Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba XCG 150 İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba xcg 150
    Alıntı zek62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motordamı bi anormallik var yoksa diyerlerinde mi anlamadım.Bi arkadaş demiş tek kişi 100 geçmiyor.Ben 130 geçtiğini gördüm.Motor km 4000 de Motoru zorlasan 120-130 gidip gelir tabi yolada bağlı ben düz yolda deniyorum.Bu arada mondial dirft le kapışma oldu drifti geçti.Gerçi aramızda fazla bi fark yoktu.Titreşim 80den sonra başlıyor.100 geçtikten sonra çok hissediliyor.Ama köylümdeki gibi değil tabi.Blansörü soran arkadaşlar yok ama onun gibi bişey var motorda.80 kadar titreşim 0 .80den sonra başlıyor.
    Bende anlamiyorum su an motorum 1100 km de iki kisi 125 goruyorm daha tam bakinlarida yapilmadi sayilir bir iki degisiklikle baya hiz yaparim ama bu motosiklet hiza elverisli degil. Ben gazianteliym burda oyle fazla buyuk motorlar yok ama modifiye cgler var duz yolda 200 km/s gordgnu biliyorum. Bu motorla 150 basarim videosunuda ceker yollarm ama dedigm gibi saglkli degil yapisi el vermiyo
    seviyk tama yorum :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    On numara motor bence.titreşim denen şey yok
    Tutkudur Motosiklet

Memolale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Mondial MFH100'e kıyaslama nasıl? *fıyatları neredeyse aynıda ..

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bişey diyemedim zaten. balansörü yoksa ne gerek var o motoru almaya. delı gıbı tıtrer. sonucta 150lilik yanı 60-70le seyahat edecek halımız yok uzun yolda. 100 bassak delı gıbı tıtrer herhalde.

Deli gibi titrer derken fazla abartma kardeşim bendede mondial mg classic 150 cc motor var.tireşimi var ile yok arasında.balansör yok
    Tutkudur Motosiklet

Motosikleti
    kuba xcg 150
    Biraz geç bi yorumlama olacak ama yinede kendi almış oldugum kuba xcg 150 hakkında bi kaç birşey yazmak istedim.Öncelikle motorda titreşim yok gibi birşey,fakat deviri yüksek kullandgımız zaman titreşim berbat derecede.Normal kullanımlarda gayet güzel ve hoş bir motor (fiyatına göre)...Lastikler lastikler Lastiklere gelince yorum bile yapmaya değmez çünkü lastikleri aldıgım yere sordugumda yetkili satıcı bana dediki lastikleri viraj lastiği diğerlerine göre çok daha iyi viraj alırsın.Hiç alakası yok lastikler inanılmaz derecede kayganlık sağlıyo.En ufak virajda hafif yanlayım derseniz yerde kay kay yaparsınız kendi vucudunuzla.Ben aldım 3. gün virajda dönerken arka lastik fena şekilde savurarak tam 4 metre filan yerde sürüklendim.Lafı fazla uzatmadan sunları söyleyım...Lastikler kötü,ön amarsitörler ondanda kötü (çukura girince küüt diye çarpıyo) Fren sistemi gayet güzel önde zaten disk frenleme sistemi var.Hee birde motor gücü gayet yeterli güçlükte.Motoru alıp lastikleri değiştirmenizi kesinlikle tavsiye ederim.Saygılar.Allah kımseye kaza bela vermesin...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arka lastik en az 90 90 18 olmalı viraj işi sakat bu motorla Miclende yanaklar var virajlara hafiften yatmak için racing tarzı değil ama balansör yoksa titrer hemde o biçim Birisi titreşime % 5 diyordu

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    kuba 100 olan 100 km de kaç litre benzin yakar?
    cup mu az yakar yoksa bunun 100 lük olanı mı?
    cup lara yan koruma demiri takılabiliyor mu?

kuba 100 olanlar peşin fiyatı ne kadar?

Motosikleti
    kuba xcg 150
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuba 100 olan 100 km de kaç litre benzin yakar?
    cup mu az yakar yoksa bunun 100 lük olanı mı?
    cup lara yan koruma demiri takılabiliyor mu?

kuba 100 olanlar peşin fiyatı ne kadar?
    Bildigim kadariyla cuplara koruma demiri takilmiyor. Hemen hemen cup la ayni yakarsin xunku ikiside 100 luk. Xcg 150 ile xcg 100 un arasinda sadece 100 lira fark var. Xcg 150: 2.100 lira xcg 100: 2.000 lira o fiyat farkida 100 luklerin vergisi olmamasindan kaynaklaniyo
    seviyk tama yorum :D

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    arkadaşlar merhaba ben bu motordan almayı düşünüyorum ancak kullanıcı arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
    XCG100 kullanan arkadaşım varmı nasıl memnun mu motordan acaba.
    XCG 150 kullanan arkadaşlar gördüğüm kadarıyla memnunlar.
    Birde XCG 100 ne kadar XCG 150 ne kadar fiyatlarıda belirtirseniz sevinirim

Memolale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Alıntı hanifimert27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi gunler.. motorum henuz 250 km de. motor fiyati 2100 plaka 200(gaziantep) sigorta 125 ( yasimdan dolayi 20 yasindaym allianz sigorta). motorumdan cok mumnunum henuz rodajda bununla ilgili biseyler soylemek isterseniz dinlerim. motorun sesi cok guzel ve gayet tatminkar. yeterince guclu bi makine. tek sorun hafif saga cekme var ve hidrolikten hafif ses geliyor bilmiyorm normalmi degilmi cunku ilk defa hidrolik kullaniyorm. teker konusunda cidden ince yalniz hiz artis konusunda katki sagladigini dusunuyorm.
    Fren balataların kirlenmiştir

Bu motor benim direksiyon sınavına girdiğim motor.Çok kolay kullanımı var.Sesi güzel.Çekişi iyi.Vites geçişleri berbat.Lastikler tam fiyasko.Fiyat performans açısından çok iyi.

Motosikleti
    Kuba XCG 150
    Şu an için çok memnunum,genelde şehir içi kullandım sadece 90 km ötedeki ilçeye gidip geldim.Şu an 1100 km yaptım 1.5 aydır.Haftasonu Malatya'ya gideceğim 290 km bakalım uzun yolda nasıl.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    100 cc lik kasaya 150 cc atmışlar tekerler desen cup gibi

Benim balansölü motosikletim bile titrerken bunda nasıl titreşim olmaz herkes kendi motorunu öve öve bitiremiyor demekki

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    kendi açtıgım konumda bu motosikletten memnun degılmısım durumuna dusmusum bi an takipsizlikten ben hani diger cgler gibiyse olmaz dedim oyle sey ama, 2 tane xcgli arkadasla takılıyorum. biri orjınal biri de modfy. beyin ve egzoz var. modifiye egzoz acayıp tatlı ve tok ses cıkarıyor yuksek devırde hafıf yırtıyor tam ayarında hani. orjinaline fark atabiliyor modifiyeli xcg. ben derim ki sökün o saçma egzozu, takın performans egzozu. beyin konusunu tam blmıyorum ama etkı edıyor sanırım. 30-40lira mı bişey dedi yalan olmasın hatırlamıyorum beyin için. egzoz da 100 falandı zaten. bu modifiyeli xcg acayıp hosuma gıdıyor. ramzey 200 cross var bende. daga tırmanırken asfalt vırajlı yolda, arkamdan takıp edıyodu. torklu makına, 1-2'de yiyo benim ramzeyi. 3-4 dedim mi uzuyorum tabi. modifiye şart XCG'ye. modifiye istiyor çünkü.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Selam arkadaslar siteyi uzun zamandir takip ediyorum ve 1 ay önce kuba xcg 150 aldim size kisaca yorumumu yazıp sorumu sorum.

Motor çok seri sesi cok güzel.
    Ön kaldırmak cok kolay bu motorda.
    Herkez alcak diyor ama bence normal.
    Yakışıklı motor.
    Titreşim yüksek devirde var ama fazla degil.
    Lastiklere diyecek bise yok kaliteli lastik almak şart.
    Lastiklerin ince olmasi sorun değil ama hem ince hem adi olunca cok kayıyor tehlikeli.

Motor 600 km de 130 yaptim ama motorun açilmasi lazim.

Motor en iyi nasil açilir.

Hiz denemesi yapanlar en fazla kac yapti

Valla kemer yolunda ki 1103 metrelik tünelde ibre 148 i gördü 2 kişiydik.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Xcg ye modifiye yapinca nasil daha hizli gidiyor anlamadim.

Ayrica ne tür bir modifiyeden bahsediyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

2 kişi nasil o hıza çıktn
    rüzgar arkandan mi esiyordu
    SiyahAdam bunu beğendi.

Alıntı mustafa33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xcg ye modifiye yapinca nasil daha hizli gidiyor anlamadim.

Ayrica ne tür bir modifiyeden bahsediyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

2 kişi nasil o hıza çıktn
    rüzgar arkandan mi esiyordu
    Bu motorda beklenmedik bir performans var.zaten düz yolda en fazla 135 gördüm ama o tünele ne zaman girsem mutlaka ibre 140 ı geçiyor.bayır aşağı falan da değil dümdüz yol o tünel.hiç rüzgar yok sanırım o yüzden o hıza çıkıyor.düz yolda da kaç defa bastık 2 kişi 135 138 arası gidip geliyor.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    beklenmedik bi performans yok bu motorda. beklenen var. çünkü, motosiklet hafif. CG şasisi var, 165cc veya 170cc olması lazım tam emin degilim, motoru var.

Performans konusu da, performans beyin ve performans egzozla bu motor acayıp bı hal alıyo. tanıdıgım 2 tane xcg'den anlatıyım, biri modifiye egzoz ve beyinli, diğeri orjinal. daga cıkarken benim 200lük ramzeyle kafa kafaya geldı performanslı xcg. diğeri arkada kaldı orjinali.

ibreye pek güvenmemek lazım. hani 148, bilmiyorum. xcg 148i görürse hele hele iki kişi, bi ters rüzgarda fena sarsılır. sanmıyorum 148le 1-2dakika boyunca gidilsin, bayırasagı bş max sürat calısması gibi bişey sanırım sızınkı. 130 gidiyor bu motor 135 falan duydum ama 140ı duymadım. bi saglam arabayla denemek lazım.
    SiyahAdam bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Alıntı SiyahAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda beklenmedik bir performans var.zaten düz yolda en fazla 135 gördüm ama o tünele ne zaman girsem mutlaka ibre 140 ı geçiyor.bayır aşağı falan da değil dümdüz yol o tünel.hiç rüzgar yok sanırım o yüzden o hıza çıkıyor.düz yolda da kaç defa bastık 2 kişi 135 138 arası gidip geliyor.
    Evet haklisin rüzgar çok önemli.
    Zaten ben iyicr eğilerek 130 yaptim yoksa o kadar yapmaz motor daha açilmadı.
    2 kişiylede 120 yaptim.

Ben 65 kiloyum. Açildiktan sonra Bu motor benim altimda 150 yapar tabi eğilerek.d

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beklenmedik bi performans yok bu motorda. beklenen var. çünkü, motosiklet hafif. CG şasisi var, 165cc veya 170cc olması lazım tam emin degilim, motoru var.

Performans konusu da, performans beyin ve performans egzozla bu motor acayıp bı hal alıyo. tanıdıgım 2 tane xcg'den anlatıyım, biri modifiye egzoz ve beyinli, diğeri orjinal. daga cıkarken benim 200lük ramzeyle kafa kafaya geldı performanslı xcg. diğeri arkada kaldı orjinali.

ibreye pek güvenmemek lazım. hani 148, bilmiyorum. xcg 148i görürse hele hele iki kişi, bi ters rüzgarda fena sarsılır. sanmıyorum 148le 1-2dakika boyunca gidilsin, bayırasagı bş max sürat calısması gibi bişey sanırım sızınkı. 130 gidiyor bu motor 135 falan duydum ama 140ı duymadım. bi saglam arabayla denemek lazım.
    Motor 149cc 11.2 beygir.

Motora performans egzozu taktirsam motorun orjinal sesi ve yakit durumu degişr mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)