Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4Riders Yazlik Eldiven//SCORPION EXO-750 KASK // Pantolon ve bot konusunda oneri ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Motomaxte %30 indirim varken bu 2 urunu almistim belki alacak olanlar icin bir on fikir olur
    SCORPION EXO-750
    · AIRFIT CONCEPT; Helmet Pump™, sadece Scorpion Exo nun sağladığı bu imkan ile yanak pedi kaskın yüzünüze mükemmel uyum sağlamasının yanında üstün bir sessizlik sağlar.
    · Fiberglas/Kevlar™ Matrix Kabuk; Sessiz, aerodinamik direnci rüzgar tünelinde dizayn edilerek konforu arttırılmış. Çenede de EPS köpük ile ekstra koruma sağlanmıştır.
    · SpeedShift™; patentli hızlı değiştirme sağlayan cam mekanizması: Kolay, alet gerektirmeden çok hızlı vizör değiştirme imkânı, cam mekanizması ayar gerektirmeden mükemmel kapanma sağlar.
    · EverClear™; buğu yapmaz vizör, optik olarak düzgün görüş sağlar, üstün buğu önleme özelliği, çizilmeye dayanıklı sertleştirilmiş dış yüzey (tüm vizörler Kanada malıdır.)
    · KwickWick™; nem emme ve çabuk kuruma özelliğine sahip, tamamen çıkartılabilir ve yıkanabilir iç astar ve yanak pedi.
    · Havalandırma sistemi; Ayarlanabilir, yönlendirilmiş ön hava girişleri, arka ventilasyon çıkışları, rüzgar tünelinde şekillendirilmiş, kaskın aerodinamik olarak yukarı kalkmasını en aza indiren arka spoiler aynı zamanda vakum etkisi yaparak içerideki maksimum hava akışını sağlar.
    · Vizör kilit mekanizması; 3 pozisyonlu ayar kolu sayesinde ister serbest bırakabilir, ister kilitleyebilir, istersenizde hava girişi sağlamak için vizörü küçük bir miktar otomatik olarak aralayabilirsiniz.
    · Nefes yönlendirici (Breath deflector); Buğu önleme performansını arttırır.
    · Çene kaplaması; çeneden girecek hava akımını azaltarak konfor sağlar.
    · Double D; profesyonel tip bağlantı
    · ECE 22.05 standartlarına uygunluğu TÜV tarafından onaylanmıştır

315 tl ye aldim 450 tl idi bilmioyorum o kadar eder mi ?
    Kask kesinlikle bugu yapmiyor gerek yolda gerekse evde hohlayarak denedim :D Bu kask L beden ve kafama tam uyuyor. Altinda sisirme pompasi var yanaklara baski yapsin diye.
    Kusura bakmayin vizorde mal gibi ben cikmisim farketmedim

[IMG][/IMG]

On yukardaki hava kanali bu da S harfinin 2 yaninda da mevcut kademeli olarak ayarlanabiliyor .

[IMG][/IMG]

Burda o yuvarlagi ok yonunde cevirince vizor hizlica cikiyor . Ayrica ustunde bir aparat daha var buda kaskin yolda giderken acilmamasi icin kilit gorevi ve ayni zamanda iceri cok az hava girsin dersek vizoru hafifce acik
    birakmaya yariyor.

[IMG][/IMG]

Bu da arka havalandirma. Bu havalandirmalar bir iki kademe ayarlanabiliyor.

[IMG][/IMG]

Kaskin ici kesinlikle cok rahat ve plastik kokmuyor evde bir tane daha kask var o plastik kokuyor deodorant parfumde ise yaramiyor. Ve bu plastik kokusu bagimlilik yapiyor :D

On tarafinda ceneden gelecek sogugu onlemek icin aparat var bence cok faydali ayrica onun altinda her ne kadar gozukmesede kaski sisirmek icin pompa var. Kaski takinca yastik etkisi yapiyor rahat bir kask.
    [IMG][/IMG]

Genel Yorum: Motor almadan once cok hevesliydim bu yuzden 300 tl fiyata kadar butun ls2leri denedim. Kesinlikle ls2 den ustun bir kask sizi alternatif olabilir Ancak almayi dusunuyorsaniz bence 450 tl pahali yine bir kampanyadan faydalanin derim.

Not: Testlerden bir haber oldugum icin kask kac yildiz almis ne kadar darbe dayaniklidir bilmiyorum elimden geldigince anlatayim dedim.

4RIDERS DERI YAZLIK ELDIVEN
    * 1. SINIF KEÇİ DERİSİ
    * AVUÇ İÇİNDE KAYDIRMAZ SİLİKON BASKI
    * NEFES ALAN PERFORE DERİ
    * YUMRUK BÖLGESİNDE SERT KORUMALAR
    * PARMAKLARDA, SERÇE PARMAĞININ DIŞINDA, BİLEKTE VE AVUÇ İÇİNDE KORUMA PEDLERİ
    * YUMRUK ÜZERİNDE PARA, KGS VS. KOYMAK İÇİN KÜÇÜK CEP
    * PARMAK ARALARINDA, HAREKETİ KOLAYLAŞTIRAN ESNEK BÖLÜMLER

Eldivenin ic ve dis goruntuleri. Eli iyi kavriyor uzun kullanimda rahatsiz etmiyor. Terletir mi bilmiyorum daha Ankara terleyecek kadar isinmadi
    Eldiven small beden ellerim biraz kucuk.
    Eldivende bahsedecek birsey bulamadigim icin giyerek resimledim belki giyilmis hali size nasil durdugunu gosterir
    Fiyati 70 liraydi sanirsam bundada %30 indirim vardi 50 liraya felan denk geldi.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Not: Klavyem ingilizce oldugu icin Turkce karakterleri yazmiyor kusura bakmayin.

Motoru alirken pantolon ve bot almayi dusunmuyordum ama pantolonla binmenin verdigi rahatsizlik beni bir pantolon arayisina itti.
    Ayakkabimin vites degistirirken parcalanma ihtimali oldugunu farkettim ayni zamanda ayagimin agrimasindan dolayi birde bot veya ayakkabi almaya karar verdim.
    ONERILERINIZI BEKLIYORUM (ogrenci butcesi ikiside max. 200tl olacak pantolonu deri istemiyorum daha cok esofman tarzi istiyorum )

Iyi Forumlar .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Yazlık için bering orion, kışlık ise 4riders toscana pantolon önerebilirim.
    Bot ise racing tarzı sert korumaları ile venomun botları çok güzel ancak 230 tl falan.

Ayrıca bende bu eldivene çok baktım ancak nedense hiç güven vermedi. Şimdi venom spike eldivene bakıyorum sanırsam ondan alacağım.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Motomaxdaki yüzde 30 indirim için mağazadan alışveriş yapmak şartı var mi ? Yoksa internetten alisverisde de geçerli mi ?

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı Cgty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motomaxdaki yüzde 30 indirim için mağazadan alışveriş yapmak şartı var mi ? Yoksa internetten alisverisde de geçerli mi ?
    Geçti o kampanya fuar donemı vardı mağazadan alınca sitedekinin %30 unu iniyordun işte .

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık için bering orion, kışlık ise 4riders toscana pantolon önerebilirim.
    Bot ise racing tarzı sert korumaları ile venomun botları çok güzel ancak 230 tl falan.

Ayrıca bende bu eldivene çok baktım ancak nedense hiç güven vermedi. Şimdi venom spike eldivene bakıyorum sanırsam ondan alacağım.
    4riders toscana benimde aklımda ama diğerleri pahalı :(

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ben de kampanyadan exo 750 aldım alacakalr için bir kaç bilgi vereyim.

kaskı denedim çok güzel oturdu kafama hiç bir yerinde boşluk kalmadı ki kafam yamuktur benim
    çok miktarda kapatılabilir hava deliği var, gerçi kış olduğundan kullanamadım.
    vizörünü buğulanmaya oldukça dayanaklı, henüz sağnak yağmur altında kullanmadım ama kış şartlarında görmeyi engelleyecek bir buğu kesinlikle olmadı. ayrıca sol tarafında küçük bir kilit sayesinde içeri hava aldırabiliyorsunuz.
    hava yastıkları güzel
    double d tipi bağlama hoş da çıt çıtı biraz içerde kalmış. elinizde eldiven varken kilitlemesi zor olur.
    ses konusunda bende mi bir sıkıntı var bilmiyorum ama yakın zamanda sağır oalcağım gibi bir his var. doğrudan kulaklarımın olduğu yerde acayip bir ses oluyor.
    kask genel olarak güven veriyor. indirimdeyken alınabilecek en güzel kask.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)