Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Maxem 45 litre topcase iyi midir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yıllardır küçüğünü kullanıyorum. memnunum şimdi kalitenin daha da arttığını düşünüyorum.
    maxem çanta yerlidir ve malzeme kalitesi iyidir.
    benim çantanın kendisi ve reflektörü uzun vadede güneşten soldu, reflektörle çanta arasına toz su girmesinden dolayı kirlendi söküp temizledim ama kırılmadı. çok büyük bir darbe görmedikten sonra kırılmaz.
    Benim aradığım cevap tam da buydu.Yıllarca kullanıpta deneyimlerinizi paylaşmanız.
    Çok teşekkür ederim.Yerli üretim bir ürün olduğunu biliyorum.Bencede eskiye oranla kalitesi artmıştır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu yazmak için girmiştim.
    Şu an için bir çantaya 400-500 TL. Verme imkanım yok.
    Orta hallisini alıp deneyeceğim mecbur.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı cozep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. linktekı urunu 1 yıldır kullanmaktayım canta tak cıkar için kullanıslı degıl.somunlu cunkı.ben sabıt kullanacagım için tercıh ettım.canta kalıtesı kadar montaj da onemlı.cantanın altı desteklı olursa kolay kolay problem olmaz.ben normal sekılde montajını yaptım ayrıyetten plastık kelepceyle bolca sıkılastırdım.ıkı sefer dustum ve alabıldıgınce agırlık tasıdım bolca hicbir problem yasamadım.
    Yorumunuz benim için gerçekten çok önemli.
    Çok teşekkür ederim.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bi laf var ya paramı çöpe atacak kadar zengin değilim...aynı paraya 35 lik kappa alsan işini görmezmi...

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi laf var ya paramı çöpe atacak kadar zengin değilim...aynı paraya 35 lik kappa alsan işini görmezmi...
    Çanta içersine yerine göre iki kask,yerine görece kask,mont,eldiven vb.eşyaların sığmasını istiyorum.Bu sebeple 35 litrelik çantanın işimi görmeyeceğini düşünüyorum.
    mboran8 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    maxem çanta alıp plasdip boya ile istediğimiz renge boyatabiliriz bence

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı ceyceypad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxem çanta alıp plasdip boya ile istediğimiz renge boyatabiliriz bence
    Çok fazla renk takıntım yok açıkçası.
    Ama gerekirse boyatma işini de düşünebilirim, Teşekkürler.

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-maxem-sl-45-topcase-arka-canta-siyah-renk-maske-hediyeli-167607081/detay

fiyatı burda daha uygun

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı dreamwalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-maxem-sl-45-topcase-arka-canta-siyah-renk-maske-hediyeli-167607081/detay

fiyatı burda daha uygun

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.
    Değerlendireceğim.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimler ve Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.Büyük ihtimal bende bulabilirsem aynı modelin gri(motosikletimin rengi gri)veya beyaz renklisini alacağım gibi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Bende çok fazla kalitelisini aramıyorum zaten.Ama yukarıda bir arkadaşın dediği gibi yolda düşmesini de istemem açıkçası.
    Fiyat performans açısından işimi görsün yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Çanta üzerinde yaptığınız modifiye de çok şık ve kullanışlı olmuş. Bağlantıyı nasıl yaptınız ve parçaları nereden aldınız?
    Tekrar Merhaba,

Taktığım parçalar aslında tutamak diye geçiyor. Makine kapaklarında, dolaplarda, metal iskeletli çadır benzeri yerlerin kapılarında vb. birçok benzer yerde bildiğiniz tutamak olarak kullanılıyor. Bende firmamızın makine kabin parçalarını aldığı İzmir'den Karaca Makina'nın kataloğundan seçtim. Ürün 2 parçadan oluşuyor. Plastik yataklar ve alüminyum boru. Plastik yataklardan M8 cıvata ile bağlanıyor. Katalogda incelerseniz; cıvataların eksen mesafeleri olacak şekilde 200-300-400-500 mm boylarda hazır olarak verilmiş.

Ben İzmir 1. Sanayi Sitesindeki yerlerine gittim. Plastik parçaların arasına ihtiyacım olacak şekilde alüminyum boru kestiler ve teslim ettiler. Zaten çalıştığım fabrika daimi müşteri olduğu için ücret almadılar. Kendilerine çok teşekkür ederim. Ama sen ödemek zorunda bile olsan 5-10 lirayı geçmez. Parçayı alüminyum (sigma) profil satan birçok hırdavatçıda bulabilirsin.

Montaja gelirsek. Öncelikle çanta sert plastikten ise daha matkapla delerken çatlar diye çok korktum ama öyle değil. Polyamid (Nylon) benzeri daha sünek bir plastik. Kırılma çatlama kolay kolay yapmaz. Önce 3lük sonra 8lik matkap ucu ile 4 adet delik deldim. M8 cıvata diş üstü ölçüsü 7,85 mm civarıdır. Yani sıkı geçecek bir delik oldu. Cıvata olarak M8x25 INOX (paslanmaz cıvata kullandım). Cıvatayı tutamağın deliğinden geçirdikten sonra cıvatanın üstüne d7B2 O-Ring taktım. Yani iç çapı 7 mm et kalınlığı 2 mm. Sonra çantadaki delikten geçirdim. Böylece tutamak plastiği ile çanta arasındaki O-Ring sızdırmazlık sağladı. Arka taraftan ise çantaya daha geniş yüzeyden basması için önce bir rondela (pul) koydum ve sonra fiberli (kilitli) M8 somun ile sıktım. Tekrar sökersem montaj fotolarını yüklerim.

Kolay gelsin.
    Apices bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar Merhaba,

Taktığım parçalar aslında tutamak diye geçiyor. Makine kapaklarında, dolaplarda, metal iskeletli çadır benzeri yerlerin kapılarında vb. birçok benzer yerde bildiğiniz tutamak olarak kullanılıyor. Bende firmamızın makine kabin parçalarını aldığı İzmir'den Karaca Makina'nın kataloğundan seçtim. Ürün 2 parçadan oluşuyor. Plastik yataklar ve alüminyum boru. Plastik yataklardan M8 cıvata ile bağlanıyor. Katalogda incelerseniz; cıvataların eksen mesafeleri olacak şekilde 200-300-400-500 mm boylarda hazır olarak verilmiş.

Ben İzmir 1. Sanayi Sitesindeki yerlerine gittim. Plastik parçaların arasına ihtiyacım olacak şekilde alüminyum boru kestiler ve teslim ettiler. Zaten çalıştığım fabrika daimi müşteri olduğu için ücret almadılar. Kendilerine çok teşekkür ederim. Ama sen ödemek zorunda bile olsan 5-10 lirayı geçmez. Parçayı alüminyum (sigma) profil satan birçok hırdavatçıda bulabilirsin.

Montaja gelirsek. Öncelikle çanta sert plastikten ise daha matkapla delerken çatlar diye çok korktum ama öyle değil. Polyamid (Nylon) benzeri daha sünek bir plastik. Kırılma çatlama kolay kolay yapmaz. Önce 3lük sonra 8lik matkap ucu ile 4 adet delik deldim. M8 cıvata diş üstü ölçüsü 7,85 mm civarıdır. Yani sıkı geçecek bir delik oldu. Cıvata olarak M8x25 INOX (paslanmaz cıvata kullandım). Cıvatayı tutamağın deliğinden geçirdikten sonra cıvatanın üstüne d7B2 O-Ring taktım. Yani iç çapı 7 mm et kalınlığı 2 mm. Sonra çantadaki delikten geçirdim. Böylece tutamak plastiği ile çanta arasındaki O-Ring sızdırmazlık sağladı. Arka taraftan ise çantaya daha geniş yüzeyden basması için önce bir rondela (pul) koydum ve sonra fiberli (kilitli) M8 somun ile sıktım. Tekrar sökersem montaj fotolarını yüklerim.

Kolay gelsin.
    Yine zahmet edip açıklayıcı bilgiler vermişsiniz.
    Gerçekten çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çantayı daha önce kullanan bir arkadaşında tavsiyesi üzerine maxemi almaya karar verdim.Kullandıkça göreceğiz kalitesini.

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Bende kuba xcg 150 kullanıyorum bu motora 45 lik çanta büyük mü gelir kullanan var mı ?

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    bende 90 tl ye buldum SYM GTS 250 i evo için düşünüyorum sizce uygun olur mu ?

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    nasıl güçlendirilir ? bilgilendirir-misiniz _

Motosikleti
    Mondial 180 Zone S & Mondial RT 100
    merhaba bende Mondial 180 Z One S Motoruma canta arayisi icindeyim.

ilk önce SHAD SH 33 modeline odaklandim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...14960474/detay

daha sonra arastirdikca Maxem SL 45 Modelini kesfettim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...16259747/detay

ikisinin arasinda git gel yapiyorum. Maxemin hacmi tabiki 45 litre. iki tane kask sigar umarim. kalite olarak shad SH33 sanki daha saglam gibi duruyor.

sizin düsüncelerinizide ögrenmek isterim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Benim gibi aksesuara fazla para vermeyi sevmeyen için Güzel çanta ben kullanıyorum sıkıntı yok
    gamalulu bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende 32 litrelik Maxem var, kapak menteşesi biraz dandik ama dikkatli kullanırsanız kırılmaz. XL tam kask ve ufak tefek ıvır zıvırı alıyor ucu ucuna. Kask koyunca kapak neredeyse kapanmıyor Büyük çantalara göre rüzgar direnci düşük olduğundan memnunum boyutlarından.
    gamalulu bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı gamalulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bende Mondial 180 Z One S Motoruma canta arayisi icindeyim.

ilk önce SHAD SH 33 modeline odaklandim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...14960474/detay

daha sonra arastirdikca Maxem SL 45 Modelini kesfettim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...16259747/detay

ikisinin arasinda git gel yapiyorum. Maxemin hacmi tabiki 45 litre. iki tane kask sigar umarim. kalite olarak shad SH33 sanki daha saglam gibi duruyor.

sizin düsüncelerinizide ögrenmek isterim.
    Merhaba.

Son anda karar değiştirerek sonbaharda tvs bayisinden alt kısımda linkini verdiğim çantayı satın aldım.
    Birebir aynısı, fakat markası farklı olanını 2 seneden beri bir arkadaşım kullanıyor ve çok memnun.
    Bende şu ana kadar çok memnunum. Bana göre kalitesi, maxem marka çantadan biraz daha iyi gibi.
    Sadece geçenlerde çok aşırı bir yağmura yakalanınca, içerisine bir kaç damla su aldığını gördüm.
    Bunun dışında kötü bir yanını görmedim.

İçerisine iki adet kask alıyor.

Sizin sorunuza gelirsek; tabi ki de shad marka çanta gerek benim kullandığımdan, gerekse de maxem marka çantadan daha kalitelidir.

Burada karar verilmesi gereken sağlam,kaliteli,pahalı ve küçük bir çanta almak mı?
    yoksa orta kalitede,çok daha hesaplı ve büyük bir çanta almak mı?
    Bu soruya vereceğiniz cevap, seçim yapmanızda en büyük etken olacaktır.

http://www.motobakkal.com/?urun-3869-GAFF-46-LT-TOP-CASE-Renkli-Modeller.html
    gamalulu bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Maxem 45'i 3,5 yıldır kullanıyorum,çok güzel iş görüyor.Pahalıya para vermeye gerek yok maxem gayet yeteli kalitede.
    gamalulu bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Zone S & Mondial RT 100
    yararli bilgiler icin tessekürler

acikcasi ben motora yilda bir enfazla 2 kere yaz tatilinde binme imkanim olacak. ufak bir geziye ciktigimda sirtimda sirt cantasi tasiyasim yok.
    önemli olan bir yere gittigimde kaski elimde sürekli tasimamak. veya alisveris yaptigimda ufak tefek esyalari almasi önemli.

1.merak ettigim bir husus,acaba biri arkaya bindiginde rahatsizlik veriyormu? cünki kapagin mensete yeri cikik.

2.cantanin kapagi rahat örtülüyormu? scooterime aldigim yerli cantanin kapagini kapatmak bazen bir dert.

3.Maxem SL 45 in bircok modifikasyonlu sekilleri var. mesela kapagin üzerinde bagaj demiri. yada sirt dayama minderli. insan arastirdikca kafa karisiyor.

4. canta istenildigi zaman basit bir sekilde cikarilabiliyormu?

5.cantanin yolda düsme riski varmi?

sonuc olarak buna karar vermis gibiyim. en azindan arkadaki kiside rahat etsin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...15345331/detay

suan benim motora canta takma imkani yok. öncelikle Mondial 150 Zone arka demiri yedek parca olarak siparis vermem lazim. bu yedek parca sorunsuz benim Model Mondial 180 Zone S yüzde yüz denk geliyormus(burda bir kac kisi bu fikri verdi) sonuc itibariyle canta takilabiliyor.[COLOR="Silver"]

canta istenildigi zaman basit bir sekilde cikarilabiliyormu?

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı gamalulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yararli bilgiler icin tessekürler

acikcasi ben motora yilda bir enfazla 2 kere yaz tatilinde binme imkanim olacak. ufak bir geziye ciktigimda sirtimda sirt cantasi tasiyasim yok.
    önemli olan bir yere gittigimde kaski elimde sürekli tasimamak. veya alisveris yaptigimda ufak tefek esyalari almasi önemli.

1.merak ettigim bir husus,acaba biri arkaya bindiginde rahatsizlik veriyormu? cünki kapagin mensete yeri cikik.

2.cantanin kapagi rahat örtülüyormu? scooterime aldigim yerli cantanin kapagini kapatmak bazen bir dert.

3.Maxem SL 45 in bircok modifikasyonlu sekilleri var. mesela kapagin üzerinde bagaj demiri. yada sirt dayama minderli. insan arastirdikca kafa karisiyor.

4. canta istenildigi zaman basit bir sekilde cikarilabiliyormu?

5.cantanin yolda düsme riski varmi?

sonuc olarak buna karar vermis gibiyim. en azindan arkadaki kiside rahat etsin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...15345331/detay

suan benim motora canta takma imkani yok. öncelikle Mondial 150 Zone arka demiri yedek parca olarak siparis vermem lazim. bu yedek parca sorunsuz benim Model Mondial 180 Zone S yüzde yüz denk geliyormus(burda bir kac kisi bu fikri verdi) sonuc itibariyle canta takilabiliyor.[COLOR="Silver"]

canta istenildigi zaman basit bir sekilde cikarilabiliyormu?
    Sorularınıza cevap vermeye çalışayım bildiğim kadarı ile.

1)Arkada oturana rahatsızlık vermediği gibi, tam tersi biraz güven veriyor.
    2)Benim çantanın kapağı rahat örtülüyor.Bazen kilitlerken uğraşıyorum biraz.
    3)Ne kadar ekmek, o kadar köfte misali.Bu özelliklerin ilave faydası muhakkak var.
    4)Kullandığım çanta çok basit bir şekilde kolayca çıkarılabiliyor. Maxemde böyledir diye düşünüyorum.
    5)Yerine tam oturtulmazsa, çok engebeli bir arazide,çok kuvvetli bir rüzgarda veya yüksek hızlarda az da olsa düşme ihtimali var. Geçenlerde sym wolf 250 kullanan bir arkadaşımın 4riders çantası yolda düşmüş.Tırnak yerleri kırıldığından çöpe atmış.Çok küçük bir ihtimalde olsa düşme olabilir.Ben bir senedir kullanıyorum.
    Rüzgarlı havada da yolculuk yaptım düşme olmadı.Sadece ebat büyük olunca rüzgarda motorun gidişatını zorlayabiliyor.

Blueway2 arkadaşın dediği gibi çok pahalısına para vermeye gerek yok bence de.
    gamalulu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)