Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200 NS Test ( CBR250 karşılaştırmalı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    pulsarda titreşim var deyip şikayet eden arkadaşları 10 binlik makinalara davet ediyoruz...
    designserhat ve matrix506xx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JAWA 15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1968 JAWA 250 Classic - 2014 MONDİAL 180 Z ONE
    Hayırlı olsun güle güle kullan Allah kaza bela vermesin
    rebel_punto bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarda titreşim var deyip şikayet eden arkadaşları 10 binlik makinalara davet ediyoruz...
    Tek silindirli olupta titreşimsiz motor yok gibi. Pulsar da da titreşim var. Ama bu titreşim rahatsız edecek düzeydedeğil. 5500 - 6000 devir arası var. Test etme imkanı olmayan ama pulsarı beğenen arkadaşlar için cbr ybr gibi titreşim var belki bir tık daha fazla. Bu 8. motosikletim. Rahatsız edecek bir titreşim yok. Titreşimli motorda kullandık. El ayak uyuşur, inince takımları hissedemezsinde kontrol etme gereği duyarsın
    Adem Balkan ve matrix506xx bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS/ 2013 TVS APACHE RTR 150
    inceleme için teşekkurler bende dun ıtıbarı ıle pulsarıma kavustum tvs apaçiden inip pulsara bindim titreşim var diyen arkadaslara sesleniyorum kanuni seyhan 126 kullandınızmı hiç ?? titreşim olayı yokdenecek kafar az ve sadece motor soğukken tıtresim var pulsarla ılk gunum 245 km yol gıttım sadece 1 kere durdum sıkıntı rahatsızlık sıfır on numara sürüşü leyıfli oturma pozisyonu rahat seri atik makina tek sıkıntı sele biraz sert
    Adem Balkan ve Yurdukoru bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor çok güzel hayırlı olsun.Sanırırım titreşim olayı ,almaya niyetli bir çok kişiyi sorunu işaretlerine götürecek

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek silindirli olupta titreşimsiz motor yok gibi. Pulsar da da titreşim var. Ama bu titreşim rahatsız edecek düzeydedeğil. 5500 - 6000 devir arası var. Test etme imkanı olmayan ama pulsarı beğenen arkadaşlar için cbr ybr gibi titreşim var belki bir tık daha fazla. Bu 8. motosikletim. Rahatsız edecek bir titreşim yok. Titreşimli motorda kullandık. El ayak uyuşur, inince takımları hissedemezsinde kontrol etme gereği duyarsın
    Titreşimin Drift kadar olması düşündürücü.

Bu motorlar fabrikada montajlanıp bayilere öyle mi yollanıyor yoksa bayinin bulunduğu yerdek serviste mi montajlanıyor ?

Şayet Mondial gibi ilçe servislerinde falan montajlanıyorsa, çok kıymetli kanuni ustaları haddinden fazla sıkmış olabilir.

Motor kulakları, pedallar ve gidonu tutan vidaları TORK ANAHTARI ile yeniden sıktırma imkanın var mı ? Bence hissettiğin titreşim azalacak.

Geçen yaz Endonezyada pulsar kullandım ve drift sahibiyim, pulsarda drift kadar titreşim hissetmen normal değil yada mikronluk sinrlere sahipsin.

Bu arada o 10 liralık kaskı çocuğa takacak mısın?

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu motorlar fabrikada montajlanıp bayilere öyle mi yollanıyor yoksa bayinin bulunduğu yerdek serviste mi montajlanıyor ?

Şayet Mondial gibi ilçe servislerinde falan montajlanıyorsa, çok kıymetli kanuni ustaları haddinden fazla sıkmış olabilir.

Motor kulakları, pedallar ve gidonu tutan vidaları TORK ANAHTARI ile yeniden sıktırma imkanın var mı ? Bence hissettiğin titreşim azalacak.

Geçen yaz Endonezyada pulsar kullandım ve drift sahibiyim, pulsarda drift kadar titreşim hissetmen normal değil yada mikronluk sinrlere sahipsin.

Kaskın ne kadar olduğunu bilmiyorum. Zaten çocuk dediğim 2,5 yaşında. Sadece sokakta en fazla 10km hız ile önüme alıp gönlünü yapıyorum.

Servis kaska 180 tl çekti, hediye alamadık bari fifti fifti olsun dedim. Tamam dedi. 100 tl verdim. Üstünü bekliyorum. Adam aladağdan serin. Artık para üstünü isteme gereği duydum. 180 in yarısı 90 yapıyor 10 liramı ver dedim ki zaten kask her yerde 150 tl. Mırın kırın etti.
    Öncesinde servis elemanı abi 10 tl lik yakıt koyduk demişti. Ulan düşünüyorum ilk sıfır motorum değil. Bundan önceki 4 firma yakıt parası istememişti ( Ekrem Bey de zaten fabrikadan bir miktar dolu geliyor dedi ) bajaj niye istiyor. Yoksa benzindi ilk bakım ücretiydi bilmemne HİNT FAKİRİ ni mi oynuyor. Yakıt parasını bayiden al dedim.

Bunlar baktım sineğin kanadından yağ çıkarmaya çalışıyor sen 10 lirayı verme ben bu küçük kaskı alıyorum dedim. Kaskın alınış hikayesi budur. Evet miniğe 10 liralık kask giydireceğim

Pulsar paketinde montajlı halde geliyor. Bayi sadece aküsünü şarja takıp genel kontrolünü yapıyor. Zincir bile yağlı geliyor o derece.

Drift te koltuk çok harika. Titreşim zaten az. Sadefe elde ayakta hissediliyor.

Yav arkadaşlar hissediliyor diyince aklınıza ne geldi anlamadım. Pulsardaki titreşim Ybr - cbr250 ayarında bir titreşim. Koltuğun sertliği hissedilebilirliği arttırmış o kadar. Ben kullanıcıyım. Testim kullanıcı gözüyle. Profesyonel bir test olmadığı açık. Sadece 60 km deki izlenimlerimi yazdım. Km ilerledikçe yorumnkatmaya devam ederim. Haaa 60 km de bukadar yorumu nasıl yazıyorsun diye olursa 18 yıl - 7 motor ve on binlerce yol kat ettim. Ama hala yolun başındayım. 200 lük bir motosiklet bile beni heyecanlandırabiliyor. 650 lik motor sürdüm tamam şimdi sıra 1200 lükte demedim ( aklımda ama imkan meselesi )

Km yaptıkça demişken aynanın konumu berbat. Çok aşağıda kalmış. Yoldan gözünüzü ayırmak zorunda kaalıyorsunuz. Beğenmediğiniz driftin aynasının konumundan bile kötü. Arkayı görmek için ayarladığınızda ayna %45 sizi gösteriyor.

Aklınıza takılan soru olursa burdan sorun. Özelden sorduğunuzda cevabı sadece size vermiş olurum. Ama burdan herkese sunmuş oluruz. Selametle.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın ne kadar olduğunu bilmiyorum. Zaten çocuk dediğim 2,5 yaşında. Sadece sokakta en fazla 10km hız ile önüme alıp gönlünü yapıyorum.

Servis kaska 180 tl çekti, hediye alamadık bari fifti fifti olsun dedim. Tamam dedi. 100 tl verdim. Üstünü bekliyorum. Adam aladağdan serin. Artık para üstünü isteme gereği duydum. 180 in yarısı 90 yapıyor 10 liramı ver dedim ki zaten kask her yerde 150 tl. Mırın kırın etti.
    Öncesinde servis elemanı abi 10 tl lik yakıt koyduk demişti. Ulan düşünüyorum ilk sıfır motorum değil. Bundan önceki 4 firma yakıt parası istememişti ( Ekrem Bey de zaten fabrikadan bir miktar dolu geliyor dedi ) bajaj niye istiyor. Yoksa benzindi ilk bakım ücretiydi bilmemne HİNT FAKİRİ ni mi oynuyor. Yakıt parasını bayiden al dedim.

Bunlar baktım sineğin kanadından yağ çıkarmaya çalışıyor sen 10 lirayı verme ben bu küçük kaskı alıyorum dedim. Kaskın alınış hikayesi budur. Evet miniğe 10 liralık kask giydireceğim

Pulsar paketinde montajlı halde geliyor. Bayi sadece aküsünü şarja takıp genel kontrolünü yapıyor. Zincir bile yağlı geliyor o derece.

Drift te koltuk çok harika. Titreşim zaten az. Sadefe elde ayakta hissediliyor.

Yav arkadaşlar hissediliyor diyince aklınıza ne geldi anlamadım. Pulsardaki titreşim Ybr - cbr250 ayarında bir titreşim. Koltuğun sertliği hissedilebilirliği arttırmış o kadar. Ben kullanıcıyım. Testim kullanıcı gözüyle. Profesyonel bir test olmadığı açık. Sadece 60 km deki izlenimlerimi yazdım. Km ilerledikçe yorumnkatmaya devam ederim. Haaa 60 km de bukadar yorumu nasıl yazıyorsun diye olursa 18 yıl - 7 motor ve on binlerce yol kat ettim. Ama hala yolun başındayım. 200 lük bir motosiklet bile beni heyecanlandırabiliyor. 650 lik motor sürdüm tamam şimdi sıra 1200 lükte demedim ( aklımda ama imkan meselesi )

Km yaptıkça demişken aynanın konumu berbat. Çok aşağıda kalmış. Yoldan gözünüzü ayırmak zorunda kaalıyorsunuz. Beğenmediğiniz driftin aynasının konumundan bile kötü. Arkayı görmek için ayarladığınızda ayna %45 sizi gösteriyor.

Aklınıza takılan soru olursa burdan sorun. Özelden sorduğunuzda cevabı sadece size vermiş olurum. Ama burdan herkese sunmuş oluruz. Selametle.
    Benzin parasını bende de istemişlerdi ama benım kafa bir milyon olduğu için adamın sürekli içine 5 liralık benzin attık derken para istediğini çakmadım. ama yalan soylemısler. 5 liralık benzınle en az 30 km gıtmesı lazımdı, aldığımda zaten 6 km idi. 9. km de yolda kaldım. bir elimde plaka, öteki elim gidonda ite ite petrole gittim. Puşt içine 1 çay bardağı bile koymamış.
    sdirer, JafJaf ve kaytmazbatur bunu beğendiler.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    CBR250 SAT
    BUNU AL BAGAJ NEYDI ISMI BAGAJ BOK GIBI
    dyavol-77 bunu beğendi.

Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR250 SAT
    BUNU AL BAGAJ NEYDI ISMI BAGAJ BOK GIBI
    Cbr250 nin yarı fiyatına motor daha ne istiyorsun cbr250 den fazla beklentide kalmayacaksın. İster alır ister satar kullanıcının kendi insiyatifinde.
    Safahat bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tork anahtari pahali bir parça
    bajaj servislerinde olmamasi bajaj standartlarının düşük olduğunu gösteriyor
    olmasi gerekirdi

ozellikle fren diski gibi hassas yerlerde vidayi fazla sıkmak vida kafasini kopartabilir (ben yaşadım)
    gerekmedikçe fren diski vidalarina dokunmayin
    zaten icinde gevsemeyi önleyici madde var

motor vidalarini cok sıkmak titresimi artırabilir
    500 bakimi sonrasi servisten cikip eve giderken motorun titresimli olduğunu farkettim
    öncesinde titreşim var mi yok mu anlamiyordum

titresimi olcmek icin
    google play dan android telefona veya tablete "vibrometer" programını indirin rölantide çalışırken tekerlerin üzerindeyken ölçüm yapın

100 mg prince de ortalama verisi 3.2 çıkıyor
    net veriler olursa karşılaştırmak daha kolay olur
    olcum sonuçlarını beklerim

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tork anahtari pahali bir parça
    bajaj servislerinde olmamasi bajaj standartlarının düşük olduğunu gösteriyor
    olmasi gerekirdi

ozellikle fren diski gibi hassas yerlerde vidayi fazla sıkmak vida kafasini kopartabilir (ben yaşadım)
    gerekmedikçe fren diski vidalarina dokunmayin
    zaten icinde gevsemeyi önleyici madde var

motor vidalarini cok sıkmak titresimi artırabilir
    500 bakimi sonrasi servisten cikip eve giderken motorun titresimli olduğunu farkettim
    öncesinde titreşim var mi yok mu anlamiyordum

titresimi olcmek icin
    google play dan android telefona veya tablete "vibrometer" programını indirin rölantide çalışırken tekerlerin üzerindeyken ölçüm yapın

100 mg prince de ortalama verisi 3.2 çıkıyor
    net veriler olursa karşılaştırmak daha kolay olur
    olcum sonuçlarını beklerim
    İOS için olanı varsa şimdi indirip kendi motorumda ölçüm yapıcam fakat programın scalası yeterli olurmu bilmiyorum
    jackonbir bunu beğendi.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    favorimdeki motosiklet
    bajaj discover 100
    1 litreyke 91 km

www.bajajauto.com/dis_features_technology.asp#topLook

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...ml#post3350839

Mondial drift düşünen arkadaş varsa cumaya kadar fiyatı düşürdüm. Ödemeyeceğim faiz alan arkadaşa kar olsun, bayi - banka fazla kazanmasın. İyi akşamlar.

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Merhaba arkadaslar,
    Pulsar in reklami cikti tvde hayirli olsun
    Bu arada bn araniza yeni katildim, cbr250 veya pulsar 200ns almayi dusunuyorum ilk motorum olacak az-bucuk tecrubemiz var ,
    Bu arada yardimlari icin "rebel-punto" ve motor bizim isimiz diyen bir motorsiklet ikonu "EKONOMI" abimize cok tesekkur ederim...
    rebel_punto ve EKONOMİ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı vico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,
    Pulsar in reklami cikti tvde hayirli olsun
    Bu arada bn araniza yeni katildim, cbr250 veya pulsar 200ns almayi dusunuyorum ilk motorum olacak az-bucuk tecrubemiz var ,
    Bu arada yardimlari icin "rebel-punto" ve motor bizim isimiz diyen bir motorsiklet ikonu "EKONOMI" abimize cok tesekkur ederim...
    Ne demek rica ederim. Yardimimiz oldu ise ne ala bize. Ilk motosiklet olarak pulsar olabilir. Ama dikkat etmek gerek. Gücü yerinde.

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    favorimdeki motosiklet
    bajaj discover 100
    1 litreyke 91 km

www.bajajauto.com/dis_features_technology.asp#topLook

http://i.hizliresim.com/0Vz1nY.jpg
    Değerli ekonomi rumuzlu arkadaşım; discover 100 modelimiz kesin olmamakla beraber 2015 yılı ürün gamlarımız arasında. Özellikle motosikletten beklentilerim "sadece benim ulaşımımı sağlasın, sağlarken sürüş keyfini doyasıya hissedeyim, yeterli donanıma sahip olsun, yakıt tasarrufu sağlasın, fiyatı da uygun olsun" düşüncesinde olan arkadaşlarımız için ideal bir ürün olacak.

Saygılarımla...
    6PaTLaR ve EKONOMİ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Altin elbisli adam testini yapacak mi pulsar 200 enes'in
    Satislar ucar harbiden, millet bunu heycanla bekliyor ,bnce bir tamam derse islem tamm demektir aea ile gorusmeniz oldu mu olacK mi acaba ekrem bey? Tesekurler..

Rebel-punto abimizin aea dan eksigi yok ama adettendir yinede...
    rebel_punto bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli ekonomi rumuzlu arkadaşım; discover 100 modelimiz kesin olmamakla beraber 2015 yılı ürün gamlarımız arasında. Özellikle motosikletten beklentilerim "sadece benim ulaşımımı sağlasın, sağlarken sürüş keyfini doyasıya hissedeyim, yeterli donanıma sahip olsun, yakıt tasarrufu sağlasın, fiyatı da uygun olsun" düşüncesinde olan arkadaşlarımız için ideal bir ürün olacak.

Saygılarımla...
    biraz cc büyütmek isteyen bizleride görün şu 400 lüklerde gelsin her taraf ekonomi motosikleti dolu zaten geçiş motosikleti yok piyasada ekonomik

Motosikleti
    Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz cc büyütmek isteyen bizleride görün şu 400 lüklerde gelsin her taraf ekonomi motosikleti dolu zaten geçiş motosikleti yok piyasada ekonomik
    O da bisey mi bazi motorcu buyuklerimiz Az yaksin diye tek teker gidecek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)