Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 125 ST Test Sürüşü

Motovento
    REKLAM ALANI
    absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar MT ailesi.

Uzun süredir forma giriş yapmıyordum. Bugün bir test sürüşünde bulundum sizlerle paylaşmak istedim.

Salcano Wolf125 kullanıcısıyım. cc yükseltmek istiyorum o yüzden şu an en çok konuşulan modellerden olan PULSAR200 ve SYM WOLF arasında tercih yapmak istiyorum. SYM için biraz bütçeyi zorlamam gerekecek. O yüzden Bajaj Pulsar'ı test etme gereksinimi duydum fakat motosiklet daha yeni geldiği için test sürüşünde bulunamadım. Motosiklet mağaza çalışanı isterseniz Discover 125'i test edebileceğimi söyledi. Bende çevirdim kontağı.

Öncelikle dış hatlardan başlamak istiyorum.

Keskin hatları gerçekten çok göz alıcı. İlgi çekecek bir motosiklet. Malzemeler ufaktan kalite kokuyor. İlk bakışta elektrik aldım. ta kiii motosikleti çalıştırıp üzerine binene kadar.

Herkesin ufak cc'lerde takıldığı ve benim için de mühim olan VİBRASYON konusu. Evet motosiklette vibrasyon var. Bunu açıkça söylemek istiyorum. binip üzerine yaklaşık 4-5 km sürüş yaptım. koltuğunda oldukça vibrasyon vardı. Ya da benim kullanmış olduğum motosiklette bu vibrasyon olmadığı için bana o şekilde geldi. ama elciklerde de yüksek devirlerde vibrasyon hissediliyor ve eminim ki uzun yollu sürüşlerde bu rahatsız edici olabilir.

Discover 125st daha önce kullanmış olduğum YBR ve şimdi kullandığım Salcano'ya göre daha atik diyebilirim. ama öyle aman aman bir fark yok. 1-2 bg'lik fark sonuçta. 125cc'ye göre yeterli.

Frenleri oldukça başarılı sert duruşlarda güven veriyor. Yol tutuşu da üzerindeki fabrika çıkışı lastiklerine rağmen başarılıydı.

Devir saati meselesine gelince motosikletin sesi oldukça az çıktığı için vites aralıklarına alışmak zor olabilir. Ne olursa olsun devir saati olmalıydı bence.

Fiyatı 3.900 olarak söyledi mağaza çalışanı. Ama benim düşüncemi değiştirecek bir motosiklet olmadığını gördüm. Çünkü bence 3-4bin tl arasında alınabilecek en iyi en mantıklı en konforlu commuter motosiklet (ybr-cbf hariç) Salcano Wolf. Kullanıcıları bilir. fiyatı da bajaj'a göre 500-600tl daha aşağıda.

Genel Olacak Bakarsak;
    +'ları
    .kıvrak keskin göz alıcı
    .Yakıt sarfiyatı oldukça düşükmüş
    .lastikleri iyi gibi geldi bana (ıslak zeminde denemedim)
    .Frenleri 125'cc gerçekten güven verici.
    .vites geçişleri çok rahat

(-)leri
    .Vibrasyon az var değil VAR. (yüksek devirlerde oldukça belirgin özellikle de koltuk kısmında)

Benim gözlemlediğim bunlar. Amacım merak edenler için bir kaç paylaşımda bulunmak. Tekrar söylüyorum 3-4 bin tl arası 125 cc arayanlar kullanıcısı olduğum için de demiyorum ama bence bu fiyattan da daha ucuza olan Salcano Wolf en mantıklı seçim olacaktır.

Hafta içi Pulsar 200'ü test edeceğim. Tekrar paylaşımda bulunacağım. Herkese iyi formlar.
    motocrossbrs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Bilgilendirici olmuş sağol.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    alacak olan kişiler için faydalı bilgiler..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)