Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 200 NS Test ( CBR250 karşılaştırmalı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Merhaba arkadaşlar. Uzun bir bekleyişin ardından Pulsar a kavuştuk. Cbr yi satmamın üzerinden tam bir yıl geçmiş. Bu arada pek motosikletsiz kalmadım ama pulsar - canlı canlı hiç görmememe rağmen - hep aklımdaydı. Canlı olarak görmeyen arkadaşlara söylütorum resimlerdekinden daha kalıplı ve daha güzel.

İş yerinden yazdığım için fazla resim yükleyemiyorum ve fazla uzun tutamayacağım kusura bakmayın.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Motosikleti aldığımda 4 km de idi. Pulsar ın kullanıcı sayfasında formumuzda detaylıca konuşulduğu için km kısmına tekrar tekrar girmiyorum. Ama servis işi bitti götürebilirsin dedikten sonra elimle önemli gördüğüm vida ve somunlarını kontrol ettiğimde en önemli vidalardan biri olan yağ tahliye vidasının oldukça gevşek olduğunu gördüm ve kalfayı sert şekilde uyararak bir yarım saat gözümün önünde tüm vidalarını sıktırdım. Siz siz olun servis elemanına güvenmeyin. İşin ilginci Urfa da honda bayisi yokken cbr250 yi bu servise götürüyordum. Hatta Suzuki Vstrom u da rutin bakımları ve kaza yapınca parça değişimini felan aynı serviste Yalçın Usta da yaptırmıştım. Ama şansıma usta bajaj ın eğitiminde olduğundan az kaldı kafamız ağrıyacaktı.

Neyse lafı fazla uzatmadan biz Pulsar a devam edelim:

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Aklımda olan ve paylaşmak istediğim ilk şey koruma demirleri. Pulsar ın yanına karton koydum ve amacım motosikleti yavaşça sola yatırmak ve koru demirinin koruma hizasını resmetmekti ama motosiklet yattıkça yattı. baktım gidon ayna ayaklık vs ne varsa kartona temas etti hemen kaldırdım. Koruma demiri motor kısmını koruma amaçlı yapılmış ve başka da bir işe yaramaz kanımca. Ama oldukça sağlam ve piyasada 40 - 50 tl ye satılan koruma demirlerinin malzemesi ile alakası yok. Oldukça sağlam ve motor kısmını koruma amaçlı yapılmış belli.

Amortisörler ön ve arka cbr ile boyut olarak aynı ölçüde. Ama pulsarın amartisörler daha yumuşak gibi görünmesine rağmen ( üzerine oturmadan yaylandırıldığında daha yumuşak ) çukurlarda ve stabilize yolda ( ilçe gelene kadar 45 km ham asfatta kullandım ) cbr den daha sert geldi.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Viraj ve yol tutuşta çok birşey diyemeyeceğim. Hem pulsar ın rodajda olması hemde lastiklerin daha yeni olması nedeniyle karşılaştırma yapamayacağım ama lastikler oldukça yumuşak geldi. Özellikle manevra kabiliyeti cbr nin gidonunun dar açılı olması nedeniyle pulsar da daha kullanışlı ( cbr ye göre iyi ama aklınıza ybr gibi bir gidon açısı gelmesin )

[IMG][/IMG]

Fren konusunda bybre ( brembo nun alt markası - duke 390 ve 200 de kullanılıyor ) daha ilk basmada - disk ve balatanın alışma süresinin olmasına rağmen çok iyi. Cbr nin frenleri gibi motoru yere kitliyor resmen. Hatta düşük hızda ön freni ani sıktım yere çaktı resmen

[IMG][/IMG]

Orta sehpanın yeri yapılmış, yeri hazır yani. Ayrıca resimlerde gördüğüm kadarı ile sportifliğine bir zararı kesinlikle yok. Hiç gelmeyecek denmesi üzücü. Ama yarın satışa çıkarsa yetkililerin başına kalkarım haberleri olsun.

Resimde görünmüşken o fren vites kollarının hali ne öyle. Tornadan çıkmış da takılmış gibi. İyice inceledim şekli kötü ama sağlam.

[IMG][/IMG]

Motor bloğuna söyleyecek sözümüz yok. Motorun gücü yerinde. Ama cbr nin 3 hp lik farkı ve özellikle torkunun çok daha fazla olması cbr yi daha güçlü yapıyor. Buradan Pulsarın güçsüz olduğu kanaatine varmayın sakın. Gücü oldukça iyi. Devirlenmesi cbr den daha iyi. Ama dişli ile hafif oynamak gerek. Cbr 5bin devirde 80km/h yaparken Pulsar aynı devirde 70 km/h yapıyor.

Titreşim konusuna gelecek olursak koltuğun sertliğinden daha çok etkilendim. İlk fırsatta kaplamacıya araya sünger koydurarak deri kaplama yaptıracağım. Cbr nin koltuğuda sertti ve kaplatmıştım.

Titreşim var ama öyle el ayak uyuşturacak bir titreşim değil. Ama cbr den ybr den hatta MONDİAL DRİFT'ten daha titreşimli. Aklınıza 2001 model Honda Titan ın titreşimi gelmesin. Hatta Yeni kasa Apaçinin titreşimi felan hiç gelmesin. Aslında Pulsar oldukça titreşimli bir motor ama kullanılan takozlarla titreşim en aza indirilmeye çalışılmış. Örneğin Gidon bağlantı noktası plastik takoz ile bağlantı yapılmış ve sanki gevşemiş gibi oynuyor.

[IMG][/IMG]

Sele altı oldukça küçük. Harici alarmı koydum doldu. Belki ruhsat vs konabilir. Cbr ninki daha genişti. yarım lt lik pet şişe naylon yağmurlu vs koyuyordum ben.

Sele altında anahtar takımı var ama takım ön koltuğun altında ve ulaşabilmek için 2 vida sökmeniz gerek

Kısa tutacağım dedim ama tadında oldu bence

Pulsar ın CBR250 ye göre artıları:

* Oturuş pozisyonu çok daha dik ve rahat.
    * Yakıtı deneme imkanım olmadı ama Cbr den daha az yakacağı kesin.
    * Trafikte araç aralarında manevrası daha iyi.
    * Hakimiyeti daha kolay ve eylenceli.
    * Motor alt devirde de üst devirde de daha iyi. Devir aralığı daha geniş. Cbr ile 2bin devir de gidilmez ama Pulsar sarsıntısız devam ediyor.
    * Alan arkadaşlar ya dikkat etmemiş ya da söyleme gereği duymamış: Depo plastik kaplama. Evet asıl depo plastiğin altında. ( Umarım akşam akşam yanlış görmedim )
    * Lastikler daha iyi
    * Bacaklar depoyu daha iyi kavrıyor - deponun ön tarafına yumuşak plastik koymuşlar.
    * Devir limit uyarı lambası var
    * Kumanda ışıklandırması güzel olmuş.

Eksileri:

* Titreşimi özellikle ayaklıklarda kendini daha iyi hissettiriyor ( kesinlikle almama sebibi değil )
    * Gücü ve torku hemen kendini hissettirmiyor. ( Pulsar devirleniyor ama agresif değil - uzayıp gidiyor motor ) Cbr güç konusunda daha iyi.
    * Ayak peglerinde ayağın ucu ile basıp topuklarla sıkıştırmak imkansız. Topuk kısmını kısa tutmuşlar. Ancak normal şekilde basınca topuklar la sıkılabiliyor.
    * Direksiyon kilidi için CBR de sola çevirip kilidi az aşağı bastırarak kitlemek kafi; Pulsar da kilit aşağı gidiyor ama dönmüyor. Normal şekilde sola çevrildiğinde kitliyor ama alışkanlık gerektiriyor.
    * Kuman düğmeleri özellikle sinyal düğmesi cbr ye göre daha basit kaçılmış.
    * Kornası zayıf

Benden bukadar. Kimseye al alma diyemem. Cbr 13.000 tl - Pulsar (pazarlığa açıkmış geç öğrendik) 7.350 tl.

Allah gönlünüze göre versin arkadaşlar. Daha iyileri sizin olsun inşallah. Hayır dualarınızı eksik etmeyin.

Bu resimler de bonus olarak canım kardeşim EKONOMİ için gelsin.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

NOT: Resimdeki Mondial Drift 2014 mart çıkışlı, 270 km de. Şuan itibari ile kullanılmıyor ve satılıktır. Düşünen arkadaşlar özelden yazarsa dönüş yaparım. Sağlıcakla.
    ecearas, JafJaf, JAWA 15 ve 22 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
    rebel_punto bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7.350 degilde 7.000 veririm buna

beyazda çıkartmalar çıkınca baya olumlu etki yapmıştı. Tasarımı güzel olmasına ragmen o çıkartmalar çin motoruna benzetme konusunda çok iyi işlev görüyorlar. Ben çıkartırdım kesin.

Hayırlı olsun, kazasız belasız 50.000-100.000 kmlere

6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    Hayırlı olsun hocam kendime almış gibi sevindim Bende pulsar düşünüyordum lakin titreşim olayından dolayi vazgeçtim Skygo marka motorum vardı indiğim zaman ellerim ayaklarımı hissetmiyordum sonra cbf 150 alınca o motorsa bu ne demiştim kendi kendime özetle titreşim beni bozar titreşim fobisi var ) Güle güle binin sağlıcakla

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
    7.350 degilde 7.000 veririm buna

beyazda çıkartmalar çıkınca baya olumlu etki yapmıştı. Tasarımı güzel olmasına ragmen o çıkartmalar çin motoruna benzetme konusunda çok iyi işlev görüyorlar. Ben çıkartırdım kesin.

Hayırlı olsun, kazasız belasız 50.000-100.000 kmlere
    Teşekkür ederim.

GP500-1st: sıkı bir pazarlık gerek 7 bin e neden olmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Alıntı 6uven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam kendime almış gibi sevindim Bende pulsar düşünüyordum lakin titreşim olayından dolayi vazgeçtim Skygo marka motorum vardı indiğim zaman ellerim ayaklarımı hissetmiyordum sonra cbf 150 alınca o motorsa bu ne demiştim kendi kendime özetle titreşim beni bozar titreşim fobisi var ) Güle güle binin sağlıcakla
    Titreşim Cbf den fazla ama kesinlikle uyuşturmuyor

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet çok güzel. Ama eski bir hyosung kullanıcısı olarak söylüyorum servislerdeki çıraklardan.ve kuralkandan çekeceğiniz var.
    yusufozugenc ve dyavol-77 bunu beğendiler.

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    yok teknolojik motor yapmışlar 3 buji filan "arkadaş sen önce titreşim sorununu çöz de 2 buji eksik kalsın" demezler mi adama !
    yine de hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın inceleme için ayrıca çok teşekkürler
    dyavol-77, blueway2 ve rebel_punto bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazasiz belasiz bol bol gezmeni dilerim. Motor tanitimi icin tesekkur ederim. Kafamdaki bazi sorulari merak ettigim konulari aciklamisin.

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasiz belasiz bol bol gezmeni dilerim. Motor tanitimi icin tesekkur ederim. Kafamdaki bazi sorulari merak ettigim konulari aciklamisin.
    Teşekkür ederim. Almadan önce kafamda olan sorulara değinmeye çalıştım. Alıp 2 haftadır kullanan arkadaşlardan yorum dinledik ama detaya inmediklerini gördüm. Eski bir cbr kullanıcısı olarak yazma gereği hissettim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin...

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin arkadaşım güle güle kullan.Ayrıca bilgiler için teşekkürler..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kac kg motor?

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kac kg motor?
    pulsar 145kg
    cbr 165kg

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    hadi bakalım pulsara kavustun
    şimdi hangi motoru alacagini rahat rahat dusunebilirsin

hayirli olsun tekrardan. kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin ALLAH c.c.
    gelelim elestiri oklarına

jantlardan bahsedilmemis zaten anlatılacak bir seyi de yok
    100 luk cuplarin 5 kollu jantlari harika zevkle seyrediyorum hani cbr dekiler varya onlar ışte

on çamurluk kaba derken driftin camurlugu gorunce tiskindim ( tiksindim )
    camurlugun bisesi eksik de çözemedim
    yapistirma falan halledilebilir belki
    aslinda tam kirmizi pulsar eksikligi hissedilen

koruma demiri kaynakla uzatilabilir veya başka bir tane daha yapilabilir bu sefer virajda yatirma olayı kalmaz benim motordaki koruma demiri mat siyah büyük baya ise yarar cinsten ayrica da 25 tl

yakıt tuketimi degerleri vermemissin en azindan rekor degerleri paylasip konuyu daha zengin hale getirebilirsin

fotolar ne kadar cok olsa da az kalıyor bakmaya doyamadik anlaşılan
    "ummetimin fitnesi mal sevgisidir" diye hadis var ya
    hz. Suleymanin atı cok severmis o hesap

kontaktan mi kitleniyor gidon?
    eger öyleyse süper

alarmin sesi kapali yerde tam duyulmayabilir

kuyruğu egri duruyor anlayan anladi muh hah hah

gostergede foton çıkmış

araba degil ki istedigin janti tak fren uyumu vs. zor iş
    ama jantin ince olmasi aerodinamik yonunu guclendirmis
    ruzgarla daha az karşılaşır daha az sürtünme belki de

ön tekerler kabak
    tasli yolda dikkatli ol
    asfalttaki gibi rahatlik saglamayabilir

lastikler tubeless tamir spreyini al cik yola ohh

kaski motora uyduracagim diye karman corman bise almissin
    beyaz kask ideali bu işin
    %24 daha fazla farkediliyor trafikte beyaz kask

depo plastik kaplamaysa tank pad iz birakabilir depoda
    benim motordaki tank pad sokulunce yapiskan izi kaldi inat etti çıkmıyor cif falan surmek gerek

o kadar para ver kiprasimli motor al
    gerci senin motorda kiprasim olunca benim çin mondialin kusurunu örtüyor
    artik telefonlarda bile titresim var normal karsilamak lazım :(
    mühendislik yetersiz kalmış ışte

1.1 litre yağ koca motora haaa
    97 cc de 1 litre yag kullanıyor

kitapcikta 20 50 yag tavsiye edilmiş komedi gibi
    kus serisi arabaların yagi 20 50

API SL yag onerilmis
    hani su burun kivirdigin petrol ofisi sentetik yag var ya 10 40 olan

iste o API SL !!!

simdilik bu kadar
    foto atabilirsen imkan oldukca atmaya bak
    rebel_punto, JafJaf ve cece89 bunu beğendiler.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Hayırlı olsun güzel motor yanlız şu yanlardaki çizgiler hiç hoş değil tabi kendi görüşüm bide titreşim olayı kötüymüş.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    HAyırlı olsun fuar da gördüm gerçekten resimde görüldüğünden daha kalıplıydı. Oturuş pozisyonu çok iyiydi.
    rebel_punto ve *can* bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Hayırlı olsun

Motosikleti
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güzel motor yanlız şu yanlardaki çizgiler hiç hoş değil tabi kendi görüşüm bide titreşim olayı kötüymüş.
    İyi niyetleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Titreşimden korkanlar - çekinenler test etsin. Apaçi kadar değil onu unutmayın

EKONOMİ: dediğin gibi beyaz kask görünürlülüğü arttırıyor, uzaktan görenler ŞAHİN sanıyor. Rengi pulsar a uyduralım dedik. Zaten önceki kaskta kırmızı siyahtı. Önceki LS2 5 senesini doldurdu. Değiştirmek gerekiyordu zaten. Fırsat bu fırsat kaska 180 dedi. Oha dedim. Her yerde 150tl. Neyse yarısını vereyim dedim. Tamam dedi. 100 tl verdim. 10 tlsini vermedi. İstedim oralı değil. Baktım Küçük çocuk kaskı var. Ne kadar dedim 20 tl dedi. Tamam dedim aldım attım çantaya. Kendi düşünsün
    Deathghost, cece89, JafJaf ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Hayırlı ossun. Allah kaza bela vermesin..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Tıtreşim cbr 250 ile aynı beyler dert etmeyin
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)