Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

6 yıl sonunda babamın inadı kırıldı ve motor aldı eyvallah babacım baba adamsınn

Motovento
    REKLAM ALANI
    kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    Benim anlamadığım, genç bir adam içindeki motor tutkusunu ve ne kadar istediğini ne kadar azmettiğini uğraştığını anlatıyor, siz paylıyorsunuz. Onu da geçtim şöyle yapma böyle yapma. Ee ne oldu öyle mi yaptı bu arkadaş ? bilmiyorsunuz. Israrla korumasız binmeyeceğim diyor gene yok.Bütçe yok diyor işte adam.Kaskı bile bir arkadaşım askere giderken bıraktı diyor.Hiçbir eylem içermeyen öğütlerin kimseye faydası olduğunu düşünmüyorum..
    Motorun hayırlı olsun genç dostum uzunca seneler sorunsuzca binersin umarım..
    Agresif çıkışları için bu arkadaşı yermek yerine, bölgeden birisi alsında turlasın bu arkadaşla paylaşsın mutluluğunu. Bu kadar katı olmayın rica ederim..
    Babana saygılar dostum, en büyük adımı o atmış..
    cakturkc ve kadir_6660 bunu beğendiler.
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı kadir_6660 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah abilerim çok teşekkür ederim Allah razı olsun hepinizden
    bi şeyler öğrenmek için teknik konular açılması gerekmez bu forumda kaza yapan insanların tecrübesinden faydalandım onların hatalarına düşersem aynı sonuçlar bendede olacağı için mesela korumalar gibi yeterlidir bunlardan haberin yoksa sadece muhalefet olmak için yorum yapma az forumu gezde kim kaza yapmış sonuçları ne olmuş öğren
    noktalama işareti mi ?? yuh burası uluslararası dilbilgisi form sitesi mi ben mi yanlış yerdeyim
    türkçe sözcükler neyse de dilbilgisi kurallarıda ne demek ya sen dilbilgisi öğretmenisin hadi öğlesin burası mı onun yeri mii ???
    havalı mı görünmeye çalışıyorum sencer abi sen harbi motorcumusun yoksa her yerde her ortamda elbet birisi herşeye muhalafetlik yapar ya şu an görevini tam olarak yerine getiriyorsun eğer havalı olsaydım şu an öyle havalı fotoğraflarım var ki hava öyle olmaz böyle olur derdim de ama ben fotoğraflarımı faceye bile az koyan bi insanım ama bak yanlış yapıyorsun ama sende haklısın sen benim yazdıklarımdan havalı olduğumu anladıysan
    bende senin yazdıklarından neyse forumdaki arkadaşlar kendi kendine not versin size
    Allah razı olsun arkdaşlarım
    korumasız asla diyorum tecrübe edinmeyin ne gerek var ya bir uzuvunda telafi edilemeyecek bi şey olduktan sonra anladıktan sonra iş işten geçmiş olur
    O güzel ama okuması zor başlıktan sonra bu yazdığın yakışmadı.
    Motosikletli Kaplumbağa...

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin.dikkatli olman dileğiyle
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bi şeyler öğrenmek için teknik konular açılması gerekmez bu forumda kaza yapan insanların tecrübesinden faydalandım onların hatalarına düşersem aynı sonuçlar bendede olacağı için mesela korumalar gibi yeterlidir bunlardan haberin yoksa sadece muhalefet olmak için yorum yapma az forumu gezde kim kaza yapmış sonuçları ne olmuş öğren
    noktalama işareti mi ?? yuh burası uluslararası dilbilgisi form sitesi mi ben mi yanlış yerdeyim
    türkçe sözcükler neyse de dilbilgisi kurallarıda ne demek ya sen dilbilgisi öğretmenisin hadi öğlesin burası mı onun yeri mii ???
    havalı mı görünmeye çalışıyorum sencer abi sen harbi motorcumusun yoksa her yerde her ortamda elbet birisi herşeye muhalafetlik yapar ya şu an görevini tam olarak yerine getiriyorsun eğer havalı olsaydım şu an öyle havalı fotoğraflarım var ki hava öyle olmaz böyle olur derdim de ama ben fotoğraflarımı faceye bile az koyan bi insanım ama bak yanlış yapıyorsun ama sende haklısın sen benim yazdıklarımdan havalı olduğumu anladıysan
    bende senin yazdıklarından neyse forumdaki arkadaşlar kendi kendine not versin size
    korumasız asla diyorum tecrübe edinmeyin ne gerek var ya bir uzuvunda telafi edilemeyecek bi şey olduktan sonra anladıktan sonra iş işten geçmiş olur
    kardeşim yazdıklarının okunması gerçekten çok zor...kimse senden dil bilgisi, imla kurallarına, sert sessizlerin benzeşmesi kuralına uymanı bekleyemez...ama kelimeleri dizişinden hiç bir şey anlaşılmıyor dostum..ilk mesajını yavaşça okuyarak anlamaya çalıştım zor olsa da..ama yukarıdaki mesajının hepsini okuyamadım inan. dil bilgisi muhabbetini yaptığın yerde bıraktım...

Motosikleti
    mondial 150 mc
    ehliyetim var abilerim abi sinirden ne yazdığımı bilemedim ki tanımadım etmediğim birisi beni eleştiriyor eleştiri güzeldir dannnn diye olunca elim ayağım dolaştı aklıma ne geldiyse yazdım saçma olabilir amman neyse ne şu 3 günlük dünyada birbirimizi üzmeye ne gerek var sadece sencer abi benim paylaştıklarıma yorum yapma germe beni
    kalyo abi adamsın
    hepinizden Allah razı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

http://img846.imageshack.us/img846/3...toraf0133i.jpg

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Öncelikle hayırlısı olsun demek isterim. Allah kaza bela vermeden uzun yıllarda motor sürmenizi dilerim. Keşke herkes sizin gibi şanslı olabilse bende ısrar ettim o kadar ama olmadı. Şimdi bisiklete takim böyle devam edeceğim.
    (Sizden ricam önceden de bu konular konuşulmuştu sitede bayan arkadaşlarda var yazdıklarınıza dikkat edin isterseniz. Yav..k yazmışsınız tepki alabilirsiniz)

Motosikleti
    mondial 150 mc
    doğru şimdiden özür dilerim herkes için o laftan ötürü
    herşey için teşekkür ederim inşşalah alırsınız sizde

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman

haklısın; lakin yanlış değil, eksik yazmışım.
    aynı zamanda saygısızmışsın da...

forum kuralları :

http://www.motosiklet.net/forum/son-...uncements.html

1.2.14
    1.2.28

okur musun ?

insan, bildiğini zannettiği şeyi asla öğrenemez....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Güle güle kullan daha 1 aylık motor sahibi olarak seni çok iyi anlayabiliyorum o motora ilk binişin eve ilk getirişin onu ilk temizleyişin inan unutmayacaksın.Bana ilerde daha büyük daha güçlü bi motor sahibi bile olsam o motorda o ilk günlerin zevkini alabilecekmişim gibi gelmiyor

Motosikleti
    yaa, dayanamıcam kadir kardeşim, her ne kadar bana kızmış olsan da tavsiye etmeden duramayacağım.
    bol kaza videosu izliyorsun ya, doğru olanı bilmeden yanlışı nasıl görebileceksin?
    ben bu noktada sana bir kaç blog ve bir kitap tavsiye edecektim, cevabını bekliyordum ama sen "kaza yapanların yorumlarını " okuyarak öğrendiğini belirtmişsin.

eğitim kurumları ilk başta motora hangi taraftan binilip doğru oturma şeklini öğretmekle başlar...

inşalllah uzun yıllar sonra bu yazdıklarımı anımsarsın ve bugün yaşadığın heyecanla yazdıkların aklına gelir.
    ve dilerim ki kaza yaparak öğrenmek zorunda klmazsın.

edebiyat öğrenmeni değilim, zaten öğretmenin görevi okuldadır. bir vatandaş olarak "dilimize sahip çıklaım" kampanyasının gönüllü üyesiyim. hepsi bu...

neyse, sağlıcakla kalın genç kardeşim.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    sencer abicim herşey için teşekkür ederim benden daha bilgili daha tecrübelisin teşekkür ederim ben de her zaman türkçemizi doğru kullananlardan oldum sadece onu öyle yazasım geldi sadece bana nasihatte bulunurken direk insanın kalbini kırarak söylüyorsun sert mizacın var her neyse herkesin yapısı farklıdır abi daha dur senden öğreneceğim çok şey var
    mali abim 2 gündür akşam 10 da gidiyorum motorumun yanına bakıp duruyorum dün gece 10 da motorumu bi temizledim sanki podyuma çıkacak gibi çok heyecanlanıyorum motoruma bakarken temizlerken
    hepimiz benden önce bu duyguları yaşadınız sizlerden öğreneceğim ççok şey var

Motosikleti
    sencer abicim herşey için teşekkür ederim benden daha bilgili daha tecrübelisin teşekkür ederim ben de her zaman türkçemizi doğru kullananlardan oldum sadece onu öyle yazasım geldi sadece bana nasihatte bulunurken direk insanın kalbini kırarak söylüyorsun sert mizacın var her neyse herkesin yapısı farklıdır abi daha dur senden öğreneceğim çok şey var
    mali abim 2 gündür akşam 10 da gidiyorum motorumun yanına bakıp duruyorum dün gece 10 da motorumu bi temizledim sanki podyuma çıkacak gibi çok heyecanlanıyorum motoruma bakarken temizlerken
    hepimiz benden önce bu duyguları yaşadınız sizlerden öğreneceğim ççok şey var
    vallahi de billahi de normal konuşma tarzımla yazdım
    ses tonu ve yüksekliği bu işin %70'i harfler ise 30'u temsil eder ki biz forumlarda bu %30 kapasiteyle anlaşıyoruz.
    o yüzden normaldir

dediğimiz gibi, bol video izle ama o videolarda hata nerede demek yerine, "bu kaza önlenebilir kazamıydı" sorusunu sor. sonra nasıl önlenirdi cevabını ara.. önlenemez kaza var mıdır-yok mudur konu bu olmasın... sadece "o kaza videosuna odaklan " ama ekran başından da "önlenebilir " demek kolay gibi görünse de, "nasıl önlenebilirdi" cevabını bulduğunda ( ki hala forumlarda bir kitaptan viraj konusunu sorup, doğru cevabı ( akademik ) söylesek dahi inatla yanlış şeyler yazanlar var ) bunu teyid için burada paylaşın. hem teknik bilgiler konusu yeniden canlanır, hem de sizinle beraber biz de öğreniriz...

ve uzman tv de ( http://www.uzmantv.com/arama?q=motosiklet ) pek çok konuda oturuş, bakış vs türkçe ve videolu anlatılıyor. oradan yararlanmaya bak.

mesela bir soru sorayım sana ve bunun cevabını araştır ve burada paylaş...

soru-1 ) 60-70 km hızla otobanda gidiyorsun ve birden 10 metre önünde asfalt sıyrılmış ve mucur dökülmüş olduğunu farkettin.

girene kadar ne yaparsın?
    o mucura nasıl girersin ?
    girdikten sonra ne yaparsın ?

soru-2 ) virajlarda ön veya arka fren kullanılır mı-kullanılmaz mı?
    kullanılırsa, neden-nasıl?
    kullanılmazsa-neden ?

soru-3 ) jiroskopi nedir?
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    bak dediğim gibi sencer abi öğreneceğim çok şey var uzman tv videoları izlemiştim bi daha izliyorum hatırlamı oldum teşekkür ederim o sorular hakkında pek bi bilgim yok kısaca özetlersen abicim

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    hayırlı olsun, kazasız belasız, ekipmanlı. Kaskın ve beynin kafanda olsun. Arada noktalama işareti kullan bide :D
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun, başta babanı ondan sonrada Sencer abini üzme
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    mondial 150 mc
    tamam reis bu forumda kimse kimseyi üzmeyecek forum kuralı olmalı bu
    kask her zaman kafada

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Kardeş cbr alamadım diye sakın üzülme. Kardesimde cbr 125 in son kasası var bendede 150 mc var fakat çok tecrübesi olmayan biri için kullanım açısından bu iki motor arasındaki fark gercekten önemli değil. Çünkü 150 mc hem titreşimsiz hemde oldukça torklu seri bir motosiklet. Kanuni windy 150 yide almadığın isabet olmuş 150 mc kadar performanslı değil çünkü. Neyse hayırlı olsun kardeşim kalbin temizmiş ki çok doğru bir motosiklet denk gelmiş. Hayırlı olsun

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    öncelikle hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin...

emin ol heyecanını,sevincini çok iyi anlıyorum..

ayakların yere değmiyor şu anda...

tüm yazdıklarını okumadım..

ama merak ettiğim bir konu var...

baban sana motoru aldığında .......

elini öpüp boynuna sarılarak teşekkür ettinmi??? (anneyede aynı şekilde tabiki..)

hayır diyorsan geç kalmış sayılmazsın..

hemen ama hemen yap bunu.....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çocuğum olursa eğer, ona motosiklet falan almam sanırım.
    www.motorumla.net

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    hayırlı uğurlu olsun darısı benim başıma inşallah

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)