Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kucağımda öldü...

Motovento
    REKLAM ALANI
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Arkadaşlar bugün beni perişan eden bir olaya şahit oldum,nedense bir türlü aklımdan çıkmıyor

Saat 15:30 civarı,depoda acil beklerken sipariş ettiğim yemeği yemek için hazırlık yapıyordum ''depoda 2 motorcu nöbetçiydik'' diğer motorcu Hasan abi acil'e gitmişti (ilaç kuryelerinin eczaneye götürdüğü ilaç'a acil diye tabir edilir) neyse konuya dönelim,tam hazırlık içindeydimki acı bir fren sesi ardından çarpışma sesi.Deponun önündeki caddeyi ortasında gelişi ve gidişi bölen çimen kaldırım var ve kaldırımın belli başlı yerlerinde boşluklar var yayaların geçişini sağlamak için.Bizde karşıdan gelirken 200metre ileriden dönmek yerine bu yaya geçidini kullanırız çünki tam deponun karşısına denk geliyor.

Çarpışma sesinden sonra ben nasıl oldu bilmiyorum birden Hasan abiiiii diye bağırarak caddeye fırladım arkamdan depo müdürü ve reyoncu iki arkadaş da birlikte gelmişler,caddenin ortasındaki kaldırımda kırmızı bir motor ikiye katlanmış,katlanmış motorun arasında birde bisiklet vardı.Ben yerde yatanın Hasan abi olduğunu düşündüm,kalbim vücudum kadar büyüdü ve bütün vücudum kalp gibi atıyordu ''hala o sahneyi yaşıyorum''

Yerdeki Hasan abi değildi fakat başka bir motorcuydu,hemen yanına diz çöktüm ve yanıma çevreden koşarak gelenlere gelmeyin laaaann gelmeyin dokunnmaayııınn sakın diye bağırıyodum,kulaklarım uğuldamaya başladı çocuğun suratına baktığımda kireç gibiydi ve dudaskları keşfedilmemiş bir renk teydi ,belki 15/20saniye öylece dondum kaldım,sonra dudaklarımın acıdığını hissettim meğer kendi dudağımı ısırıyormuşum ''elimdeki telefonu nezaman cebimden çıkardım nezamandan beri elimde duruyordu hatırlamıyorum'' sonra ambulaaannsss diye bağırdım.

Çocuk önümde birden bire sakin sakin duruken ve bende nabzını kontrol ederken birden bire kafasını ileri geri çok sert bir şekilde sallamaya başladı sol bacağını uzatmış dimdik tutuyordu diğer bacağını karnına doğru çekip geri bırakıyordu sağ elinin parmakları içeri doğru toplanmaya ve kolu komple titremeye başladı.Başı-bacağı-kolları ritmik bir şekilde fakat çok hızlı bir biçimde çırpınıyordu.

Başının arkasından ve şakağından kan geliyordu suratının yarısı mosmor olmuştu,çocuğun çırpınışları dahada hızlandı ve hırlar gibi sesler çıkartmaya başladı,akan kanlar dizimi yere koymuştum başının yanına yakın bir yere kan dizlerime yaklaşıyo akan kana kitlenmiş kalmışım dizimi kenara çekemiyorum,diz kapağım kan oldu.Çocuğun çırpınması durdu ve başını geriye doğru bıraktı ardından bacaklarının arasından sızan idrarı fark ettim,kanda hızlandı çocuğun gözlerinden yaşlar geldi.

Ben daha fazla dayanamadım ve dipses bağırarak ağlamaya başladım daha sonra midem bulandı ve kusmaya başladım...Ambulans geldi olay yerinde müdahale ettiler fakat çocuk ölmüş,tüm müdahalelere rağmen.

(MOTOR SÜRÜCÜSÜNÜN BAŞINDA KASKI YOKTU)
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Çok kötü bir durum Allah kimsenin başına vermesin... Allah rahmet eylesin...
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    arkadaşa Allah rahmet eylesin.

yaşadğınız durum çok kötü hocam , uzun süre aklından atamaz insan...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Allah cümlemizi kazadan beladan korusun. yaşadıklarınız kolay şeyler değil. allah sizede sabır versin. lütfen tüm motorcu arkadaşlar biraz daha dikkat.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir süre motosiklet kullanmayın diyeceğim ama işiniz gereği pek mümkün olmayacak.
    www.motorumla.net

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    ne yazacığımı bilmedim. yaşadığınız çok zor ve acı bi deneyim olmuş. Allah rahmet eylesin ailesine ve sizede sabırlar versin :(

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    :( gerçekten çok üzüldüm bu işin sonunun böyle olmaması gerek. 100 metrelik yere bile kask takıyorum mont giyiyorum dizliğimden belliğime kadar giyiyorum hatta eldiven bile takıyorum. mümkün olduğu kadar kasak ve koruma takmayan arkadaşlara rica ediyorum bakın sizde kabahat olmasa bile biri kazayla size vursa diye. kask takmayanlarında çoğu genç kardeşlerim. :( Allah rahmet eylesin. arkasındaki insanlara Allah sabır versin inşallah. Cümlemizin başı sağolsun arkadaşlar. bu tip korumasız arkadaşları ikna edebilmenin bir yolunu bulan arkadaşım olursa lütfen bi topik açıp paylaşsın bende izlerinden gidip korumasız arkadaşları ikna edebileyim.
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı kwsk-boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yazacığımı bilmedim. yaşadığınız çok zor ve acı bi deneyim olmuş. Allah rahmet eylesin ailesine ve sizede sabırlar versin :(
    aynı duygular içindeyim yahu çok acı birşey allah gani gani rahmet eylesin...kask kask full koruma ...ne diyelim....dua okumaktan başka yapacak bir şey yok....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    içim ürperdi...
    çok acı bir olay..
    Allah rahmet eylesin...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Dönüyorum dolaşıyorum sürekli aklımda,hele o gözlerinden yaş akması yokmu...vallaha ağlıcam şimdi burnum sızlamaya başladı.

Pazarteside bu sendromdan çıkamazsam doktora gitmeyi düşünücem.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dönüyorum dolaşıyorum sürekli aklımda,hele o gözlerinden yaş akması yokmu...vallaha ağlıcam şimdi burnum sızlamaya başladı.

Yaşadığın çok ağır bir travma. Mutlaka bir psikoloğa görün. Psikiyatriste gitme çünkü doğrudan ilaç yazacaktır. İlk etapta konuşmak daha iyi gelecektir. Dostumuza allah rahmet eylesin. Senin da başın sağolsun dostum
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA

doktor değilim ama biraz teselli olur belki diye yazma gereği duydum. büyük ihtimalle çarpmanın etkisiyle boyunda bir kırılma yada ağır bir zedelenme olmuştur bu sebeple biliçsiz çırpınma göz yaşı ve hareketler yapmış olabilir. idrar konusuda çoğu ölümde idrar torbası doluysa ölümle kendini bırakır. çok kafana takma hepimiz bir gün öleceğiz Allah cümlemize haırlı ölüm nasip etsin. Seni çok iyi anlıyorum ama bu tip durumlarda çok çok soğuk kanlı olmaya çalışmalıyız. Hayat ister istemez devam ediyor. Keşke bu olay olmasaydı ama olmuş bunu görmüş ve adeta yaşamışsın artık çevrendeki bütün insanlara bu olayla ilgili örnek vererek onları kask ve gerekli korumalar için ikna etmelisin. Bu olayıda kafandan çıkartmak için önümüzdeki son günlerde sevdiğin aktiviteleri yapmaya çalış.
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    İnsan böyle bir durumda nekadar aciz olduğunu ap açık görüyor.Şimdi o çocuğu birisi dövmeye kalksa araya girer ayırırsın,canına biri kast etmeye çalışsa onu kurtarmaya çalışırsın,fakat kucağında ve ölüyo azrail canına sarılmış çekiştiriyor fakat sen hiç bir şey yapamıyorsun işte bu çaresizlik beni delirtiyo.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı Onur Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doktor değilim ama biraz teselli olur belki diye yazma gereği duydum. büyük ihtimalle çarpmanın etkisiyle boyunda bir kırılma yada ağır bir zedelenme olmuştur bu sebeple biliçsiz çırpınma göz yaşı ve hareketler yapmış olabilir. idrar konusuda çoğu ölümde idrar torbası doluysa ölümle kendini bırakır. çok kafana takma hepimiz bir gün öleceğiz Allah cümlemize haırlı ölüm nasip etsin. Seni çok iyi anlıyorum ama bu tip durumlarda çok çok soğuk kanlı olmaya çalışmalıyız. Hayat ister istemez devam ediyor. Keşke bu olay olmasaydı ama olmuş bunu görmüş ve adeta yaşamışsın artık çevrendeki bütün insanlara bu olayla ilgili örnek vererek onları kask ve gerekli korumalar için ikna etmelisin. Bu olayıda kafandan çıkartmak için önümüzdeki son günlerde sevdiğin aktiviteleri yapmaya çalış.
    Katılıyorum, biraz zaman ister ama toparlarsın kendini allah gani gani rahmet eylesin.....kalanlara sabırlar diliyoruz....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    İnsan böyle bir durumda nekadar aciz olduğunu ap açık görüyor.Şimdi o çocuğu birisi dövmeye kalksa araya girer ayırırsın,canına biri kast etmeye çalışsa onu kurtarmaya çalışırsın,fakat kucağında ve ölüyo azrail canına sarılmış çekiştiriyor fakat sen hiç bir şey yapamıyorsun işte bu çaresizlik beni delirtiyo.
    üstadım o çaresizlik değil....
    sayılı nefesin sonuna gelmiş...
    azrail ona verilen emri yapıyor ve bu senin kucağında gerçekleşiyor..
    o son nefesimizi elbet birşekilde verecez...
    o yüzden durum ne kadar vahim olsada kendini bu kadar yıpratmana gerek yok...
    sen insanlık vazifeni yapıp yanına koşmuş ve yapacağını yapmışsın....
    Allah gönlündeki bu taze yarayı bir an evvel kapamanı nasip etsin....

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Kardeşim, okurken inan bire bir olayın içinde yaşadım sanki, çok etkilendim. Duyarlılığın ve yardımseverliğin taktir edilecek seviyede. Ama vakit geldimi hepimiz yolcuyuz. Yapıcak bişey yok. Vefat eden kardeşimiz nur içinde yatsın, toğrağı bol olsun, Allah yakınlarına sabır versin ve tekrar kask kullanımının önemi konusunda, böyle acı bir biçimde olmamalıydı elbette ama hepimize ders olsun.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    okurken ağır ağır dizlerim çözüldü,tüylerim ürperdi,gözlerim karardı....
    O an'a gittim,sanki seni gördüm orada,
    Sonu ve sonsuzluğu yutan uğultulu bir karadelik bir nokta....
    zamanı durdurmuştu,
    SeniN ve kucağında yatan için kayıt tutuluyordu sanki..
    Geçmiş ve gelecek yoktu....
    Her şeyin sonuydu,başlangıcıydı;o nokta
    Uyanmak istiyorsun,
    Göz kapakların açık,silüetler görüyorsun,
    Kulaklarında uğuldamalar,sesleri seçemiyorsun,
    Avazın çıkarcasına haykırıyorsun,ama kimseler duymuyor...
    Karanlığına çeken korkunç bir karabasanın içine hapsolmuş gibisin,
    Kurtulmak istiyorsun,
    Karşı koyacak takatı kendinde bulamıyorsun...
    Yapacak hiçbirşey yok,
    Ve teslim oluyorsun.....

Allah sana yardım etsin kardeşim,güç ve kuvvet versin....Gerçekten psikolojin çok bozulmuşki yazarken bile o an'ı yaşayarak ve yaşatarak kaleme almışsın...
    Allah vefat eden kardeşimize RAHMET EYLESİN,yakınlarına sabır ve takat versin....
    yaşadıklarına benzer acı şeyler yaşadığım için,o an'lardaki ızdırabı,çaresizliği zihnimde bu şekilde tahayyul ettim ve sanki tekrar seninle birlikte yaşadım...
    Allah kimseye bu şekilde acılar yaşatmasın....

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okurken ağır ağır dizlerim çözüldü,tüylerim ürperdi,gözlerim karardı....
    O an'a gittim,sanki seni gördüm orada,
    Sonu ve sonsuzluğu yutan uğultulu bir karadelik bir nokta....
    zamanı durdurmuştu,
    SeniN ve kucağında yatan için kayıt tutuluyordu sanki..
    Geçmiş ve gelecek yoktu....
    Her şeyin sonuydu,başlangıcıydı;o nokta
    Uyanmak istiyorsun,
    Göz kapakların açık,silüetler görüyorsun,
    Kulaklarında uğuldamalar,sesleri seçemiyorsun,
    Avazın çıkarcasına haykırıyorsun,ama kimseler duymuyor...
    Karanlığına çeken korkunç bir karabasanın içine hapsolmuş gibisin,
    Kurtulmak istiyorsun,
    Karşı koyacak takatı kendinde bulamıyorsun...
    Yapacak hiçbirşey yok,
    Ve teslim oluyorsun.....

Allah sana yardım etsin kardeşim,güç ve kuvvet versin....Gerçekten psikolojin çok bozulmuşki yazarken bile o an'ı yaşayarak ve yaşatarak kaleme almışsın...
    Allah vefat eden kardeşimize RAHMET EYLESİN,yakınlarına sabır ve takat versin....
    yaşadıklarına benzer acı şeyler yaşadığım için,o an'lardaki ızdırabı,çaresizliği zihnimde bu şekilde tahayyul ettim ve sanki tekrar seninle birlikte yaşadım...
    Allah kimseye bu şekilde acılar yaşatmasın....
    Okadar güzel yazmışsınki,okurken yaşadıklarım 12 mega piksel olarak zihnimde yeniden dirildi.İkinci kez okumaya cesaret edemedim.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biran ne yazacağımı bilemedim kafam karıştı
    şok oldum kafam beynim uyuştu
    resmen olayı yaşadım sanki
    öyle içten okudumki sanki film izledim
    senin adına gerçekten zor bir durum
    unutmaya çalış fazla düşünme
    Allah rahmet eylesin yazık olmuş
    sanada geçmiş olsun
    Allahım yaşatmasın böyle kazalar
    sizin işinizde zor kardeşim, birgün eczacı ilaç istiyo depoyu aradı acil gelsin diyo, hiç düşünmezler motorcuyu
    hayırlı işler kazasız belasız
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

motosikletçi için tedbirin ne kadar hayati olduğunu da bu olay vesilesiyle ben de bir kere daha görmüş oldum. otomobilde giden adam için hata demek kaza demek, ama motorun üstündeki insanın hatası geri dönüşü olmayan kayıplara yol açabiliyor. üstelik hatayı yapan otomobildeki olsa bile motorcu yine acı çeken, kayıp yaşayan oluyor.

m.şanveren kardeşim, o kadar büyük bir olay yaşamışsın ki artık eskisi gibi bir insan olmana imkan yok. ilk travmayı acıyı atlattıktan sonra, daha bilinçli, daha olgun, ölümü idrak etmiş daha güçlü bir insan olarak hayatına devam edeceğinden eminim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)