Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ls2 ff396 Kask İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Merhabalar. Tüm önyargıları kırıp , Ls2 nin amiral gemisi diyebileceğimiz ff396 model kaskı satın aldım . Fiyatı 300tl. Ls2 nin en son çıkardığı en kaliteli kaskı. Şimdi resimlerle destekleyerek inceleyelim. Önce bir video linki atalım.

http://www.motosikletim.com.tr/urun/...pali-kask.aspx

1- Öncelikle dış kabuğu fiberglass , gayet iyi. Sharptan 4 yıldız almış. Dış görünüşü şu şekilde.

2- Kaskta güneş vizörü mevcut. Gayet kullanışlı . Buyrun resmi;

3- Kaskta hava pompası mevcut . Yüzüne tam oturup , en yüksek korumayı sağlıyor. Ayrıca eğer kaskı artçıya verirseniz kısa süreliğine ve yüzü küçükse , şişirip kendine göre ayarlayabilir.Bizzat kardeşimi dün arkama aldığımda kaskımı ona taktım, şişirince kafası küçük olmasına rağmen tam oturuyor. Ve yanındaki tek tuşa basınca kendiliğinden havası iniyor. Çok basit bir mekanizma.

4- Yüksek hızlarda vizörün açılmaması için kilit mevcut.

5- kaskın olası bir düşme yada kaza durumunda , kullanbilir olduğunu anlamak için, iç malzemesini siyah boyamışlar ki bu sayede çatlaklar beyaz olup görünebilir. Resimde çok belli değil ama yinede koyayım.

6- İç kısımı gayet yumuşak. Sakalları rahatsız etmeyecek cinsten. Arkadada reflektör ü var.

Son olarak genel özellikleri yazayım ;

-- hava pompası mevcut.
    --Dıştan açılıp kapanabilen güneş vizörü.
    --tricomposite Fiberglass dış yüzey.
    --Çenede ve tepede hava kanalları.
    --Arkada hava çıkış kanalı.
    --3D görünümlü anti UV li ve çizilmeye dayanıklı Polycarbonate ön cam.
    --ECE 22.05 onay belgeli.
    --D-ring bağlantı kayısı.
    --Vizör kilidi.

Son olarak kendi yorumumu yapayım . İçine ses almıyor değil , evet alıyor fakat ben rahatsız olmadım açıkçası. Eski kaskımda daha çok vardı. İçi gayet yumuşak . Güneş vizörü falan filan bunlardan bahsetmiyorum zaten kullanışlı şeyler. Fakat hava pompası çok çok iyi. Vizör kilitleme sistemide gayet kullanışlı. 300 tl verdim , değermi diye sorarsanız , tekrar olsa alırım diyebilirim. 300 tl lik kasktan 1.000 tl lik kask performansı beklemeyin tabiki. Ben bundan önce GDR marka kask kullanıyordum . Bu kask ona göre çok çok daha iyi diyebilirim. Sormak istediğiniz birşey olursa burdan veya özel mesaj ile sorabilirsiniz.

Teşekkür ederim .
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Güle güle kullan, bende bu kaskı bi yıl kulandım hala yedek olarak duruyor. bendeki izlenim şudur dış kabul fiber glass ama hiç sağlam değil ilk motorun im üzerinde dururken yere düştü ve yumurta kabuğu gibi çatladı ve zamanla yürüyor çatlaklar. Ses yalıtım suan shark kask kullanıyorum aynı fiyat olarak uygun ve kullanışlı ama kesinlikle güvenilir değil kaski yanlardan hafif kuvvetle çekince köpükler oynuyor bilginize.
    mehmetenis bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bilgi paylaşımı için teşekkürler. güzel açıklamışsın
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    yarım saatten fazla 100kmh üzeri devamlı gidince içeride fırtınalar kopuyor. Başka kask kullanmadığım için karşılaştıramıyacam
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarım saatten fazla 100kmh üzeri devamlı gidince içeride fırtınalar kopuyor. Başka kask kullanmadığım için karşılaştıramıyacam
    120 km hız yaptım bu kaskla kafam biraz sallandı . Evet ses alıyor fakat kulak tıkacı varsa sıkıntı olmaz . Eski kaskıma göre sesi iyi diyebilirim .

RuzgarSa sizin kaskın S.K.T si geçmiş olabilirmi ? Düşüpte kırılacak bir kask olduğunu pek sanmıyorum .

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    bak alırken başıma neler geldi mağazada oku istersen daha sıfır kutudan kabuk çatlak çıktı iki tanesi
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/106143-ls2-ff396-kask-kullanici-yorumlari.html
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak alırken başıma neler geldi mağazada oku istersen daha sıfır kutudan kabuk çatlak çıktı iki tanesi
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...yorumlari.html
    Okumuştum önceden ... Bilerek aldım yani . Fakat şuan herhangibir yerinde kırık çatlak yok . Baya kullandım , kırılan,sökülen parçası olmadı ...
    mehmetenis bunu beğendi.

kazasız belasız kullanırsınız inşallah. bilgilendirme için teşekkürler
    mehmetenis bunu beğendi.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Teşekkür ederim. Faydalı bir konu olmuş.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

merhaba, motorsiklet kullanmaya yeni başladım. bu kaskı kullanıyorum. fakat hız artınca (100km civarı) sağ üst taraftan içeri hava giriyor. bütün kapakcıkları kapalı olmasına rağmen, hava akımı kesilmiyor. rüzgar girişini önlemek için yapabileceğim birşey var mı ?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı kedicikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, motorsiklet kullanmaya yeni başladım. bu kaskı kullanıyorum. fakat hız artınca (100km civarı) sağ üst taraftan içeri hava giriyor. bütün kapakcıkları kapalı olmasına rağmen, hava akımı kesilmiyor. rüzgar girişini önlemek için yapabileceğim birşey var mı ?
    Bende de bu kasktan var. Aynı sorun bende de var. Sağ üstten hava girişi olmaya başladı, gözümü rahatsız ediyor.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Bende de bu kasktan var sol taraftan ses alıyorum bende bu arada kaskın dışı çatladı bende yere düşünce :(
    mehmetenis bunu beğendi.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    hayırlı olsun
    mehmetenis bunu beğendi.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de bu kasktan var. Aynı sorun bende de var. Sağ üstten hava girişi olmaya başladı, gözümü rahatsız ediyor.
    Vizörü mandalından tutup indirince sağ taraf tam oturmuyor. Sağ üst conta ile vizör arasında kalan boşluktan rüzgar giriyor olabilir... Ama alttan girip göze vurması daha muhtemel.

6 ay bu kaskı kullandıktan sonra Shoei GT-Air aldım. Yolda giderken kendi nefes alıp verişimi duyabiliyorum. Alışma süreci çok sancılı oldu. Hızımı olduğundan çok daha yavaş zannediyordum

Hee bu arada çatlayan kaskları kullanmayın. Tüm fiber yapılı kabuklar düşünce çatlar. Ucuz pahalı farketmiyor bu iş.
    mehmetenis bunu beğendi.

dün bütün kapakçıklarını açarak denedim. bir de pompayla mümkün olduğunca şişirdim, biraz daha iyiydi. yine hava giriyordu sağ üst taraftan ama daha azdı sanki. buradaki incelemeyi okuyarak almamıştım kaskı gerçi, ama bu olumsuz yönlerinde biliniyorsa, incelemlerde yer alması gerektiğini düşünüyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Hava alması pinlock düğmelerinden olabilir. Tam oturuyor mu kontrol etmek gerekebilir. Benim kaskımın vizör kilidi düştü. Nereden temin edebilirim. Ses alması dışında bir sıkıntım yok. Neopren balaklava almayı düşünüyorum kullanan varsa tavsiye eder misiniz ?
    mehmetenis bunu beğendi.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Son mesaj üzerinden zaman geçmiş kusura bakmayın, en uygun konu burası gibi geldi bana.
    Bir sorunum var;

Ben Dharma modelini kullanıyorum. Fakat pompasını kullanamıyorum artık çünkü hava kaçırıyor, birkaç dakikaya kalmadan havası iniyor.
    Bunun dışında, boynumun yanlarından rüzgar sesi geliyor, uzun yol sonunda kulağım biraz az duyuyor. Boynum biraz ince sanırım.

Arkadaşlar, bu pompa işini ne yapabilirim? Garantisi var mı acaba veya sökülüp tamir filan edilir mi?
    Yardımlarınızı bekliyorum...
    mehmetenis bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskı izmirden aldım ls2 bayisiydi numara doğru mu bilmiyorum google dan baktım mağaza ismi moto kolay
    numarayı yarın ara onlara sor
    Firma Adı: MOTO KOLAY
    TelefonuTelefon: 484 47 54FaxFax: 425 95 09
    GsmGsm: 0.532 321 07 90 Web SitesiWeb:
    Gsm2Gsm 2: EpostaEposta:
    YetkiliYetkili: ALİ ESAT KOLAYEposta2Eposta 2:
    İlçesiİlçe: KONAKAdresiAdres: 1397 SK. NO:27/B KAHRAM
    mehmetenis bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    80-100 km hızla giderken ön camdan veya herhangi bir yerden yüzüne hava alıyormu?

Bu soruyu kışın sormam gerekir aslında belki test etmişsinizdir...

ls2 nin diamont f355 kaskı var ön cam altından hava alıyor...
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)