Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT250R Elektrik Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    Selam..
    Motosikletimde giderken arada far kesilip geliyordu.. Fakat bu olay fazla sürmüyordu 1 sn bile değildi.. Şu anda motosikletimi park ettim ve tekrar çalıştıramadım.. Dijital kadrana da elektrik gelmiyor.. Şu an elektrik denen birşey yok.. Aküye baktım sağlam.. Bir yerde temassızlık olmalı.. Bunu nasıl bulacağım..
    Diğer bir ihtimal de sigortasının yanması.. Motosikletin sigortası tam olarak nerdedir? Akünün yanlarına baktım ama bulamadım..
    Resimle cevap verirseniz sevinirim.. Saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arka seleyi yerinden çıkar (hani anahtarla açtığın bagaj bölümü)

Anahtarı takıp seleyi açtığın tarafta grenajın içine doğru bir sigorta kutusu var görürsün (gzli bir yerde değil bariz gözükür) Onun kapağını aç 2 adet sigorta var biri devrede biri yedek.

Devrede olan attıysa çıkarıp yedeği tak, eğer yedek yoksa aynı değerde bir sigorta temin et.

Tabi sorun sigortadan olmayada bilir, yada bir sorun vardır sigortayı attıran (kısa devre) yeni sigortayı taktığında oda atarsa sakın atmasın diye daha büyük amperde bir sigorta takma.

Bir bilene göster ...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Minsk
    Teşekkür ederim hemen bakıyorum yazacağım.. Saygılar..

Eyong usta baktım.. Buldum sigortayı mavi sigorta.. çıkardım baktım sağlamdı.. ortası S şeklinde duruyordu.. Heralde elektrik temassızlığı var.. Başka ne olabilir ki..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İki sigortayada baktın mı? (Yanlışlıkla yedeğe bakıp sağlam sanabilirsin)

Eğer sigortaların sağlamlığından eminsen kutup başlarını kontrol et temiz ve sağlam mı?

Hatta bir ampül ile sigortanın girişini ve çıkışını kontrol et ekım var mı?

Akü sağlam eminsin değil mi ?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Minsk
    Akü tamam.. Sorun motosikletin motor bölümünün az üstünde olan sviçlerdenmiş.. Oksitlenme varmış.. Sorun çözüldü.. Teşekkürler Eyong ve MT..

AllForNothin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    Merhabalar..
    Forumda daha önce değilmişti ama ben tam olarak anlamadım.
    Motorumda zenon far vardı aldığımda ısınınca yanıyor dedi ilk sahibi deneme şansımız olmadı ben de çok üzerinde durmadım ama hiç yanmadı.
    Daha sonra bir ustaya götürdüm.Aküdendir dedi.Değiştirdi, yine olmadı dedi kutusu da arızalı onu da değiştirdiğini söyledi.İlk başlarda motor bir süre çalıştıktan sonra yanıyordu, gaz vermezseniz sönüyordu.Git gide zayıfladı ve bir kaç ay sonra tamamen gitti.Şuan ilk farı açışımda bir göz kırpıyor, sonra yok.5-6 ay gibi bir sürede aküde gitti.Şimdi şarj etmiyor.Yeni bir akü alacağız şart oldu onu anladık ama kaç amper almalıyım, aldığımda zenon far yanıcak mı?
    Motor çalıştıktan sonra far aküyle alakası kalmaz gibi ibareler görmüştüm işin aslı nedir.Olmadı söküp atacağım zenonu...

possi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belki işin ucuzuna kaçıp sigorta koymamışlardır
    King is back baby!King is back!

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    arkadaş sen hyo başlıklarına girip karalama kampanyasımı yapıyorsun?
    hyosung gv 250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)