Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Altın Elbiseli Adam: KTM 390 Duke

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçen hafta aldım 390 ilk motorum hatta kullanmayı yeni öğreniyorum
    cbf 150 ile eğitim alıyorum sakin alanlarda kendi motorum da denemeler yapıyorum başlangıç için çok mu güçlü bir motor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biosferist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta aldım 390 ilk motorum hatta kullanmayı yeni öğreniyorum
    cbf 150 ile eğitim alıyorum sakin alanlarda kendi motorum da denemeler yapıyorum başlangıç için çok mu güçlü bir motor ?
    Ben de bu konuyu hortlatmak istiyordum tesadüf oldu. Hafif motor ve tork gereği ivmelenmesi çok iyi diye methediliyor siz sakin gidin abs'ye güvenmeyin.

Spormoto'ya gidip istediğimiz zaman test edebiliyor muyuz, yoksa belirli test günlerinin açılmasını beklemek mi gerekiyor ?

Titreşim durumunu çok merak ediyorum sırf bu yüzden sürmek istiyorum.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu konuyu hortlatmak istiyordum tesadüf oldu. Hafif motor ve tork gereği ivmelenmesi çok iyi diye methediliyor siz sakin gidin abs'ye güvenmeyin.

Spormoto'ya gidip istediğimiz zaman test edebiliyor muyuz, yoksa belirli test günlerinin açılmasını beklemek mi gerekiyor ?

Titreşim durumunu çok merak ediyorum sırf bu yüzden sürmek istiyorum.
    ben direk hiç kullanmadan bodoslama aldım 5700 km aldım 2. el yatması düşmesi yoktu
    bir telefonla arayın yada internet sitesinde sanırım test formu vardı sanırım
    Sokollu bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    100km hızla gitmek için motor 6.viteste kaç bin çeviriyor acaba?

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence fiyat olarak abarttığınız kadar pahalı değil.Avusturya malı bir ürün alıyorsunuz parçaların büyük kısmının üstünde adamların üretim damgası var kalite kontrol bizzat orda yapılıyor.130 kg 44 hp bence 210 kg 60-80 hp bir 600 cclik motordan çok fark yaratmaz 2-3-4 silindirin zevki başka ama ağırlıgı ve yarattığı ısınma,manevra sıkıntılarıda mevcut bu motor bence 6750 euro eder.
    diyosunn

makina Z300 ün son süratine bile ulaşamıyor

Yurdumuzda ki Bozuk yol şartlarında süspansiyonu çok sert olduğundan öksürtüyor.

125 ve 200 cc kardeşlerinin şasisini kullanması fiyata olumlu yansımamış hayret

Sadece şehrin haylaz çocuğu olmak bu fiyatı hakettirmiyor.

130 kiloluk bir motora 20.000 üzerinde para saymak parasız akılllıların işi değil.

Ama zengin babanın haylaz çocuğuna güzel bir hediye seçeneği olur bu motor.

Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100km hızla gitmek için motor 6.viteste kaç bin çeviriyor acaba?
    denersem ki kısa zamanda denerim inşallah haber ederim

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

makina Z300 ün son süratine bile ulaşamıyor
    Yurdumuzda ki Bozuk yol şartlarında süspansiyonu çok sert olduğundan öksürtüyor.

125 ve 200 cc kardeşlerinin şasisini kullanması fiyata olumlu yansımamış hayret

130 kiloluk bir motora 20.000 üzerinde para saymak parasız akılllıların işi değil.

Makine Z300 ün son süratini en az 17km/h ile geçiyor. Torku daha tok, daha hafif.
    Youtube Review
    139 Kiloluk. Fiyatı 17.900TL. 2016 da yeni Modelleri gelecek. Onlar 21000 tl olacak. 37% harici, her kuruşuna değer bi Motosiklet.
    ABS'li Z300 6220€*3,33= 20.740TL
    Kıskançlığı bırak. İnsanları "baban aldı, anan aldı" diye fişleme. Aldı ise de, SANANE. Bende alacağım bu motordan. Z300 de güzel bi Makine, ama RC/Duke hem daha çok hoşuma gidiyor, hemde o ve bu parçası kararıma yansıdı ve Fiyatı daha düşük.
    Sokollu ve poweranimal bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotoNoob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makine Z300 ün son süratini en az 17km/h ile geçiyor. Torku daha tok, daha hafif.
    Youtube Review
    139 Kiloluk. Fiyatı 17.900TL. 2016 da yeni Modelleri gelecek. Onlar 21000 tl olacak. 37% harici, her kuruşuna değer bi Motosiklet.
    Kıskançlığı bırak. İnsanları "baban aldı, anan aldı" diye fişleme. Aldı ise de, SANANE. Bende alacağım bu motordan. Z300 de güzel bi Makine, ama RC/Duke hem daha çok hoşuma gidiyor, hemde o ve bu parçası kararıma yansıdı ve Fiyatı daha düşük.
    Hocam AEA ve ekibindeki Ömer Karışman dışında bizim Türk motovlog'lardan inceleyen oldu mu ? Ben baktım bulamıyorum. RC 390'ın 8 bölümlük Istanbul içinde bir inceleme videosu var ama Duke 390 farklı gözlemler bulamadım.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Spada Anton 200
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam AEA ve ekibindeki Ömer Karışman dışında bizim Türk motovlog'lardan inceleyen oldu mu ? Ben baktım bulamıyorum. RC 390'ın 8 bölümlük Istanbul içinde bir inceleme videosu var ama Duke 390 farklı gözlemler bulamadım.
    Bahsettiğin blogçulardan başka, Türkiyede malesef bulamadım. Bende yabancı kaynaklara bakıyorum. Şu anda google service ler burada baya bi ağır ve yavaş. O yüzden sadece bir Kanal atabilirim.

Motorcyclist Magazine Vidyoların arasında Duke/RC leride bulabilirsin. İyi değerlendirmeler yapıyorlar. Hatta Lastik ararken bunlara rastladım. Türkiyenin asfaltına ve Motora en uygun olocak Lastikleri buldum derken, Duke'a uygun büyüklük bulamadım Türkiyede :( Herneyse, ilkönce Motosikleti alalımda, sonra üzülelim :D
    [Pirelli S20 EVO] olması gerekir yalnış hatırlamıyorsam.
    Sokollu bunu beğendi.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Youtube Review
    Saygısızlık yapma.Buyur al motoru güle güle kullan
    Bu forumda herkes istediği motora istediği şekilde olumlu ve olumsuz eleştiriyi getirebilir.Burda konu kişiler değil.Motora gönül vermiş kişilere düşünceleri nedeniyle eleştirmeyi ve konuyu provoke bırakında biraz adam olun saygı görün.Becerin artık bunu ya yeter artık.

Motosikleti
    Spada Anton 200
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [...]
    Saygısızlık buna derim. Buradada Motosikleti eleştirmiyorsun. O Motoru satın alanı eleştiriyorsun.
    Senin seçeneğin Z300 ise, bide ABS li Modeli ise, buyur sen kullan. Duke'u alana haylaz çocuğu derken, daha pahalı Z300ü alana ne dersin ozaman?

İstediğin gibi eleştir, hakettiğin gibi cevab alırsın. Bu Motosiklet bu parayı etmez demiş olsaydın dahil, cevab alırdın. Ama o güzel Motosikletin sahiplerine "Zengin babanın parasıyla binen çocuk" dersen cevabın şekili değişir. Ve SANANE yazarken ve sen bunu saygısız olarak eliştirirken, senin yazdığın kişisel önyargıya girdiyi içi yazdım.

Haylaz biz boş boş nefes tüketene deriz. Zenginin çocuğuna değil.

@Sokullu
    RC390 buldum (Geveze Motorcu)
    Belki buda AEA aiit ?

Saygısızlık buna derim. Buradada Motosikleti eleştirmiyorsun. O Motoru satın alanı eleştiriyorsun.
    Senin seçeneğin Z300 ise, bide ABS li Modeli ise, buyur sen kullan. Duke'u alana haylaz çocuğu derken, daha pahalı Z300ü alana ne dersin ozaman?

İstediğin gibi eleştir, hakettiğin gibi cevab alırsın. Bu Motosiklet bu parayı etmez demiş olsaydın dahil, cevab alırdın. Ama o güzel Motosikletin sahiplerine "Zengin babanın parasıyla binen çocuk" dersen cevabın şekili değişir. Ve SANANE yazarken ve sen bunu saygısız olarak eliştirirken, senin yazdığın kişisel önyargıya girdiyi içi yazdım.

Haylaz biz boş boş nefes tüketene deriz. Zenginin çocuğuna değil.

@Sokullu
    RC390 buldum (Geveze Motorcu)
    Belki buda AEA aiit ?
    Motor için önerileriniz var mı aksesuar vs
    ben çanta demirini kendim yapıcam
    koruma için 15ml zincir ve şöyle kaliteli bir kilit düşünüyorum yardımcı olur musunuz ?

Motosikleti
    Spada Anton 200
    Alıntı biosferist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor için önerileriniz var mı aksesuar vs
    ben çanta demirini kendim yapıcam
    koruma için 15ml zincir ve şöyle kaliteli bir kilit düşünüyorum yardımcı olur musunuz ?
    Dostum Forumda bulmuştum bu Linki. Fren kilidi, Makas ile kesilmiyen zincir vb.
    Yatma ihtimalleri için Motor bloğun kısmına koruyucu demir takanlar var, Tekerleri için koruma pad'leri var. Ne tür Aksesuarlar düşündün daha?

Dostum Forumda bulmuştum bu Linki. Fren kilidi, Makas ile kesilmiyen zincir vb.
    Yatma ihtimalleri için Motor bloğun kısmına koruyucu demir takanlar var, Tekerleri için koruma pad'leri var. Ne tür Aksesuarlar düşündün daha?
    Babamdan bir zincir ayarladım 1.5cm kalınlığında tersane zinciri vinçler için kullanıyorlarmış
    Ona uygun bir asma kilit alacağım, birde uygun bir disk kilidi
    Koruma takozunu yine kendim yaptıracağım 300 lira fazla bir para
    Çanta demirini yine kendim yaptıracağım öneriler için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)