Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ARIGA MX999S Enduro Kask Testi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CRF 250 L
    İkinci kask olarak birazda uygun fiyatlı ve motor tarzına uygun olsun diye arayış içinde idim ls2 nin vizörlü enduro kaskı renginden dolayı hoşuma gitmemişti ve bedenleri kolay bulunamiyordu acerbis iyi fakat 375 gibi enduro markette bir rakamı var bende motomax hasanpaşadan ARIGA MX999S kaskı gidip aldım yaklaşık bir aydır kullanıyorum deniyimlerimi paylaşacağım.

öncelikle kaskın ece 22.05 onayı var orta dereceli güvenli denebilir standart olarak dışı abs plastik kabuk içide poliüretan köpük

malzeme kalitesi ortanın biraz altı denebilir yada anlaşılır tabirle LS 2 den bir tık aşağıda iç kumaş malzemesi ve kilit mekanizması ls2 yi aratır durumda

dış görünüş çok güzel hatta acerbisle öyle benziyorki kopyası gibi duruyor bi ara acerbisin imalatcısına motomax özel yaptırmış diye söylenti duymuştum satıcıya sordum öyle bişey yok dedi şehir efsanesi heralde

gelelim kullanışı nasıl ses yalıtımı yok gibi bişey terek ve ön boşluk inanılmaz ses yapıyor 60 ı geçince resmen kaskın içinde fırtına kopuyor ama bu tip kasklarda genel bir sorun malum yapısından dolayı, kontrol edilebilen çene ve tepe havalandırmaları demiş fakat ben tepesinde açıp kapanan değilde sabit bir havalandırma pencereleri olduğunu gördüm, içine çok rüzgar alıyor serin havalarda maskesiz korumasız kışlık balaklavasız bakkala bile gidlmez, vizör açılınca tereke değip çiziliyor bu kadar basit hatayı nasıl yapmışlar hayret ettim,

güneş vizörü var ama güneş gözlüğü gibi değil aynı ls2 deki gibi düşük kaliteli çocukların oyun gözlükleri olurya onun gibi görünüyor ortalık, beyaz rengi kalmamış bende siyahı aldım çok şık duruyor, bana göre en iyi tarafı çokal nefes alınabilmesi ferah ve hiç terletmiyor çok iyi havalandırması var, görüş açısı çok iyi, terek daha kaliteli olabilirdi, vizör tereke değmemsi gerekir, iç malzemesi birazdaha kaliteli olrsa daha uzun ömürlü olur malum bi kaskın ömrü belli, kilit kalitesi en azından ls2 kadar olabilir, fiyatı 180 tl eh işte denecek bir kask zaten 300 tl altındaki kaskların hemen hemen hepsi aynı kalite de oluyorlar 1000 tl verip kaliteli bir kask alırsan çok daha farklı izlenimler oluşur.
    hamzarat ve edim1234xxx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DERBI ETX
    cok guzel yazmıssın :D sayende vazgectim tesekkur ederim detaylandırma için
    edim1234xxx bunu beğendi.

Yorumlarin icin cok tesekkurler. Ben yeni basliycam,bu tip kasklarn sekli hosuma gidiyo. Dun bi magazada gordum,markasi rocc, ayni bu tasarim,bunlarin yapimcisi ayni mi acaba,sadece markayi mi degistirip satiyolar. Fiyati da 370tl dendi,tipi guzel,yazinizdan sonra caydim diyebilirim. Yani bunlardan kaliteli,bu tarz Agvde gordum,onlar da 1000tl,soyle 600 tl falan orta kalitede bu tarz kask yokmudur acaba?

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    cok guzel izlenimler fakat terek nedir ?

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok guzel izlenimler fakat terek nedir ?
    Kaskın tepesindeki vizörün üzerine uzanan rüzgarlık, siperlik.

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    teşekkürler.
    60 km geçince madem ki rüzgar sorunu var kışın kullanılmaz .

almaktan vazgeçtim.
    sçs_alara

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)