Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lazer Breva Trophy (yeni kaskım ve izlenimlerim )

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Arefe günü eve geldiğimde bizimkiler git kendine bayramlık al dediler.. bende baktım elbise durumu iyi dedim ne gerek var ama kaskım eskimişti airoh çeneden açılır bir model kışta geliyo kendime bayram hediyesi olarkak bi kask alayım dedim kafamda bazı modeller vardı ama gittim motomax kapamış sirkecideki hepten kapatmış yanlış anlaşılmasın sirkecideki yer yok kapayıp gitmişler... sonra başka bir firmaya girdik aklımın ucundan geçmeyen bir model gösterdiler baktım uyduda kafama hoşumada gitti aldım...

http://img826.imageshack.us/i/sam0819copy.jpg

http://img826.imageshack.us/i/sam0819copy.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arefe günü eve geldiğimde bizimkiler git kendine bayramlık al dediler.. bende baktım elbise durumu iyi dedim ne gerek var ama kaskım eskimişti airoh çeneden açılır bir model kışta geliyo kendime bayram hediyesi olarkak bi kask alayım dedim kafamda bazı modeller vardı ama gittim motomax kapamış sirkecideki hepten kapatmış yanlış anlaşılmasın sirkecideki yer yok kapayıp gitmişler... sonra başka bir firmaya girdik aklımın ucundan geçmeyen bir model gösterdiler baktım uyduda kafama hoşumada gitti aldım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 ----------

[IMG][URL=http://img826.imageshack.us/i/sam0819copy.jpg/][IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:21 ----------

[IMG][/IMG]
    güzel kask güle güle kullan.

Motosikleti

kaskın içinde güneş vizörü var çıkarılabiliyor çok kaliteli değil ama idare eder.. normal bir kullanıcı için iyi diyebilirim hadda ben her zaman gözlük kullanan biriyim onun için hassas gözlerim

kaskın üzerindeki cam gayet iyi görüş netlik ve pinlock üzerinde takılı (buğu önleyici cam ) çakarmak istedim ama satıcı zor takıldığını ve sorun olmayacağını söyledi bende ellemedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:32 ----------

[QUOTE=hattat_hasan;2151165]Arefe günü eve geldiğimde bizimkiler git kendine bayramlık al dediler.. bende baktım elbise durumu iyi dedim ne gerek var ama kaskım eskimişti airoh çeneden açılır bir model kışta geliyo kendime bayram hediyesi olarkak bi kask alayım dedim kafamda bazı modeller vardı ama gittim motomax kapamış sirkecideki hepten kapatmış yanlış anlaşılmasın sirkecideki yer yok kapayıp gitmişler... sonra başka bir firmaya girdik aklımın ucundan geçmeyen bir model gösterdiler baktım uyduda kafama hoşumada gitti aldım..

kask görünüm olarak güzel ve güvenilir bir kask sharp testleri sonuçları gayet iyi http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/lazer-breva

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Kaskın hayırlı olsun, bayramlık kask alanı ilk defa duyuyorum

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Kaskın L bedeninden bende aldım. Genel olarak iyi sayılır. Yanlız vizör (sanırım pin lock'dan kaynaklı bir sorun) üst kısımlarından hava aldı. Aldığım yer görüş açısını etkilemediği ve çok da önemsemedikleri için kullanılabilir dedi. Ayrıca güneş vizörü de çok sağlıklı açılıp kapanmıyor. Kaskı biraz sarstığınızda giüneş vizörünü kendiliğinden düşebiliyor.

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın hayırlı olsun, bayramlık kask alanı ilk defa duyuyorum
    eyvallah baktım 3 tane takım elbise var olduğu gibi duruyo senede 1 defa giyildiği için bende kaskım eski diye yeniledim ramazanda çok yoğun çalıştım kendimi ödüllendirdim yani insanın bunada ihtiyacı var değil mi ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:06 ----------

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın L bedeninden bende aldım. Genel olarak iyi sayılır. Yanlız vizör (sanırım pin lock'dan kaynaklı bir sorun) üst kısımlarından hava aldı. Aldığım yer görüş açısını etkilemediği ve çok da önemsemedikleri için kullanılabilir dedi. Ayrıca güneş vizörü de çok sağlıklı açılıp kapanmıyor. Kaskı biraz sarstığınızda giüneş vizörünü kendiliğinden düşebiliyor.
    vizör olayı doğru onun için kışın hadda şimdiden çıkarıp kenara koymak gerek ama hava olayı benimkinde hiç yok pinlock la alakalı değil o seninkinde bir sorun olabilir bence... sen nerden aldın acaba ?

Son derece isabetli bir karar vermişsin..

Kaskını güle güle ve kazasız belasız kullanmanı dilerim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti

kaskın içine baktım ilk başta hoşuma gitmedi terletecek rahatsız edecek naylonlu bir kumaş yapısı sandım 4 yıl kadar tekstille uğraştığım için kumaştan az çok anlarım ama raftaki shoei marka kaska baktım onunda içindeki kumaş aynı.. kullandıktan sonra anladım gayet iyi terletme olayı pek yok.. tamamen sökülüp yıkanabilmeside güzel bir detay tabi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:15 ----------

çene altındaki rüzgar kesici çok işe yarıyor rüzgar neredeyse hiç girmiyor ve buda sessiz ve konforlu sürüş sağlıyor denemek için haliç köprüsünde bir tur attım istanbuldaki arkadaşlar iyi bilir her zaman rüzgarlıdır orası denediğim gün sağlam rüzgar vardı... honda innovamla 110 km hızla bitirdim köprüyü ve iyi not verdim sessiz yolda giderken sadece rüzgarın kaska çarpma sesi geliyor.... biraz yanaklarımı ağrıttı 1 saat kullanımdan sonra ama oda normal yeni olduğu için..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kask güle güle kullan.
    teşekkürler eksik olma daha güzelleri sana nasip olsun inş.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son derece isabetli bir karar vermişsin..

Kaskını güle güle ve kazasız belasız kullanmanı dilerim..

teşekkürler Allah razı olsun hepimiz için kazasız belasız sürüşler dilerim..

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    vizör olayı doğru onun için kışın hadda şimdiden çıkarıp kenara koymak gerek ama hava olayı benimkinde hiç yok pinlock la alakalı değil o seninkinde bir sorun olabilir bence... sen nerden aldın acaba ?
    Feyizoğlundan aldım. Servise gönderdiler daha sonra çoğunda bunun olduğunu söylediler. Eğer rahatsız edici boyuta gelirse değiştiriceklermiş. Kullanırken fark etmiyosun ama kaskı eline aldığımda ilk oraya bakıyorum. Bazen azalıyor bazen artıyor. Ama içten ellememek lazım artıyor çünkü..

Motosikleti
    Feyizoğlundan aldım. Servise gönderdiler daha sonra çoğunda bunun olduğunu söylediler. Eğer rahatsız edici boyuta gelirse değiştiriceklermiş. Kullanırken fark etmiyosun ama kaskı eline aldığımda ilk oraya bakıyorum. Bazen azalıyor bazen artıyor. Ama içten ellememek lazım artıyor çünkü..
    umarım sorun büyümeden hallolur feyizoğlu iyi bir yer diye biliyorum esnaflığı falan ben sirkeci özen den aldım nakit 270 bıraktı sen kaça aldın?

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    umarım sorun büyümeden hallolur feyizoğlu iyi bir yer diye biliyorum esnaflığı falan ben sirkeci özen den aldım nakit 270 bıraktı sen kaça aldın?
    280 5 taksit yapıyolar, istersen +3 ekliyorlar Bonus karta.

Motosikleti
    280 5 taksit yapıyolar, istersen +3 ekliyorlar Bonus karta.
    hayırlı olsun ben oraya gidecektim ama vakit kalmadı diye uğramadım niyetim shoei multitec yada nolan n 103 baktım biraz fazla bütçemi zorluyor alternatif baktım ve lazer hoşuma gitti feyizoğluna gitseydim ama shoei yada nolan alırdım heralde görünce düşünmezdim sanırım...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    bugün yolda sert bir çukura girdim ve kaskın güneş vizörü aşağı indi bu bir kere daha olmuştu bende eve gelince kaskın güneş vizörünü söküp rafa kaldırdım kullanmadan hoşaf olmasın diye kaskı alacaklar yada alanlara vizörü söküp yaza kadar saklamalarını tavsiye ederim,
    kaskın bence tek dezavantajı vizörün kullanışsız olması açma kapama olayı öyle değil de airoh lar yada nolan lardaki gibi olsaydı keşke..
    neyse kask genede alamaya değer fiyatına göre iyi kask...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

bugün yolda sert bir çukura girdim ve kaskın güneş vizörü aşağı indi ...
    Kardeş, güneş vizörünün sıkma aparatı yokmu?

Vidası gevşekşe, belli bir ayarda sıkılmıyormu?

Aksi halde akşam/gece kullanımlarında büyük sorun olacaktır..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş, güneş vizörünün sıkma aparatı yokmu?

Vidası gevşekşe, belli bir ayarda sıkılmıyormu?

Aksi halde akşam/gece kullanımlarında büyük sorun olacaktır..
    sıkma olayı yok ama normalde düşmez, çok kolay şekilde sökülüyor.
    baya sert bir çukura girdim yoksa normalde düşmedi şimdiye dek 1 hafta oldu sorun yok motorda akşama fotosunu koyarım bu arada bir de özelden mesaj atmıştım hocam cevap gelmedi

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Kaskınız hayırlı olsun
    Ben de Lazer'in Vertigo modelini kullanıyorum ve gayet memnunum.
    Yakında artçım için Breva modelini de almayı planlıyordum ama güneş
    vizörünün istemdışı kapanması ve dış vizörden hava alma konusu
    bende tereddüt yarattı. Ne dersiniz son tahlilde alınır bir kask mı?

Motosikleti
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskınız hayırlı olsun
    Ben de Lazer'in Vertigo modelini kullanıyorum ve gayet memnunum.
    Yakında artçım için Breva modelini de almayı planlıyordum ama güneş
    vizörünün istemdışı kapanması ve dış vizörden hava alma konusu
    bende tereddüt yarattı. Ne dersiniz son tahlilde alınır bir kask mı?
    eyvallah sağolasın.. öncelikle şunu söyleyim güneş vizörünün istemdışı düşmesi olayı abartılacak bir şey değil çünkü çok sert bir çukura girince biraz aşağı iniyor benim başıma gelense farklı çok sağlam bir çukura girdim aynaların hızası değişti anlarsın düşmediğime dua ediyorum... alınacak bir kask bence fiyatına göre iyi bence bir arkadaşımada denettim çok tecrübeli 15 yıldır motorun üzerinde olan bir arkadaş oda gayet iyi dedi bencede öyle ben foruma yeni girdim ama 6 yıldır motor üstündeyim.. ve o vizör kolaylıkla sökülüyor bende öyle yaptım söktüm kenara kaldırdım artık yaza kadar gerekli değil..

bende airoh vardı onunda vizörü çok sert çukurlarda düşerdi ben zarar görmesin çizilmesin diye söktüm resimde görüldüğü gibi kaskın üzerinde durduğu sürece kullanmasanda yıpranır çünkü hafifte olsa titreşim sürtmeler zarar verir

dış vizörden hava almıyor diğer arkadaşınki sorunlu olabilir belki garantili sonuçta çekinmeden alabileceğin bir kask bence..

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Bende bu kasktan aldım. Sürüş izlenimlerim;

Kullanım konforu açısından takıp çıkarması zor. Kask esnemiyor ve özellikle çıkarırken kulakları acıtıyor. (Eskidikçe rahatlayacaktır muhteöelen.)

Rüzgar sesi çok az. İzolasyonu gayet iyi ama bu özellik kışın sevindirse de yazın can sıkıcı olabilir. (çenedeki rüzgar perdesi çıkıyor mu bilmem yazın çıkmıyorsa yandık)

Camında buhar önleyici aparat takılı geldi ve oldukça başarılı çalışıyor. Çok zorlandığında bile çok ax bir buhara izin veriyor.

Güneş gözlüğü mükemmel değilse de bence yeterli birçok pahalı modelden iyi bence.

Kaskın ağırlığı normal (bence)

Rüzgar direnci ve aerodinamiği başarılı. 170-180 km/h kadar çizgisini koruyabiliyor. Bu hızlardan sonra ki tepkileri de tahammül edilebilir.

Bence 300 tl civarı bir kask için (indirimle 250tl ye bulunabilir) gayet başarılı bir kask.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Merhaba,

Konuyu hortlatmış gibi olacağım kusura bakmayın. Ben de Lazer Breva almayı ciddi ciddi düşünüyorum. Konu açılalı neredeyse 3 sene olmuş, bu 3 senelik tecrübe ve kullanımla kaskı önerir misiniz?

Görüşleriniz olumsuzsa 300 TL bütçeye ne önerirsiniz? Aklımda Caberg Ryhno var ama hem eski model olması(üretim yılı vb durumlar) hem de çene açılırların kapalılara göre kaza anında daha riskli olması beni düşündürüyor...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

http://www.motosikletim.com.tr/store...roductid=97549
    http://www.hondamototal.com/?urun-16...lik-Siyah.html

Motosikleti
    Kaskı hala kullanıyorum sadece soğuk kış günlerinde ve keyfe keder kullandığım için yeni gibi duruyor ve memnunum. Eşime verdim o kullanıyor 6 aydır. Ne yazıkki iki sene önce kışın düştüm motor üstünden attı beni resmen. Yere ilk kafam ve omuzum temas etti, üstüne düştüm çok şükür bişey olmadı ve sağlamlığınıda bizzat test etmiş oldum. Cevap biraz geç oldu kusura bakmayın

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

Yazın ve çoğunlukla nolan n103 kaskımı kullanıyorum lazeri takınca yokmuş gibi hissediyorum bu arada xs beden oluyorsa güngör motorda kampanya var lazer vertigo modelinde haberin olsun oda iyidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)