Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Fren Lambam Yanmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

s.a.Benim scooter 125 lik motorsikletim var.Ne oldu bilmiyom frene basınca stop lambası yanmıyo ve alarm da ötmemeye başladı.Ampül patlak değil far açma düğmesine basınca yanıyo ama frene basınca yanmıyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden ilgilenenlere teşekkr ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Müşürün bozulmuş
    Motosikletli Kaplumbağa...

ama alarm ötmüyo.2 si birden bozuldu

vicuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey Gy150 Cross
    aradaki kabloda sorun olabilir ve alarmı takan arkadaş fren müşürüne giden kablodan elektirik almış olabilir haliyle ikiside ciyuvv.. olasılık çok yani

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Ampulünü değiştir,fren devresi çalışmıyor.ikaz amaçlıda alarm çalıyor olabilir.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

alarm çalmıyor ki necatik35ampul de sağlam

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    müşüre baktır
    bu kawasaki bir başka dostummm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    duyun içini güzelce temizle..temassizlik yapabiliyor..fren müsürlerini kontrol et..alarmın kendi sigortası varsa onu kontrol et..alarm beyni yanmış olabilir..kumandanın pili dahi bitmiş olabilir..hersey olabilir eline bi kontrol kalemi al dal sen motora..

[QUOTE=urasahmet;2623959]s.a.Benim scooter 125 lik motorsikletim var.Ne oldu bilmiyom frene basınca stop lambası yanmıyo ve alarm da ötmemeye başladı.Ampül patlak değil far açma düğmesine basınca yanıyo ama frene basınca yanmıyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden ilgilenenlere teşekkr ederim

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Önce bi ampüle bak derim. Benim bildiğim stop ampülleri 2 li oluyo yani frene basınca ikisi parklarda teki yanıyo anlatamadım biliyorum ama ampülü havaya tutarsan içinde iki tane tel olduğunu göreceksin. (Biliyorum siz beni anladınız )

Yada ikinci ihtimal fren mişürüne baktır. Ön fren sıkınca yanıyosa kesin müşürdendir. Yok ikisindede yanmıyosa ampüle bak yada ampülü çıkar bi duyu zımparala derim.

Ustalar bilir anlatırlar sana şimdi zaten kolay Gelsin..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    [QUOTE=urasahmet;2625271]
    Alıntı urasahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a.Benim scooter 125 lik motorsikletim var.Ne oldu bilmiyom frene basınca stop lambası yanmıyo ve alarm da ötmemeye başladı.Ampül patlak değil far açma düğmesine basınca yanıyo ama frene basınca yanmıyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden ilgilenenlere teşekkr ederim
    Far anahtarını açtığında yanan ampülün park devresidir.Aynı ampülün içerisinde birde fren devresi vardırki;bu devre arızalanmıştır.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

yorumlarınız için teşekkr ederim.Yeni ampül taktım,müşür de taktım sorun aynı devam ediyor.Ne alarm ötüyo ne fren lambası yanıyor ne de el marşı çalışıyor.Dert büyük.Alarmın sigortasını da bulamadım neresinde.

Hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınız için ellerininze sağlık.Sorunu buldum kablo kesilmiş görülmeyecek yerden

arkadaşlar mrb . yamaha xmax 250 ve çin malı presto 125 lik sccoterım var. çin malının ön farı patladı onu değiştirdim oldu .gayet basit oldu. sorun arka stoplarda. arka freni dibine kadar sıkınca stoplar yanıyor. müşür de sıkıntı varmış ama nasıl nerdedir nereye takılır bilmiyorum. bu konulara uzağım. çıt çıt müşür varmış. alıp kendim yapıp öğrenmek istiyorum. ustalara saygılar bir yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)