Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kucağımda öldü...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. çıkıp biraz hava alayım ben.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hocam valla çok zor bir durum sizin yerinize kendimi koydumda ağlamamak için kendimi zor tuttum evde olsam kesinlikle ağlardım :( Allah rahmet eylesin vefat eden kardeşimize yakınlarına sabır versin.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Allah rahmet eylesin herkesi kazadan beladan korusun çok zor

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Allah rahmet eylesin aynısı bundan yıllar önce İzmirde benim başımdan geçmişti ss ci bi arkadaştı içinde bulunduğun psikolojiyi biliyorum atlatman çok zor da olsa imkansız değildir pek düşünmemeye çalış ve kafanı dağıtacak sevdiğin şeyleri yap ve zamana bırak zaman her şeyin ilacı diye doğru sölemişler gerçekten bende gittim şimdi bak yıllar önceki o ana geçmiş olsun sanada ...
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

nadrov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Çok kötü bir durum Allah ölene rahmet eylesin sanada sağlık sıhhat versin

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun inşallah...
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gözümden kaçmış bu konu..teşekkürler

Aslında bu konular üzerinde daha çok durmalıyız

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin.Yazıyı okurken yaşamış gibi oldum cidden.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah Rahmet eylesin.
    Ambulans ekiplerinin ve acil sağlık personellerinin , nöbetçilerin nasıl şartlar altında çalıştıklarını anlamamıza yardımcı olmuş anlattıkların.
    Hergün yaşanılan bir olay olmadığı için normal insanlara zor gelebilir ölüm .
    Aslında doğum kadar nefes almak kadar doğal birşeydir ölüm de.

Bir diğer taraftan yaralılara yapılan bu tarz arabeskvari tasvirleri de pek tasvip etmiyorum.
    Yaralının yanına gittim tutuyordum şöle oldu önce bu oldu kolu bacağı şu tepkiyi verdi idrarını saldı sonra gözyaşı geldi vs. sonra bağırdım ağladım vs.
    Ne yazdığının farkında mısın ?
    Bütün ölüm ayrıntılarını yazmışsın.
    Yani ölmüş bir insanın ölüm ayrıntılarını yazmak ne derece doğru ?
    Yazdıklarını ölen insanın yakınlarının okuyabileceğini hiç düşünmüyor musun ?
    şok olmak dışında hiçbir işe yaramayan , Zihinsel irade ve tıbbi bilgiye sahip olmayan insanlar yaralılara yaklaşmamalılar bence.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Rahmet eylesin.
    Ambulans ekiplerinin ve acil sağlık personellerinin , nöbetçilerin nasıl şartlar altında çalıştıklarını anlamamıza yardımcı olmuş anlattıkların.
    Hergün yaşanılan bir olay olmadığı için normal insanlara zor gelebilir ölüm .
    Aslında doğum kadar nefes almak kadar doğal birşeydir ölüm de.

Bir diğer taraftan yaralılara yapılan bu tarz arabeskvari tasvirleri de pek tasvip etmiyorum.
    Yaralının yanına gittim tutuyordum şöle oldu önce bu oldu kolu bacağı şu tepkiyi verdi idrarını saldı sonra gözyaşı geldi vs. sonra bağırdım ağladım vs.
    Ne yazdığının farkında mısın ?
    Bütün ölüm ayrıntılarını yazmışsın.
    Yani ölmüş bir insanın ölüm ayrıntılarını yazmak ne derece doğru ?
    Yazdıklarını ölen insanın yakınlarının okuyabileceğini hiç düşünmüyor musun ?
    şok olmak dışında hiçbir işe yaramayan , Zihinsel irade ve tıbbi bilgiye sahip olmayan insanlar yaralılara yaklaşmamalılar bence.
    Babacım sen nediyorsun Allah aşkına yaa,ulan ben orda aklımı yarısını bırakmışım sende kalkmışsın ''Ne yazdığının farkın damısın? '' diyosun.farkındayım tabiki.Olay yerine giden ikinci kişiyim,benden önce bir çöp kamyonu sürücüsü yerdeki çocuğu koltuk altlarından kaldırıp oturtmaya çalışıyordu.Çocuğun kafasının arkası resmen sırtına deyiyordu,bu duruma müdahale eden kişide benim,eğerki ben milleti yaklaştırmasaydım çocuğun yaşama ömrü olsaydı çocuğu yardım ediyoruz diye öldüreceklerdi.

Kalabalığın içinden ne bir doktor nede senin gibi bilinçli biri çıkmadı,bende kimseyi yaklaştırmadım ve dokundurmadım.Kalp kırıcı konuşuyorsun
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Belirtilere bakılırsa bilinç kaybı ile dil geriye düştü ve solunuma engel oldu,büyük ihtimal çevrede büyük bir kalabalık oluştu,meraklı kalabalık.Ama ülkemiz bu konularda o kadar bilinçsiz ki..o arkadaşımız şuanda yaşıyor olabilirdi.

Sizi de çok etkilemiş geçmiş olsun.
    Çanakkale Aşığı..

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    ölen genç kardeşimize allah rahmet eylesin. allah herkese hayırlı ölüm nasip etsin.(söyledigim garipsenebilir ama dogduguna inanıyorsan öleceginede inanmalısın. birgün herkes ölecek.)

senin durumuna gelince hayatta benzer durumları yaşamış çok insan vardır böyle durumlarda mümkün oldugunca sogukkanlı olmak gerekir. sönuçta yaşamak yada ölmek bi yerden sonra allahın taktiridir. uçak düşer herkes ölür bir kişi burnu bile kanamadan kurtulur. örnekler çogaltılır. ölüm gerçegi ile yaşamaya mecburuz.

babam erzurumda askerlik yaparken bir otomobil kamyonun altına arkadan giriyor. kaza yerine ilk ulaşan babam ve asker arkadaşı aracın içinde başsız bir gövde ile karşılaşıyor baş arka koltuga düşmüş saçlarından tutup kopan başı kaldırdıgında gözleri açılıyor hafiften. bu olay epey etkilemiş babamı birkaçgün etkisinde kalmış daha sonrasında ilaç alarak uyumuş sonrasında düzelmiş.

yine benzer bir durum benim başıma geldi yol kenarında cami şadırvanında elimi yüzümü yıkarken iki çocuk gördüm karşıdan karşıya geçen. birisi 5-6 yaşlarında erkek digeri 11-12 yaşında kız çocugu. yolun karşısındaki markete girdiler birkaç dk sonra ise gözümün önünde bir kamyon kız çocuguna çarptı ve yaklaşık iki mt ileri fırladı. diger çocuk ise kurtuldu kazadan. yanına ilk giden ben oldum ki bel kırılmış ve ters dönmüş ayakları kırılmış agzından köpükve kan geliyordu. hiç dokunmadı öylece baktım.tesadüfen geçen ambulans durdu saglık görevlilerinin yapacagı fazla birşey yoktu. çevredekilere ailesine haber verin devlet hastanesine götürüyoruz diye söylediler. sedyeye alırken bile çok zorlandılar çünkü heryeri kırıktı.

birkaç gün otomobil kullanırken mümkün mertebe normalden daha yavaş araba kullandım çünkü her an önüme bir kız çocugu atlayacakmış gibi oluyordu.

sonuç olarak ölüm hayatın en önemli gerçegidir. yaşadıgınız olayı hayatın gerçegi olarak görürseniz bu zor durumu çabuk atlatırsınız. aksi olursa mutlaka psikolojik destek alın.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Vallahi İçim Ürperdi , Allah Kimseye Böyle Ölüm Vermesin , ölüme tanıklık ettirmesin , uzun süre aklından çıkmaz bu insanın.
    Ölen kardeşimize Allah rahmet eylesin demekten başka diyebileceğimiz birşey yok.
    En önemlisi şuanda bu konuyu okuyan ve kask takmayan kardeşlerimiz varsa ders çıkarsın kendine.
    Çok kötü çok...

Sayın @M.şanveren,
    Öncelikle ölen kardeşimize Allah'tan rahmet; geride bıraktıklarına ve siz de dahil olmak üzere bu kazaya tanıklık etmek durumunda kalanlara sabır ve metanet diliyorum.
    Ölüm gerçeğini hepimiz biliyoruz ama bu şekilde tanıklık ettiğimizde ruhumuzu yaralamasına da engel olamıyoruz. Gazeteciyim; mesleğim gereği yaralamalı ve ölümlü pek çok kazaya sağlık ekipleri ve güvenlik görevlileriyle aynı anda ulaşmak durumundayım, bu nedenle yaşadığınız travmayı çok iyi anlıyorum. Ben hâlâ böyle durumları olağan kabul etmekte zorlanıyorum. Ölümlere tanık olmak insanı yaraladığı kadar olgunlaştırıp hayata bakışını da değiştiriyor. Yaşadığınız travmayı çabuk atlatmanızı dilerim ve arkadaşlarımızın söylediği gibi, kendiniz bu olayı kafanızdan atmakta zorlanırsanız psikologdan yardım almaktan çekinmeyin. Allah hepimizi böyle bir kazanın ne mağduru, ne de tanığı olmaktan uzak tutsun inşallah...

Allah sabır versin sana ve meftanın geride bıraktıklarına.Hayatın şerit çizgisinde duran birine çok yakından tanıklık etmişsin.Unutmaya çalışma bununla yaşamaya çalış.Normal karşılamayı kendine alıştır.Rahmetlinin son hareketleri şok belirtileri.İçinde bulunduğu stresli kaza anından ve yerinden uzaklaşabilmek için istem dışı sarfettiği hareketler belki..Kaza olduğu an bir an elektrikler kesiliyor,sonrasında fonksiyonlar tekrar devreye giriyor.Dijital göstergelerin kontak açıldıgında komple bir tur çalışması gibi vücut sanki oto kontrol yapıyor.Hasarı büyük olmasa idi şok halinden sonra tüm bu kasılmalara rağmen hayatına devam edebilirdi.Allah rahmet eylesin

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    inançlarımız gereği herşey kader, kısmet ama önce biz önlemimizi alalım gerisini yaradana bırakalım ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Kaza anını yaşattın hocam, paylaştığın için teşekkür etmiyorum! Allah rahmet eylesin!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)