Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shoei XR-1100 İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu kaskımı yakın bir zaman zarfında sattığım için güncel resimlerini paylaşamıyorum. Fakat elimden geldiğince, sizlere kullanıcı yorumlarımı aktarmak isterim.

GENEL

Shoei XR-1100, 1000 serinin aksine, sharp testinden 5 yıldız alarak karşımıza çıktı. Zaten marka olarak en üst konumda olan markalardan olan Shoei, bu kaskla beraber beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

KONFOR

XR-1100'ün üstün de, bolca hava giriş ve çıkış kanalları yer almaktadır. İstediğiniz şekil de hava kanallarını kontrol ederek, konforlu bir yolculuk yapabiliyorsunuz. Ekstra'dan takabileceğiniz hava perdesi sayesin de, alttan gelen rüzgarı büyük bir oran da engellemeyi başaran Shoei XR-1100, kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıyor. Kutu içeriğin de yer alan pinlock'ı takarak, buğu derdiyle de uğraşmıyor, kaskın keyfini sürüyorsunuz. Kaskta hava kanallarına bağlı olarak, yüksek süratler de rüzgar sesi oluşuyor fakat bu ses hiç bir zaman ıslık sesine dönüşerek, başınızı şişirmiyor .

Kaskın uzun sürüşler dahil, hiç bir şekilde kafayı yormadığını söyleyebilirim.

AERODİNAMİ

Aslında spor touring'ler için üretilmiş olan XR-1100, bu konuda her türlü övgüyü haketdiyor ve beğeninizi kazanıyor. Ben 200 km. hızlara kadar test edebildiğim bu kask'ın, daha yüksek hızlar da nasıl bir stabiliteye sahip olduğunu maalesef bilemiyorum. Fakat daha yüksek hızlar da da, kullanıcılarını üzmeyeceğini düşünüyorum.

GÜVENLİK

Organik fiberglas, multi-kompozit ve çeşitli katmanlarında yüksek performanslı organik elyaf bulunan kaskımız, sharp çarpışma testlerinden 5 yıldız alsa da, yan darbeler de en yüksek not almayı başaramamış.

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/shoei-xr-1100

SONUÇ

Markasıyla, konforuyla, aerodinamsiyle ve güvenliği ile uzun süre beklentilerimi karşılayan bu kask'ı, tüm kullanıcı arkadaşlarıma tavsiye ederim. Günümüz de sunulan renk çeşitliliğini de yabana atmamak gerekli

http://www.shoei-europe.com/uk/products/XR-1100/

RESİMLER

viper17 ve scooboy bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Çok güzel bir kask rahatlığı ve görselliği üst düzeyde ama bir de herkesin ulaşabileceği makul fiyatlara satılsa tadından yenmeyecek bir kask

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    daha motorun üzerinde denemek nasip olmadı kaskı hava muhalefetinden dolayı motoru çıkaramıyorum

ama ilk izlenimler olarak sonpol'a % 100 katılıyorum .kaskı taktığınızda konforunu hissediyorsunuz + çok hafif 1350 gr

nasıl oluyor da aerodinamisi bu kadar iyi oluyor diye merak edip diğer kaskımla karşılaştırdığım zaman shoeinin üzerindeki şekil veren çizgilerin (girinti-çıkıntı) çok daha farklı olduğunu gördüm
    eğer imkanınız varsa ekipmanın en iyisini alacaksın bir sefer alacaksın
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

DünküÇocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25 2019
    ogrencilik bittikten sonra almak istedgim motor tam istedgim renkte ki cbr kasklada cok iyi olmus kazasız belasız surusler dilegiyle

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eline sağlık.
    Sharp da yan darbe testinden de 5* alan çok az kask var.

Anladığım, XR1000 in eksikleri hemen tamalanmış. Güneş vizörü yok herhalde yazmadiğına göre. Eğer yoksa bence bu bir eksiklik.

Motosikleti
    -
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık.
    Sharp da yan darbe testinden de 5* alan çok az kask var.

Anladığım, XR1000 in eksikleri hemen tamalanmış. Güneş vizörü yok herhalde yazmadiğına göre. Eğer yoksa bence bu bir eksiklik.
    Vizör'ler ekstra para karşılığı alınıyor. Kaskın içine monteli vizör yok maalesef.

hakanzorbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125

Bende bunu aldım yakın zamanda kullanıyorum memnunum.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Bende 2 seneye yakındır Conquista modelini kullanıyorum. Güzel kask, memnunum.
    Ancak naked kullandığımdanmıdır nedir sanki rüzgar ve sessizlik konusunda o kadar da çok konforlu bulmuyorum.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kask benim de çok beğendiğim bir model. Peki bu kadar memnun kalınan bir kaskı neden sattınız?
    Not: cümle içindeki "-de" bağlacı, sadece yerine "dahi" getirildiğinde yada kaldırıldığında cümle anlamı bozulmuyor ise ayrı yazılır
    Ninja

Motosikleti
    -
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kask benim de çok beğendiğim bir model. Peki bu kadar memnun kalınan bir kaskı neden sattınız?
    Not: cümle içindeki "-de" bağlacı, sadece yerine "dahi" getirildiğinde yada kaldırıldığında cümle anlamı bozulmuyor ise ayrı yazılır
    Calibreyi satayım demiştim. Daha sonra ekipmanları da koydum satışa. Fakat ekipmanlar umduğumdan hızlı gitti ve calibreyi satmaktan vazgeçtim. Sonuç: Ekipmansız kaldık .

ahahhahahhhahahhhaah güldüğüme bakma üzüldüm de aslında :D ama trajikomik olmuş bir de boy kilo ve montun bedenini yazarsan çok sevinirim
    Ninja

Motosikleti
    -
    ahahhahahhhahahhhaah güldüğüme bakma üzüldüm de aslında :D ama trajikomik olmuş bir de boy kilo ve montun bedenini yazarsan çok sevinirim
    :D Yok gül yahu, ben de güldüm zaten . Biraz tez canlılık var ben de . Boy 1.72 civarında. Kilo 67 filan. Beden olarak 52 kullanıyorum. Hafiften göbek yaptık bu aralar .

bende de var o tez canlılık olsun da bu gece olsun olayı :D 52 dediğin M mi oluyo venomda ben de aldım da aynısından :D acaba üzerimde sendeki gibi mi duruyo yoksa L mi alsaydım merak ettim
    Ninja

Motosikleti
    -
    bende de var o tez canlılık olsun da bu gece olsun olayı :D 52 dediğin M mi oluyo venomda ben de aldım da aynısından :D acaba üzerimde sendeki gibi mi duruyo yoksa L mi alsaydım merak ettim
    Bende ki 52 beden evet . Ben de Hafifden göbek var. Durumu kurtarıyor .

simbion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er6n
    Arkadaşlar geçen gün Londradan shoei xr1100 aldım türkiye fiyatını araştırdım, 1211TL, burada 330 pound yani 1000 TL falan oluyor. Eldiven ve kask fiyatlarını araştırdım genel olarak %10- 30 arası Londra' da daha ucuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)