta, duruşu da iyi, ayrıca ayırma mandalı var, çıkarıp takması kolay, sabit değil yani

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalitesiz çanta alıp kendin güçlendirebilirsşn aslında. Eminim 400-500 liralıklar kadar sağlam olur.
    Yan komşumda gaff marka çantaların benzeri, markası şu an piyasada olmayan bir çanta var.Alt tablaya civatalarla sabitlemiş.İki seneden beri(13000 km.)sürekli kullanıyor.Halende sapasağlam duruyor.Dediğiniz gibi biraz güçlendirmek iyi olabilir sanırım.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu linkte vermiş olduğunuz ürünü daha önceki motorumda yaklaşık 10 000km kadar kullandım. 1800km uzun yolda da kullandım şehir içi alışverişimi taşımak içinde.. genel olarak gayet sağlam 2 kere yan devrilmesine rağmen ufak çizikler haricinde bi sorun olmadı. İstanbul taksimde tomanın asitli sularına mağruz kaldı renk atması yaşamadım (reflektörlü kağıt kısım hariç) sağnak yağmurda 250km yol gittim içine koyduğum hiç bir eşyam ıslanmadı. bağlantı aparatları önceki ucuz arka çantalarımda olduğu gibi ses yapmadı

ancak gel gelelim kilit mekanizması biraz hassas. mesela çantayı çok doldurduğunuzda kapanması zorlaşıyor. uzun süre kullanımdan sonra kilidin dili biraz eğilebiliyor. bu da bir süre sonra içine az şey koysanız da vurarak kapatma zorunluluğu yaratıyor. ayrıca topcase in anahtarını içinde unutup kapağı kapatırsanız da yedek anahtarı olmadan açma imkanınız yok birde marka topcaseler gibi kolayca motordan sökülmüyor hele içi dolu iken çıkarmak bir hayli zor.

sonuç olarak yine topcese alacak olsam yine bu modeli alırdım.

not: bu linkteki fiyat uçmuş. istanbuldaysanız sirkecide, ankaradaysanız yiba çarşısında, izmirdeyseniz kahramanlarda 60tl civarına bulabilirsiniz

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Maxem-MX-45-lt-Topcase-Arka-canta-Siyah_8735.html
    Apices bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu linkte vermiş olduğunuz ürünü daha önceki motorumda yaklaşık 10 000km kadar kullandım. 1800km uzun yolda da kullandım şehir içi alışverişimi taşımak içinde.. genel olarak gayet sağlam 2 kere yan devrilmesine rağmen ufak çizikler haricinde bi sorun olmadı. İstanbul taksimde tomanın asitli sularına mağruz kaldı renk atması yaşamadım (reflektörlü kağıt kısım hariç) sağnak yağmurda 250km yol gittim içine koyduğum hiç bir eşyam ıslanmadı. bağlantı aparatları önceki ucuz arka çantalarımda olduğu gibi ses yapmadı

ancak gel gelelim kilit mekanizması biraz hassas. mesela çantayı çok doldurduğunuzda kapanması zorlaşıyor. uzun süre kullanımdan sonra kilidin dili biraz eğilebiliyor. bu da bir süre sonra içine az şey koysanız da vurarak kapatma zorunluluğu yaratıyor. ayrıca topcase in anahtarını içinde unutup kapağı kapatırsanız da yedek anahtarı olmadan açma imkanınız yok birde marka topcaseler gibi kolayca motordan sökülmüyor hele içi dolu iken çıkarmak bir hayli zor.

sonuç olarak yine topcese alacak olsam yine bu modeli alırdım.

not: bu linkteki fiyat uçmuş. istanbuldaysanız sirkecide, ankaradaysanız yiba çarşısında, izmirdeyseniz kahramanlarda 60tl civarına bulabilirsiniz

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Maxem-MX-45-lt-Topcase-Arka-canta-Siyah_8735.html
    Zahmet edip bu kadar açıklayıcı bilgileri paylaştığınız için çok teşekkür ederim.
    Daha önceki Araştırmalarımda da kilit mekanizmalarında arıza yaşandığını okumuştum.Fiyat olarak Bursa'da 80-90 TL.civarında bulabildim.Başka şehirden alma imkanım yok maalesef. İnternette ucuza bulsam bile kargo parasıda eklenince yine aynı hesaba gelecek.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Arkadaşım bende param yetmediği için Hepsiburada.com dan 155,00 tl ye Maxem SL 45 Beyaz topcase aldım. 2 ay olacak daha bir sorun çıkarmadı. Ki eşim artçı olarak yolda sırtını dayayıp gidebiliyor. Bağlantıları sağlam. Tek tuş söküp alabiliyorsun. 2 adet kask alıyor. Ekteki fotoğraflarda ise yaptığım değişikliği ve nasıl kullandığımı görebilirsin.

Bu Kuşadasına yaptığımız 2 günlük geziden. Maxem topcase ve üstteki sırt çantasında 2 kişinin 2 günlük eşyaları var. Ve çanta sorunsuz taşıdı.
    muvodo, edim1234xxx, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    100 tlye alacağın 46 lt arka canta markalıda olsa kaliteli olmaz ama işini görür ,

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende param yetmediği için Hepsiburada.com dan 155,00 tl ye Maxem SL 45 Beyaz topcase aldım. 2 ay olacak daha bir sorun çıkarmadı. Ki eşim artçı olarak yolda sırtını dayayıp gidebiliyor. Bağlantıları sağlam. Tek tuş söküp alabiliyorsun. 2 adet kask alıyor. Ekteki fotoğraflarda ise yaptığım değişikliği ve nasıl kullandığımı görebilirsin.

http://i102.photobucket.com/albums/m...ps8543cb88.jpg

http://i102.photobucket.com/albums/m...psd7ab3ee7.jpg

Bu Kuşadasına yaptığımız 2 günlük geziden. Maxem topcase ve üstteki sırt çantasında 2 kişinin 2 günlük eşyaları var. Ve çanta sorunsuz taşıdı.
    Resimler ve Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.Büyük ihtimal bende bulabilirsem aynı modelin gri(motosikletimin rengi gri)veya beyaz renklisini alacağım gibi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 tlye alacağın 46 lt arka canta markalıda olsa kaliteli olmaz ama işini görür ,
    Bende çok fazla kalitelisini aramıyorum zaten.Ama yukarıda bir arkadaşın dediği gibi yolda düşmesini de istemem açıkçası.
    Fiyat performans açısından işimi görsün yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Çanta üzerinde yaptığınız modifiye de çok şık ve kullanışlı olmuş. Bağlantıyı nasıl yaptınız ve parçaları nereden aldınız?

Forumda "Maxem" diye bir araştırma yaparsanız bazı bilgilere ulaşırsınız. Ben de yorumlarımı yazmıştım. Givi, Kappa vs. gibi markaları kullanmadım, bu nedenle kıyaslayamam. Fiyatına göre iş görüyor diyebilirim sadece.
    edim1234xxx bunu beğendi.

Trasabaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    markası önemli tabi güçlendirme yapıcaksanız menteşe kısmından yapmaya çalışın derim bende shad var düşürdüm motoru ayaklıgı cukura gelmiş farketmedim arkamı döndüm düştü menteşeden kırıldı tornavidayı erittim biraz deldim plastik kelepçe ile sıkıladım saglam olanıda sıkıladım sorunsuz kullanıyorum sonra tam ışıklarda kalkıcakken 4yolda abla atladı arabasıyla diger yönden önüme yatırdım motoru çanta biraz temas etti yere ama sağlam bir sıkıntı yok
    Apices bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı DusenAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda "Maxem" diye bir araştırma yaparsanız bazı bilgilere ulaşırsınız. Ben de yorumlarımı yazmıştım. Givi, Kappa vs. gibi markaları kullanmadım, bu nedenle kıyaslayamam. Fiyatına göre iş görüyor diyebilirim sadece.
    Yazımın başında forumlarda arama yaptığımı belirtmiştim.Bazı bilgiler eski geldi.Daha güncel bilgi almak amacıyla konu açtım.Yorumlarınız için teşekkürler.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    ben yıllardır küçüğünü kullanıyorum. memnunum şimdi kalitenin daha da arttığını düşünüyorum.
    maxem çanta yerlidir ve malzeme kalitesi iyidir.
    benim çantanın kendisi ve reflektörü uzun vadede güneşten soldu, reflektörle çanta arasına toz su girmesinden dolayı kirlendi söküp temizledim ama kırılmadı. çok büyük bir darbe görmedikten sonra kırılmaz.
    Apices bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu yazmak için girmiştim.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

cozep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FALCON ktm 100s
    2. linktekı urunu 1 yıldır kullanmaktayım canta tak cıkar için kullanıslı degıl.somunlu cunkı.ben sabıt kullanacagım için tercıh ettım.canta kalıtesı kadar montaj da onemlı.cantanın altı desteklı olursa kolay kolay problem olmaz.ben normal sekılde montajını yaptım ayrıyetten plastık kelepceyle bolca sıkılastırdım.ıkı sefer dustum ve alabıldıgınce agırlık tasıdım bolca hicbir problem yasamadım.
    Apices bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)