Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sava 50 MC Lastik nasıldır ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Tolga yorumlarını bekliyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı demirkask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arka lastik kendisi şuan için gavür gibi kayıyor yol tutuş Allah'a emanet 70-80 km oldu daha bakalım düzelir inş nylonlar bile daha iyiydi rodajdandır umarım.
    Kendimi düzelteyim.

Dediğim olaylar rodajdan ibaretti kesinlikle nylon ve irc,cst vs'den çok,çok daha iyi lastikler asfalta arka fren kitlesem dahi kaymıyor ve güven veriyor ön lastiğimde MC25 ondanda menmunum sorunsuz ama beton yollarda topraklı vs yollarda(benim memleket böyle yollarla dolu) performansı kötü oluyor haliyle dişsiz bir lastik asfallta kullanacak olanlar virajı yol tutuşu herşeyi iyi bi yağmurda denemedim onun için birşey diyemem.

Tam bir F/P ürünü benim görüşüm böyle.

MC 50 nin 2 çeşiti var. biri soft diğeri normal sanırım. İthalatcısına mail attım dönüş olmadı. yumuşaklarından bir takım taktırmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ben de bir iki aya taktırabilirim. Soft olanın youtubede videolarını gördüm böyle bir lastik yok dedim

aynı fiyatsa sava akar

mc 50 road racer kullandım ben. Çok güzel bir lastikti. Yumuşaktı. Çok memnun kalmıştım.

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir iki aya taktırabilirim. Soft olanın youtubede videolarını gördüm böyle bir lastik yok dedim

aynı fiyatsa sava akar
    Aprilia RS4 125T'ye takdırdım geçen hafta yol tutuşu falan şuan mumlu olmasına rağmen başarılı.
    F/P olarak alınabilecek en iyi lastik. Hamuru el ile yokladığımda çok da yumuşak gelmedi acıkcası ama artçılı olarak test ettim ve güven uyandırdı.
    Birkaç yüz km sonra daha net bişeyler söyleyebilirim.
    Başın ağrımaz ;)

Lastiğin üzerinde soft ya da regular diye bir ibare var mıydı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Yumuşaklarda racing soft etiketi oluyormuş. https://scontent.cdninstagram.com/hp...18745338_n.jpg

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Rosso yerine ibre buna dönecek gibi.
    haziran gelsin kartın durumuna göre bir ayar çekeceğim.

MC 50 ciler ne alemde??

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MC 50 ciler ne alemde??

50 yi bilmiyorum ama ben MC7 den oldukça memnunum.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    50 kullananlar biraz daha yorum alalım.
    Softunu sormak için aradım açan olmadi

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Sava MC20 Monsum modelini kullanıyorum. Süper ötesi, 1 gram kaymazmı bir lastik kardeşim, kaymıyor ve süper yol tutuyor. Lastik yumuşak hamurlu ve fren mesafem dahada azaldı bunlara artı olarak süspansiyon hissedilir derecede daha iyi oldu.. 2 adet Sava aldım, 1 adet Metzeler ve Michelin fiyatına, yaptığım kâr da cabası

Motosikleti
    Honda NC700X
    Selamlar,

Arkadaşlar geç oldu biraz fakat şu anda tam olarak 6000 km oldu, sava mc50-m racer lastikler ile yorumlarım gayet olumlu yönde videolarına buradan erişebilirsiniz. Yağmurda çakılda düzgün ve bozuk asfaltta hatta hafif araziye soktum banamısın demedi ki sava lastikler genelde çok hardcore kullanıma gelmezler bu arada sava lastiklerinin 250cc üstü nc700 vb gibi motosikletlerde aynı performansı vermediğini belirtmek isterim.Herkese kazasız belasız sürüşler.

Bu fotoğraflarda bolu virajlarından kalan hatıralarım

hafif arazi sonrası bir foto

_kaan_ bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tolgaersoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Arkadaşlar geç oldu biraz fakat şu anda tam olarak 6000 km oldu, sava mc50-m racer lastikler ile yorumlarım gayet olumlu yönde videolarına buradan erişebilirsiniz.https://www.youtube.com/watch?v=bQ2Hf9uDUNEYağmurda çakılda düzgün ve bozuk asfaltta hatta hafif araziye soktum banamısın demedi ki sava lastikler genelde çok hardcore kullanıma gelmezler bu arada sava lastiklerinin 250cc üstü nc700 vb gibi motosikletlerde aynı performansı vermediğini belirtmek isterim.Herkese kazasız belasız sürüşler.

Bu fotoğraflarda bolu virajlarından kalan hatıralarım

http://i60.tinypic.com/33uzfyu.jpg

http://i58.tinypic.com/68dn3k.jpg

hafif arazi sonrası bir foto

http://i57.tinypic.com/2vvtm3k.jpg
    Limitlerini zorladığınız yok gayet sakin sürüyosunuz Orjinal MRF lastikleri ile bile bu videodan daha hızlı girdim virajlara.
    Green Arrow bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Limitlerini zorladığınız yok gayet sakin sürüyosunuz Orjinal MRF lastikleri ile bile bu videodan daha hızlı girdim virajlara.
    Benim Motorun üzerinde MRF Revz lastik var bizim asfalta hiç sıkıntı yaşamadım Hint malı olduğu için :D. Ebat 110-70-17 / 150-60-17 olması lazım. Sava Sportforce veya uygun ebat var ise MC serisi ile değiştirebilirim. Önerir misiniz ?

Motosikleti
    Honda NC700X
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin amacım virajlara hızlı girip çıkmak değil video'u ise sadece sava lastiğin tutuşunu çekme amaçlı çekmedim arkadaşlar ile geziye gidiyorken fikir edinilmesi açısından çektiğim bir video bolu virajları sonrası lastiklerin ne kadar kullanıldığını ve bu kullanımda bile tedirgin hissetmediğimi belirtmek için ise lastiklerin fotolarını paylaştım.Sizler pegler yerde gidiyor olabilirsiniz paylaşın bizde sizi izleyelim birşeyler öğrenelim he bu arada limit der iken sanırım "hardcore" kelimesi sizi yanılttı viraja yatma manasında değil lastik yumusak bir lastik ve çakıl toprak vb kullanıma çok gelmiyor manasında diğer videoları izler iseniz görebilirsiniz.Hayırlı ramazanlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Motorun üzerinde MRF Revz lastik var bizim asfalta hiç sıkıntı yaşamadım Hint malı olduğu için :D. Ebat 110-70-17 / 150-60-17 olması lazım. Sava Sportforce veya uygun ebat var ise MC serisi ile değiştirebilirim. Önerir misiniz ?
    Aynen bende orjinal lastikleri var iken kaz dağlarında bayağı bir eğlenmiş idim hintliler bu işi biliyor bence naylon lastik forever
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tolgaersoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin amacım virajlara hızlı girip çıkmak değil video'u ise sadece sava lastiğin tutuşunu çekme amaçlı çekmedim arkadaşlar ile geziye gidiyorken fikir edinilmesi açısından çektiğim bir video bolu virajları sonrası lastiklerin ne kadar kullanıldığını ve bu kullanımda bile tedirgin hissetmediğimi belirtmek için ise lastiklerin fotolarını paylaştım.Sizler pegler yerde gidiyor olabilirsiniz paylaşın bizde sizi izleyelim birşeyler öğrenelim he bu arada limit der iken sanırım "hardcore" kelimesi sizi yanılttı viraja yatma manasında değil lastik yumusak bir lastik ve çakıl toprak vb kullanıma çok gelmiyor manasında diğer videoları izler iseniz görebilirsiniz.Hayırlı ramazanlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Aynen bende orjinal lastikleri var iken kaz dağlarında bayağı bir eğlenmiş idim hintliler bu işi biliyor bence naylon lastik forever
    Bir dakika aynı model mi ikimizin lastiğide ? Benim lastik naylon ise niye metzeler m5 ile test yapmışlar dedikleri hamur kalitesi m5'den düşük ama fiyat olarak çok uygun ben şimdi baktım ama nylon gibi bir ibare göremedim kendi lastiğimde ? Islak zeminde hiç tutmadığını söylüyorlar hemde hiç tutmuyormuş :D

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    730 liraya soft lastik var. Bir de 380e var. İkisi de aynı model ama malzeme farklı.

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Mc 50 cok guzel bir lastik. 1 yildir kullaniyorum,suana kadar ne kayma yapti nede virajlarda bir sikinti cikarmadi. Butceniz varsa rosso 2 alin,yoksa mc 50 fiyatina gore harika isler yapan bir lastik.

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    730 liraya soft lastik var. Bir de 380e var. İkisi de aynı model ama malzeme farklı.
    Hocam sen bence Sport Force bakmalısın. MC serisinin yük ve hız indeksi düşük diye biliyorum, 150 civarlarıydı sanırım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)