Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Honda CB125E Detaylı bol fotolu test yazısı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kafama birşey takıldı cbf1520 ile cb125e nin teknik özelliklerine bakıyorum
    piston çapı ve uzunluğu aynısı 57.3x57.8mm
    şimdi cbf1250 12 küsür beygir
    cb125e 10,15 beygir
    bunun sebebi karburatör müdür aceba 2 beygirlik fark
    cbf 11.6 ps, cb ise 10,6 ps sitesindei veriler bu şekilde aradaki 1 bg fark 25 ccden geliyor heralde...şöyleki cbr 125 13 ps neden bunlarda bu kadar güçlü değil,honda neden bizim motorlar 13 ps değil niye bize tork vermiyon hondaaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kafama birşey takıldı cbf1520 ile cb125e nin teknik özelliklerine bakıyorum
    piston çapı ve uzunluğu aynısı 57.3x57.8mm
    şimdi cbf1250 12 küsür beygir
    cb125e 10,15 beygir
    bunun sebebi karburatör müdür aceba 2 beygirlik fark
    aynı olmaması lazım aynı olsa motorun CC leri de aynı olurdu bi yanlışlık olması lazım...

---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:27 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 11.6 ps, cb ise 10,6 ps sitesindei veriler bu şekilde aradaki 1 bg fark 25 ccden geliyor heralde...şöyleki cbr 125 13 ps neden bunlarda bu kadar güçlü değil,honda neden bizim motorlar 13 ps değil niye bize tork vermiyon hondaaa
    onda da sıkıştırma oranlarıyla ilgili olsa gerek...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Paylasım ıcın tesekkurler

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    honda cb125e sahibi olanlardan arka amortisorlerini degistirmek isteyen bir kisi ariyorum, ozelden mesaj gonderirseniz sevinirim, hondanin kucuk ccdeki bircok modelinde koltuk ve amortisorler rahatsiz edici, gazli amortisorler maalesef Turkiyede pek yaygin degil ve cok pahali, yurtdisindan alindiginda ise 5-6kglik agirligi nedeniyle kargosu urun bedelini geciyor nerdeyse, siteden bir arkadasa uygun fiyatli bir adet gondermeyi dusunuyorum, Taylanddan gelecek ama kargo bedeli yok, bir akraba ile gonderecegim, yolcu beraberinde olacak, sadece 1 kisi, almak isteyen mesaj gonderirse sevinirim.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    devir saatinin olmaması tek ve büyük problem benim için. ilk motorumu alıcam kısmetse. ybr ve cb arasında kaldım ama devir saati beni hayal kırıklığına uğrattı. bu eksik benim gibi yeni başlayacak biri için büyük eksik. hem vites devirlerine alışmak hemde sağlıklı rodaj yapmak için engel. (rodajda ilk 1000 km için xxxx devri geçmeyin gibisinden ibareler varmış bu sebepten söyledim )

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir saatinin olmaması tek ve büyük problem benim için. ilk motorumu alıcam kısmetse. ybr ve cb arasında kaldım ama devir saati beni hayal kırıklığına uğrattı. bu eksik benim gibi yeni başlayacak biri için büyük eksik. hem vites devirlerine alışmak hemde sağlıklı rodaj yapmak için engel. (rodajda ilk 1000 km için xxxx devri geçmeyin gibisinden ibareler varmış bu sebepten söyledim )
    Birçoğumuz yeni başladı CB başlığını takip edersen farkedersin

Bende CB alternatifi modelleri düşünürken keşke kaçıncı viteste olduğumu görebilsem derdim mesela CB de vites göstergesinin olduğunu öğrendiğimde çok sevinmiştim, inan daha çok arayacağın bişey.

Rodaj için çok dert değil, motor sesinden rahatlıkla sezersin durumu (benimde ilk motosikletim ve hiç sıkıntı yaşamadım)

Yada göstergede hangi viteste maksimum kaç km hıza çıkabileceğini gösteren ibareler var zaten, yani redline seviyeleri. Saatin o seviyelere ulaşmadığı sürece sorun olmaz

Kullanmasamda orda durması benide rahatsız etmezdi belki yılda 1-2 gözüme çarpardı ama malesef her firmanın ufak tefek hesapları oluyor.

Buarada gösterge tabiki var, biz 1000 TL ucuza alabilelim diye ödün verilen, çokta hayati sorun teşkil etmeyeceği düşünüldüğünden şimdilik standart alımda yok.

Oraya o göstergeyi koyup buyrun 4.300 TL deselerdi almazdım, okadar diyeyim

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

esreffatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizzat kıskandım acaba bende geleckte motrlarla bu kadar bilgili olabilirmiyim

Motosikleti
    2012 Honda CB125E
    Eralp beye teşekkürü borç biliriz, bu kadar detaylı bi inceleme kronik cehaletimize iyi geldi resmen, oturduğumuz yerden bu kadar bilgiye erişmemizi sağladığınız için size ve vesile olan Motorsiklet.net ekibine teşekkürler. Honda kalitesi arayan ve fiyat önceliği olanların dikkatle inceleyeceği bir başlık bu. Tabi internetten bakmak başka, kullanmak başka, bi test sürüşüne kaldı işimiz o zaman. Eralp beye iki sorumuz olacak: Karbüratörlü ve hava soğutmalı bu motorsiklette yılın en soğuk ve en sıcak günlerinde belirgin bir karakter farkı oluşur mu? Bir Yıl - Sınırsız Kilometre Garantisi ile ilgili düşünceleriniz ve varsa tecrübeleriniz neler? İlginiz için şimdiden teşekkürler.
    1991-2005 Kinetic (İlk göz ağrım) > 2005-... ZN 150T (Foresight'ın Çinli kopyası) > 2007-2010 CBR125R (Düz vites öğrendik) > 2007-2009 XMax (Kaza buna denk geldi) > 2012-... XCity (Uzun yol) > 2012-... CB125E (İstanbulda trafik-park-benzin) > ?

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Güzel bir inceleme ve yorumlarınız için teşekkürler.

sertturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 125
    Güzel açıklama olmuş. Bende motor bakarken CBF ile CB125e arasında kalmıştım.

teşekkürler eralpt bey güzel bir yazı olmuş olmuş bende yakın zamanda honda cb 125 e sahibi olmayı planlıyorum.
    ayrıca size birde bu motorun gösterge paneline göre 112 km\h a ulaşabilirmi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı idris2234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yakın zamanda honda cb 125 e sahibi olmayı planlıyorum, 112 km\h a ulaşabilirmi.
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Cb125 e
    6 7 aydır kullanıyorum kesinlikle bu motoru tavsiye etmem tamamen bir titreşim makinesi paranıza yazık olur gidin Çin malı bir makine alın daha karlı olursunuz ayrıca bu üründe Çin malı zaten. Bu motor yüzünden Honda ile mahkemelik olduk bulşmayın derim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Volkan Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 7 aydır kullanıyorum kesinlikle bu motoru tavsiye etmem tamamen bir titreşim makinesi paranıza yazık olur gidin Çin malı bir makine alın daha karlı olursunuz ayrıca bu üründe Çin malı zaten. Bu motor yüzünden Honda ile mahkemelik olduk bulşmayın derim.
    aha bi delikanlı kullandığı malın ne kadar dandik olduğunu anlayan bilen ve bunu açık sözlü bir şekilde dile getiren bi adam
    helal olsun sana volkan
    bazı arkadaşlar var bu motorda ybr kadar titreşim olduğunu iddaa ediyor hayatında hiç ybr binmemiş ama aynı diyor
    arasında dağlar kadar fark var
    sert selesi sert amortisörleri armut ampülü devir saatsiz oluşu iç lastikli tekerleri ayak marş ı olmayışını da hiç söylemiyorum bile
    Volkan Aktaş bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    En güzel yorumu Eralpt hocam konuyu objektif açarak yapmış.

Bu test yazısından sonra motosikleti almaya karar verdim.Hiç bir uyuşmazlık göremedim.O yüzden alacak arakdaşlar test yazısına güvenerek motosikleti alabilir.

Aynalar sıkılabiliyor arkada vidası var Eralpt Hocamızın dikkatinden kaçmış.

Depo üstü çanta koyarak sıkıntı çıkartmıyor.Bodrum-Aydın arasında depo üstü çanta ve Top case ile arama çanta bağlayarak gittim.Şehir içinde dahi depo üstü çanta sorun çıkartmadı.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

devir saati 1000 tl tutmaz
    2000 liralık motorlarda bile devir saati var , tamam belki karını ve rekabet gücünü arttırabilir ama bunu sürümden kazanıyorlar. 1000 TL olsa ohooo naptın hocam ya ))
    devir saatinin olmaması bence hondanın ayıbı.

Motosikleti
    Cb125 e
    Hocam bende, daha 1500 kmde motor blokları arasından yağ kaçırıp conta değiştirdiğimi dalan yazmadım daha ;)

arkadaşlar bendede cb 125 e var biraz değiştirdim ön 16 arka 36 dişli taktım 34 mm karbüratör taktım şuan düz yolda çok rahat 130 u görüyo titreşimi azaltmak için yumuşak takoz taktırdım bide lastikleri değiştirdim titreşim yarıyarıya düştü şuan kullanması çok zevkli bi motor oldu benim için saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

volkan arkadaşım sen motoru nasıl kullanıyosun 1500 kmde motor blokları arasından yağ kaçırıo fln bide motor çin malı değil malzemeler japon çinde toplanıyo sadece 2012 2013 bütün motorlar ölyle

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Hocam harika bir paylaşım olmuş teşekkürler.

MuZiP_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CB125e
    ERALP BEY'ziyadesiyle teşekürlerimi sunuyorum size.Ben sizin yazınızı okuduktan sonra CB125e almaya karar verdim ve ertesi gun aldım 500 km de yol yaptım bu gune kadar.Çok memnunum,biraz eleştiri olacak fakat 125 lik bir motordan cok şey bekliyor arkadaşlar yok 120 km yaparmı yok torku şöyle olsa daha iyiydi yani bence bunlar gereksiz tartışmalar.

Motor 125 cc dengeli az yakan guzel bir motor verilen parayı son kurusuna kadar hakeden bir motor çok sey beklemeyin.Zaten nekaa ekmek okaa köfteee misali ki ekmeği maşallah köfteyle doldurmuşlarrr.Memlekette 15 yıldır motosiklet kullanırım ve 15- 16 cı motorumu aldım 2 motorum hariç hepsi honda ve yamahaydı , siz motor soyle böyle diye yorumlar yapıyorsunuz ,ben şaşıyorum.Neden şaşırıyorum ,bu memlekette doğru duzgun motosiklet bakımı dahi yapamayan okadar cok motor tamircisi varken,tamirciler bile bu motorları halen layıkıyla çözememiş ken ,siz tamir cileride sollamışsınız maşallah.Hani kağıt kalem alıp elinize bi tasarım yapmadığınız kalmış Honda firmasına.

Hem ucuz olsun,hem az yaksın,hem çok kaçsın hemde sağlam olsun evladiyelik olsun isteniyor.Ankaranın iyi ustalarından hatta en iyilerinden biri olan Metin usta 125 cc motor götürdüğünde sorardı insana ne istiyorsun diye? Nasıl yani derdim, oda hızlımı gitsin çekişi mi kuvvetli olsun derdi?İkiside olsun dediğimde bu 125 cc bir motor ikisini de yukseltmek bu mazemelerle bu butçeyle imkansız derdi o nedenle birini seç derdi.O bile yapamadı maşallah siz klavye başında bunu başarmaya çalışıyorsunuz .E hadi kolay gele size... Eralp Hocam saygılarımlaa emeğinize sağlık..
    agustosbocuu bunu beğendi.
    Zenginlik nekadar cok seyin olduguyla değil, nekadar az seye ihtiyaç duydugunla ölçülür.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)