Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425

Kuba XCG 150 İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI

deneyimleri sizinle paylaşacam arkadaşlar,tam 5000 km yol yaptım.konyada otuuyorum.antalya,alanya,nevşehir,karaman,ve bu gece de muğlaya yola çıkacam.yolculuk asnasında başıma gelenler arka lastiğin patlaması,devir saatı kablosunun yerınden cıkması,egzozun uzerınde metal aksamının vıdasının düşmesi.bunların dışında hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadım.gelelim performansa motorun en fazla airedınamığine göre verdiği mutlak hız 125 130 bundan üstü zaten çok sıkıntı.ben gazı tamamen acık gıtmıyorum.yaptıgım hız max 115 bu da benım ıcın yeterlı hız.titreşime belli olmuyor 110 da felan bn sızı sarsacak tıtıresımmler olacagını zannetmem.sadece depo cok tııtryor o kadar.motorun butun bakımlarını zamanında yaptırdım ve hep castrol power 1 10w 40 kullandım.eğere ki 115 km hızla felan gıdeceksenız cebınızı de düşünün ben bugun ankaradan geldım 50 tl benzınle toplam 310 km yaptım bu hızla.ama yedek depom duruyordu.motorun kesınlıkle lastıklerını desgıtrıdn o lastıklerle zaten 100 ün üzeri sıkıntı ben irc taktırdım tubless arka 90/90 zaten ancak sıgıyor mılımetre duruyor.ve de camurluga surtmus azıcık artcım oldugundan dolayı.önleri de aynı sekılde 1 bo buyuttum tabı bunu lastık patlayınca yaptım.siz siz olun lastıklerı dırek degiştirin.performans olarak gyet tatmınkar.yeterli ılk defa kullanacaklar için hiç üzmez sizi.ama servısınızde motorun butuk aksamlarını ıyıce sıkıstırın.butun vıdaları.benım servıısm allah razı olsun cok ıyı bakıyor moturuma o yönden şanslıyım.motor ıstersen 150 yapsın mumkun degıl stabıl gıtmesı cın elbet bı yerde yag aktıır bişey olur.vee egere kı cok skısıtırırsanız motoru sızı de yarı yolda bırakır.benim deneyimlerim bunlar.motorun bakımları hiç aksatmadım süper şekilde bakıyorum.keyfılı sürüşler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

vw bişey daha plaka+ruhsat:154.5 plaka çıkartma 12.5 sigortayı da 75 tl ye yaptırdım +10 tl ek kağıdı cıkarttım.inanın sigorta dek geldı ben de anlamış degılım sirkette ergo sıgorta

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Bende kullanıyorumda sele çok kötü ya pipom ağrıyor sele değişiyor mu yoksa kaplattırıcam uzun yol yapamıyorum sele den dolayı lastikleri kışa doğru kışlık lastik alacağım max 110 vs yapıyorum lastiklere güvenmediğim için
    3.bakımları kendim arkadaşla birlikte yapacağım 2.bakımda yağ değiştirmekten başka birşey yapmadılar
    Zinciri hangi yağlar yağlıyorsunuz, motor dan memnunum 3bin km yaptım 2ayda gezerek

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    depo titremiyor depo kapağı titriyor hızı arttırınca kapağın içine on akralı bez bant yapıstırın titremeyi kesiyor bnmde 70kilometre oldu 1 aydır nerdeyse hiç kulanmadım ön lastik patladı 3 4 saate iniyor sisirdimmi ön gösterge panelinden sesler geliyor arka amatösörlerin yaglanması lzm cki cki ses cıkarıyor jigleyi acmadan calısmıyor motor galiba bozukmudur nedir almıyor ama çekişi güzel bayır yukarı dur kalk iyi

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Xenon far taktıran var mı ? AKü kaldıra bilir mi taktırmayı düşünüyorum.

HERKESE MERHABALAR BENDE KUBA XCG 150 KULLANIYORUM MOTOR GAYET BAŞARILI VE MEMNUNUNUM MOTORUMU DAHA BİRAZ ZORLADIM 125 KM HIZA ULAŞTIM SİMAV-HİSARCIK ARASINDA DÜZLÜK OLAN YERLERDE BASTIM ŞUANLIK .DAHA SONRADA DENEYECEĞİM.YORUMLARDA BAHSEDİLMİŞ EYER UZUN YOKUŞ AŞŞAĞI GİDERSE 135 GİBİ GÖRÜR DİYORUM BEN MOTORUN KULLANICISI OLARAK BUNU SÖYLÜYORUM İŞİNE GELEN İNANIR İŞİNE GELMEYEN İNANMASIN . ZATEN BU MOTORU BURALARDA FAZLA BİLEN YOK ONUN İÇİN BAYİLER 2600 2500 TL CİVARI TUTTURABİLDİĞİNE SATIYOR .BEN TAKSİTLE İNTERNETTEKİ FİYATA YAKIN ALDIM.FİYATINA GÖRE ÇOK İYİ MOTOR. MONDIAL 125 GRUMPLEYLE YARIŞTIM MONDIAL NE RAMPADA NE DÜZDE GEÇEMEDİ ARADA ÇOK FARK VAR.OYSA DONANIM OLARAK MONDIAL DAHA İYİYDİ.

Motosikleti
    Kuba Razore 150
    Selamun Aleykum arkadaşlar ben daha yeniyim forumda Öncelikle Kendimi Tanıtıyım
    18 Yasındayım Denizlide Yasıyorum ve motor hayranıyım.Lise Son Sınıf. Öncelikle Kuba XCG150 Benim En Sevdigim Motordur.
    Suanlar Piyasa Yüksek Gibi Görünüyor Geçen Gün Bayiye Sordum Kuba Bayisine yani 2300 Peşin 2500 Elden taksit teklifi sundu Yani Bu Motor Hakkında Forumda Çok Gezdim Okudum Ama Gene Bu Motoru Önerir Misiniz / Artıları , Eksileri nelerdir. Nelere dikkat Etmeliyim Tabi bunlar Önemli Unsurlar.
    Motoru Daha Önce Sürmüstüm Memnumdum ama arkadasınkinin http://puu.sh/cudIC/9b0c4bb89b.jpg resmi var ben cekmiştim üstünde ses sistemi filan vardı wiwi nin far kafasında atki filan vardı kaldırmıs Bunu Bir Kac Kere Sürdüm %15 egimli yerden 5.viteste tırnammıştı Üstünde ön disli 15 arka disli 40 dişliler var. Sizce Alıyım mı Motoru Tabi Bahara Dogru Alcam. Ehliyete Basvurdum Sınav 15 Aralıkta Olması Lazım Tabi Motorlar Hakkında Techübem vardır Neyin ne Oldugunu bilirim Yani Motor bozulsa Arzasını bulurum yaparım sanzıman hariç
    Neyse Önerilerini Bekliyorum ? İyi Akşamlar

Konu öldü arkadaşlar. xcg kullanıcıları olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz.

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Xcg'nin 2015'te çıkacak modeli; Kuba Razor.
    Ön teker 2.50'iken 2.75'e çıkmış.
    Arka teker 2.75 iken 3.00'e çıkmış bu modelde.
    Tekerlerin inceliğinden şikayetciydim, teker büyütmekle iyi etmişler. Bu sene alabiliirm belki.
    Bu arada resimdeki motor Xcg'nin orjinal fabrikasının motorudur." UM Motor " diye aratarak bulabilirsiniz.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle iyi seneler dilerim. Motoruma küsmüştüm uzun süredir binmiyordum, hem servisten memnun değildim hem motordan en sonunda bezim MZ ETZ 301 aldım, iyi ki de almışım, motorum 3 aydır garajda yatıyodu, dedim bi elden geçireyim, motoru Sultanbeylideki Yeşilırmak Motora götürdüm, çok memnunum bu servisten(MZ Servisi esasen ama çin malı motorlara da bakıyorlar), malum yetkili servisleri bisiklet bile tamir edemez, ellerinde hava filtresi bile bulundurmuyorlar, motorun yağı, hava filtresi, bujisi değişti, zinciri gerildi ve yağlandı, gaz teli ve debriyaj teli yağlandı, ön far ve arka stop ampulleri patlamıştı onlar değişti, servisler bu motorun ön farının ayarlanmadığını söylemişti meğersem ayarlanıyormuş, ön far ayarlandı (usta ve servis farkı) ufak tefek diğer ayarları yapıldı, motorun sağı solu sıkıldı pandispanya gibi oldu ( hoş eşşek ne yaparsan yap yine eşşek beş para etmez bir motor devamlı uğraşıcaz ) birkaç resim size

şimdi sıra motoru dükkana çekip yıkama parlatma işlemine geldi onunda resimlerini paylaşacağım sonra

benim bi sorum olacak arkadaşlar bu motosiklet şu an kuba nın sitesindeki rozare 150 modeli ile aynı değilmi

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı XdXdXd20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleykum arkadaşlar ben daha yeniyim forumda Öncelikle Kendimi Tanıtıyım
    18 Yasındayım Denizlide Yasıyorum ve motor hayranıyım.Lise Son Sınıf. Öncelikle Kuba XCG150 Benim En Sevdigim Motordur.
    Suanlar Piyasa Yüksek Gibi Görünüyor Geçen Gün Bayiye Sordum Kuba Bayisine yani 2300 Peşin 2500 Elden taksit teklifi sundu Yani Bu Motor Hakkında Forumda Çok Gezdim Okudum Ama Gene Bu Motoru Önerir Misiniz / Artıları , Eksileri nelerdir. Nelere dikkat Etmeliyim Tabi bunlar Önemli Unsurlar.
    Motoru Daha Önce Sürmüstüm Memnumdum ama arkadasınkinin http://puu.sh/cudIC/9b0c4bb89b.jpg resmi var ben cekmiştim üstünde ses sistemi filan vardı wiwi nin far kafasında atki filan vardı kaldırmıs Bunu Bir Kac Kere Sürdüm %15 egimli yerden 5.viteste tırnammıştı Üstünde ön disli 15 arka disli 40 dişliler var. Sizce Alıyım mı Motoru Tabi Bahara Dogru Alcam. Ehliyete Basvurdum Sınav 15 Aralıkta Olması Lazım Tabi Motorlar Hakkında Techübem vardır Neyin ne Oldugunu bilirim Yani Motor bozulsa Arzasını bulurum yaparım sanzıman hariç
    Neyse Önerilerini Bekliyorum ? İyi Akşamlar
    Hangi bayi bilader o elden taksit yapiyolarmi,nur motormu

impish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi bayi bilader o elden taksit yapiyolarmi,nur motormu
    Ben nur motordan aldim. Mezarligin ordaki. Ucgendeki degil. Razore 100 aldim ben. 2.740 nakit. 10 lira indirim yaptilar 😀Taksitli fiyatini bilmiyorum. Servisten pek memnun degilim. Motosikletten de.

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Arkadaşlar ben 2014 model 100 lük fakat 150 lik kafa ile değiştirilmiş kuba xcg aldım.Aldığıma bin pişmanım.Sözlerimde hiç hilaf yoktur.Bu mobilet Km de 27-28 krş yakıyor.Depoyu fulledim 34 km de 9,90 TL yani 2 litre benzin aldı.Tekrar bir deneyeyim dedim.Depoyu tekrar fulledim. 223 KM de 12 litre benzini bitirmiş.Yolda kaldım.Ben benzin bittiğini hiç düşünemedim.Neden çalışmıyor diye uğraşırken arkadaşın birisi bunun benzini bitmiş dedi.Beynimden vurulmuşa döndüm.Tamire götürdüm süpap ayarı iyi dedi.Karbüratör ayarı yaptı.Benzini kısmış.Motor pek iyi çekmiyordu.Depoyu yeniden fulledim.Bu kezde benzin ayarı kısılmasına rağmen 53,5 Km de 13,47-Tl yani 2,63 litre benzin aldı.Arkadaşlar benim Vw 1900 131 beygir tdi arabam var,bu mobilet kadar yakmıyor.Sizce mobilette bir anormallik mi var yoksa hepsi böyle mi yakıyor.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)