Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Caberg V2RR Kask İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    GENEL

Shoei, Arai gibi yüksek fiyatlı kask markaları arasından sıyrıdılıp, belirtilen özelliklerine ve fiyatına bakıldığın da dikkatleri üzerine çeken V2RR'ı kendim için almış bulunuyorum. Calibre motosikletim için aldığım V2RR kask'ı bugün elime ulaşınca, sizler için hemen test edip burada yayınlamak istedim. Bu konular da ki eksiklikler nedeni ile bu tip paylaşımları oldukça yararlı görüyorum. Böylelikle, tüm arkadaşlarımız için ön fikir oluşmuş olur. Diğer kullanıcı arkadaşlarımın da, bu konu da duyarlı davranmalarını rica ediyorum.

KONFOR

Ben kask bedeni olarak small kullanmaktayım (56 cm). Daha önce bir çok kask da kullandım. Shoei benim kafa yapıma en uygun kask olmakla beraber, farklı markalar tercih ederken doğal olarak çekincelerim oluyor. Fakat Caberg, beni bu konu da hayal kırıklığına uğratmadı ve kafa mı istediğim gibi tam olarak sardı. Sadece kulaklarıma olması gerekenden fazla bir baskı var o kadar. Bu da zamanla yok olacaktır. Çoğunuzun bildiği gibi, kaskların zamanla biraz daha genişlediğini unutmayalım .

Kask genel olarak kafamı sarmış olsa da, diğer kullandığım modellere göre sanki taktığınız da biraz kısa geliyormuş izlenimi veriyor. Özellikle ense kısmınızı kapanmamış gibi hissediyorsunuz. Fakat ense tarafında konumlandırılmış hava perdesi, bu konuda kikuşkularınızı siliyor.

Kaskın en güzel özelliği, herşeyi üzerin de size fix olarak sunması. Buğu yapmayan cam, güneş vizörü vs. Bu kaskı kullandığınız da, güneş çıktı vizörümü değiştireyim, yok pinlock'ı mı taakyım derdiniz yok .

Kaskın vizör mekanizması da gayet güzel. Yüksek hızlara çıktığınız da vizörün kalkması söz konusu olmamakla beraber, bir gram rüzgar akışı olmuyor ve buğu kelimesinin b'siyle bile karşılaşmıyorsunuz. Fakat güneş vizörünü indirdiğiniz de, anlık olarak buğulanmalar güneş vizörün de boy gösteriyor. Bu dediğim, sürüş anında her hangi bir tehlike ya da görüş darlığı yaşatmıyor.

AERODİNAMİ ve SÜRÜŞ

Kask'ı bugün yağışlı ve esintili bir hava da test ettim. Öncelikle belirtmeliyim ki, beklediğim den çok daha mutlu bir sona ulaştım. Öncelikle aerodinami çok güzel kask da. İster dik oturuşlar da, isterseniz motor üzerine hız için yattığınız da çizgisini korumayı başaran V2RR, bu konu da benden tam not almayı başardı. Çene havalandırması kıvamlı bir hava verirken, üst hava kanalları da aynı kıvam da sürüş keyifinizi bozmayarak motosikletinizi sürmenizi sağlıyor. Çene hava perdesi kısa olmasına rağmen, sürüş sırasın da rahatsız edici bir hava almıyor kaskımız. Rüzgar sesini hız yaptıkça, sağ ve sol alt ped'lerden duyuyorsunuz.

GÜVENLİK

Sharp çarpışma testinden 5 yıldız almayı başaran kaskımız, sizi bu konuda da hayal kırıklığına uğratmayıp, güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlıyor. Bir de D kilit sistemine sahip olsaydı. Tadından yenmezdi .

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/caberg-v2rr

SONUÇ

Benim değerlendirmeme göre F/P oranı çok yüksek bu kask'ın. Umduğum'dan çok daha iyi bir sonuç aldım bu kask ile. 500-550 TL arası bir fiyat etiketine sahip olan Caberg V2RR'ı, tüm motosiklet kullanan arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Güvenli olsun, konforlu olsun, pinlock ile uğraşmayayım ve güneş vizörlü olsun diyorsanız, V2RR bu iş için biçilmiş kaftan. Kask'ın ağırlığı 1.450 gr.

http://www.motoplus.com.tr/urun/9997...-BEYAZ-KIRMIZI

RESİMLER

[COLOR="Silver"]
    sgurdal, lepistes ve Muratomotto bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak ettim hocam, neden shoei'den vazgeçip bunu aldınız? Hayırlı olsun..

Motosikleti
    -
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim hocam, neden shoei'den vazgeçip bunu aldınız? Hayırlı olsun..
    Teşekkürler. Shoei Xspirit 2 siparişi verdim Feyizoğlundan . 1 ay kadar bir süre zarfın da gelecek, içinden kendime uygun renkte bir seçim yapacağım. Shoei'den vaz geçmem maalesef olanıksız . XR-1100'ü satma sebebim ise, calibre'yi satmaya karar vermiştim. Motoru satmışken, ekipmanları da satayım, yeni motosikletimle yine alırım diye karar vermiştim. Bir anlık kararla olan oldu . Motosikleti satmaktan vaz geçince, ekipmansız kaldım .
    Reşit bunu beğendi.

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    ben de üç tane kask arasında kaldım; kullanıcı yorumu bekliyordum. zamanlama olarak çok iyi oldu bu inceleme, teşekkür ederim.
    Suomy Vandal, Bell M1 classic, Caberg V2Rr arasından seçim yapacağım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...yacim-var.html
    belki bugün

Motosikleti
    -
    Alıntı ötekiben adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de üç tane kask arasında kaldım; kullanıcı yorumu bekliyordum. zamanlama olarak çok iyi oldu bu inceleme, teşekkür ederim.
    Suomy Vandal, Bell M1 classic, Caberg V2Rr arasından seçim yapacağım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...yacim-var.html
    Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Bir ara vandal'a bakmıştım. İstediğim renk ve bedenlere ulaşamadım. Bell'in ise ekstra'dan alabileceğimiz vizörü bile yok (Online ulaşamadım vizöre). Yoksa Bell'i de övüyorlar oldukça. Caberg'in en büyük özelliği, daha önce de belirttiğim gibi tüm istenileni bir arada sunması. Pinlock, güneş vizörü vs. derdiniz olmuyor bu kask ile.

Umarım gönlünüze göre bir kask seçersiniz.

Saygılar.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Soner abi incelemen icin tesekkurler :D
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

serdar26000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki Gw250 Inazuma
    teşekkürler bende tam bu kask ve bir kaç diğer kask da kararsızlık yaşarken gelen ilaç gibi oldu

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Kaskımın benden büyük olduğunu öğrendikden sonra yeni kask arayışına girdim.Bu arayışta fiyat ve kalite açısından bell m1 ile caberg v2rr gözüme çarptı.benim merak ettiğim bişey var. Bir model arasındaki farklı renklerdeki fiyat farklılıkları neden.
    http://www.motosikletim.com.tr/KMDef...01&brnd=CABERG

avci2287 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Soner hocam güzel inceleme yazısı için emeğine sağlık.
    Shoei XR1100 ve GT Air düşündüğüm modeller iken, Caberg de malum ekonomik olduğu için cazip bir model.
    Her iki modeli kullanan biri olarak rüzgar sesi konusunda bilgi verirmisiniz.
    Özellikle 120-150 km arası hızlarda (kulak tıkacı, balaklava takılı veya değil) rüzgar sesi çekilebilir ölçüde midir?

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Kaskınız hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanın. Dış kabuk ne acaba göremdim nettede rastlamadım. Ağırlığı fazla değilmi 1450gram uzun süreli yolculuklarda fazla gelmez mi? Bu fiyat aralığında bence marushin rs2 carbon da tercihler arasında olmalı. Bazı firmalarda indirimi var güzel kask.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    -
    Alıntı avci2287 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soner hocam güzel inceleme yazısı için emeğine sağlık.
    Shoei XR1100 ve GT Air düşündüğüm modeller iken, Caberg de malum ekonomik olduğu için cazip bir model.
    Her iki modeli kullanan biri olarak rüzgar sesi konusunda bilgi verirmisiniz.
    Özellikle 120-150 km arası hızlarda (kulak tıkacı, balaklava takılı veya değil) rüzgar sesi çekilebilir ölçüde midir?
    XR-1100 elbetteki genel olarak daha iyi fakat Caberg'de fiyatıyla öne çıkan bir ürün. Maddi durumunuz yeterli ise Shoei öneririm .

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskınız hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanın. Dış kabuk ne acaba göremdim nettede rastlamadım. Ağırlığı fazla değilmi 1450gram uzun süreli yolculuklarda fazla gelmez mi? Bu fiyat aralığında bence marushin rs2 carbon da tercihler arasında olmalı. Bazı firmalarda indirimi var güzel kask.
    Bir ara kullanılan malzemeleri senin için araştırır yazarım burada. 1.450 gr normal bir değer. Baş ağrısına falan sebep olmuyor ben de uzun sürüşlerde. Marushin Rs2 carbonu incelemediğim için yorum yapamayacağım fakat elbetteki seçenekler geniş .

Merhabalar;

Bende caberg v2rr ile bell m1 arasında kaldım ve bell m1 aldım. Genel olarak memnunum, çok hafif, ses yalıtımı tabikide çok iyi değil o fiyata yüksek süratte ses yalıtını beklememk lazım, vizörü değiştirmek çok kolay ve güvenli gibi duruyor. Sadece eğer iki kaskı denerseniz caberg'in kafasındaki pedler çok daha yumuşak. Bell'inkiler gerçekten sert ve bu sertlik 40 dk. üzerindeki kullanımlarda kafamı ağrıttı. Zamanla bu süre 50 dk. 60 dk gibi uzadı ve şu anda şikayetim yok gibi (yada ağrıtacak kadar uzun kullanmamışta olabilirim). Yabancı forumlarda bu sorunu kaskı kullanmadıkları zaman içine yastık tıkarak çözdüklerini okudum kalıp gibi.

Neyse hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.

Ben de v2rr almayı düşünüyordum ama eski bir model olduğu için istediğim bedeni rengi bulamadım. O sırada Caberg Ego'yu gördüm vuruldum. Bu sıcaklarda kullanmak için gerçekten müthiş bir seçim gibi duruyor, baksanıza sunroof'u var resmen.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...us_1029.html#0

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    bende ego yu almayı düşünüyorum aynen. sharp testine girmiş olmasa da caberg e marka olarak güveniyorum. ayrıca bilgin olsun hondamototal da bu kask şuanda kampanyada ve fiyatı 280 tl

Hyosung gv250 aldım yeni bi kask onerırmısınız 300 500 arası

Motosikleti
    FALCON FREEDOM 250
    Hocam Merhaba

Baya eski konu ama bende yeni Caberg Kullanıcısı olduğum için vr siz uzun süredir tecrübeli olduğunuz için size sormak istedim.
    Siz Caberg in S bedenini almışsınız. 55-56 Cm olan. Kafa ölçünüz tam 56 cm midir? Buna göre mi aldınız yoksa biraz küçük kask mı seçtiniz?

Benim kafa ölçüm 56,5 CM Cabergin medium bedeni 57-58 CM olanını aldım ama içim rahat etmedi.

SMALL denemeli miyim? Siz kulakta veya kafa da baskı hissetiniz mi uzun süre?

Motosikleti
    -
    Alıntı Muratomotto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Merhaba

Baya eski konu ama bende yeni Caberg Kullanıcısı olduğum için vr siz uzun süredir tecrübeli olduğunuz için size sormak istedim.
    Siz Caberg in S bedenini almışsınız. 55-56 Cm olan. Kafa ölçünüz tam 56 cm midir? Buna göre mi aldınız yoksa biraz küçük kask mı seçtiniz?

Benim kafa ölçüm 56,5 CM Cabergin medium bedeni 57-58 CM olanını aldım ama içim rahat etmedi.

SMALL denemeli miyim? Siz kulakta veya kafa da baskı hissetiniz mi uzun süre?
    Merhabalar. Eskisi gibi pek aktif olamıyorum maalesef. Bu sebeple iş işten geçmiştir diyorum fakat sorunuzu da cevapsız bırakmak istemedim. Kafa ölçünüze S beden uygun olacaktır. Zira padler zamanla genişlemektedir. M beden zamanla biraz sallanma yaratabilir. Umarım S beden tercih etmişsinizdir .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler