Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dainese G.Air Frame Tex yazlık fileli mont

Motovento
    REKLAM ALANI
    Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Merhaba arkadaşlar 1 buçuk ay önce aldığım bir mont hakkında düşünenlere bilgi olması açısından test ve görüşlerimi paylaşmak istiyorum aldığım DAINESE G.AIR FRAME TEX YAZLIK FİLELİ MONT ürünü izmir Motomax dan S beden peşin 490 TL ye aldım. Üründen önce Revit Air modeline bakıyordum oda çok güzel bi üründü ama dainese yi görünce tabiki tartışılmaz fiyattan önce güveliği ön planda tutup bunu aldım üründe omuz ve dirseklerde Knox marka CE onaylı korumalar var korumalar hiç rahatsız etmiyor öyle taş bağlamış gibi değil, sırt kısmında sırt koruması için fermuarlı kısım var sol yanda iç cep var gayet hoş ve kullanışlı dış tarafta da 2 adet fermuarlı cep mevcut ayrıyetten diğer daines pantonlar için bel kısmında fermuar mevcut ve bel kısmında bel darlık ayarı kollarda ve boyundada darlık ayarı mevcut ayrıca ürünün sırt logosu ve kollar ve bileklerde gece görüşü kolaylaştırmak içni reflektörler mevcut. Ürün içirisinde yazlık olmasına rağmen birde ince astar geliyor ve fermuarla kolayca takılıp söküle biliyor yazın 30 derecede püfür püfür terletmeden yolculuk yapabiliyorum sabah ve akşam hafif soğukta astarını takıyorum çok faydası oluyor ama güneş altında ışıklarda bekleyince haliyle sıcak oluyor ama bu her montta olur. En büyük artılarından biri etrafdan okuduğuma göre korumaları söktülermi takamamaları tam oturtamama şikayetleri olmuştu ama bu üründe korumaları sökmek çok çok rahat bugün makinada kısa programda yıkattırdım omuz korumaları cırt cırt lı dirsek korumaları kol içerisinden fermuarlı cep içersinde yazlık için çok iyi ama biraz soğuklarda giyilmez üşürsünüz

biraz resimlerden inceleyelim...

seigen ve zenon bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motomax nezamandan beri Dainese satıyor yav??

Güle güle kullan, hayırlı olsun

Bende de aynı montun siyah beyaz olanı var, aynen çok memnunum. Yalnız bir düzeltme yapalım. Korumalar Knox değil, Dainese'nin kendi üretimi. Zaten iyi ki de değil, dainese koruma konusunda daha başarılı (bence ).

İçinde şunlar var, http://www.dainese.com/us_en/motorbike/kit-e.html Dainese'nin diğer montlarına göre biraz küçük ama yazlık bir mont için ideal boyuttalar.

Sırt koruması olarak monttaki cebe girebilen http://www.dainese.com/us_en/motorbi...t=41&subcat=42 tavsiye ederim. CE Level 2 seviyesinde çok kaliteli bir koruma yine.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Ben de aynı monttan kullanıyorum. Oldukça memnunum. Yaz için çok iyi ancak hafif serin havalarda üşütebiliyor.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de aynı montun siyah beyaz olanı var, aynen çok memnunum. Yalnız bir düzeltme yapalım. Korumalar Knox değil, Dainese'nin kendi üretimi. Zaten iyi ki de değil, dainese koruma konusunda daha başarılı (bence ).

İçinde şunlar var, http://www.dainese.com/us_en/motorbike/kit-e.html Dainese'nin diğer montlarına göre biraz küçük ama yazlık bir mont için ideal boyuttalar.

Sırt koruması olarak monttaki cebe girebilen http://www.dainese.com/us_en/motorbi...t=41&subcat=42 tavsiye ederim. CE Level 2 seviyesinde çok kaliteli bir koruma yine.
    çok pardon arkadaşlar evet knox değil kafam başka yere gitti kendi dainese korumalar mevcut. seigen sırt koruması için dediğin sırtlığı içine takıp denedim motomax ta tam hatırlamıyorum ama 180 tl flndı sanırım fiyatı çok pahalı olduğu için daha sonra alırım die düşündüm birde bende şaşrdım motomax satmıyordu dainese die ama izmir şubede var bende anlamadım

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun.

Umarım birakaç sezon, bol güneş altında uzun sürüşlerden sonra renk atması olmaz.

Hoş atsa ne olur hiç birşey olmaz

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    shark speed r kask,deinese ceket tamam.terlik yerinede bot alırsan daha güzel olur

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shark speed r kask,deinese ceket tamam.terlik yerinede bot alırsan daha güzel olur

http://img436.yukle.tc/images/4547IMG_3374.JPG
    Hahahaha bende tam onu diyecektim açtığınız diğer konularda gayet bilgilendirici oluyor
    Ama ben en çok terlikleri beğendim
    Hayırlı olsun montunuz

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahaha bende tam onu diyecektim açtığınız diğer konularda gayet bilgilendirici oluyor
    Ama ben en çok terlikleri beğendim
    Hayırlı olsun montunuz
    hahaah ya arkadaşlar konuya odaklansanıza ne var durun terlikerede bi inceleme yapıp paylaşayım :D polaris 20 tl kısa mesafede ideal fiyat performans 10 numara :D hehe şaka bi yana size donanımları tanıyatım die çıktım öyle dışarı yoksa onla binmiyorum motora falan çöpe falan gidiyorum sadece

Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok pardon arkadaşlar evet knox değil kafam başka yere gitti kendi dainese korumalar mevcut. seigen sırt koruması için dediğin sırtlığı içine takıp denedim motomax ta tam hatırlamıyorum ama 180 tl flndı sanırım fiyatı çok pahalı olduğu için daha sonra alırım die düşündüm birde bende şaşrdım motomax satmıyordu dainese die ama izmir şubede var bende anlamadım
    Ben yurtdışı siteden almıştım, indirim yakaladığım için biraz daha uygun fiyatlıydı ama motomax da iyi fiyat vermiş, avrupa fiyatıyla aynı. 1.5 yıldır, en az 20 bin km'dir kullanıyorum, düşüp sürüklendiğim de oldu, kalite ve koruma olarak çok iyi ceket . Dainese de marka olarak gözüm kapalı güvenebileceğim bir marka. F/P olarak illa ki daha iyi çıkabilir belki ama en üst seviye kalite, konfor ve koruma isteyen birisine tavsiye ederim. Sırt koruması da hava geçirebiliyor, o yüzden tavsiye ettim. Yazlık ceketin hava akışını engellemiyor.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Ben yurtdışı siteden almıştım, indirim yakaladığım için biraz daha uygun fiyatlıydı ama motomax da iyi fiyat vermiş, avrupa fiyatıyla aynı. 1.5 yıldır, en az 20 bin km'dir kullanıyorum, düşüp sürüklendiğim de oldu, kalite ve koruma olarak çok iyi ceket . Sırt koruması da hava geçirebiliyor, o yüzden tavsiye ettim. Yazlık ceketin hava akışını engellemiyor.
    bende farkettim onu baktım delikli bi koruma havadar yani kartları bi boşaltalım alıcam 2 boyu vardı bunu bi kısa geniş i bi uzun incesi gibi hangisini takıp denediğimi hatırlamıyorum tekrar deneyip almak lazım sendeki hangisiydi seigen

Ceket bedenine göre seçebilirsin, 44, 46 ise kısa olan, 48 ve yukarısı ise uzunu seçin diyorlar: http://www.revzilla.com/motorcycle/d...back-protector
    Tabi deneyip karar vermek lazım. Bende uzunu var, 50 beden giyiyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Ceket bedenine göre seçebilirsin, 44, 46 ise kısa olan, 48 ve yukarısı ise uzunu seçin diyorlar: http://www.revzilla.com/motorcycle/d...back-protector
    Tabi deneyip karar vermek lazım. Bende uzunu var, 50 beden giyiyorum.
    anladım benim bu 48 beden büyük olduydu zaten motomax tada ;)

Arkadaşlar selam,
    Bu montu almaya karar verdim, yorumlarınızı bekliyorum, bu model nasıldır?

http://www.motosikletaksesuarlari.co...iyah_8168.html

Aslında başka model beğendim ama Türkiye'de yok. Şu ara bir mağazaya gitmeye hiç vaktim yok, ama kafaya da taktım almam lazım, fiyat da makul geldi. Yalnız daha önce Dainese deri mont hiç kullanmadım. Normalde 52 beden giyiyorum, 1 beden büyük sipariş etmek lazım diyorlar, doğru mudur?

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Arkadaslar 1.86cm 80kg im
    Ceketin Kendisini gormedim denemedim.
    Laguna seca tex denedim iclikli olarak 52 beden biraz bol gibiydi 50 beden daha iyi oldu
    Bende 50 beden siparis verdim air frame. Takim elbise ceketi 50-52 giyiyorum bi arkadasin revit tarmac air ini emanet giyiyordum o da small bedendi...
    Bende 50 beden siparis verdim umarim uzerime olur
    My bike, my world, my rules. . .

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 1.86cm 80kg im
    Ceketin Kendisini gormedim denemedim.
    Laguna seca tex denedim iclikli olarak 52 beden biraz bol gibiydi 50 beden daha iyi oldu
    Bende 50 beden siparis verdim air frame. Takim elbise ceketi 50-52 giyiyorum bi arkadasin revit tarmac air ini emanet giyiyordum o da small bedendi...
    Bende 50 beden siparis verdim umarim uzerime olur
    revıt tarmac aır bendede var ben 170 70 kılo olarak small gıyıyorum small 48 bedene denk gelıyor ancak 186 80 kg olarak sana 50 beden olacaktır hatta kucuk bıle olabılır

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    revıt tarmac aır bendede var ben 170 70 kılo olarak small gıyıyorum small 48 bedene denk gelıyor ancak 186 80 kg olarak sana 50 beden olacaktır hatta kucuk bıle olabılır
    50 beden dusuk pantolonla denedim kemer tokasina ancak geliyor boyu ama kol boyu iyiydi. Icinde bol kalmak istemedim kendimi guvende hissetmiyorum o zaman. Bide "zip belt" diye bisi varmis fermuarli. Ceketin arka kismi uzuyor takinca 35 euro yada dolar. Ceket degicek bi ceket olursa ondan alir takarim. On taraf zaten biraz one egilince kapanir...

Diye düşünüyorum bakalim kismet
    My bike, my world, my rules. . .

Motosikleti
    CBR 250R
    Ben yurtdışı siteden almıştım, indirim yakaladığım için biraz daha uygun fiyatlıydı ama motomax da iyi fiyat vermiş, avrupa fiyatıyla aynı. 1.5 yıldır, en az 20 bin km'dir kullanıyorum, düşüp sürüklendiğim de oldu, kalite ve koruma olarak çok iyi ceket . Dainese de marka olarak gözüm kapalı güvenebileceğim bir marka. F/P olarak illa ki daha iyi çıkabilir belki ama en üst seviye kalite, konfor ve koruma isteyen birisine tavsiye ederim. Sırt koruması da hava geçirebiliyor, o yüzden tavsiye ettim. Yazlık ceketin hava akışını engellemiyor.
    Bu ceketin sırt koruması hangi model acaba? Bilen varsa yazabilir mi?
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mont alıyorsun sırt koruması yok ayrıca alman gerek

Kaç gayme bu sırt koruması

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)