Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Thunder Joker Kask İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Merhaba arkadaşlar,

28 şubat da yaptığımız motosiklet fuarı gezimiz de, renkleri ile ilgimi çeken ve ön incelemem de beğeni mi kazanan MT Thunder Joker kask'ı kendime almıştım. Bu kask daha sonra isteklerimi karşılayabilcek miydi?

GENEL

Kask daha önce kullanmış olduğum Shoei XR-1100 ve denediğim Arai GP7 kask'ı gibi kafama tam oturdu. Pad'lerin konforu gayet iyi. Vizör ince olmakla beraber, vizör için her hangi bir pinlock takma yeri bulunmuyor. Standart bir çene kilit sistemine sahip Thunder kaskımız.

KONFOR

Kaskımızın ön de vizör için bir adet, üst kısım da bir adet hava giriş yerleri yer alıyor. Kaskımızın arkasın da ise, hava tahliyesi için bir çıkış bulunuyor. Kaskımızı ilk kullanmaya başladığım da, gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Çünkü 30-40 km. hız da giderken bile ıslık sesi oluşuyor. Bu ses ise sağ taraftan geliyor. Ayriyeten kısa olan hava perdesi yüzünden, sanki neredeyse yüzünüze vantilatör çevrilmişcesine rüzgar alıyor. Kullanmadan ön inceleme yaparak aldığım bu kask, beni tam bir hayal kırıklığına uğratıyor.

Pinlock yeri olmadığı için, buğulanmanın önüne geçemiyorsunuz. Kısa beklemeler sırasın da oluşan buğulanma, bazen tekrar harekete geçseniz bile yok olmuyor. Bu da çene hava kanalının yetersiz olduğuna bir işaret. Bu sorunun önüne, buğu giderici sıvılar sürerek geçebilirsiniz.

Kaskın ağırlığı 1.450 gr. olmakla beraber, kafanız da uzun süre de kullansanız da ağrı yapacak bir yapıya sahip değil. Pad'lerin konforu daha önce belirttiğim gibi gayet yerinde.

AERODİNAMİ

120 km. hızlara kadar test ettiğim Thunder kask'ı, belirttiğim hız aralığın da earodinamisini fazla bozmuyor. Yani kafanız sağa, sola atmıyor . Fakat yumuşak bir vizör mekanizmasına sahip olduğundan dolayı, 200 km. ve daha yüksek hız aralığın da vizörün açılması muhtemeller arasın da.

GÜVENLİK

Thunder bu konuda testler'den geçmeyi başarmış ve sharp çarpışma testinden 4 yıldız almıştır.

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/mt-thunder

SONUÇ

LS2'ye alternatif, daha farklı kasklara yönelmek isteyen, fakat belirttiğim olumsuzlukları göz ardı edebilecek kullanıcılara tavsiyemdir. Fiyat aralığı 200 ile 230 TL arasındadır.

RESİMLER

viper17, mhmtesk ve solmyr bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    dostum shoei xr 1100 den sonra seni başka kask açmaz
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum shoei xr 1100 den sonra seni başka kask açmaz
    Sorma Bilal'cim valla..
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)